Kanalo RT logotipas, archyvinė nuotrauka

RT kanalas švenčia 15 metų eteryje

(atnaujinta 10:56 2020.12.10)
15 metų jubiliejaus dieną RT pristatė vaizdo įrašą "Žalioji grėsmė", sukurtą Amerikos civilinės gynybos mokymo filmų Šaltojo karo metu stiliumi

VILNIUS, gruodžio 10 — Sputnik. RT kanalas pirmą kartą pasirodė 2005 metų gruodžio 10 dieną iš studijos Maskvoje. Per 15 transliavimo metų RT, kurį dabar galima rasti televizijoje ir internete šešiomis kalbomis, tapo vienu populiariausių tarptautinių naujienų kanalų pasaulyje. Televizijos kanalas sulaukė tarptautinio "Emmy" apdovanojimo žiuri ir žymių mūsų laikų asmenybių, įskaitant Emirą Kusturicą, Rodžerį Votersą (Roger Waters) ir Oliverį Stouną (Oliver Stone), pripažinimo.

"Mums yra 15 metų. Viso pasaulio žvalgybos tarnybos, atsikvėpkite. Per savo gimtadienį pažadame niekur nesikišti", — sakė RT vyriausioji redaktorė Margarita Simonian.

15 metų jubiliejaus dieną RT pristatė vaizdo įrašą "Žalioji grėsmė", sukurtą Amerikos civilinės gynybos mokymo filmų Šaltojo karo metu stiliumi. Ironiškas vaizdo įrašas pasakoja, kaip apsisaugoti nuo RT veikiančių bangų. Jubiliejaus išvakarėse RT taip pat išleido vaizdo įrašą, kuriame, naudodamasis "deepfake" technologijomis, parodė, kiek pasaulio lyderiai yra apsėsti Rusijos televizijos kanalo.

Kiekvieną savaitę 100 milijonų žmonių žiūri RT 47 pasaulio šalyse (rodo tarptautinės kompanijos IPSOS tyrimai). RT buvo pirmasis naujienų televizijos kanalas pasaulyje, viršijęs 10 milijardų "YouTube" ribą, aplenkęs "BBC", "CNN", "Al Jazeera", "Euronews", "FOX News".

Per 15 transliacijos metų RT įrašė šimtus interviu su prezidentais ir aukšto rango pareigūnais. Kanalas kalbino Rusijos, Serbijos, Slovėnijos, Sirijos, Bolivijos, Venesuelos, Argentinos, Ekvadoro ir kitų šalių vadovus. RT turi išskirtinę laidą, kurioje dalyvauja televizijos legenda Laris Kingas (Larry King), Pulitzerio premijos laureatas Krisas Hedžesas (Chris Hedges), buvęs Ekvadoro prezidentas Rafaelis Korėja (Rafael Correa) ir buvęs Škotijos pirmasis ministras Aleksas Salmondas (Alex Salmond).

RT yra devynis kartus prestižiškiausio pasaulyje televizijos apdovanojimo "Emmy" laureatas. RT laimėjo auksą Monte Karlo televizijos festivalyje geriausių 24 valandų žinių kategorijoje. Iš viso kanalas yra gavęs šimtus tarptautinių žiniasklaidos ir televizijos apdovanojimų.

TV legenda Laris Kingas: "RT yra žiūrima visame pasaulyje, todėl mes tinkam vieni kitiems".

Serbų režisierius Emiras Kusturica: "Rusijos televizijos kanalas RT yra geriausias pavyzdys, kokia turėtų būti televizija, priešingai nei "BBC" ir "CNN", rodantys vienpusę informaciją".

"Pink Floyd" įkūrėjas Rodžeris Votersas: "Visame pasaulyje yra neįtikėtinai šališki televizijos kanalai — daugeliu atžvilgių ir dėl įvairių priežasčių. Džiaugiuosi galėdamas pranešti, kad per RT sužinojau daug naujienų".

Amerikiečių režisierius Oliveris Stounas: "Žiūriu tik naujienas iš Rusijos RT kanalo. Aš juo labiau pasitikiu nei Šiaurės Amerikos žiniasklaida, o tai yra gryna propaganda".

Škotijos rašytojas Irvinas Velšas (Irvine Welsh): "RT (teisingai) atkreipia "BBC" dėmesį į šališkumą. Akivaizdu, kad mūsų "viešoji televizija" yra iki pat ausų korumpuota ir dėl to yra šališka. Koks po velnių švietimas, naujienos ir pramogos?! Už šią nesąmonę mokate savo licencijos mokesčius".

Tegai:
Margarita Simonian, Rusija, RT
Vakcina nuo COVID-19 Sputnik V

RF ir Vengrija pasirašė sutartį dėl Rusijos vakcinos nuo COVID tiekimo

(atnaujinta 14:09 2021.01.22)
Kaip pranešama, "Sputnik V" bus pristatyta trimis etapais. Budapeštas įsitikinęs, kad vakcinacija padės šaliai grįžti į įprastą gyvenimą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Vengrija ir Rusija pasirašė sutartį dėl Rusijos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo, pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Pėteris Sijarto (Péter Szijjártó).

Vakcina
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Nacionalinis prioritetas yra paspartinti vakcinaciją. Dėl lėto vakcinos pristatymo buvome priversti ieškoti naujo šaltinio, iš kurio galėtume greitai gauti patikimų vakcinų. Todėl man yra didelė garbė ir malonumas pranešti jums, kad šiandien mes sudarėme sutartį, pagal kurią Rusija vakciną tieks Vengrijai trimis etapais", — po derybų su Rusijos sveikatos apsaugos ministru Michailu Muraška Maskvoje sakė Sijarto.

Kaip pažymėjo Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas, spartesnė vakcinacija rusišku preparatu "Sputnik V" išgelbės daugelio piliečių gyvybes ir sušvelnins koronaviruso apribojimus respublikoje.

"Spartesnė vakcinacija išgelbės daugybę gyvybių Vengrijoje. Be to, pagreitinta vakcinacija suteiks mums galimybę grįžti prie ankstesnio gyvenimo, taip pat leis sušvelninti apribojimus, kurie leistų žmonėms grįžti į savo darbą", — cituoja RIA Novosti Sijarto.

Vengrijos nacionalinis farmacijos ir mitybos institutas sausio 21 dieną užregistravo Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakciną. Taigi Vengrija tapo pirmąja ES valstybe, oficialiai leidusia savo teritorijoje naudoti "Sputnik V" vakciną. Vakcina yra registruota Vengrijoje pagal skubaus naudojimo leidimą, pagrįstą Rusijos "Sputnik V" klinikinių tyrimų duomenimis ir Vengrijos ekspertų atliktu išsamiu vaisto įvertinimu.

Tegai:
Sputnik V, koronavirusas, vakcina, Vengrija, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos
Ekspertas atskleidė "inovatyvų" "Sputnik V" skirtumą nuo kitų vakcinų
Kusturica planuoja pasiskiepyti Rusijos vakcina "Sputnik V"
Vakcina nuo COVID-19

Ekspertas atskleidė "inovatyvų" "Sputnik V" skirtumą nuo kitų vakcinų

(atnaujinta 17:35 2021.01.21)
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" demonstruoja geresnius rezultatus nei preparatai, turintys vieną vektorių, pareiškė tarptautinės Rusijos preparato ekspertų tarybos ekspertas Karlas Sala.

Vakcina
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Mus visada domino skirtingų adenoviruso vektorių naudojimo strategija dėl didesnio veiksmingumo [šio metodo — Sputnik] hipotezės. Ir tai buvo pademonstruota, nes, palyginti su vakcinomis toje pačioje platformoje, rezultatai yra geresni", — cituoja jį RIA Novosti.

Ekspertas tai pavadino inovatyviu rezultatu.

"Sputnik V" yra pagrįsta adenovirusiniais vektoriais, į kuriuos yra įterptas SARS-CoV-2 viruso smaigalio baltymas. Patys adenovirusai neturi galimybės daugintis — jie yra genetinės medžiagos (antigeno) pristatymo į žmogaus kūno ląsteles sistema.

Rusijos vakcinos nuo COVID-19

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Antroji šalyje buvo įregistruota vakcina "EpiVacCorona", kuri buvo sukurta Rospotrebnadzoro "Vektor" centre.

Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Vengrija patvirtino "Sputnik V" vakcinos naudojimą šalyje.

Tegai:
Sputnik V, vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Pateikta paraiška registruoti "Sputnik V" vakciną Europos Sąjungoje
Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį
"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos
Vakcina nuo COVID-19

Lenkija gali imtis priemonių prieš "Pfizer" dėl vakcinų tiekimo nutrūkimo

(atnaujinta 14:07 2021.01.22)
Anksčiau Varšuva gaudavo apie 360 ​​tūkstančių vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas perpus sumažino atsargas, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkija gali imtis teisinių priemonių prieš koronaviruso vakcinos gamintoją "Pfizer" dėl to, kad nebuvo įvykdyti tiekimo įsipareigojimai, Lenkijos radijuje sakė Lenkijos vyriausybės atstovas spaudai Piotras Mulleris.

Anksčiau Lenkija gaudavo apie 360 ​​000 Pfizer vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas sumažino atsargas perpus, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje.

"Manau, kad toks sprendimas gali būti priimtas kitą mėnesį, jei šie tiekimai nebus papildyti pagal gamintojo pareiškimą", — paklaustas apie teisinių veiksmų prieš "Pfizer" galimybę, sakė Mulleris.

"Šiuo metu turime tokią situaciją, kad gamintojas teigia, kad šie trūkumai bus padengti. Todėl tikimės, kad tai tikrai įvyks", — cituoja Muellerį RIA Novosti.

"Bet jei taip neatsitiks, tada, žinoma, reikės svarstyti teisines priemones", — pridūrė jis.

Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad vakcinų gamintojai "BioNTech" ir "Pfizer" į Lietuvą pristatys pusę preparato kiekio, nei buvo planuota. Buvo pranešta, kad planuojamas tiekimas visoms ES šalims bus sumažintas perpus. Per ateinančias keturias savaites planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.

Vėliau Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Suomija ir Švedija paragino Europos Komisiją paspartinti vakcinų pristatymą iš "BioNTech" ir "Pfizer". Šešių šalių sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendrą laišką, kuriame išreiškė "didelį susirūpinimą" dėl pristatymo vėlavimo. Jie pavadino situaciją "nepriimtina", kuri "mažina pasitikėjimą vakcinacijos procesu".

Tegai:
Pfizer/BioNTech, vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Nausėda paragino sudaryti ilgalaikį vakcinų tiekimo į ES grafiką
EVA ir Norvegijos institucijos pakomentavo mirtis po vakcinacijos nuo COVID-19