Holokausto aukų atminimas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: reikia iškelti Baltijos šalių atsakomybės karo metų nusikaltimus klausimą

(atnaujinta 16:03 2020.09.16)
Istorinės atminties fondo direktorius Aleksandras Diukovas pabrėžė, kad jau ne kartą kalbėta apie sisteminę Baltijos šalių valdžios paramą nusikaltėliams, Hitlerio pusėje kovojusiems žmonėms, dalyvavusiems vykdant nacių nusikaltimus

VILNIUS, rugsėjo 16 — Sputnik. Rusija turėtų aktyviau kelti Baltijos šalių atsakomybės už nusikaltimus Antrojo pasaulinio karo metais klausimą ir griežtinti savo pozicijas, sako Istorinės atminties fondo direktorius Aleksandras Diukovas. Apie tai rašo RIA Novosti.

Be stogo virš galvos likę Stalingrado gyventojai, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Яков Рюмкин

Pristatydamas pranešimą "Baltijos šalių kelias: nuo nacionalizmo iki autoritarizmo, nuo autoritarizmo iki fašizmo šlovinimo" MIA "Rossija segodnia" Diukovas pažymėjo, kad pranešime pateikiama įvairių fašistinių ir sukarintų fašistinių judėjimų, egzistavusių Baltijos šalyse prieš Antrąjį pasaulinį karą ir jo metu, klasifikacija. Antrojo pasaulinio karo metais jie dalyvavo masiniuose nusikaltimuose žmonijai, Holokauste, žudynėse.

"Visiškai teisingai parodyta, kaip šiuolaikinėse Baltijos šalyse valdžia iš tikrųjų heroizuoja šiuos žmones. Tai pasitvirtino, kai visai neseniai, šią vasarą, Latvijos gynybos ministras dar kartą viešai padėjo gėlių legionierių kapinėse ir nustatė, kad tai būtina padaryti gegužės 8 dieną", — sakė jis.

"Mes jau ne kartą kalbėjome per pastaruosius mažiausiai 15, o gal 20 metų apie sisteminę Baltijos šalių valdžios paramą nusikaltėliams, Hitlerio pusėje kovojusiems žmonėms, dalyvavusiems vykdant nacių nusikaltimus. Mes nuolat kalbame apie tai, tai tampa kažkokia bendrine fraze. Vis dėlto turime priminti, kad dabar turime kovoti su tuo mechanizmu. Vis dar egzistuoja ir vis dar gyvena legionieriai, kurie gali būti karo nusikaltimų bendrininkai. Būtina ieškoti jų dalyvavimo įrodymų ir tirti šiuos nusikaltimus. Mūsų šalyje praktiškai niekas tuo neužsiima", — pažymėjo Diukovas.

Jis pabrėžė, kad "Baltijos šalių teisinės atsakomybės už tuometinius įvykius klausimo iškėlimas yra nepaprastai svarbus".

Senatorius Anatolijus Širokovas savo ruožtu pridūrė, kad Rusijos Federacija turi rimčiau išnaudoti savo galimybes, tarp jų ir istorikų darbą, "kuris tikrai įrodo tų nusikaltimų egzistavimą, tuos nežmoniškus veiksmus, kuriuos įvykdė dabartiniai mūsų diplomatiniai partneriai, šios šalys, jų ginkluotosios pajėgos Antrojo pasaulinio karo metu".

"Man atrodo, kad turime labiau sugriežtinti savo pozicijas ir naudoti visas priemones, kurias šiandien turi mūsų šalis", — sakė jis.

Pasak pranešimo autoriaus, ekonomikos mokslų daktaro, profesoriaus Nikolajaus Meževičiaus, Estijos, Latvijos ir Lietuvos simpatijos dešiniesiems, dešiniųjų konservatorių partijoms paaiškinamos tuo, kad tai yra idealus būdas išlikti valdžioje šiandien.

"Baltijos šalių racionalizmas yra tas, kad šiandien nacionalistinė ideologija ir praktika yra būdas išlikti valdžioje. Kai tai leidžia Europa, nes tai sankcionuoja ir palaiko JAV ir duoda gerų rezultatų", — sakė Meževičius.

Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
© Sputnik /
Holokaustas. Lietuva mirties šešėlyje
Tegai:
nusikaltimas, karas, Baltijos šalys
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuva naudoja "trafaretus" kalbėdama apie Holokaustą
Visa atsakomybė tenka Sovietų Sąjungai. Lietuva rado naujus Holokausto kaltininkus
Politologas: Lenkija įtikėjo, kad neprisidėjo prie Holokausto
"Kaip tai įvyko?" Vanagaitė pristatė naują knygą apie Holokaustą Lietuvoje
Naikintuvas Su-30, archyvinė nuotrauka

Tverės regione sudužo naikintuvas Su-30

(atnaujinta 16:25 2020.09.22)
Incidentas įvyko planinio mokomojo skrydžio metu. Lėktuvas nukrito miškingoje vietovėje

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Naikintuvas Su-30 nukrito Tverės regione, įgula spėjo saugiai katapultuotis, ant žemės niekas nesunaikinta, pranešė RIA Novosti su nuoroda į Vakarų karinės apygardos spaudos tarnybą.

"Rugsėjo 22 dieną Tverės regione planinio mokomojo skrydžio metu nukrito Vakarų karinės apygardos orlaivis Su-30", — sakoma pranešime.

Įgula saugiai katapaltuvosi, nusileidę pilotai susisiekė su komanda. Įgula dabar evakuota į aerodromą.

"Lėktuvas nukrito miškingoje vietovėje. Ant žemės niekas nesunaikinta. Siekiant nustatyti įvykio priežastis ir aplinkybes, į avarijos vietą išsiųsta Vakarų karinės apygardos komisija", — priduriama pranešime.

Tegai:
avarija, naikintuvai, Rusija
Vakcinos nuo koronaviruso sukūrimas

Rusijoje vyks dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikiniai bandymai

(atnaujinta 11:12 2020.09.22)
Tikimasi, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei trys tūkstančiai savanorių — tai būtina, kad tyrimas atitiktų PSO reikalavimus

VILNIUS, rugsėjo 22 — Sputnik. Rusijos sveikatos apsaugos ministerija (SAM) išdavė leidimą atlikti dar vienos vakcinos nuo koronaviruso klinikinius bandymus, pranešė ministerijos spaudos tarnyba.

Vakcina nuo COVID-19
© Sputnik / Пресс-служба АФК "Система"

Pažymima, kad vakciną sukūrė Rusijos mokslų akademijos Čiumakovo federalinis imunobiologinių preparatų tyrimų ir plėtros centras.

Planuojama, kad bandymuose dalyvaus daugiau nei 3 tūkstančiai savanorių. Tai būtina, kad tyrimas atitiktų Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) reikalavimus.

Po vakcinacijos tyrimo dalyviai bus izoliuoti ligoninės aplinkoje 16 dienų. Klinikiniai vakcinos bandymai prasidės artimiausiu metu iš karto trijuose Rusijos miestuose: Kirove, Sankt Peterburge ir Novosibirske.

"Tikimės, kad klinikiniai bandymai bus užbaigti šių metų lapkritį", — pareiškė centro generalinis direktorius, Rusijos mokslų akademijos narys korespondentas Aidaras Išmuchametovas.

Pirmoji pasaulyje vakcina nuo koronaviruso, sukurta Rusijos Gamalėjaus tyrimų centre, buvo įregistruota Rusijos Federacijos sveikatos apsaugos ministerijos rugpjūčio mėnesį, birželio–liepos mėnesiais buvo atlikti bandymai su 18–60 metų savanoriais. Preparatas jau išleistas į civilinę apyvartą.

Registracijos stadijoje dar yra dvi vietinės ir dvi užsienio vakcinos nuo COVID-19. Tarp jų — "Rospotrebnadzor" centro "Vektor" preparatas, taip pat Čiumakovo centro vakcina. Dvi užsienio vakcinos — tai kinų vakcina "Sinopharm" ir bendrovės "AstraZeneca" šimpanzių adenoviruso pagrindu sukurtas preparatas.

Tegai:
koronavirusas, vakcina, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Sunaikinti rusišką vakciną: mažas didžiosios politikos gešeftas
Gamalėjaus centras atskleidė, ar COVID-19 gydyti skirta vakcina apsaugo nuo gripo
Veryga papasakojo apie rizikas įsigyjant vakcinas nuo COVID-19
Saulėta rudens diena

Rugsėjo 23 dienos horoskopas visiems zodiako ženklams

(atnaujinta 17:57 2020.09.22)
Rytoj, rugsėjo 23-iąją, Skorpionui išauš diena, kai žodis turi ypatingą reikšmę, todėl reikia būti kuo atsargesniam dėl bet kokių teiginių, Liūtui nereikėtų nieko įžeidinėti ir peikti

Avinas (21.03-20.04)
Sėkmė lydės tuos, kurie negaili laiko ir pastangų padėti kitiems — tokiu atveju jų pačių problemos bus sprendžiamos lengvai ir greitai, tarsi mostelėjus burtų lazdele.

Jautis (21.04-21.05)
Nesigėdykite savo talentų ir sugebėjimų, jei įmanoma, turite juos parodyti iki galo — tai gali pritraukti geras profesines perspektyvas.

Dvyniai (22.05-21.06)


Šią dieną naudodamiesi gamtos ir žvaigždžių jums suteikta iškalba galite įtikinti visus, kad esate teisūs — turėtumėte pasinaudoti šia proga išspręsti svarbų klausimą.

Vėžys (22.06-22.07)
Diena palanki bendravimui visais lygmenimis — net jei neturite galimybės susitikti su draugais ar pažįstamais, pasikalbėkite telefonu ar internetu.

Liūtas (23.07-21.08)
Tiems, kurie ilgą laiką galvojo apie darbo keitimą, patariama pradėti ieškoti laisvų vakansijų — galite siųsti gyvenimo aprašymus, užsiregistruoti pokalbiams ir paprašyti draugų pasitelkti jų ryšius.

Mergelė (08.22-09.23)
Nepageidautina žadėti, net jei esate priversti tai padaryti — negalėsite ištesėti duoto žodžio ir užsitarnausite neatsakingo žmogaus reputaciją.

Svarstyklės (24.09-23.10)
Šiandien galite pradėti įgyvendinti bet kokį, net labai sudėtingą ir daug laiko reikalaujantį projektą. Svarbiausia spręsti tik jį, o ne švaistyti jėgas keliems dalykams vienu metu.

Skorpionas (24.10-22.11)
Reto ir išskirtinio darbingumo diena, per kurią bus galima padaryti darbus, kuriems užbaigti anksčiau būtų prireikę bent savaitės.

Šaulys (23.11-21.12)
Diena palanki visų rūšių deryboms — tiek dalykinėms, tiek asmeninėms: pašnekovai noriai sutiks su jumis ir padarys viską, ko tik paprašysite.

Ožiaragis (12.22-01.20)
Tinkamas laikas kalbėtis su viršininkais — šią dieną jie bus pasirengę jus išgirsti ir patenkinti visus prašymus, su kuriais kreipsitės.

Vandenis (21.01-18.02)
Nepaisant pomėgio bendrauti, geriau apriboti pokalbius šiandien — jie nesuteiks jums reikalingos informacijos ir atims daug energijos.

Žuvys (19.02-20.03)
Būtina kruopščiai nuvyti bet kokį neigiamą poveikį nuo savęs, kad ir iš kur jis kiltų. Gera nuotaika padės susidoroti su bet kokia užduotimi, kurią sau iškėlėte. 

Tegai:
horoskopas