Sraigtasparnis MI-8AMTSH-VN

Rusijoje sėkmingai išbandytas kovinis sraigtasparnis

(atnaujinta 12:44 2020.12.21)
Per pastaruosius bandymus jis iššovė nukreiptas "Ataka-VM" komplekso raketas į taikinius, imituojančius priešo šarvuotus automobilius

VILNIUS, gruodžio 21 — Sputnik. Naujausias Rusijos transportinis ir kovinis sraigtasparnis Mi-8AMTSh-VN bandymų metu patvirtino skraidančios orinės kovinės transporto priemonės (BMD) statusą, RIA Novosti sakė šaltinis kariniame pramoniniame komplekse. 

"Mi-8AMTSh-VN prototipas per pastaruosius bandymus paleido valdomas "Ataka-VM" komplekso raketas į taikinius, imituojančius priešo šarvuotus automobilius. Šaudymas buvo pripažintas sėkmingu", — sakė šaltinis.

Jis pridūrė, kad sraigtasparnis virš konteinerių taip pat naudojo nevaldomas raketas ir patrankas.

Šaltinio teigimu, dėl patobulinto valdymo ginklo ir padidėjusio išgyvenamumo "naujasis sraigtasparnis tapo tikrai daugiafunkce transporto priemone puolimams atremti ir oro transporto misijoms atlikti".

"Tiesą sakant, jis patvirtino savo, kaip skraidančios kovinės transporto priemonės, savybes", — pridūrė agentūros šaltinis.

Kaip pranešė Gynybos ministerija, pirmieji dešimt Mi-8AMTSh-VN priims kariuomenės aviacijos brigadas, dirbančias oro desanto pajėgų labui.

Dar 2013 metais Vladimiras Šamanovas, kuris buvo oro desanto pajėgų vadas, pasakojo apie planus užsisakyti skraidantį BMD. Pasak jo, jis turėtų derinti lengvojo šarvuoto automobilio ir vidutinio sraigtasparnio savybes, be to, būti universalus. Plačiąja prasme skraidantis BMD arba BMP suprantamas kaip sraigtasparnis, galintis efektyviai perkelti kariuomenę ir turintis pakankamai šarvų ir ginklų, kad būtų galima teikti paramą ugniai, įskaitant tikslias valdomas raketas, į orlaivio vienetus.

Mi-8AMTSh-VN skrydžio bandymai prasidėjo šių metų liepą. Orlaivis buvo sukurtas Milo dizaino biure remiantis Mi-8/17 serijos sraigtasparniais, atsižvelgiant į vietos konfliktų patirtį, visų pirma atsižvelgiant į atakos ir transportinių sraigtasparnių naudojimo Sirijoje patirtį. Sraigtasparnis gavo VK-2500-03 variklį, kuris gali užtikrintai veikti dideliame aukštyje ir karštame klimate, ir patobulintą pagrindinį rotorių. Mi-8AMTSh-VN yra sumontuota nauja stebėjimo ir navigacijos įranga, leidžianti ją valdyti sunkiomis oro sąlygomis ir naktį.

Naujojo sraigtasparnio kabina yra apsaugota titano šarvais, o transporto skyrius padengtas lengvais aramidiniais šarvais. Taip pat buvo užsakyti svarbiausi sraigtasparnio komponentai. Transporto priemonėje yra gynybinė borto sistema, kuri gali užkirsti kelią raketoms su infraraudonųjų spindulių ir radarų galvutėmis. Visa tai padidina sraigtasparnio išgyvenamumą ir labai pagerina įgulos ir tūpimo jėgos apsaugą.

Sraigtasparnio ginkluotę sudaro kulkosvaidžiai, patrankos viršutiniuose konteineriuose, nevaldomos raketos, bombos ir valdomų raketų ginklų sistema su stebėjimo sistema, leidžiančia kovoti su žemės ir oro taikiniais. Dvi durys šonuose ir papildomi liukai suteikia galimybę itin greitai nusileisti.

Tegai:
karinis sraigtasparnis, Rusija
Dar šia tema
Rusijos sraigtasparnių bandymai: nuo Sirijos iki Kaukazo
Estija iš JAV tikisi apie 200 milijonų eurų oro gynybos sistemoms
Vakcina Sputnik V, archyvinė nuotrauka

"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos

(atnaujinta 09:42 2021.01.21)
Šiuo metu vaikams negalima suleisti "Sputnik V" vakcinos, tačiau mokslininkai tikisi iki metų pabaigos išsiaiškinti visus galimus šalutinius poveikius

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakcinos "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliekamas visus 2021 metus, sakė Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas.

Jis priminė, kad kol kas vaikų negalima vakcinuoti "Sputnik V".

"Toks tyrimas planuojamas ir bus atliktas per šiuos metus", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė Logunovas.

Kalbėdamas apie šalutinį poveikį, kuris užfiksuotas dvigubame placebu kontroliuojamame poregistraciniame tyrime, Logunovas pažymėjo, kad nėra rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcinacija. Šalutinis poveikis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimais ir skausmais injekcijos vietoje.

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".

Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.

Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
COVID-19, koronavirusas, vakcinacija, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Prezidentas ragino spartinti vakcinavimą ir kuo greičiau pasiekti kolektyvinį imunitetą 
PSO įvertino vakcinacijos poveikį imuniteto COVID-19 vystymuisi
Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį
Kinija ir PSO apkaltintos lėtu atsaku į koronavirusą
Dmitrijus Peskovas

Peskovas teigė, kad JAV nėra linkusios plėtoti santykių su Rusija

(atnaujinta 20:31 2021.01.20)
Rusijos prezidento atstovas spaudai teigia, kad Vladimiras Putinas yra ir liks Rusijos bei Amerikos santykių plėtros rėmėjas

VILNIUS, sausio 20 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas buvo, yra ir bus santykių su JAV plėtotės šalininkas, tačiau jau keletą metų jo požiūris nebuvo abipusis užsienyje, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas, praneša RIA Novosti.

"Jūs žinote, kad Putinas buvo, yra ir liks Rusijos ir Amerikos santykių plėtros rėmėjas, nes be normalių dviejų galių santykių neįmanoma kalbėti apie stabilų pasaulį. Deja, toks Putino požiūris daugelį metų nebuvo atlieptas užsienyje", — žurnalistams sakė Peskovas.

Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi.

Maskva buvo apkaltinta kišimusi ir prieš ją buvo įvestos sankcijos, Rusija atsakė, pradėdama importo pakeitimo kursą. Be to, Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą tvirtino, kad nedalyvauja konflikte Ukrainoje ir nėra Minsko susitarimų objektas.

Tegai:
JAV, Rusija, Vladimiras Putinas, Dmitrijus Peskovas
Plikledis

Atskleista, kokių orų tikėtis per ateinančias 10 dienų

(atnaujinta 11:34 2021.01.21)
Tikėtina, kad savaitgalį ir kitą savaitę šalies gyventojai sulauks ne vieno pietinio ciklono su lietumi, šlapdriba ir sniegu

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Į Lietuvą plūsta ir artimiausiu metu plūs šiam metų laikui labai šilta oro masė.

"Iš dalies tokį atšilimą lemia Šiaurės jūroje esantis labai galingas ciklonas, kuris lyg konvejeris neša šiltą orą iš pietvakarių. Lietuvoje atlydys, bet šalia kitas pavojingas reiškinys — naktimis vis susiformuosiantis plikledis. Gerai bent jau tai, kad nebus labai niūru ir dažnai pasirodys saulė", — rašo "Orai ir klimatas Lietuvoje" savo Facebook paskyroje.

Prognozuojama, kad orai bus itin nepastovūs.

Tikėtina, kad savaitgalį ir kitą savaitę šalies gyventojai sulauks ne vieno pietinio ciklono su lietumi, šlapdriba ir sniegu.

Pabrėžiama, kad pietiniai ciklonai dažnai pateikia staigmenų, todėl prognozės gali dažnai keistis. Tuo tarpu, stiprių šalčių artimiausias 10 dienų nenusimato.

Tegai:
orai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje valandinis elektros suvartojimas buvo didžiausias per 29 metus
Šaltis po savaitgalio iš Lietuvos dar nesitrauks
Visoje Lietuvoje fiksuojamas padidėjęs oro užterštumas