Pistoletas

Rusija sukurs naują "itin mirtiną" pistoleto šovinį

(atnaujinta 21:49 2020.10.10)
Naujo šovinio bandymai prasidės 2021 metais, planuojama, jog jo naudojimas žymiai išplės specialiųjų pajėgų galimybes, taip pat vykdant antiteroristines operacijas

VILNIUS, spalio 10 — Sputnik. Centrinis tiksliosios inžinerijos tyrimų institutas ("Rostech" dalis) pradėjo kurti 9x19 mm dydžio pistoleto šovinį, kurio mirtinas poveikis yra dvigubai didesnis nei esamų analogų, praneša "Rostech" spaudos tarnyba.

"Naujas šovinys kuriamas Rusijos teisėsaugos institucijų interesais. Pagrindinis šaudmenų privalumas, jei lygintume galingiausią šiandien 9x19 mm šovinį su kulka su plienine šerdimi 7N21 — daugiau nei dvigubai didesnis mirtinas kulkos poveikis, kai ji pataiko į taikinį. Dėl to šaudmenys užtikrins visišką taikinių pralaimėjimą", — sakoma pranešime.

Pagal taktinę ir techninę paskirtį pradinis kulkos skrydžio greitis — 480 m/s, o jos masė yra 7 gramai. Šaudymo paklaida 25 metrų atstumu bus ne didesnė kaip 2,5 centimetro.

Istorinių ir naujų ginklų demonstravimas UAB CNIItočmaš poligone, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Воскресенский

"Kūrinys turės paklausą, visų pirma, įvairių Rusijos jėgų žinybų specialios paskirties padaliniuose. Naujo šovinio naudojimas žymiai išplės specialiųjų pajėgų galimybes, taip pat vykdant antiteroristines operacijas. Naujų šaudmenų bandymai numatomi 2021 metais", — cituojami pranešime "Rostech" ginklų pramonės klasterio direktoriaus Bekchano Ozdojevo žodžiai.

Kompanija priminė, kad Centrinis tiksliosios inžinerijos tyrimų institutas jau turi patirties kuriant šovinius su dideliu naikinamuoju poveikiu. Prie tokių šaudmenų priskiriami 9 mm šovinys su kulka su plastikine šerdimi (9x18 mm, indeksas SP7) ir 9 mm pistoleto šovinys su aukšto naikinamojo poveikio kulka (9x21 mm, indeksas SP12), kuriuos jau eksploatuoja įvairios Rusijos jėgos tarnybos.

Tegai:
ginklai, Rusija, pistoletas
Dar šia tema
"Taip kovoja tik rusai": kodėl Rusija nugalėjo Sirijoje
"Submarinų" medžiotojas: kas žinoma apie naują slaptą Rusijos sraigtasparnį
Kaip Rusijos Su-57 pakeis jėgų pusiausvyrą Viduržemio jūros regione
"Viską užlies švinu": koks bus naujasis Rusijos armijos kulkosvaidis
Bombonešis Su-34

Rusijoje nukrito bombonešis Su-34

(atnaujinta 15:21 2020.10.21)
Skrydis buvo vykdomas be amunicijos. Lėktuvas krito miškingoje lygioje vietoje, ant žemės nėra sunaikinimo žymių

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Suplanuoto mokomojo skrydžio metu Chabarovsko teritorijoje nukrito daugiafunkcis bombonešis Su-34, pilotai katapultavosi, pranešė RIA Novosti, remdamasi Rytų karinės apygardos spaudos tarnyba.

"Spalio 21 dieną Chabarovsko teritorijoje planuojamo mokomojo skrydžio metu nukrito orlaivis Su-34 iš Rytų karinės apygardos. Pilotai katapultavosi. Jų sveikatai grėsmės nėra. Šiuo metu įgulos nariai evakuoti į bazinį aerodromą", — sakoma pranešime.

Pažymima, kad skrydis buvo vykdomas be amunicijos. Priduriama, kad lėktuvas nukrito miškingoje plokščioje vietovėje, ant žemės nėra sunaikinimo.

"Norint nustatyti įvykio priežastis ir aplinkybes, į avarijos vietą buvo išsiųsta komisija iš Rytų karinės apygardos", — sakoma pranešime.

Pasak agentūros šaltinio, bombonešio katastrofos priežastis, pirminiais duomenimis, buvo orlaivio gedimas.

"Pirminė priežastis yra įrangos gedimas", — teigė agentūros šaltinis.

Tegai:
Rusija, bombonešis
Dar šia tema
Sirijos patirtis prie Lietuvos sienų: Su-24M dalyvauja pratybose netoli Kaliningrado
Paskelbtas Tu-160 ir Tu-95MS degalų papildymo ore vaizdo įrašas
Vakcina nuo koronaviruso

Virusologas įvardijo kategoriją žmonių, kuriems nepadės vakcina COVID-19

(atnaujinta 10:02 2020.10.21)
Žmonės skiriasi savo gebėjimu gaminti antikūnus, tačiau gana sunku juos aiškiai suskirstyti į grupes, paaiškino specialistas

VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Vakcinacija nuo COVID-19 žmonėms, turintiems imunodeficitą, gali būti neveiksminga, sakė gydytojas virusologas Anatolijus Altšteinas.

Gydytojas paaiškino, kad ši problema yra susijusi su sunkumais gaminant antikūnus, rašo RIA Novosti.

Jis taip pat mano, kad nėra lengva suskirstyti žmones į konkrečias grupes pagal jų gebėjimą įgyti imunitetą ligoms.

"Žmonės skiriasi savo gebėjimu gaminti antikūnus, tačiau gana sunku juos aiškiai suskirstyti į grupes. Tai priklauso ne nuo sveikatos būklės, o nuo organizmo savybių, apie kurias niekas nežino", — sakė jis.

Be to, gydytojas suabejojo ​​informacija, kad senyvo amžiaus žmonėms, vartojantiems priešuždegiminius vaistus ir piktnaudžiaujantiems alkoholiu, antikūnai gaminasi blogai.

Anksčiau Gamalėjaus centro direktorius Aleksandras Gincburgas ragino rusus susilaikyti nuo alkoholio vartojimo skiepijimo laikotarpiu, nes alkoholiniai gėrimai neigiamai veikia vakcinos efektyvumą. Jis taip pat pasakojo apie ne tokį aktyvų imuninės sistemos atsaką į vakciną vyresnio amžiaus žmonėms.

Tegai:
vakcina, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Nausėda pasisakė apie mažą NVSC finansavimą pandemijos metu
Šalyje gydymo įstaigoms superkamos koronaviruso diagnostikos priemonės