Aleksejus Puškovas

Puškovas pasakojo, kaip Ukraina "nepasinaudojo proga" pakelti gyvenimo lygį

(atnaujinta 09:17 2020.11.02)
Pasak jo, vykdydama tokią politiką 2011–2013 metais, Ukraina pademonstravo "padorų" ekonomikos augimo tempą, o jos BVP artėjo prie 200 milijardų

VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksijus Puškovas pakomentavo Aukščiausiosios Rados Finansų, mokesčių ir muitų politikos komiteto vadovo Danilo Getmancevo prisipažinimą, kad padaryti iš Ukrainos Prancūziją nepavyks per visą kitos gyventojų kartos gyvenimą.

Anksčiau partijos "Tautos tarnas" deputatas sakė, jog Kijevui reikia mažiausiai 40 metų, kad jis pasivytų Lenkiją pagal BVP vienam gyventojui, o svarbiausia Ukrainos valdžios užduotis yra pasivyti Baltarusiją ar Rusiją.

"Ukraina turėjo galimybę pagerinti gyvenimo lygį plėtodama prekybos ir ekonominius ryšius tiek su Rusija, tiek su Europa", — socialiniame tinkle Twitter parašė Puškovas.

Pasak jo, vykdydama tokią politiką 2011–2013 metais, Ukraina pademonstravo "padorų" ekonomikos augimo tempą, o jos BVP artėjo prie 200 mlrd.

"Bet prasidėjo Maidanas ir Ukraina neišnaudojo savo galimybės", — padarė išvadą senatorius.

Pagrindinė Kijevo aikštė, Nepriklausomybės aikštė, tapo saugumo pajėgų ir radikalų akistatos epicentru. Masiniai protestai Kijeve prasidėjo 2013 metų lapkričio mėnesį, sustabdžius pasirengimą pasirašyti Ukrainos ir Europos Sąjungos asociacijos susitarimą. Riaušių aukomis tapo daugiau nei šimtas žmonių.

2014 metų vasario pabaigoje šalyje įvyko valstybės perversmas. Rada nušalino Ukrainos prezidentą Viktorą Janukovičių ir jis buvo priverstas palikti Ukrainą, po to buvo paskelbti naujo valstybės vadovo rinkimai, kuriuos laimėjo Petro Porošenka.

Ukrainiečių padėtis po tų įvykių pablogėjo, šalyje prasidėjo ekonominė krizė. Kijevo valdžia bandė ištaisyti padėtį inicijuodama ekonomines reformas ir skolindamasi pinigų iš tarptautinių skolintojų, tačiau dėl šių sprendimų padidėjo komunalinių paslaugų tarifai, o atlyginimai ir pensijos liko maži.

Vladimiras Zelenskis laimėjo prezidento rinkimus Ukrainoje praėjusį pavasarį.

Tegai:
Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas
Dar šia tema
TVF sugalvojo, kaip išgelbėti pasaulį: Rusijai dėl to gresia skurdas
Rusija ir Ukraina pirmą kartą per daugelį metų aptaria prekybinį bendradarbiavimą
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Apklausa parodė, kad 60 procentų rusų pasitiki Putinu

(atnaujinta 22:22 2020.12.05)
Apklausa buvo atlikta lapkričio 23–29 dienomis telefoninių interviu forma, dalyvavo 11,2 tūkstančio vyresnių nei 18 metų rusų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Daugiau nei pusė rusų (60 %) pasitiki Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, rodo visuomenės nuomonės fondo apklausa. 

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

Apklausos duomenimis, greičiau nepasitiki juo — 30 %, dar 10 proc. buvo sunku atsakyti į klausimą.

63 % apklaustųjų teigia, kad Putinas gerai eina savo pareigas. Priešingos nuomonės laikosi 24 % rusų. Buvo sunku atsakyti į klausimą 13 %.

Lapkričio 27–29 dienomis buvo atlikta visos Rusijos telefoninė apklausa, kurioje dalyvavo 4 tūkstančiai 18 metų ir vyresnių respondentų, atsitiktinės atrankos būdu paimant mobiliojo ir fiksuoto ryšio telefono numerius. Statistinė paklaida neviršija 1,9 %.

Tokiose iniciatyviose Rusijos apklausose, kurias "VCIOM-Sputnik" vykdo nuo vasario, dalyvauja 18 metų ir vyresni rusai. Nuo 2018 metų birželio 18 dienos kasdien apklausiama 1,6 tūkst. respondentų.

Šios imties didžiausias paklaidos dydis su 95 % tikimybe neviršija 1 %.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Žuvis

Dėl klaidingos informacijos dokumentuose Rusijos į Kazachstaną grąžinta 16,5 t žuvų

(atnaujinta 09:58 2020.12.05)
Atlikdami dokumentų kontrolę, inspektoriai nustatė neatitikimą tarp veterinarijos pažymoje deklaruoto (Nyderlandai) ir transporto dokumentuose nurodyto (Danija) prekių gavėjo

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Savaitgalį Sankt Peterburgo, Leningrado ir Pskovo sričių prie Rusijos ir Latvijos sienos, prie Buračkų posto, Pskovo srityje, "Rosselchoznadzor" administracijos pareigūnai atliko 16,5 tonos šaldytų žuvies produktų (lydekų filė) veterinarinę kontrolę, praneša administracijos spaudos tarnyba.

Kroviniai automobiliu buvo gabenami iš Kazachstano Respublikos Kapšagajaus miesto.

Atlikdami dokumentų kontrolę, inspektoriai nustatė neatitikimą tarp veterinarijos pažymoje deklaruoto (Nyderlandai) ir transporto dokumentuose nurodyto (Danija) prekių gavėjo.

Todėl Kazachstano Respublikos žemės ūkio ministerijos Veterinarinės kontrolės ir priežiūros komitetas negavo leidimo eksportuoti į Nyderlandus 16,5 tonos Kazachstano įmonių pagamintų žuvies produktų.

Tegai:
Kazachstanas, žuvis, Rusija
Dar šia tema
Beveik 1,3 tūkstančio: Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje auga sunkvežimių eilės
Klientų pinigus švaistę asmenys stos prieš teismą: iššvaistė daugiau nei 2,5 mln eurų
Gruodžio 6

Kokia šiandien diena: gruodžio 6-osios šventės

(atnaujinta 15:22 2020.12.05)
Nuo gruodžio 6 dienos iki metų galo lieka 25 dienos, dienos ilgis — 07 val. 29 min. Šią dieną 2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė

Gruodžio 6 yra 340-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 341-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 25 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:25, leidžiasi 15:54, dienos ilgis — 07 val. 29 min.

Šv. Mikalojus, Arklių diena 

Lietuvoje gruodžio 6 dieną yra minima Arklių diena. Krikščionybėje arklių ir arklininkų globėjais laikomi Šv. Floras ir Šv. Lauras. Šv. Mikalojus laikomas keliauninkų globėju, tačiau būtent jo vardo diena paskelbta Arklių diena.

Šiandien vis mažiau Lietuvos ūkių augina arklius. Šis gyvūnas tapęs vienu iš tautinio tapatumo simboliu. Žirgas lietuvių istorijoje, tautosakoje ir buityje atliko daug funkcijų: nuo pagrindinio pagalbininko sunkiuose ūkio darbuose iki ištikimo draugo išjojant į karą. Darbiniam arkliui, atliekančiam sunkius darbus, lietuvis jautė didelę pagarbą ir artimumą. Gyvenimas be arklio buvo praktiškai neįsivaizduojamas. Todėl žirgo ir lietuvio draugystė dažnas naratyvas tautosakoje, įvairiuose pasakojimuose apie mūsų senolių kasdienybę.

Šį diena istorijoje

1520 metais gimė Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Mirė 1551 metais.

1791 metais Varšuvoje Lenkijos ir Lietuvos valdovo Stanislovo Augusto privilegija Telšiams buvo patvirtintos Magdeburgo teisės. Privilegijos originalas iki šiol saugomas Žemaičių "Alkos" muziejuje Telšiuose.

1940 metais Vilniaus rotušėje įkurtas Vilniaus valstybinis miesto muziejus, 1941-aisiais pertvarkytas į Vilniaus valstybinį dailės muziejų.

1991 metais atidaryta Lietuvos ambasada Paryžiuje.

1999 metais Seime prasidėjo pirmoji Europos Sąjungos ir Lietuvos jungtinio parlamento komiteto sesija.

2002 metasi pirmą kartą Lietuvos sostinėje buvo įžiebtas pasaulio Kalėdų eglučių parkas, kurį pagal savo šalių tradicijas papuošė ir pristatė užsienio šalių atstovybės.

2007 metš naktį į gruodžio 6-ąją per apiplėšimą savo namuose nužudytas dienraščio "Lietuvos rytas" fotografas Viktoras Kapočius. 

2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Šį titulą parlamento vadovei suteikė dienraščio "Lietuvos rytas" priedas — žurnalas "Stilius".

2009 metais Šiauliuose pašventinta nauja katalikų šventovė — Švč. Mergelės Marijos Nekalto Prasidėjimo bažnyčia.

Savo vardadienius šiandien švenčia Bilmantas, Bilmantė, Bilminas, Bilminė, Bylenė, Bylenis, Koleta, Miglė, Mikalojus, Mikas, Mikita, Norvydė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai