Projekto Jasen-M povandeninis laivas, archyvinė nuotrauka

Naujos technologijos. Karo ekspertas apie Rusijos penktos kartos povandeninius laivus

(atnaujinta 18:32 2020.09.12)
Rusijos jungtinės laivų statybos korporacijos vadovas Aleksejus Rachmanovas paskelbė, kad pačiame įkarštyje vyksta darbas kuriant penktosios kartos kovinius povandeninius laivus

VILNIUS, rugsėjo 13 — Sputnik. Rusija toliau plečia naujausių penktos kartos povandeninių laivų — atominio "Huski" ir dyzelinio "Kalina" — projektus. Sputnik radijo eteryje planus pakomentavo karo ekspertas, atsargos 3-iojo laipsnio kapitonas Dmitrijus Litovkinas.

Rusijos naujausių penktos kartos povandeninių laivų — atominio "Huski" ir dyzelinio "Kalina" — projektai vykdomi išimtinai Jungtinės laivų statybos korporacijos (OSK) iniciatyva ir lėšomis, RIA Novosti sakė jos vadovas Aleksejus Rachmanovas.

"Niekas neatšaukė šių projektų. Mes juos toliau plėtojame pagal tai, ką galima padaryti iniciatyviai. Buvo dalis darbo, už kurį sumokėjo Gynybos ministerija, dalis darbo dabar vyksta proaktyviai", — sakė jis.

Rachmanovas pabrėžė, kad ši tema kelia nerimą ir laivynui, ir pramonei, nes šiandien negalima negalvoti apie naujos kartos laivus.

Oficiali informacija apie naujausius projektus yra įslaptinta.

Neoficialių šaltinių teigimu, kuriami du "Huski" variantai. Pirmasis bus aprūpintas priešpovandeninėmis raketomis "Kalibr". Antrąjį norima apginkluoti priešlaiviniais sparnuotaisiais "Cirkonais", kurie geba naikinti lėktuvnešius ir raketinius kreiserius.

"Kalina" projektą planuojama baigti 2015 metais. Preliminariame projekte buvo numatyta galimybė pastatyti "Kalibr" komplekso sparnuotąsias raketas ir naudoti du variklio variantus — nuo oro nepriklausomą jėgainę (VNEU) ir ličio jonų akumuliatorių (LIAB).

Sputnik radijo eteryje šiuos planus pakomentavo karo ekspertas, atsargos 3-iojo laipsnio kapitonas Dmitrijus Litovkinas.

"Šiuo metu "Jasen" projekto branduoliniai povandeniniai laivai tapo pagrindiniais daugiafunkciais atakos povandeniniais laivais mūsų šalyje, keli iš jų yra paguldyti Severodvinske, keli yra išbandomi įvairiais etapais. Tai ateities povandeniniai laivai. Bet mes turime suprasti, kad ateities negali būti, jei mes ir toliau nekursime produktų linijos, kurdami naujas technologijas. "Jasen" neš "Cirkon" viršgarsines raketas. Matyt, "Huski" bus dar tobulesnis, o šiandien darbas prie šio projekto jau prasideda", — sakė Dmitrijus Litovkinas.

Pasak jo, tas pats pasakytina ir apie dyzelinius elektrinius povandeninius laivus.

"Mes turime didelę dyzelinių povandeninių laivų seriją, kuri, be kita ko, turi labai didelį eksporto potencialą. Norėdami juos pakeisti, turime sukurti naują pažangesnių kovinių pajėgumų povandeninį laivą, kuriame būtų naujas perspektyvus ginklas. Šiandien dyzelinis povandeninis laivas negali visiškai būti laikomas moderniausiu, jei jame nėra įrengta nuo oro nepriklausoma jėgainė. Tikėkimės, kad "Kalina" projekte pavyks tai įgyvendinti", — pažymėjo ekspertas.

Anksčiau Kinijos ekspertai liko sužavėti Rusijos raketiniu traukiniu "Barguzin". Kinijos karo ekspertai kaip "Barguzin" privalumus įvardija didelį mobilumą ir greitą pasirengimą šaudyti. "Barguzin" reikia vos kelių minučių paleisti balistinę raketą ir palikti paleidimo vietą. "Barguzin" sukurtas unikalaus sovietų raketų traukinio "Molodec" pagrindu.

Tegai:
povandeninis laivas, ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
"Jo neįmanoma aptikti": kokią grėsmę kelia Rusijai naujausi JAV povandeniniai laivai
"Poseidon": ruošiamas pirmasis "Teismo dienos torpedų" startas
Rusijos garantijos dėl keršto agresoriui: iš dugno paleidžiama balistinė raketa "Skif"
"Signalas Rusijai". Kodėl JAV išsiuntė slaptą povandeninį laivą prie Norvegijos krantų
JAV žiniasklaida papasakojo apie Rusijos sraigtasparnių vežėjų unikalumą
Raketų kompleksas Avangard, archyvinė nuotrauka

Putinas atskleidė, kodėl Rusijai teko kurti viršgarsinius ginklus

(atnaujinta 20:36 2020.09.19)
Rusijos vadovas pažymėjo, kad JAV pasitraukimas iš Antibalistinių raketų sutarties privertė Rusiją pradėti kurti viršgarsinius ginklus

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Rusija buvo priversta kurti viršgarsinius ginklus, kai JAV pasitraukė iš Antibalistinių raketų sutarties (ABM), sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, praneša RIA Novosti.

"Jungtinių Amerikos Valstijų pasitraukimas iš Antibalistinių raketų sutarties 2002 metais privertė Rusiją pradėti kurti viršgarsinius ginklus. Šiuos ginklus turėjome sukurti reaguodami į JAV dislokuotą strateginę priešraketinės gynybos sistemą, kuri ateityje galėtų realiai neutralizuoti, panaikinti visą mūsų branduolinį potencialą", — sakė jis vaizdo konferencijos su Gerbertu Jefremovu, "Mašinostrojenie" garbės generaliniu dizaineriu, metu.

Putinas pridūrė, kad Jefremovo ir jo kolegų dėka taip neatsitiko.

Rusija dėjo visas pastangas, kad sustabdytų strateginį viršgarsinį ginklų vystymąsi, tačiau jos niekas neišgirdo, sakė Vladimiras Putinas.

Rusijos prezidentas prisiminė, kaip jis stebėjo pirmojo eksperimentinio bloko Plesecke paleidimą 2001 metų vasarą, ir šis paleidimas buvo sėkmingas.

"Per tolesnius metus mes dėjome visas įmanomas pastangas, kad pasiektume susitarimus su Amerika dėl strateginės priešraketinės gynybos nutraukimo arba bendro jos įgyvendinimo raketoms pavojingose ​​kryptyse, įskaitant ir Europos valstybių dalyvavimą. Tačiau visi mūsų bandymai buvo bergždi", — pridūrė Putinas.

"Ir šiuo klausimu 2004 metais mes pradėjome plataus masto darbą, kad įgyvendintume jūsų idėjas. Beje, mes viešai visus apie tai įspėjome. Aš apie tai kalbėjau viešai. Matyt, tada niekas mumis netikėjo. Jie manė, kad mes nesugebėsime to padaryti", — pridūrė jis.

Be to, Putinas patvirtino, kad pagrindinio viršgarsinių raketų komplekso "Avangard" kūrėjas yra Gerbertas Jefremovas.

Jis priminė, kad anksčiau Rusija turėjo vytis atominių ginklų, tolimojo nuotolio strateginės aviacijos ir tarpžemyninių raketų technologijos srityse. Pasak Putino, tai buvo akivaizdus strateginės pusiausvyros pažeidimas.

Kas yra "Avangard"

Pirmą kartą Putinas apie "Avangard" kalbėjo savo pranešime Federalinei asamblėjai 2018 metais. Tada jis pristatė kitas naujas ginklų rūšis.

Taigi, Rusija tapo vienintele valstybe pasaulyje, oficialiai paskelbusia, kad ji turi viršgarsinius ginklus.

"Avangard" sugeba skristi tankiais atmosferos sluoksniais tarpžemyniniu nuotoliu greičiu, viršijančiu Macho skaičių daugiau nei 20 kartų. Judėdamas link taikinio atlieka vadinamąjį gilų manevravimą — tiek šoninį, viršijantį kelis tūkstančius kilometrų, tiek į aukštį. Tai daro "Avangard" visiškai nepažeidžiamą bet kokioms oro ir raketų gynybos sistemoms.

Tegai:
Vladimiras Putinas, raketų kompleksas "Avangard", Rusija
Dar šia tema
"Be triukšmo ir dulkių": Rusija turi naują ginklą kovai su tankais
"Tai tik pirmieji žingsniai": kodėl JAV povandeninius laivus perkelia prie Rusijos krantų
Naujos technologijos. Karo ekspertas apie Rusijos penktos kartos povandeninius laivus
Vladimiras Pozneris, archyvinė nuotrauka

Pozneris sankcijas Rusijai pavadino "bausme" Putino kalbą

(atnaujinta 17:29 2020.09.19)
Garsus Rusijos televizijos laidų vedėjas pabrėžia, kad jis nėra nei Putino šalininkas, nei priešininkas

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Vakarų šalių įvestos sankcijos Rusijai buvo bausmė už prezidento Vladimiro Putino kalbą 2007 metais Miunchene. Tokią nuomonę pareiškė Rusijos televizijos laidų vedėjas Vladimiras Pozneris.

"Nuo to laiko, kai Rusijos vadovybė, atstovaujama Putino, paskelbė, kad nepriima vienpolio pasaulio politikos, kad Rusija turi savo nacionalinius ir geopolitinius interesus, kad Rusija nešoks pagal Amerikos dūdelę. <...> nuo tada Vakarai "baudžia" Putiną ir, atitinkamai, įveda sankcijas Rusijai", — cituoja vedėją RIA Novosti.

Jo nuomone, tam pakanka bet kokios priežasties.

Pozneris pabrėžė, kad jis nėra nei prezidento šalininkas, nei priešininkas, tačiau siekia objektyvaus vertinimo.

"Esu pasirengęs bet kur ir bet kam įrodyti, kad viskas yra taip, kaip parašiau", — pridūrė televizijos laidų vedėjas.

2007 metų vasario mėnesį Vladimiras Putinas kalbėjo Miuncheno saugumo politikos konferencijoje. Savo kalboje jis palietė šiuolaikinės politikos vienpoliškumo problemą, pažymėdamas jos nepriimtinumą pasauliui apskritai ir ypač Rusijai.

Vladimiras Pozneris turi trijų šalių pilietybę: Rusijos, JAV ir Prancūzijos. Jis gyveno Jungtinėse Valstijose 1991–1997 metais. Ten jis dirbo CNBC, po to grįžo į Rusiją.

Tegai:
Vladimiris Pozneris, sankcijos, Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Lavrovas pranešė apie Europos Sąjungos norą "nubausti" Rusiją, kad įtiktų JAV
Austrijos prezidentas atsakė į raginimus sustabdyti "Nord Stream-2"
EP pareikalavo griežtesnių sankcijų Rusijai dėl Navalno bylos
Europarlamentaras papasakojo apie "Nord Stream-2" užkulisius
Pinigai

Skirtingus loterijos bilietus įsigiję sutuoktiniai laimėjo

(atnaujinta 09:46 2020.09.19)
Loterijoje dalyvavo ir jų kaimynas, norėjęs išlikti anonimu. Jam priskiriamas tas pats indeksas, todėl jis gaus panašų prizą

VILNIUS, rugsėjo 19 — Sputnik. Vyras ir žmona iš Anglijos Lankašyro grafystės Heitono miesto tuo pačiu metu laimėjo loterijoje, nusipirkę skirtingus bilietus. Apie tai praneša "Lenta.ru".

Liza (Liz) ir Ronis Kuksonai (Ronnie Cookson) dalyvavo loterijoje pagal pašto indeksą. Kiekvienas iš jų nusipirko bilietą. Dėl to jų indeksas laimėjo ir kiekvienas iš jų gaus 30 tūkstančių svarų (daugiau nei 32 tūkst. eurų) prizą.

Loterijoje dalyvavo ir jų kaimynas, norėjęs išlikti anonimu. Jam priskiriamas tas pats indeksas, todėl jis gaus panašų prizą.

Virėjai kartu jau 26 metus, abu yra pensininkai dėl sveikatos problemų. Jie planuoja pasidalinti laimėjimą su šeima.

"Mes turime penkis vaikus, 10 anūkų ir vieną proanūkį. Mes mėgstame lepinti savo anūkus, todėl jiems padėsime", — sakė 64 metų Liz.

Be to, nugalėtojai ketina keliauti į Kaliforniją (JAV) aplankyti savo šeimos. "Mano sesuo ir sūnėnai gyvena Kalifornijoje. Porą kartų lankėmės pas juos, bet dabar, kai turime pinigų, galime tikrai gerai praleisti laiką. Anksčiau to negalėjome sau leisti. Vyksime į Las Vegasą ir ten išleisime laimėjimą!" — dalinosi pensininkas.

Jo žmona patikslino, jog vyras nori įsigyti namelį ant ratų, kad jie galėtų keliauti po šalį. "Mes norėtume apkeliauti Škotiją", — sakė ji.

Anksčiau buvo pranešta, kad Australijos Perto priemiesčio gyventojas laimėjo "aukso puodą" po to, kai jo žmona papeikė jį už pomėgį loterijoms. Loterijos laimėtojas pabrėžė, kad dabar jo žmona atsiėmė savo žodžius.

Tegai:
loterija, Didžioji Britanija
Dar šia tema
Džonsonas reikalauja "Brexit" prekybos sutarties su ES termino
Lietuva keičia skaičiavimo metodiką: COVID-19 paveiktų šalių sąrašas trumpėja