Žvejų kaimas Kaliningrade

Europa rusiškai: savaitgalis Kaliningrado srityje

(atnaujinta 11:05 2020.10.17)
Šiais metais Kaliningrado sritis tapo paguoda visiems, mėgstantiems poilsiauti Baltijos šalyse. Šimtai tūkstančių turistų atvyko į šį regioną pasigrožėti Europos architektūra, įkvėpti švaraus, gryno jūros oro ir pasidžiaugti lengvu auksiniu įdegiu

Šį regioną verta aplankyti ir rudenį — ryškios spalvos, mažiau žmonių, maloni vėsuma. Apie tai, ką ten galite pamatyti net savaitgalį — RIA Novosti medžiagoje.

Brandenburgo vartai ir Kionigsbergo marcipanas

Deja, iš senųjų vokiečių pastatų pačiame Kaliningrade (buvusiame Karaliaučiuje) po Antrojo pasaulinio karo mažai kas išliko. Tačiau keli išlikę pastatai tapo miesto skiriamuoju ženklu.

Вид на Калининград и Кафедральный cобор на острове Канта
© Sputnik / Игорь Зарембо
Vaizdas į Kaliningradą ir Kanto salos katedrą.

Pavyzdžiui, XVII amžiaus Brandenburgo vartai yra vieni iš nedaugelio Prūsijos imperijos laikų architektūros paminklų. Iš pradžių jie buvo mediniai ir vedė į kryžiuočių Brandenburgo pilį (dabar jos vietoje yra Ušakovo kaimas). XVIII amžiaus viduryje Prūsijos karalius Frederikas II liepė vartus pakeisti mūriniais. Kitą šimtmetį jie buvo dekoruoti smailiais frontonais ir smiltainio gėlėmis.

Бранденбургские ворота (построены в 1657 году) на юго-западном выезде из Калининграда
© Sputnik / Игорь Зарембо
Brandenburgo vartai.

Dabar viduje yra Marcipano muziejus (įėjimas nemokamas). Tai garsiausias vietinis desertas. Senas Karaliaučiaus receptas: migdolų miltai, cukraus pudra, kiaušinio baltymas, rožių vanduo minkomas kaip tešla ir kepamas.

Экспонаты в виде инструментов, изготовленные из шоколада и марципана, на выставке в Калининграде
© Sputnik / Игорь Зарембо
Suvenyriniai įrankių pavidalo konditerijos gaminiai iš marcipano.

Kaliningrado konditeriai naudoja karčiuosius migdolus — tai suteikia aitrų skonį. Marcipanas, kaip ir gintaras, yra puikus suvenyras, be to, skanus.

Kanto sala ir Žvejų kaimas

Nuo vartų — pusvalandis pėsčiomis iki didžiojo vokiečių filosofo Imanuelio Kanto salos prie Priegliaus upės. Pirmas dalykas, kuris čia patraukia dėmesį, yra pagrindinis Kaliningrado simbolis, didinga XIV amžiaus pirmosios pusės katedra. Nors karo metu ji nebuvo subombarduota, čia išplito ugnis iš kaimyninių pastatų. Katedra apgriauta stovėjo iki 1992 metų. Jai atkurti prireikė 20 metų!

Бронзовая скульптура герцога Альбрехта возле могилы и мавзолея Иммануила Канта у стен Кафедрального Кенигсбергского собора
© Sputnik / Игорь Зарембо
Bronzinė kunigaikščio Albrechto skulptūra šalia Imanuelio Kanto kapo ir mauzoliejaus prie Karaliaučiaus katedros sienų.

Pravažiavę salą palei Medaus tiltą, atsidursite Žvejų kaime. Ši vietovė atsirado visai neseniai (2006–2010 metais), tačiau ji buvo pastatyta prieškario Karaliaučiaus architektūriniu stiliumi.

Квартал Рыбная деревня на реке Старая Преголя в Калининграде
© Sputnik / Константин Чалабов
Žvejų kaimo kvartalas.

Čia yra geriausios kavinės ir restoranai mieste (pagal populiarias kelionių svetaines) ir daugybė vietų įspūdingoms asmenukėms, ypač krantinėje.

Вид на новый городской район Рыбная деревня на берегу реки Преголи в Калининграде
© Sputnik / Игорь Зарембо
Žvejų kaimas.

Senovės vilos, pušys ir jūra

Svetlogorsko (Raušių) kurortas yra apie 30 kilometrų nuo Kaliningrado. XIX amžiuje šia vieta susižavėjęs Prūsijos karalius Frydrichas Vilhelmas IV įsakė įrengti patogų nuolydį į jūrą, pastatyti pylimą ir apželdinti teritoriją.

Svetlogorskas karo metu beveik nenukentėjo. Tai tipiškas Europos kurortinis miestas: vaizdingos "art nouveau" stiliaus vilos, šimtametės pušys, asfaltuoti keliai — "taip patikimiau", aiškina vietiniai gyventojai.

Гостиный двор в Светлогорске
© Sputnik / Владимир Федоренко
Svetlogorskas.

Kavinėse ir restoranuose verta paragauti alaus. Pasirinkimas didžiulis — apie šimtas rūšių: nuo nefiltruotų kviečių iki vaisinio lambic. Užkandžiui — koks nors žuvies patiekalas. Būtinai išbandykite rūkytą Baltijos ungurį ir Atlanto bonito, kuris ruošiamas tik Kaliningrado srityje.

Велосипедисты на одной из улиц Светлогорска Калининградской области
© Sputnik / Игорь Зарембо
Iškylautojai.

Svetlogorskas yra ant kalvos, prie jūros reikia nusileisti laiptais arba funikulieriumi (poilsiautojai įprastai renkasi pirmąjį variantą).

Озеро Тихое в Светлогорске Калининградской области
© Sputnik / Игорь Зарембо
Tylusis ežeras Svetlogorske.

Netoliese — Tylusis ežeras (buvęs Malūno tvenkinys), čia įprastai nėra žmonių. Nuo kryžiuočių laikų iki XX a. čia buvo malūnas, kurio savininkas turėjo išskirtinę teisę žvejoti ežere. Dabar kiekvienas gali čia žvejoti.

Ant kranto yra šimtamečių medžių miškas. Seniausiai liepai yra daugiau nei 450 metų! Gidai pataria šalia jos būtinai sugalvoti norą.

Paukščių nameliai ir šokantis miškas

Būtinai skirkite šiek tiek laiko apsilankymui Kuršių nerijos nacionaliniame parke. Geriau čia atvykti kelioms dienoms, bet net ir per kelias valandas galite pamatyti daug.

Деревья в Танцующем лесу в национальном парке Куршская коса в Калининградской области
© Sputnik / Алексей Даничев
Šokantis miškas.

Nuo Svetlogorsko — 80 kilometrų. Geriausia išsinuomoti automobilį. Jei keliaujate su kompanija, pravartu derėtis su vietiniais taksi vairuotojais, kurie už maždaug keturis tūkstančius rublių ne tik nuveš jus į neriją, bet ir surengs trumpą ekskursiją į pagrindines lankytinas vietas.

Вид на дюны с высоты Эфа в национальном парке Куршская коса в Калининградской области
© Sputnik / Алексей Даничев
Kuršių nerija.

Pirmoji stotelė yra Fringilos ornitologinė stotis, kurioje tiriama paukščių migracija. Kasmet per Kuršių neriją iš šiaurinių šalių į Pietų Europą ir Afriką skrenda daugiau nei 300 paukščių rūšių. Nuo rugsėjo vidurio iki spalio pabaigos danguje sklinda garsūs žąsų, gervių, gulbių ir kitų didelių paukščių pulkai. Maži (kikiliai ir kiti) dažniausiai migruoja po vieną ir patenka į ornitologų "pinkles". Mokslininkai nustato jų lytį, amžių, sveikatos būklę ir paleidžia.

Вид на дюны с высоты Эфа в национальном парке Куршская коса в Калининградской области
© Sputnik / Алексей Даничев
Efos kopa.

Po to turistai dažniausiai eina į garsųjį šokantį mišką. Mokslininkai dar nenustatė, kodėl medžiai įgavo tokią keistą išlenktą formą — tarsi sustingę šokyje.

Туристы смотрят на дюны с высоты Эфа в национальном парке Куршская коса в Калининградской области
© Sputnik / Алексей Даничев
Kuršių nerijos nacionalinis parkas.

Paskutinis ekspreso turo palei Kuršių neriją taškas yra kopimas į vieną aukščiausių kopų Europoje — 65 metrų aukščio Orechovają arba Efu.

Zelenogradskas ir Jantarnas

Tie, kurie būtinai nori patekti į Kuršių neriją (o sezono metu kamštis kelyje į draustinį gali driektis porą kilometrų), turėtų sustoti Zelenogradske. Tai dar vienas populiarus Baltijos jūros kurortas.

Galima patogiai ir greitai patekti į jį iš Kaliningrado, iš Svetlogorsko ir Kuršių nerijos. Čia švaru ir malonu, ilgi paplūdimiai, naujas gražus pylimas, jaukūs restoranai ir kavinės, išpuoselėtos gatvės, geri viešbučiai ir apartamentai, mieli muziejai ir daug, daug žalumos ir gėlių.

Visą savaitgalį galima skirti Jantarno kaimui. Yra du paplūdimiai su mėlynomis vėliavomis, keli aukštos kokybės viešbučiai (įskaitant penkių žvaigždučių), tyla, ramybė, kopos, pušys ir, žinoma, grynas oras.

Pakrantė su smulkiu, beveik baltu smėliu driekiasi kelis kilometrus. Paplūdimiai nuostabūs — malonu net vakare vaikščioti mediniu taku palei jūrą (jame yra naujas geras apšvietimas), jaukios pakrantės kavinės, gultai, skėčiai, pufai, suolai, žaidimų aikštelės — ir jokios minios.

Tegai:
Kaliningradas, Rusija
Dmitrijus Medvedevas

Medvedevas paskelbė apie grėsmę JT paversti "demokratinių tautų klubu"

(atnaujinta 14:11 2020.10.24)
Jungtinių Tautų 75-ųjų metinių proga skelbiamas Rusijos Federacijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo Dmitrijaus Medvedevo straipsnis

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Bandymai sugriauti JT vaidmenį ir sukurti "demokratinių tautų bendruomenę" kelia Rusijai nerimą. Tai pareiškė Rusijos saugumo tarybos pirmininko pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas.

"Tokio pobūdžio idėjos ne vienija, o suskaldo žmoniją, prisideda prie tarptautinės įtampos eskalavimo ir galiausiai sukelia tiesioginius konfliktus", — rašė Medvedevas straipsnyje, skirtame JT 75-osioms metinėms ir paskelbtame RT kanalo svetainėje.

Eksprezidentas pabrėžė, kad jokios kitos tarptautinės organizacijos, jau nekalbant apie karinius aljansus, negali sukrėsti JT statuto numatytų organų monopolijos pasaulio bendruomenės valios išreiškimui. Tuo tarpu JAV ir jos sąjungininkės NATO, kaip pažymėjo Medvedevas, ir toliau "šiurkščiai bando kištis į suverenių valstybių vidaus reikalus".

"Atsakomybės už pasaulinį saugumą ignoravimas, įvairių organizacijų ir atskirų galių bandymai uždėti etiketes ant valstybių ir vyriausybių, lemti pasaulio likimą, neišvengiamai nublokš mus atgal dešimtmečiams", — įsitikinęs Medvedevas.

Pasak jo, tik suderintas JT Saugumo Tarybos vertinimas leidžia "suprasti, kas teisus ir kas kaltas, kas yra agresorius ir kas yra agresijos auka".

"Priešingu atveju informacinių "įmetimų", faktų klastojimo, hibridinio karo metodų sąlygomis kyla rizika, kad juoda bus pateikta kaip balta, neteisėti veiksmai taps teisėtais, tiesa bus paslėpta už gražaus paveikslo televizijoje ar įrašų socialiniuose tinkluose".

Apie ginklų mažinimą

Medvedevas atkreipė dėmesį, kad vienas pagrindinių JT uždavinių yra nusiginklavimas, visų masinio naikinimo ginklų atsargų sumažinimas ir panaikinimas, ir priminė, kad Rusija tikisi surengti "branduolinio penketuko" šalių susitikimą. Ji apima JAV, JK, Prancūziją, Kiniją ir Rusiją.

Anot buvusio valstybės vadovo, Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START-III) pratęsimo klausimas taip pat reikalauja "greito sprendimo". Medvedevas pabrėžė, kad Rusijos pozicija šiuo klausimu jau suformuota.

Be to, jis atkreipė dėmesį į būtinybę sumažinti naujų grėsmių riziką.

"Šiuo atžvilgiu Rusija paskelbė moratoriumą naujų raketų sistemų diegimui Europoje ir kituose regionuose. Tikimės analogiškų Vakarų partnerių žingsnių. Taip pat palaikome teisiškai privalomą valstybių susitarimą dėl visapusiško kosminės erdvės militarizavimo uždraudimo", — sakė Dmitrijus Medvedevas.

Apie JT užduotis pandemijos metu

Medvedevas pareiškė, kad koronaviruso pandemijos sukeltas pasaulinis ekonomikos nuosmukis privertė valstybes permąstyti vertybes ir teikti pirmenybę žmonių gyvybėms ir sveikatos apsaugai.

"COVID-19 epidemija aiškiai parodė, kad vien politinės laisvės negali išgelbėti gyvybių. Tam reikalinga veiksminga ir prieinama medicininės priežiūros ir socialinės apsaugos sistema, šalies sanitarinio saugumo programos ir didžiausias pastangų koordinavimas visais viešosios valdžios lygmenimis."

Pasak Saugumo tarybos pirmininko pavaduotojo, būtent stiprios valstybės, sugebėjusios greitai mobilizuoti ekonomiką ir politines institucijas, sėkmingai susidorojo su pandemijos padariniais.

"Rusija nuolat teikė pasiūlymus dėl bendro atsisakymo taikyti prekybos ir finansinius apribojimus humanitarinės pagalbos tiekimui. Jokie politiniai sumetimai negali trukdyti bendradarbiavimui siekiant gelbėti gyvybes", — sakė Medvedevas.

Tegai:
Jungtinių Tautų organizacija (JTO), Dmitrijus Medvedevas
Rusijos prezidentas V. Putinas dalyvavo Valdai diskusijų klubo posėdyje, nuotrauka iš įvykio vietos

Apie pandemiją, ekonomiką, sankcijas. Putino pasirodymas "Valdai" klubo susirinkime

(atnaujinta 13:49 2020.10.23)
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kasmet surengia susitikimą su "Valdai" diskusijų klubu. Šiemet jis pasisakė apie pasaulio tvarką koronaviruso epochoje ir Rusijos (ir savo) vaidmenį bei užsiminė apie Navalno "apnuodijimo" istoriją

Maskva, spalio 23 — Sputnik. Vladimiras Putinas dalyvavo "Valdai" diskusijų klubo posėdyje, Rusijos prezidentas pasisakė per vaizdo konferenciją. Šių metų tema yra "Pandemijos pamokos ir nauja darbotvarkė: kaip pasaulinę krizę paversti pasaulio galimybėmis".

Apie laukiančius "Rusijos nykimo"

Savo kalboje Putinas pakomentavo kai kurių šalių lūkesčius dėl Rusijos silpnėjimo.

"Stiprindamas savo šalį, žvelgdamas į tai, kas vyksta pasaulyje, kitose šalyse, noriu pasakyti tiems, kurie vis dar laukia laipsniško Rusijos nykimo: šiuo atveju mus jaudina tik vienas dalykas: kad tik neperšaltume jūsų laidotuvėse".

Prezidentas pabrėžė, kad Rusija tinkamai įvertina savo intelektinius, teritorinius, ekonominius ir karinius pajėgumus bei galimybes.

Apie pandemiją

Kalbėdamas apie COVID-19 pandemiją, Putinas pažymėjo, kad koronavirusas nesitraukia, o pasaulis yra ties "tektoninių poslinkių" riba visose gyvenimo srityse.

"Koronaviruso epidemija rimtai pakeitė socialinį, verslo ir tarptautinį gyvenimą. Pasakysiu daugiau: kiekvieno žmogaus kasdienybę".

Putinas pabrėžė, kad didžiuojasi Rusijos piliečiais ir jų noru padėti vienas kitam — pirmiausia gydytojams ir medicinos darbuotojams.

"Pandemija priminė žmogaus gyvenimo trapumą. Sunku buvo įsivaizduoti, kad mūsų technologiškai pažangiame XXI amžiuje net ir labiausiai klestinčiose turtingose ​​šalyse žmogus gali likti be apsaugos nuo, atrodo, ne tokios mirtinos infekcijos, ne tokios baisios grėsmės".

Rusijos prezidentas pareiškė, kad tarptautinė bendruomenė nepadarė visko kovodama su koronavirusu, liko praleistos galimybės.

Dėl galimybės įvesti naujus apribojimus

Pasak Putino, šiandien nereikia grįžti prie ribojamųjų priemonių, kokios buvo pavasarį, dėl to, kad "medicina suveikė efektyviai". Jis pažymėjo, kad buvo sukurtos rezervinės vietos ligoninėse, atsirado vaistų, "gydytojai jau supranta ir žino, ką daryti".

Valstybės vadovas priminė, kad Švedija nenustatė apribojimų dėl koronaviruso, tačiau ekonomika vis tiek nukentėjo.

Dabar makroekonominiai rodikliai Rusijoje yra priimtini, ekonomika atsigauna, pridūrė prezidentas.

Apie pilietinę visuomenę

Piliečių balsas turės lemiamą vaidmenį plėtojant Rusiją, pabrėžė Putinas. Jis pažymėjo, kad rusų nuomonė turėtų būti lemiama, o įvairių socialinių jėgų konstruktyvūs prašymai turėtų būti įgyvendinti.

Dėl valstybių savarankiškumo

Kalbėdamas apie valstybės struktūrą, prezidentas pažymėjo, kad bandymas aklai ką nors nukopijuoti yra neteisingas.

"Mes matome, kaip veikia tokie importuoti demokratijos modeliai. Paprastai tai yra tik apvalkalas, fikcija. Fikcija, neturinti vidinio turinio, net suverenumo išvaizdos. Kur tokios schemos įgyvendinamos, žmonių iš tikrųjų nieko neklausia, o atitinkami lyderiai yra ne kas kita kaip vasalai. O už vasalą, kaip žinia, šeimininkas viską sprendžia".

Pasak jo, nesvarbu, kaip vadinama politinė sistema, kuri kiekvienoje šalyje yra skirtinga, sava politinė kultūra, tradicijos, savo požiūris į vystymąsi.

"Kyla klausimas: kas yra stipri valstybė? Kur slypi jos stiprybė? Žinoma, ne visiškoje teisėsaugos institucijų kontrolėje ar griežtume, ne privačios iniciatyvos panaikinime ar civilinio aktyvumo ribojime, net ne ginkluotųjų pajėgų galioje ir gynybos potenciale. Nors, manau, jūs suprantate, koks svarbus šis komponentas yra Rusijai geografijos ir daugybės geopolitinių iššūkių požiūriu. Ir, žinoma, mūsų, kaip nuolatinės JT Saugumo Tarybos narės, istorinė atsakomybė užtikrinti pasaulinį stabilumą. Nepaisant to, esu įsitikinęs, kad valstybės stiprybė pirmiausia slypi piliečių pasitikėjime ja. Tai yra valstybės stiprybė".

Putinas pabrėžė, kad valdžios šaltinis yra žmonės, tai yra, jų "noras perduoti plačią valdžią išrinktai vyriausybei", valstybėje matant savo atstovus, iš kurių būtina griežtai reikalauti.

Apie kintančius vaidmenis pasaulyje

Prezidentas pažymėjo, kad šiandien JAV vargu ar gali pretenduoti būti išskirtinėmis, ir pasvarstė, ar to reikia pačiai Amerikai.

"Kalbant apie ekonominį svorį ir politinę įtaką, Kinija aktyviai juda supervalstybės pozicijos link. Vokietija juda ta pačia kryptimi".

Tuo pačiu jis pridūrė, kad pastebimai pasikeitė Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos vaidmenys pasaulio reikaluose, tokios valstybės kaip Brazilija ir Pietų Afrika rimtai sustiprėjo.

Rusijos prezidentas paragino valstybes būti koronaviruso pandemijos metu sąžiningesniuose tarpvalstybiniuose santykiuose ir atsisakyti dvigubų standartų politikos.

"Daugeliui kitų šalių, patyrusių ir kenčiančių nuo koronaviruso infekcijos, nereikia pagalbos, kuri gali ateiti iš išorės, o paprasčiausiai panaikina apribojimus bent jau humanitarinėje srityje, tiekiant vaistus, kreditinius išteklius, įrangą ir keičiantis technologijomis. Tai tiesioginės, grynos formos humanitariniai dalykai. Ne, galų gale, jie nepanaikino jokių apribojimų, paslėpdami kai kuriuos svarstymus, kurie neturi nieko bendro su humanitariniu komponentu. Nors tuo pačiu metu visi kalba apie humanizmą".

Apie ginklų kontrolę

Kalbėdamas apie ginklų kontrolę, Putinas pažymėjo, kad pasaulis neturi ateities be apribojimų šioje srityje. Jis priminė, kad Vašingtonas palaipsniui traukiasi nuo tokių susitarimų.

"Visi puikiai žino — pasitraukimas iš antibalistinių raketų sistemos, paskui iš sutarties dėl branduolinių ginklų, paskui iš "atviro dangaus", na, vis dar nėra išeities, tačiau Amerika paskelbė pradėjusi pasitraukimo iš šios sutarties procedūrą. Kodėl? Kokiu pagrindu? Jie net nepaaiškina, kodėl, tiesiog nepaaiškina, kodėl".

Prezidentas pažymėjo, kad Maskva neprieštarauja Kinijos dalyvavimui START sutartyje, tačiau pabrėžė, kad pats Vašingtonas turėtų vesti dialogą su Pekinu, o ne perkelti jį Rusijai.

Putinas taip pat ragino į šį susitarimą įtraukti visas branduolines jėgas.

"Europiečiai mums sako: tegul jos (JAV — Sputnik) išeina, bet jūs neišeinate. Aš sakau: labas, o, tai geras filmas. Jūs visi esate NATO nariai, todėl skirsite, perduosite informaciją amerikiečiams, o mes negalėsime to padaryti, nes liksime šiame susitarime. Todėl nekvailiokime, kalbėkime sąžiningai vienas su kitu. <...> Bet iš tikrųjų, kaip suprantu, JAV partneriai Europoje norėtų, kad JAV liktų šioje sutartyje ir nieko ten nesunaikintų".

Apie situaciją Karabache

Diskusijos metu dalyviai palietė padėties Kalnų Karabache pablogėjimą. Prezidentas pabrėžė, kad nuo konflikto eskalavimo pradžios kiekvienoje pusėje mirė daugiau nei du tūkstančiai žmonių, bendras aukų skaičius artėja prie penkių tūkstančių.

Karo veiksmai Kalnų Karabache
© Sputnik / Валерий Мельников

Jis pažymėjo, kad bėgant metams Rusija pasiūlė įvairius šios krizės sprendimo būdus, kad padėtų stabilizuoti padėtį ilgam. Pasak prezidento, tai buvo sunkus darbas suartinti pozicijas.

"Atrodė, kad dar šiek tiek daugiau — ir mes surasime sprendimą. Deja, taip neįvyko, ir šiandien mes turime blogiausios formos konfliktą", — sakė Putinas.

Jis pabrėžė, kad Rusijai tiek Armėnija, tiek Azerbaidžanas yra partneriai, su kuriais Maskva nori turėti visaverčius santykius.

Valstybės vadovas taip pat pažymėjo, kad labai norėtųsi rasti kompromisą dėl Kalnų Karabacho. Pasak Putino, jis kelis kartus per dieną telefonu kalba su Azerbaidžano prezidentu Ilhamu Alijevu ir Armėnijos ministru pirmininku Nikolu Pašinianu.

Apie situaciją su Navalnu

Atsakydamas į vieno iš diskusijos dalyvių klausimą apie situaciją su Aleksejumi Navalnu, Putinas pažymėjo, kad Rusija yra pasirengusi atlikti šio įvykio tyrimą, tačiau tam reikia patvirtinimo, kad jis buvo apnuodytas, o tokios informacijos nėra.

Prezidentas pažymėjo, kad nurodė Generalinei prokuratūrai iš karto po žmonos kreipimosi patikrinti paciento galimybę išvykti gydytis į užsienį, turint omenyje baudžiamosios bylos apribojimus.

"Be to, viename iš savo pokalbių su vienu iš Europos lyderių pasiūliau, kad mūsų specialistai atvyktų į Vokietiją kartu su prancūzų, vokiečių, švedų specialistais, dirbtų vietoje, gautų kai kurias medžiagas. Ir šias medžiagas būtų galima panaudoti kaip pagrindą pradėti baudžiamąją bylą, jei tai tikrai nusikalstamas įvykis, jį ištirti. Bet jie nieko neduoda".

Putinas taip pat pridūrė, kad kyla abejonių dėl pranešimų apie "Novičiok" pėdsakų aptikimą Navalno kūne.

"Jie sakė radę "Novičiok" pėdsakus. Vėliau visa tai buvo perkelta į OPCW <...>, ir staiga mums buvo pasakyta: tai ne "Novičiok", tai kažkas kita. <...> Taigi, tai "Novičiok" ar ne? Jau kyla abejonių dėl to, kas buvo pasakyta iš pradžių", — pridūrė prezidentas.

Apie Konstitucijos pataisas

Kalbėdamas apie priimtas Rusijos Konstitucijos pataisas, Putinas nurodė, kad jos skirtos šalies plėtrai.

"Jūsų ką tik paminėtos Konstitucijos pataisos yra skirtos ne tik suteikti dabartiniam valstybės vadovui teisę būti išrinktam 2024 metais ar net vėliau. Jomis siekiama šių pokyčių, visų pirma, stiprinti Rusijos Federacijos suverenitetą, apibrėžti mūsų plėtros perspektyvas, sukurti pagrindinius konstitucinius pagrindus ekonomikos, socialinės sferos plėtrai ir mūsų suvereniteto stiprinimui. Ir aš tikiuosi, kad visa tai veiks".

Apie aplinką

Prezidentas pažymėjo, kad šiandien būtina aptarti neriboto vartojimo atmetimą, kad būtų užtikrintas pagrįstas pakankamumas.

"Jei norime išsaugoti savo bendrus namus ateities kartoms, turime išvalyti savo planetą. Aplinkos apsaugos tema jau seniai ir tvirtai įtraukta į pasaulinę darbotvarkę".

Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas
Šalies prezidentas Gitanas Nausėda

Nausėda džiaugiasi sutapimu antrasis Seimo rinkimų turas vyksta per Konstitucijos dieną

(atnaujinta 09:23 2020.10.25)
Prezidento manymu, tai, kad didelė rinkėjų dalis nusprendžia nebalsuoti, jam reiškia, jog Lietuvoje vis dar tvyro pernelyg daug nusivylimo.

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Antrasis Seimo rinkimų turas vyksta per Konstitucijos dieną, apie tai savo Facebook paskyroje parašė Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.

"Juk būtent Konstitucijos dėka kiekvienas mūsų turime teisę, kurios trokšta ir dėl kurios kovoja kai kurių kaimyninių valstybių gyventojai. Mes galime demokratiškai, slaptai ir nevaržomai rinkti savo valdžią — o po to reikalauti jos atsakomybės", — rašo prezidentas.

Pasak Nausėdos, tai, kad didelė rinkėjų dalis nusprendžia nebalsuoti, jam reiškia, jog Lietuvoje vis dar tvyro pernelyg daug nusivylimo.

Taip pat jis viliasi, kad naujai išrinktas Seimas, ne tik proginėse kalbose, bet ir praktiniame gyvenime vadovausis konstituciniu atsakingo valdymo principu.

"Tik taip gali būti atkurtas žmonių pasitikėjimas tiek šia ypatingai svarbia valdžios institucija, tiek ir visu įstatymų leidybos procesu", — sakė šalies vadovas.

Antrasis Seimo rinkimų turas vyksta sekmadienį, spalio 25 dieną. Bus renkami 68 parlamentarai vienmandatėse apygardose.

Tegai:
Seimo rinkimai, Gitanas Nausėda
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
Sputnik Lietuva paklausė vilniečių, kas laimės Seimo rinkimus
Antrajame Seimo rinkimų ture balsavo beveik dešimtadalis rinkėjų
2020-ųjų Seimo rinkimų II turas: pagrindiniai faktai. Ką reikia žinoti apie balsavimą