Rusijos bepilotis sunkvežimis EVO-1 išmaniame Maskvos centrinio žiedinio kelio segmente

Rusijoje išbandytas bepilotis sunkvežimis

(atnaujinta 23:54 2020.11.13)
Nepilotuojamas sunkvežimis pravažiavo ilgiausią — 105 km ilgio — Maskvos Centrinio žiedinio kelio atkarpą išmaniuoju kelio segmentu

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Rusijos bepilotis sunkvežimis EVO-1 su galimybe būti pripildytas vandeniliu pravažiavo išmaniuoju Maskvos centrinio žiedinio kelio segmentu, praneša RIA Novosti su nuoroda į kūrėjų bendrovės "Evokargo" spaudos tarnybą.

Pranešime pažymima, kad bepilotis sunkvežimis EVO-1 visiškai sukurtas Rusijoje. Mašina kraunama elektra ir gali būti pripildyta vandeniliu.

Беспилотные грузовики Evocargo перед началом запуска движения по самому длинному участку Центральной кольцевой автодороги (ЦКАД-3) протяженностью 105 км
© Sputnik / Владимир Астапкович
Nepilotuojami "Evokargo" sunkvežimiai prieš pradedant važiuoti ilgiausia 105 km ilgio Centrinio žiedinio kelio atkarpa

Sunkvežimį sukūrusi bendrovė "Evokargo" pranešė, jog pradėjo pirmus bepiločių sunkvežimių pristatymus pagal išankstinį užsakymą. Anot bendrovės, kitais metais klientai gaus keletą EVO-1 darbui uždarose vietose.

Kaip pažymi bendrovė, technologija taip pat leidžia pradėti magistralinius pervežimus. EVO-1 kūrėjai įrengė jame hibridinę maitinimo sistemą: elektrinės baterijos ir vandenilio kuro elementai. Taigi, įkraunant vieną akumuliatorių, sunkvežimis gali nuvažiuoti 250 kilometrų, o jei jis bus visiškai pripildytas vandeniliu, tai suteiks papildomų 650–750 kilometrų. Kartu pažymima, kad norint eksploatuoti tokią mašiną trasose reikalingos įkrovimo ir pildymo stotys.

Taip pat pranešama, kad "Evokargo" parduos lengvuosius sunkvežimius EVO-1 pirmiesiems klientams pagal išankstinį užsakymą, bet nuo 2021 metų kitus pagamintus bepiločius bendrovė pati naudos krovinių gabenimo paslaugoms.

"Prekių gabenimas naudojant nepilotuojamus aparatus kaip paslauga yra naudinga klientams, kurie paprastai neturi specialistų, pasirengusių aptarnauti ir valdyti autonominį sunkvežimį. Tai yra viena iš pagrindinių kliūčių autonominių transporto priemonių rinkos plėtrai pagal tradicinį modelį, kuris reiškia, kad įmonė perka mašiną ir valdo ją savarankiškai, kreipdamasi į gamintoją tik dėl techninės pagalbos ir paslaugų. Sukurdami ekosistemą aplink logistikos paslaugą, paremtą nepilotuojamomis technologijomis, mes išsprendžiame šią problemą klientams", — pažymėjo "Evocargo" vadovas ir įkūrėjas Andrejus Bolšakovas, kurio žodžiai cituojami pranešime.

Anot bendrovės, EVO-1 technologijos leidžia sumažinti pervežimo išlaidas 60 % dėl to, kad sunkvežimis iš pradžių buvo sukurtas kaip nepilotuojamas automobilis ir nebuvo perdirbtas iš įprasto: jame nėra vairuotojo kabinos ir sėdynės, taip pat vairo sistemos. Kitas veiksnys, mažinantis "Evokargo" sunkvežimio kainą, — dalinis orientavimo ir eismo vertinimo funkcijų perkėlimas iš automobilio į išmanųjį kelią. Bepilotis gauna reikiamus duomenis iš išmaniosios transporto sistemos (ITS), kuri stebi visų transporto priemonių judėjimą ir praneša automobilio borto sistemoms apie avarines situacijas. Centrinio valdymo punkto operatorius gali realiu laiku stebėti autonominių transporto priemonių judėjimą ir prireikus gali perimti valdymą.

Tegai:
nepilotuojamas aparatas, Rusija
Vladimiras Putinas

Putinas pateikė Valstybės Dūmai projektą, kuriuo denonsuojama Atviro dangaus sutartis

(atnaujinta 11:39 2021.05.11)
Susitarimas leido 34 valstybėms narėms atvirai rinkti informaciją apie kariuomenę. Praėjusių metų lapkritį JAV baigė pasitraukti iš sutarties, po ko Maskva taip pat pradėjo pasitraukimo procedūrą

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas Valstybės Dūmai pateikė įstatymo projektą dėl Atviro dangaus sutarties Rusijoje denonsavimo, apie tai pranešama remiantis Parlamento Žemųjų rūmų duomenų baze.

Anksčiau pranešta, kad prezidentas šiuo atveju paskyrė užsienio reikalų viceministrą Sergejų Riabkovą savo oficialiu atstovu, kai Federalinė asamblėja svarstė šį klausimą.

Atviro dangaus sutartis įsigaliojo 2002 metų sausio 1 dieną ir tapo viena iš pasitikėjimą stiprinančių priemonių Europoje po Šaltojo karo: ji leido 34 dalyvaujančioms šalims atvirai rinkti informaciją apie viena kitos karines pajėgas ir veiklą.

Praėjusių metų gegužę JAV pradėjo pasitraukimo iš susitarimo procedūrą, kuri baigėsi lapkričio 22 dieną.

2021 metų sausio mėnesį Maskva taip pat paskelbė pradedanti tarpžinybines procedūras, kad pasitrauktų iš Atviro dangaus sutarties. Užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad Vašingtono veiksmai labai pakenkė kitų valstybių interesų pusiausvyrai.

Tegai:
JAV, Rusija, Vladimiras Putinas
Federacijos taryba

RF taryba įvertino Čekijos planus gauti kompensaciją sprogimus Vrbeticoje

(atnaujinta 15:39 2021.05.10)
Čekija ketina susigrąžinti iš Rusijos mažiausiai 47 mln. dolerių kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusija neketina mokėti už absurdiškus Čekijos kaltinimus, RIA Novosti sakė Federacijos tarybos tarptautinio komiteto vadovo pirmasis pavaduotojas, į pensiją išėjęs FSB generolas Vladimiras Džabarovas.

Jis pakomentavo pranešimus, kad Čekija ketina iš Rusijos susigrąžinti mažiausiai milijardą kronų (apie 47 mln. USD) kaip kompensaciją už 2014 metų karinių sandėlių sprogimų padarinius.

"Jie nebežino, ką dar susigalvoti. Kodėl mes turėtume jiems ką nors mokėti? Nebuvo atliktas tyrimas, nebuvo nustatyta visų faktų. Niekas jiems nemokės, tai yra absurdas", — sakė jis.

Jis pridūrė, kad Čekijos ministras pirmininkas per daug žaidė siūlydamas Europos šalims išsiųsti Rusijos diplomatus. Anot senatoriaus, tokia politika yra būtent premjero žaidimas, kuris "labai nori įtikti amerikiečiams"

Tuo pačiu metu Džabarovas pažymėjo gerus Rusijos ir Čekijos tautų santykius.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos slaptąsias tarnybas sprogimo organizavimu šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje, per kurį žuvo du žmonės. Kremlius šiuos kaltinimus pavadino piktinančiais ir nepagrįstais.

Čekija išsiuntė 18 Rusijos diplomatų, kuriems Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata. Todėl pagal pariteto principą septyni diplomatai ir 25 techniniai darbuotojai turėtų likti abiejų šalių diplomatinėse atstovybėse.

Kaip Prahos palaikymo ženklą Rusijos diplomatai buvo išsiųsti iš kelių Europos šalių — Slovakijos, Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Čekijos ministro pirmininko išvakarėse Andrejus Babis paragino ES šalis parodyti solidarumą ir išsiųsti bent vieną rusą.

Rusijos užsienio reikalų ministerija pažymėjo, kad diplomatų išsiuntimas ir vienašalės sankcijos kai kurioms šalims tapo "neadekvačiais įrankiais". Pasak oficialios Rusijos URM atstovės Marijos Zacharovos, tai yra nešvarūs politiniai žaidimai, kurie griauna tarptautinių santykių audinį.

Tegai:
Rusija, Čekija, Rusijos Federacija
ES ir Rusijos vėliavos

Borelis paskelbė Europos Sąjungos sprendimą negriežtinti santykių su Rusija

(atnaujinta 11:51 2021.05.11)
Pasak jo, būtina suteikti paramą Prahai, "neišprovokuojant tolesnio įtampos didėjimo" santykiuose su Maskva

VILNIUS, gegužės 11 — Sputnik. ES valstybės tvirtai remia Čekiją, tačiau visi sutinka, kad santykių su Rusija eskalavimas neturėtų tęstis, sakė ES vyriausiasis įgaliotinis užsienio ir saugumo politikai Žozepas Borelis po ES užsienio reikalų ministrų susitikimo, praneša RIA Novosti.

Pasak jo, būtina suteikti paramą Prahai, "neišprovokuojant tolesnio įtampos didėjimo" palaikant ryšius su Maskva.

Jis priminė, kad ES šalių vadovai galės aptarti santykius su Rusija viršūnių susitikime Briuselyje gegužės 25 dieną ir paragino laukti jų sprendimo.

Jis taip pat pažymėjo, kad tęsiantis abipusiam diplomatų išsiuntimui gali tik padidėti įtampa.

Apie tai, kad praėjusį savaitgalį vykusiame neoficialiame aukščiausiojo lygio susitikime ES šalių vadovai aptarė situaciją su Rusija ir Čekija, pranešė Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas. Jis patikslino, kad šis klausimas bus keliamas Briuselyje gegužės 25 dieną.

Balandžio viduryje Praha apkaltino Rusijos slaptąsias tarnybas organizavus sprogimą šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais, per kurį žuvo du žmonės. Kremlius šiuos kaltinimus pavadino piktinančiais ir nepagrįstais.

Praha išsiuntė 18 Rusijos diplomatų, kuriems Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata. Todėl pagal pariteto principą septyni diplomatai ir 25 techniniai darbuotojai turėtų likti abiejų šalių diplomatinėse atstovybėse.

Slovakija, Estija, Lietuva, Latvija kaip paramos Čekijai ženklą taip pat paskelbė Rusijos diplomatus persona non grata. Lenkija, Bulgarija ir Rumunija taip pat paskelbė apie savo išsiuntimą.

Tegai:
santykiai, ES, Rusija