VILNIUS, lapkričio 23 — Sputnik. Latvija tiekia Maskvai daug Kalėdinės produkcijos šventėms. Apie tai pranešė Maskvos regioninės muitinės spaudos tarnyba.
Tokių prekių didelis importas prasideda daugiausia rugpjūtį, o muitinės įforminimo pikas prasideda rugsėjo - spalio mėnesiais.
Nuo metų pradžios Maskvos regioninėje muitinėje buvo įforminta 1,9 tūkstančio eglutės žaisliukų ir Naujametinių papuošimų — tai dešimt procentų daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Tuo tarpu, nuo rugsėjo pradžios buvo įforminti 74 procentai prekių, o nuo sausio iki balandžio deklaruota mažiau nei vienas procentas visos Naujametinės prekių apimties.
"Pagrindinė Naujųjų metų ir Kalėdų švenčių produktų importuotoja buvo Kinija, taip pat dideli prekių kiekiai buvo tiekiami iš Latvijos, Suomijos, Nyderlandų ir Lenkijos", — rašoma pranešime.
Katalikai ir stačiatikiai Kalėdas švenčia skirtingu metu. Taip yra dėl to, kad skaičiavimams buvo naudojami skirtingi kalendoriai — Juliano ir Grigaliaus. Katalikams įprasta Kalėdas švęsti prieš Naujuosius metus — gruodžio 25 dieną, o stačiatikiams jau po — sausio 7 dieną.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakcinos "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliekamas visus 2021 metus, sakė Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas.
Jis priminė, kad kol kas vaikų negalima vakcinuoti "Sputnik V".
"Toks tyrimas planuojamas ir bus atliktas per šiuos metus", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė Logunovas.
Kalbėdamas apie šalutinį poveikį, kuris užfiksuotas dvigubame placebu kontroliuojamame poregistraciniame tyrime, Logunovas pažymėjo, kad nėra rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcinacija. Šalutinis poveikis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimais ir skausmais injekcijos vietoje.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.
Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.
VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo, yra ir bus santykių su JAV plėtotės šalininkas, tačiau jau keletą metų jo požiūris nebuvo abipusis užsienyje, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.
"Jūs žinote, kad Putinas buvo, yra ir liks Rusijos ir Amerikos santykių plėtros rėmėjas, nes be normalių dviejų galių santykių neįmanoma kalbėti apie stabilų pasaulį. Deja, toks Putino požiūris daugelį metų nebuvo atlieptas užsienyje", — žurnalistams sakė Peskovas.
Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi.
Maskva buvo apkaltinta kišimusi ir prieš ją buvo įvestos sankcijos, Rusija atsakė, pradėdama importo pakeitimo kursą. Be to, Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą tvirtino, kad nedalyvauja konflikte Ukrainoje ir nėra Minsko susitarimų objektas.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Baltijos jūros eskadrilės vadas "Baltron", Lietuvos karinių jūrų pajėgų vadas Andrius Širvys perdavė vadovavimą Latvijos karinių jūrų pajėgų karininkui Kristui Kristlibui, praneša Lietuvos krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.
Šiemet ceremonija vyko nuotoliniu būdu. Karinių jūrų pajėgų vadas kapitonas Giedrius Premeneckas pažymėjo, kad, nepaisant pandemijos, apribojimų ir iššūkių, "Baltron" sėkmingai dalyvavo tarptautinėse pratybose "Dynamic Move", "US BALTOPS" ir "SQUADEX".
Sausio 19 dieną, pasibaigus Baltijos jūrų eskadros "Baltron" vado kadencijai, Andrius Širvys perdavė komandą Latvijos karinio jūrų laivyno karininkui Kristui Kristlibui.
Nuo 1998 metų Lietuva, Latvija ir Estija, padedamos Vakarų šalių, pradėjo kurti bendras jūrų pajėgas, kurios vykdytų nesprogusių šaudmenų šalinimo operacijas Baltijos jūroje ir parengtų laivus bei štabo karininkus NATO operacijoms. 1998 metų rugpjūčio 28 dieną Taline atidarytas "Baltron" eskadras veikia remdamasis metiniais personalo mokymo ir dalyvavimo tarptautinėse pratybose planais, taip pat dalyvauja ieškant ir šalinant minas ir nesprogusius ginklus, likusius Baltijos jūros dugne nuo Pirmojo ir Antrojo pasaulinių karų.
Nuo 2014 metų Estija sustabdė savo dalyvavimą Baltijos laivyne, tačiau ir toliau dalyvauja bendrose pratybose su "Baltron".