Rusijos bepilotis sunkvežimis EVO-1 išmaniame Maskvos centrinio žiedinio kelio segmente

Rusijoje išbandytas bepilotis sunkvežimis

(atnaujinta 23:54 2020.11.13)
Nepilotuojamas sunkvežimis pravažiavo ilgiausią — 105 km ilgio — Maskvos Centrinio žiedinio kelio atkarpą išmaniuoju kelio segmentu

VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Rusijos bepilotis sunkvežimis EVO-1 su galimybe būti pripildytas vandeniliu pravažiavo išmaniuoju Maskvos centrinio žiedinio kelio segmentu, praneša RIA Novosti su nuoroda į kūrėjų bendrovės "Evokargo" spaudos tarnybą.

Pranešime pažymima, kad bepilotis sunkvežimis EVO-1 visiškai sukurtas Rusijoje. Mašina kraunama elektra ir gali būti pripildyta vandeniliu.

Беспилотные грузовики Evocargo перед началом запуска движения по самому длинному участку Центральной кольцевой автодороги (ЦКАД-3) протяженностью 105 км
© Sputnik / Владимир Астапкович
Nepilotuojami "Evokargo" sunkvežimiai prieš pradedant važiuoti ilgiausia 105 km ilgio Centrinio žiedinio kelio atkarpa

Sunkvežimį sukūrusi bendrovė "Evokargo" pranešė, jog pradėjo pirmus bepiločių sunkvežimių pristatymus pagal išankstinį užsakymą. Anot bendrovės, kitais metais klientai gaus keletą EVO-1 darbui uždarose vietose.

Kaip pažymi bendrovė, technologija taip pat leidžia pradėti magistralinius pervežimus. EVO-1 kūrėjai įrengė jame hibridinę maitinimo sistemą: elektrinės baterijos ir vandenilio kuro elementai. Taigi, įkraunant vieną akumuliatorių, sunkvežimis gali nuvažiuoti 250 kilometrų, o jei jis bus visiškai pripildytas vandeniliu, tai suteiks papildomų 650–750 kilometrų. Kartu pažymima, kad norint eksploatuoti tokią mašiną trasose reikalingos įkrovimo ir pildymo stotys.

Taip pat pranešama, kad "Evokargo" parduos lengvuosius sunkvežimius EVO-1 pirmiesiems klientams pagal išankstinį užsakymą, bet nuo 2021 metų kitus pagamintus bepiločius bendrovė pati naudos krovinių gabenimo paslaugoms.

"Prekių gabenimas naudojant nepilotuojamus aparatus kaip paslauga yra naudinga klientams, kurie paprastai neturi specialistų, pasirengusių aptarnauti ir valdyti autonominį sunkvežimį. Tai yra viena iš pagrindinių kliūčių autonominių transporto priemonių rinkos plėtrai pagal tradicinį modelį, kuris reiškia, kad įmonė perka mašiną ir valdo ją savarankiškai, kreipdamasi į gamintoją tik dėl techninės pagalbos ir paslaugų. Sukurdami ekosistemą aplink logistikos paslaugą, paremtą nepilotuojamomis technologijomis, mes išsprendžiame šią problemą klientams", — pažymėjo "Evocargo" vadovas ir įkūrėjas Andrejus Bolšakovas, kurio žodžiai cituojami pranešime.

Anot bendrovės, EVO-1 technologijos leidžia sumažinti pervežimo išlaidas 60 % dėl to, kad sunkvežimis iš pradžių buvo sukurtas kaip nepilotuojamas automobilis ir nebuvo perdirbtas iš įprasto: jame nėra vairuotojo kabinos ir sėdynės, taip pat vairo sistemos. Kitas veiksnys, mažinantis "Evokargo" sunkvežimio kainą, — dalinis orientavimo ir eismo vertinimo funkcijų perkėlimas iš automobilio į išmanųjį kelią. Bepilotis gauna reikiamus duomenis iš išmaniosios transporto sistemos (ITS), kuri stebi visų transporto priemonių judėjimą ir praneša automobilio borto sistemoms apie avarines situacijas. Centrinio valdymo punkto operatorius gali realiu laiku stebėti autonominių transporto priemonių judėjimą ir prireikus gali perimti valdymą.

Tegai:
nepilotuojamas aparatas, Rusija
Naikintuvas Su-35, archyvinė nuotrauka

"National interest" Rusijos naikintuvą pavadino "žudiku"

(atnaujinta 18:44 2020.11.26)
Leidinio autorius pabrėžė, kad "Su-35S" buvo sukurtas kaip eksporto modelis, tačiau pirmasis jo užsakovas buvo Rusijos aviacijos pajėgos

VILNIUS, lapkričio 26 — Sputnik. "National interest" apžvalgininkas Peteris Sučiu (Peter Suchu) gyrė Rusijos naikintuvo "Su-35S" pasirodymą, pavadindamas jį vienu geriausių tokio pobūdžio naikintuvų, rašo RIA Novosti.

Kaip pažymėjo ekspertas, lėktuvas neturi išskirtinių charakteristikų ir vis dėlto yra tikras "žudikas".

"Su-35S" priklauso 4 ++ naikintuvų kartai. Apžvalgininkas atkreipė dėmesį į jo supermanevringumą ir gebėjimą atlikti įvairias užduotis.

"Su-35S <...> gali pataikyti į žemę ir jūrą, įskaitant infrastruktūros objektus, kuriems taikoma oro gynybos sistema, taip pat objektus, esančius dideliu atstumu nuo bazinių aerodromų", — rašo žurnalistas.

Tarp naikintuvo ginklų jis išskyrė "oras-oras" klasės raketas, kurios gali sunaikinti taikinius iki 300 kilometrų atstumu, taip pat "Onyx" priešlėktuvines sparnuotąsias raketas.

Leidinio autorius pabrėžė, kad "Su-35S" buvo sukurtas kaip eksporto modelis, tačiau pirmasis jo užsakovas buvo Rusijos aviacijos pajėgos.

Pirmieji užsienio pirkėjai buvo Kinija ir Indonezija, kurios užsakė 24 lėktuvus, kurių bendra vertė siekė 2,5 mlrd. JAV dolerių.

Sutartis su Pekinu dėl naikintuvų tiekimo kartu su pagalbine įranga ir atsarginiais varikliais įgyvendinama iki metų pabaigos. Žurnalistas pažymėjo, kad dėl susitarimo su Rusija Kinijai taikomos JAV sankcijas, tačiau ji neatsisakė pirkti naikintuvų.

Tegai:
naikintuvai, Rusija

Nufilmuotas naujos priešraketinės raketos paleidimas Rusijoje

(atnaujinta 14:17 2020.11.26)
Priešraketinės gynybos sistema skirta apsaugoti nuo aviacijos ir kosminių puolimo ginklų smūgių

Kazachstane įvyko dar vienas bandomasis naujos Rusijos priešraketinės gynybos sistemos raketos paleidimas. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos gynybos ministerija.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip iš Sary-Šagan poligono buvo paleistas sviedinys.

Komentaruose vartotojai atkreipė dėmesį į didelį zenitinės raketos pakilimo greitį.

Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad naujoji priešraketinė raketa patvirtino savo charakteristikas, o koviniai vienetai sėkmingai pataikė į sąlyginį taikinį nurodytu tikslumu.

Priešraketinės gynybos sistema naudojama Rusijos aviacijos ir kosmoso pajėgose. Ji skirta apsaugoti nuo aviacijos ir kosminių puolimo ginklų smūgių.

Ankstesni raketos bandymai vyko 2020 metų spalio pabaigoje, 2019 metų birželį ir liepą, 2018 metų vasarį, liepą, rugpjūtį ir gruodį bei 2017 metų lapkritį.

Balandžio mėnesį JAV kosmoso vadovybės vadovas Džonas Reimondas pareiškė, kad šios raketos bandymai kelia iššūkį amerikiečių gynybai. Anot jo, ši Rusijos sistema sugeba sunaikinti žemoje orbitoje esančius palydovus.

Per pastaruosius metus Rusijos Federacijos gynybos ministerija ne kartą pranešė apie sėkmingus oro gynybos sistemos naujos priešraketinės raketos bandymus Sary-Šagan poligone.

Tegai:
Rusijos oro ir kosmoso pajėgos, Rusijos Gynybos ministerija, raketos, Rusija
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija parodė komplekso "Murmansk-BN" išskleidimą — video
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo oro mūšį su naikintuvais Su-35S
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo, kaip parašiutininkai šokinėja iš lėktuvo L-410
Data

Kokia šiandien diena: lapkričio 27-osios šventės

(atnaujinta 19:31 2020.11.26)
Šią dieną 1995 metais prezidentas Algirdas Brazauskas įteikė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordiną žymiam rusų muzikantui Mstislavui Rostropovičiui

Lapkričio 27 yra 331-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių (keliamaisiais metais – 332-a). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 34 dienos.

Vardadienį švenčia Almanta, Almantas, Girvydė, Maksas, Maksima, Maksimas, Maksimilijonas, Skomantas, Skomantė, Skomina, Skominas, Vergilija,Vergilijus, Virgas, Virgilija, Virgilijus.

1590 metais Karaliaučiuje Jonas Bretkūnas baigė pirmąjį lietuvišką visos Biblijos vertimą. 

1881 — gimė Konstantinas Šakenis, kultūros istorikas, vertėjas, IV Seimo pirmininkas. 

1926 — gimė aktorius Laimonas Noreika.

1944 — gimė žurnalistė, poetė, politinė bei visuomenės veikėja Dalia Teišerskytė.

1995 — prezidentas Algirdas Brazauskas įteikė Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 2-ojo laipsnio ordiną žymiam rusų muzikantui Mstislavui Rostropovičiui.

1997 — Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas patvirtino Prancūzijos parlamento žemųjų rūmų ratifikuotas Baltijos ir Europos Sąjungos Asociacijos (Europos) sutartis.

1701 — Švedijoje gimė termometro išradėjas Andersas Celsijus

1895 — mirė prancūzų rašytojas Aleksandras Diuma.

1895 — Alfredas Bernardas Nobelis, dinamito išradėjas, įsteigė Nobelio apdovanojimus.

1910 — Niujorke atsidarė didžiausia pasaulyje Penn traukinių stotis.

1943 — įvyko Teherano konferencija, kurioje dalyvavo Čerčilis, Ruzveltas ir Stalinas.

1971 — į Marsą nuskrido pirmasis Žemės pasiuntinys – sovietinis kosminis aparatas "Mars–2".

 1942 — gimė JAV roko žvaigždė Džimis Hendriksas.

Tegai:
kalendorius
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai