Kaliningradas, archyvinė nuotrauka

Kaliningrado viešbučiai beveik visiškai rezervuoti Naujųjų metų atostogoms

(atnaujinta 19:52 2020.11.14)
Anot vietos pareigūnų, net ir koronaviruso pandemijos metu apribojimai dar nėra "fatališki", tačiau pasikeitus situacijai, valdžios institucijos nedelsdamos apie tai informuos

VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Beveik 90 procentų kambarių viešbučiuose Kaliningrado srityje yra užsakyta Naujųjų metų atostogoms, nepaisant padėties su koronavirusu, sakė regiono kultūros ir turizmo ministras Andrejus Jermakas.

"Dabar kažkur apie 90 procentų rezervacijos. Kol kas galiu pasakyti, kad jei viskas bus taip, kaip yra dabar, Naujųjų metų atostogoms turėsime daug turistų. Jei bus įvesti papildomi restoranų ar viešbučių veiklos apribojimai, aišku, kad žmonės peržiūrės savo planus, mes iš esmės jau esame prie to pripratę, suprantame, kas gali nutikti... Nors rezervacijų atšaukimų — to nematome", — RIA Novosti cituoja Jermaką.

Dabar Kaliningrado srityje įvesta nemažai maitinimo vietų veiklos apribojimų — kavinės, restoranai ir barai nedirba nuo 21:00 iki 6:00. Iki gruodžio 1 dienos visuose maitinimo įstaigose prie vieno stalo gali būti ne daugiau kaip keturi žmonės, atstumas tarp stalų turi būti bent du metrai. Banketai, masiniai renginiai yra draudžiami. Iki gruodžio 1 dienos operacijų būstinė uždraudė maisto salelių darbą prekybos centruose.

"Dabar matome, kad mūsų apribojimai nėra fatališki, todėl sakome: atvažiuokite pas mus. Jei bus įvesti papildomi apribojimai, mes apie tai perspėsime. Mes visada sakėme, kad mums saugumas yra rinkodaros dalis. Jei mes sakome "atvažiuokite", tai bus užtikrintas maksimalus saugumo lygis. Peržiūrėdami kiekvieną iš variantų, manome, kad elgiamės sąžiningai tų turistų atžvilgiu, kurie tikisi pas mus atvykti", — pridūrė Jermakas.

Jis pažymėjo, kad be federalinės kelionių po Rusiją pardavimo su grąžinamais pinigais Kaliningrado srityje taip pat veikia regioninė akcija — "du plius vienas" — užsakant dvi naktis viešbučiuose, kurie yra akcijos partneriai, trečioji naktis yra nemokama. Pasak ministro, "Nuotolinio būdo Baltijoje" programa pradės veikti pirmadienį — tiems, kurie atvyks 30 ar daugiau dienų, viešbučiai yra pasirengę numatyti lengvatinį apgyvendinimo tarifą.

Iš viso, šeštadienio duomenimis, Kaliningrado srityje, kur gyvena šiek tiek daugiau nei 1 milijonas žmonių, dėl COVID-19 ištirta 329,6 tūkst. žmonių, nustatyti 8634 infekcijos atvejai, 5521 žmogus pasveiko (per pastarąją parą 39), 108 mirė, prižiūrimi medikų — 2873 žmonės.

Tegai:
Naujieji metai, viešbutis, atostogos, Kaliningrado sritis, Kaliningradas
Dar šia tema
Ruduo Kryme: sveikatos, ekskursijų ir vyno sezonas
Ekspertai paaiškino, kodėl kitąmet atostogos Turkijoje gali pabrangti
Kelionių organizatoriai gali gauti iki 75 % turistų grąžinimo organizavimo išlaidų
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas

Lavrovas apkaltino JAV ir ES totalitarizmo įdiegimu

(atnaujinta 18:47 2021.05.07)
Pasak Rusijos užsienio reikalų ministrщ, Vakarų šalys bando sustabdyti policentrinio pasaulio formavimąsi

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Maskva mano, kad Jungtinių Valstijų ir ES bandymai įdiegti totalitarizmą pasaulio reikaluose yra nepriimtini, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas internetiniame JT Saugumo tarybos posėdyje, praneša RIA Novosti.

Tokių veiksmų pavyzdžiu jis įvardijo neteisėtas vienašališkas sankcijas, "kurios įvedamos be jokio tarptautinio teisinio pagrindo".

"Pandemijos sąlygomis tokie apribojimai smarkiai susiaurina daugelio besivystančių šalių galimybes atsispirti infekcijos plitimui", — pridūrė užsienio reikalų ministras.

Pasak Lavrovo, Vakarų šalys bando sustabdyti policentrinio pasaulio formavimąsi. Jis paaiškino, kad tam "skatinama vadinamosios "taisyklėmis paremtos tvarkos" samprata, sugalvota kaip tarptautinės teisės pakaitalas.

Šios taisyklės yra kuriamos uždarais formatais, o vėliau primetamos visiems kitiems, pabrėžė URM vadovas.

"Rusija ragina visas valstybes, kuriant savo užsienio politiką, besąlygiškai vadovautis (JT — Sputnik) Chartijos tikslais ir principais, užtikrinant pagarbą valstybių suvereniai lygybei, nesikišimą į jų vidaus reikalus, ginčų sureguliavimą politinėmis ir diplomatinėmis priemonėmis, jėgos grėsmės ar jos taikymo atsisakymą", — pasakė Lavrovas.

Jis pabrėžė, kad Maskva laiko žalingais bet kokius veiksmus, apeinančius JT chartiją, kuriais siekiama uzurpuoti sprendimų priėmimo procesą.

"Vakarai nebesirūpina tarptautinės teisės normomis ir dabar reikalauja, kad visi laikytųsi jų taisykles ir laikytųsi jų nustatytos tvarkos", — apibendrino ministras.

Tegai:
politika, ES, JAV, Rusija, Sergejus Lavrovas
Vakcina Sputnik V

Putinas palygino rusiškas COVID-19 vakcinas su Kalašnikovo automatu

(atnaujinta 18:54 2021.05.06)
Rusijos prezidentas taip pat pabrėžė, kad Rusija yra vienintelė šalis pasaulyje, kuri šiandien yra pasirengusi iššūkiams ir perkelia vakcinų gamybos technologijas į kitas šalis

VILNIUS, gegužės 7 — Sputnik. Rusijos vakcinos nuo koronaviruso yra neabejotinai saugiausios, jos yra paprastos ir patikimos kaip Kalašnikovo automatas  sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas susitikime su ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova. Apie tai pranešė RIA Novosti.

"Šiandien mūsų vakcinos - jos visos žinomos, dabar pasirodė "Sputnik Light ", pasirodys šiandien - mūsų preparatai yra pagrįsti technologijomis ir platformomis, kurios buvo naudojamos dešimtmečius. Jie taip pat yra labai modernūs ir šiandien, be jokios abejonės, yra patikimiausi ir saugiausi", - sakė jis.

"Kaip sakė vienas iš Europos ekspertų: patikimos kaip Kalašnikovo automatas. Taip. Tai pasakėme ne mes, sakė vienas iš Europos ekspertų, ir aš manau, kad jis tikrai teisus. Paprastos ir patikimos kaip Kalašnikovo automatas", - sakė Putinas.

Jis taip pat pabrėžė, kad Rusija yra vienintelė šalis pasaulyje, kuri šiandien yra pasirengusi iššūkiams ir perkelia vakcinų gamybos technologijas į kitas šalis.

"Ši praktika jau įgyvendinama", - pridūrė jis.

"Sputnik Light" yra pirmasis "Sputnik V" vakcinos, 26-ojo serotipo (rAd26) rekombinantinio žmogaus adenovirusinio vektoriaus, komponentas.

Pirmasis ir antrasis preparato saugumo ir imunogeniškumo tyrimo etapai prasidėjo 2021 metų sausio mėnesį, tarpinius rezultatus mokslininkai gavo kovo 10 dieną.

"Rezultatai parodė, kad 28 dieną po imunizacijos 96,9% savanoriams susidarė antigenui specifiniai IgG antikūnai. 28 dieną po imunizacijos virusus neutralizuojantys antikūnai susidaro pas 91,67% savanorių", — pridūrė RTIF spaudos tarnyba.

Trečiasis klinikinio tyrimo, kuriame dalyvauja septyni tūkstančiai žmonių, etapai vyksta Rusijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Ganoje ir kitose šalyse. Tarpinių duomenų laukiama gegužės mėnesį.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
COVID-19, Rusija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
"Sputnik V" kūrėjai pateiks ieškinį Brazilijos reguliavimo institucijai
Čilės reguliuotojas nemato jokių problemų, susijusių su "Sputnik V"
Paskelbta, kada PSO ketina įvertinti "Sputnik V" saugumą
Sosnovskio barščiai, archyvinė nuotrauka

Vilniuje planuojama sunaikinti 99 proc. Sosnovskio barščių populiacijos

(atnaujinta 16:49 2021.05.08)
Šį pavasarį pradedamas įgyvendinti veiksmų planas, kuris itin efektyviai mažins šio augalo plotus, kovai su Sosnovskio barščiais skirta apie 94 tūkst. eurų

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Per 2 metus Vilniuje bus sunaikinta 99 proc. Sosnovskio barščių populiacijos, praneša spaudos tarnyba.

Kontroliuodama Sosnovskio barščių populiaciją Vilniaus teritorijose, savivaldybė ėmėsi naujo, kelis metus truksiančio, invazinio augalo gausos reguliavimo plano iki 2022-ųjų.

Iki šiol su Sosnovskio barščiais kovota priemonėmis, kurios šio invazinio augalo plitimą pristabdydavo, tačiau iki galo nesunaikindavo. 

Šį pavasarį pradedamas įgyvendinti visas veiksmų planas, kuris mažins šio augalo plotus itin efektyviai.

Sosnovskio barščių naikinimo plane – purškimas herbicidais, kasimas Verkių-Pavilnių parkų teritorijoje ir šalia vandens telkinių bei šienavimas.

Šiuo metu Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje Sosnovskio barščio populiacija aptinkama 18 ha teritorijoje (133 vietose), kur yra užfiksuoti plotai ar invaziniai augalai, tačiau šie plotai nuolat kinta. Teritorija yra urbanizuota, ją supa parkai, saugomos teritorijos, miškai, pievos bei atviri ūkiniu požiūriu nenaudojami plotai, kuriuose Sosnovskio barščiai gali nesunkiai plisti, todėl svarbu kuo skubiau kontroliuoti populiaciją ir neleisti jai išplisti į gretimus plotus. Purškimo darbai pradedami jau šį savaitgalį.

Iš Aplinkos ministerijos ir Savivaldybės biudžeto lėšų kovai su Sosnovskio barščiais skirta apie 94 tūkst. eurų.

Šį piktžolė ir invazinė rūšis yra paplitusi Baltijos šalyse, Baltarusijoje, Rusijoje, Ukrainoje ir Lenkijoje. Sosnovskio barščių sultyse yra medžiagos, kuri, patekusi ant odos (pavyzdžiui, žmogui ją palietus) ir paveikus saulės spinduliams, sukelia stiprius, net III laipsnio nudegimus.

Tegai:
Sosnovskio barščiai, Vilnius
Dar šia tema
Skirtos lėšos Sosnovskio barščiui naikinti