Narzano galerija Kislovodske

Nuo Krymo iki Kamčiatkos: geriausi Rusijos terminiai kurortai

(atnaujinta 18:53 2020.11.14)
Kaukaze yra populiarios "begėdiškos vonios", Altajaus krašte, be versmių, galima mėgautis stulbinama gamta, ekologiškai švariais produktais, o Kryme sveikatinimo procedūras galima derinti su įprastu poilsiu Juodosios jūros paplūdimiuose

Šiemet pirmą kartą Tiumenėje oficialiai atidarytas karštųjų versmių sezonas. Nuostabu, bet ateityje regionas planuoja tapti šios turistinės krypties sostine Rusijoje. Dėl titulo teks kovoti, konkurencija didelė: Stavropolio kraštas, Krasnodaro kraštas, Krymas, Kamčiatka. Apie geriausius Rusijos kurortus, kur žiemą galima pasinerti į karštąsias versmes — RIA Novosti autorės Svetlanos Bajevos medžiagoje.

"Begėdiškos vonios" ir Suvorovo šaltiniai

Galbūt populiariausias sveikatingumo poilsio ženklas Rusijoje yra Kaukazo mineraliniai vandenys. Ten net yra nemokamos ir viešos "begėdiškos vonios" — Mašuko kalne: tai gremžių su mineraliniu vandeniu kaskada. Tokį pavadinimą jie gavo dar 1910 metais, nes daugelis plaukė nuogi. Bet maudytis ten — nesvarbu, su maudymosi kostiumėliu, maudymosi kelnaitėmis ar be jų — reikia tik pagal gydytojo nurodymus: yra kontraindikacijų!

Радоновый источник Колизей
Radono šaltinis "Koliziejus"

Kiekvienas iš kurortinių miestų turi savo pagrindinę specializaciją. Kislovodske gydomos širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemos ir kvėpavimo organai. Esentukuose — virškinamojo trakto ir medžiagų apykaitos sutrikimai. Železnovodske — tas pats, taip pat kepenų, inkstų, tulžies ir šlapimo takų ligos, ginekologija. Piatigorske — raumenų ir kaulų sistema, alerginės ir odos problemos, regos organai.

Питьевой бювет №7 в Пятигорске
© Sputnik / Алексей Даничев
Mineralinio vandens biuvetė Piatigorske

Vienas garsiausių kurortų yra Suvorovo terminiai šaltiniai. Jie garsėja vandeniu, kurio ypatingos šarminės sudėties negalima sukurti cheminiu būdu. Pavyzdžiui, šaltinis Nr. 1 teigiamai veikia nervų, širdies ir kraujagyslių, endokrininę organizmo sistemas, normalizuoja kraujospūdį ir gerina kraujotaką.

В открытых купальнях с водой из минерального источника в Пятигорске
© Sputnik / Алексей Даничев
Atviros maudyklos su vandeniu iš mineralio šaltinio Piatigorske

Šaltiniai su visais patogumais

Klasikinė sveikatingumo poilsio vieta yra Krasnodaro kraštas ir kaimyninė Adygėja.

"Terminiai kurortai įsikūrę mažose gyvenvietėse, turistai čia atvyksta automobiliais, — pasakoja poilsinio būsto rezervavimo serviso savininkas Jurijus Kuznecovas. — Aplink daugumą šaltinių sukurtos poilsio bazės su kotedžais, automobilių stovėjimo aikštelėmis, pavėsinėmis, kepsninėmis ir vaikų žaidimų aikštelėmis".

"Karštosios versmės Adygėjos kalnuose yra ketvirtas pagal svarbą prekės ženklas regione po Lagonaki plokščiakalnio, Belajos upės krioklių ir kanjonų bei Azišo kalvagūbrio", — paaiškina poilsinio būsto rezervavimo serviso atstovė Oksana Šustikova.

Seniausias balneologinis kurortas Kaukaze yra Krasnodaro krašte, netoli Aleksandro šaltinio.

O Sočyje yra didžiausias terminis kurortas "Macesta", kur galima sustiprinti imuninę sistemą ir slidinėti kalnuose Krasnaja Poljanos trasomis.

Бальнеологический курорт Мацеста в Сочи
© Sputnik / Артур Лебедев
Terminis kurortas "Macesta" Sočyje

Gydymas ir paplūdimys

Kryme yra apie 80 terminių šaltinių. Apie 15 iš jų veikia ištisus metus.

Įmonės Zolotaja Balka vynuogynai Kryme
© Sputnik / Константин Михальчевский

Čia yra savų privalumų: sveikatinimo procedūras galima derinti su įprastu poilsiu Juodosios jūros paplūdimiuose. Populiariausios vietos — Saki, Eupatorija, Iljinka ir Nizinojė gyvenvietės netoli Simferopolio, taip pat Arabato nerija šalia Azovo jūros.

Užkonservuota jūra

"Mes turime visą terminio sveikatos pagerinimo ir poilsio kompleksą, — sako Tiumenės srities gubernatoriaus pavaduotojas Andrejus Pantelejevas. — Kituose regionuose šią kryptį dažnai pristato kažkas vienas: arba šiltos ar karštos versmės, arba geriamas mineralinis vanduo, arba gydomasis purvas".

"Tai, kad visa tai yra lygioje teritorijoje, o ne kalnuose ar vulkaninės veiklos rajonuose, yra tikras fenomenas. Priežastis — jūra, kuri prieš milijonus metų tektoninių poslinkių metu buvo užkonservuota viduje", — patikslina jis.

Gubernatoriaus pavaduotojas atkreipė dėmesį ir į transporto prieinamumą: dvi valandas skrydžio iš Maskvos į Tiumenę, o iki šaltinių iš stoties ir oro uosto taksi ar autobusu galima patekti per pusantros valandos.

Terminiu vandeniu gydomos kvėpavimo sistemos, širdies ir kraujagyslių sistemos, raumenų ir kaulų sistemos, virškinamojo trakto, nervų, urogenitalinės ir imuninės sistemos ligos, alergijos. Tuo metu kiekviena sanatorija taip pat siūlo tiesiog sveikatą gerinantį poilsį maudantis baseinuose. Taip pat svečių patogumui yra jaukios pavėsinės, poilsio kambariai, kavinės, pirčių kompleksai, masažo kambariai.

Unikali gamta

Ieškant sveikatingumo poilsio Rusijoje, galima nuvažiuoti toliau nei į Tiumenę. Daug gydomųjų šaltinių yra Baikalo ežero rajone. Daugiausia — Buriatijos teritorijoje esančiuose kaimuose. Pasak Jurijaus Kuznecovo, poilsio sąlygos skiriasi: kažkur yra poilsio bazės, sanatorijos ir viešbučiai, kažkur nėra infrastruktūros. Tačiau beveik visur yra unikali vietinė gamta: slėniai, kalnai, upės, kriokliai.

Altajaus krašte taip pat yra viskas poilsiui ir sveikatos gerinimui — didelė sanatorijos-kurorto bazė, švarus oras, stulbinama gamta, ekologiškai švarūs produktai.

Čia yra 35 gydomieji šaltiniai ir versmės. Žinomi ir naudojami gydymui ir reabilitacijai Belokurichinskojė, Iskrovskojė, Černovskojė radoninio vandens telkiniai. Turistai taip pat pasirenka Zavjalovskio šaltinius, Bechtemiro mineralinio sidabro turinčius vandenis, priduria Oksana Šustikova.

Закат на острове Ольхон. Вид на пролив Малое море на Байкале
© Sputnik / Владимир Смирнов
Saulėlydis Olchono saloje

Kolosalus malonumas

Keliaujant į Kamčiatką, net ir žiemą, būtina pasiimti maudymosi kostiumėlį, pataria turistai. Beveik kiekviename žingsnyje yra šaltinių, viešbučiuose — baseinai su terminiu vandeniu, atvėsintu iki patogios temperatūros.

Налычевские термальные источники на реке Горячей в природном парке Вулканы Камчатки, кластер — природный парк Налычево
© Sputnik / Александр Пирагис
Terminiai šaltiniai gamtos parke "Kamčatkos ugniakalniai"

Tiesa, ekspertai perspėja, kad atvykti iš kitų regionų čia yra brangu ir kartais sunku: daugelį versmių tenka pasiekti pėsčiomis, visureigiu ar sraigtasparniu.

Туристы купаются в Налычевских термальных источниках в природном парке Вулканы Камчатки, кластер — природный парк Налычево
© Sputnik / Александр Пирагис
Terminiai šaltiniai gamtos parke "Kamčatkos ugniakalniai"
Tegai:
Kamčatka, Krymas, turizmas, kurortas, Rusija
Akcija Nemirtingasis pulkas

Prie "Nemirtingojo pulko" eisenos prisijungė daugiau nei 800 tūkst žmonių

(atnaujinta 16:56 2021.05.05)
Pernai pulko transliacija truko daugiau nei 20 dienų. Šiais metais partnerių dėka transliacijos srautai bus suskirstyti pagal regionus, ir kiekvienas savo veteraną pamatys būtent tame mieste, iš kurio jis yra kilęs

VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Projektas "Nemirtingasis pulkas online" jau antrus metus rodo savo aktualumą visuomenėje. Paraiškų priėmimo pradžia buvo duota prieš dvi savaites, ir per tą laiką prie daugiau nei 2,5 milijono praėjusių metų anketų prisijungė daugiau nei 800 tūkstančių.

Akciją palaikė neseniai anapilyn išėjusio Vasilijaus Lanovojaus, TSRS liaudies artisto, Rusijos nemirtingojo pulko centrinės būstinės pirmininko našlė — Rusijos Federacijos liaudies artistė Irina Kupčenka, o taip pat Rusijos liaudies atristas Olegas Gazmanovas, teatro ir kino aktorius Igoris Petrenka ir dainininkė Polina Gagarina.

Pernai pulko transliacija truko daugiau nei 20 dienų. Šiais metais partnerių dėka transliacijos srautai bus suskirstyti pagal regionus, ir kiekvienas pamatys savo veteraną būtent mieste, iš kurio jis yra kilęs. Štai kodėl naujų paraiškų priėmimas baigsis gegužės 7 dieną, kad būtų laiko suformuoti visus regioninius srautus.

Šiemet didelis dėmesys skiriamas kibernetinio saugumo problemoms, taip pat ir gautų paraiškų moderavimui. Kad nepatektų į pulkų kolonas karo nusikaltėliai, dirba daugiau nei 12 tūkstančių moderatorių — tai savanoriai iš Rusijos nemirtingojo pulko, judėjimo "Pergalės savanoriai" ir kitų visuomeninių organizacijų, taip pat "Sberbanko" neuronų tinklas. Dėl didelės gaunamos informacijos apimties patikrinimas gali užtrukti kelias dienas.

Nemirtingojo pulko akcija Lietuvoje, 2018 metų gegužės 9 d.
© Sputnik/ Андрей Богданов

Moderatoriai jau užkirto kelią keliems provokuojantiems bandymams nemirtingajame pulke internete patalpinti nacių nusikaltėlių portretus. Informacija apie juos patalpinusius žmones bus perduota Rusijos tyrimų komitetui. Priminkime, kad šiais metais įsigaliojo įstatymas dėl baudžiamosios atsakomybės sugriežtinimo už nacizmo reabilitaciją, kuriai galima skirti nacių nusikaltėlių nuotraukų paskelbimą eisenos eile.

Transliacija vyks visuose Rusijos regionuose gegužės 9 dieną, pradžia — 15:00 vietos laiku. Ją bus galima žiūrėti projekto svetainėje 2021.polkrf.ru, socialiniuose tinkluose "VKontakte" ir "Odnoklassniki", televizijos kanaluose, taip pat internetiniuose kino teatruose OKKO, IVI.RU, MORE.TV ir platformoje "Smotrim.ru".

Tegai:
Nemirtingasis pulkas, Pergalės diena, Rusija

Naktinė Pergalės dienos parado repeticija Raudonojoje aikštėje video

(atnaujinta 13:45 2021.05.05)
Maskvoje, Raudonojoje aikštėje, įvyko naktinė parade, skirtame 76-osioms pergalės Didžiojoje Tėvynės kare metinėms, dalyvaujančių pėsčiųjų tarnybų ir mechanizuotos kolonos repiticija

Rusijos Gynybos ministerija paskelbė vaizdo įrašą, kaip vyksta naktinė parado, skirto 76-osioms pergalės Didžiojo Tėvynės kare metinėms, repeticija Raudonojoje aikštėje.

Pažymima, jog pirmąją koloną sudarė 37 parado tarnybos, kurių sudėtyje yra kariuomenės dalinių karininkai, puskarininkiai ir kareiviai, karinių švietimo įstaigų klausytojai ir kariūnai, Suvorovo ir Nakhimovo karo mokyklų kariūnai, kadetai, kitų jėgų struktūrų ir kazokų atstovai.

Pėsčiųjų kolonos skaičius sieks daugiau nei 12 tūkstančių karių. Šiemet pirmą kartą žygiuos Centrinės karinės apygardos karo policijos paradinė tarnyba. Mechanizuotoje kolonoje dalyvaus daugiau nei 190 karinės technikos pavyzdžių.

Prieš naktinę repeticiją parado įgulos ir mechanizuotos kolonos įgulos surengė 11 bendrų treniruočių Alabino mieste netoli Maskvos specialioje aikštelėje, kuri yra pagrindinės šalies aikštės maketas.

Generalinė parado repeticija vyks gegužės 7 dieną.

Tegai:
karinis paradas, paradas, Pergalės diena, Maskva, Rusija
Senjorų poros rankos

Lietuva rado "heroję" tarp savivaldybių pagal senjorų skiepijimą

(atnaujinta 17:54 2021.05.05)
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, viena iš savivaldybių reitinge parodė ilgalaikę tvarią kilimo tendenciją

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Lietuvos statistikos departamentas paskelbė senjorų skiepijimo respublikoje statistiką. Apie tai pranešė departamento spaudos tarnyba.

"Marijampolė yra senjorų skiepijimo herojė! Per dvi savaites iš savivaldybių reitingo apačios Marijampolė atsidūrė viršuje ir neketina sustoti. Ši savivaldybė yra vienintelė rodanti ilgalaikę tvarią kilimo tendenciją reitinge", — sakoma pranešime.

Dabar Marijampolė užima 13 vietą.

Reitingo lyderiai išlieka tie patys — Neringa ir Birštonas. Toliau eina Kaunas, Anykščių rajonas, Jurbarko rajonas, Elektrėnai. Mažiausi senjorų skiepijimo rodikliai yra Vilniaus rajone, Visagine ir Šalčininkų rajone.

Lietuvoje galioja antrasis karantinas. Nepaisant tam tikrų sušvelninimų, dauguma apribojimų galioja iki vasaros pradžios.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 252 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,9 tūkstančio žmonių.

Tegai:
senjorai, vakcinacija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Estijoje nustatyta apie 100 naujų šalutinių poveikių po vakcinacijos
Europos Sąjunga pradėjo vertinti Kinijos vakciną nuo koronaviruso "Vero Cell"
Lietuvoje nuo COVID-19 vakcinuotas pirmasis milijonas gyventojų