Narzano galerija Kislovodske

Nuo Krymo iki Kamčiatkos: geriausi Rusijos terminiai kurortai

(atnaujinta 18:53 2020.11.14)
Kaukaze yra populiarios "begėdiškos vonios", Altajaus krašte, be versmių, galima mėgautis stulbinama gamta, ekologiškai švariais produktais, o Kryme sveikatinimo procedūras galima derinti su įprastu poilsiu Juodosios jūros paplūdimiuose

Šiemet pirmą kartą Tiumenėje oficialiai atidarytas karštųjų versmių sezonas. Nuostabu, bet ateityje regionas planuoja tapti šios turistinės krypties sostine Rusijoje. Dėl titulo teks kovoti, konkurencija didelė: Stavropolio kraštas, Krasnodaro kraštas, Krymas, Kamčiatka. Apie geriausius Rusijos kurortus, kur žiemą galima pasinerti į karštąsias versmes — RIA Novosti autorės Svetlanos Bajevos medžiagoje.

"Begėdiškos vonios" ir Suvorovo šaltiniai

Galbūt populiariausias sveikatingumo poilsio ženklas Rusijoje yra Kaukazo mineraliniai vandenys. Ten net yra nemokamos ir viešos "begėdiškos vonios" — Mašuko kalne: tai gremžių su mineraliniu vandeniu kaskada. Tokį pavadinimą jie gavo dar 1910 metais, nes daugelis plaukė nuogi. Bet maudytis ten — nesvarbu, su maudymosi kostiumėliu, maudymosi kelnaitėmis ar be jų — reikia tik pagal gydytojo nurodymus: yra kontraindikacijų!

Радоновый источник Колизей
Radono šaltinis "Koliziejus"

Kiekvienas iš kurortinių miestų turi savo pagrindinę specializaciją. Kislovodske gydomos širdies ir kraujagyslių bei nervų sistemos ir kvėpavimo organai. Esentukuose — virškinamojo trakto ir medžiagų apykaitos sutrikimai. Železnovodske — tas pats, taip pat kepenų, inkstų, tulžies ir šlapimo takų ligos, ginekologija. Piatigorske — raumenų ir kaulų sistema, alerginės ir odos problemos, regos organai.

Питьевой бювет №7 в Пятигорске
© Sputnik / Алексей Даничев
Mineralinio vandens biuvetė Piatigorske

Vienas garsiausių kurortų yra Suvorovo terminiai šaltiniai. Jie garsėja vandeniu, kurio ypatingos šarminės sudėties negalima sukurti cheminiu būdu. Pavyzdžiui, šaltinis Nr. 1 teigiamai veikia nervų, širdies ir kraujagyslių, endokrininę organizmo sistemas, normalizuoja kraujospūdį ir gerina kraujotaką.

В открытых купальнях с водой из минерального источника в Пятигорске
© Sputnik / Алексей Даничев
Atviros maudyklos su vandeniu iš mineralio šaltinio Piatigorske

Šaltiniai su visais patogumais

Klasikinė sveikatingumo poilsio vieta yra Krasnodaro kraštas ir kaimyninė Adygėja.

"Terminiai kurortai įsikūrę mažose gyvenvietėse, turistai čia atvyksta automobiliais, — pasakoja poilsinio būsto rezervavimo serviso savininkas Jurijus Kuznecovas. — Aplink daugumą šaltinių sukurtos poilsio bazės su kotedžais, automobilių stovėjimo aikštelėmis, pavėsinėmis, kepsninėmis ir vaikų žaidimų aikštelėmis".

"Karštosios versmės Adygėjos kalnuose yra ketvirtas pagal svarbą prekės ženklas regione po Lagonaki plokščiakalnio, Belajos upės krioklių ir kanjonų bei Azišo kalvagūbrio", — paaiškina poilsinio būsto rezervavimo serviso atstovė Oksana Šustikova.

Seniausias balneologinis kurortas Kaukaze yra Krasnodaro krašte, netoli Aleksandro šaltinio.

O Sočyje yra didžiausias terminis kurortas "Macesta", kur galima sustiprinti imuninę sistemą ir slidinėti kalnuose Krasnaja Poljanos trasomis.

Бальнеологический курорт Мацеста в Сочи
© Sputnik / Артур Лебедев
Terminis kurortas "Macesta" Sočyje

Gydymas ir paplūdimys

Kryme yra apie 80 terminių šaltinių. Apie 15 iš jų veikia ištisus metus.

Įmonės Zolotaja Balka vynuogynai Kryme
© Sputnik / Константин Михальчевский

Čia yra savų privalumų: sveikatinimo procedūras galima derinti su įprastu poilsiu Juodosios jūros paplūdimiuose. Populiariausios vietos — Saki, Eupatorija, Iljinka ir Nizinojė gyvenvietės netoli Simferopolio, taip pat Arabato nerija šalia Azovo jūros.

Užkonservuota jūra

"Mes turime visą terminio sveikatos pagerinimo ir poilsio kompleksą, — sako Tiumenės srities gubernatoriaus pavaduotojas Andrejus Pantelejevas. — Kituose regionuose šią kryptį dažnai pristato kažkas vienas: arba šiltos ar karštos versmės, arba geriamas mineralinis vanduo, arba gydomasis purvas".

"Tai, kad visa tai yra lygioje teritorijoje, o ne kalnuose ar vulkaninės veiklos rajonuose, yra tikras fenomenas. Priežastis — jūra, kuri prieš milijonus metų tektoninių poslinkių metu buvo užkonservuota viduje", — patikslina jis.

Gubernatoriaus pavaduotojas atkreipė dėmesį ir į transporto prieinamumą: dvi valandas skrydžio iš Maskvos į Tiumenę, o iki šaltinių iš stoties ir oro uosto taksi ar autobusu galima patekti per pusantros valandos.

Terminiu vandeniu gydomos kvėpavimo sistemos, širdies ir kraujagyslių sistemos, raumenų ir kaulų sistemos, virškinamojo trakto, nervų, urogenitalinės ir imuninės sistemos ligos, alergijos. Tuo metu kiekviena sanatorija taip pat siūlo tiesiog sveikatą gerinantį poilsį maudantis baseinuose. Taip pat svečių patogumui yra jaukios pavėsinės, poilsio kambariai, kavinės, pirčių kompleksai, masažo kambariai.

Unikali gamta

Ieškant sveikatingumo poilsio Rusijoje, galima nuvažiuoti toliau nei į Tiumenę. Daug gydomųjų šaltinių yra Baikalo ežero rajone. Daugiausia — Buriatijos teritorijoje esančiuose kaimuose. Pasak Jurijaus Kuznecovo, poilsio sąlygos skiriasi: kažkur yra poilsio bazės, sanatorijos ir viešbučiai, kažkur nėra infrastruktūros. Tačiau beveik visur yra unikali vietinė gamta: slėniai, kalnai, upės, kriokliai.

Altajaus krašte taip pat yra viskas poilsiui ir sveikatos gerinimui — didelė sanatorijos-kurorto bazė, švarus oras, stulbinama gamta, ekologiškai švarūs produktai.

Čia yra 35 gydomieji šaltiniai ir versmės. Žinomi ir naudojami gydymui ir reabilitacijai Belokurichinskojė, Iskrovskojė, Černovskojė radoninio vandens telkiniai. Turistai taip pat pasirenka Zavjalovskio šaltinius, Bechtemiro mineralinio sidabro turinčius vandenis, priduria Oksana Šustikova.

Закат на острове Ольхон. Вид на пролив Малое море на Байкале
© Sputnik / Владимир Смирнов
Saulėlydis Olchono saloje

Kolosalus malonumas

Keliaujant į Kamčiatką, net ir žiemą, būtina pasiimti maudymosi kostiumėlį, pataria turistai. Beveik kiekviename žingsnyje yra šaltinių, viešbučiuose — baseinai su terminiu vandeniu, atvėsintu iki patogios temperatūros.

Налычевские термальные источники на реке Горячей в природном парке Вулканы Камчатки, кластер — природный парк Налычево
© Sputnik / Александр Пирагис
Terminiai šaltiniai gamtos parke "Kamčatkos ugniakalniai"

Tiesa, ekspertai perspėja, kad atvykti iš kitų regionų čia yra brangu ir kartais sunku: daugelį versmių tenka pasiekti pėsčiomis, visureigiu ar sraigtasparniu.

Туристы купаются в Налычевских термальных источниках в природном парке Вулканы Камчатки, кластер — природный парк Налычево
© Sputnik / Александр Пирагис
Terminiai šaltiniai gamtos parke "Kamčatkos ugniakalniai"
Tegai:
Kamčatka, Krymas, turizmas, kurortas, Rusija
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Apklausa parodė, kad 60 procentų rusų pasitiki Putinu

(atnaujinta 22:22 2020.12.05)
Apklausa buvo atlikta lapkričio 23–29 dienomis telefoninių interviu forma, dalyvavo 11,2 tūkstančio vyresnių nei 18 metų rusų

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Daugiau nei pusė rusų (60 %) pasitiki Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, rodo visuomenės nuomonės fondo apklausa. 

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Алексей Дружинин

Apklausos duomenimis, greičiau nepasitiki juo — 30 %, dar 10 proc. buvo sunku atsakyti į klausimą.

63 % apklaustųjų teigia, kad Putinas gerai eina savo pareigas. Priešingos nuomonės laikosi 24 % rusų. Buvo sunku atsakyti į klausimą 13 %.

Lapkričio 27–29 dienomis buvo atlikta visos Rusijos telefoninė apklausa, kurioje dalyvavo 4 tūkstančiai 18 metų ir vyresnių respondentų, atsitiktinės atrankos būdu paimant mobiliojo ir fiksuoto ryšio telefono numerius. Statistinė paklaida neviršija 1,9 %.

Tokiose iniciatyviose Rusijos apklausose, kurias "VCIOM-Sputnik" vykdo nuo vasario, dalyvauja 18 metų ir vyresni rusai. Nuo 2018 metų birželio 18 dienos kasdien apklausiama 1,6 tūkst. respondentų.

Šios imties didžiausias paklaidos dydis su 95 % tikimybe neviršija 1 %.

Tegai:
Vladimiras Putinas, Rusija
Žuvis

Dėl klaidingos informacijos dokumentuose Rusijos į Kazachstaną grąžinta 16,5 t žuvų

(atnaujinta 09:58 2020.12.05)
Atlikdami dokumentų kontrolę, inspektoriai nustatė neatitikimą tarp veterinarijos pažymoje deklaruoto (Nyderlandai) ir transporto dokumentuose nurodyto (Danija) prekių gavėjo

VILNIUS, gruodžio 5 — Sputnik. Savaitgalį Sankt Peterburgo, Leningrado ir Pskovo sričių prie Rusijos ir Latvijos sienos, prie Buračkų posto, Pskovo srityje, "Rosselchoznadzor" administracijos pareigūnai atliko 16,5 tonos šaldytų žuvies produktų (lydekų filė) veterinarinę kontrolę, praneša administracijos spaudos tarnyba.

Kroviniai automobiliu buvo gabenami iš Kazachstano Respublikos Kapšagajaus miesto.

Atlikdami dokumentų kontrolę, inspektoriai nustatė neatitikimą tarp veterinarijos pažymoje deklaruoto (Nyderlandai) ir transporto dokumentuose nurodyto (Danija) prekių gavėjo.

Todėl Kazachstano Respublikos žemės ūkio ministerijos Veterinarinės kontrolės ir priežiūros komitetas negavo leidimo eksportuoti į Nyderlandus 16,5 tonos Kazachstano įmonių pagamintų žuvies produktų.

Tegai:
Kazachstanas, žuvis, Rusija
Dar šia tema
Beveik 1,3 tūkstančio: Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje auga sunkvežimių eilės
Klientų pinigus švaistę asmenys stos prieš teismą: iššvaistė daugiau nei 2,5 mln eurų
Gruodžio 6

Kokia šiandien diena: gruodžio 6-osios šventės

(atnaujinta 01:22 2020.12.06)
Nuo gruodžio 6 dienos iki metų galo lieka 25 dienos, dienos ilgis — 07 val. 29 min. Šią dieną 2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė

Gruodžio 6 yra 340-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių, šiais keliamaisiais metais — 341-a. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 25 dienos.

2020 metų gruodžio 5 dieną saulė teka 08:25, leidžiasi 15:54, dienos ilgis — 07 val. 29 min.

Šv. Mikalojus, Arklių diena 

Lietuvoje gruodžio 6 dieną yra minima Arklių diena. Krikščionybėje arklių ir arklininkų globėjais laikomi Šv. Floras ir Šv. Lauras. Šv. Mikalojus laikomas keliauninkų globėju, tačiau būtent jo vardo diena paskelbta Arklių diena.

Šiandien vis mažiau Lietuvos ūkių augina arklius. Šis gyvūnas tapęs vienu iš tautinio tapatumo simboliu. Žirgas lietuvių istorijoje, tautosakoje ir buityje atliko daug funkcijų: nuo pagrindinio pagalbininko sunkiuose ūkio darbuose iki ištikimo draugo išjojant į karą. Darbiniam arkliui, atliekančiam sunkius darbus, lietuvis jautė didelę pagarbą ir artimumą. Gyvenimas be arklio buvo praktiškai neįsivaizduojamas. Todėl žirgo ir lietuvio draugystė dažnas naratyvas tautosakoje, įvairiuose pasakojimuose apie mūsų senolių kasdienybę.

Šį diena istorijoje

1520 metais gimė Lietuvos didžioji kunigaikštienė ir Lenkijos karalienė Barbora Radvilaitė. Mirė 1551 metais.

1791 metais Varšuvoje Lenkijos ir Lietuvos valdovo Stanislovo Augusto privilegija Telšiams buvo patvirtintos Magdeburgo teisės. Privilegijos originalas iki šiol saugomas Žemaičių "Alkos" muziejuje Telšiuose.

1940 metais Vilniaus rotušėje įkurtas Vilniaus valstybinis miesto muziejus, 1941-aisiais pertvarkytas į Vilniaus valstybinį dailės muziejų.

1991 metais atidaryta Lietuvos ambasada Paryžiuje.

1999 metais Seime prasidėjo pirmoji Europos Sąjungos ir Lietuvos jungtinio parlamento komiteto sesija.

2002 metais pirmą kartą Lietuvos sostinėje buvo įžiebtas pasaulio Kalėdų eglučių parkas, kurį pagal savo šalių tradicijas papuošė ir pristatė užsienio šalių atstovybės.

2007 metų naktį į gruodžio 6-ąją per apiplėšimą savo namuose nužudytas dienraščio "Lietuvos rytas" fotografas Viktoras Kapočius. 

2009 metais Metų moterimi paskelbta Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Šį titulą parlamento vadovei suteikė dienraščio "Lietuvos rytas" priedas — žurnalas "Stilius".

2009 metais Šiauliuose pašventinta nauja katalikų šventovė — Švč. Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčia.

Savo vardadienį šiandien švenčia Bilmantas, Bilmantė, Bilminas, Bilminė, Bylenė, Bylenis, Koleta, Miglė, Mikalojus, Mikas, Mikita, Norvydė.

Tegai:
Lietuva, šventės, šventė
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai