VILNIUS, gruodžio 22 — Sputnik. Rusija neišduos vizų nemokamai užsieniečiams, kurie dėl koronaviruso negalėjo naudotis anksčiau išduotais leidimais atvykti. Apie tai pranešė Rusijos ambasadorius Estijoje Aleksandras Petrovas, praneša ERR portalas.
"Ambasada nesprendžia tokių klausimų. Šiuo klausimu yra centralizuotas sprendimas. Susiklosčiusi situacija laikoma nenugalima jėga. Šiandien asmuo, vėl kreipdamasis dėl vizos, negali tikėtis, kad ją išduos nemokamai. Net jei jis nurodys, kad jis turėjo vizą, kurios negalėjo naudoti. Kol kas tokios galimybės nėra", — sakė jis.
Šiais metais Estijos piliečiams buvo išduota per 6,8 tūkst. Rusijos vizų.
Nuo 2021 metų pradžios užsieniečiai iš 52 šalių, įskaitant Baltijos šalis ir Lenkiją, galės kreiptis dėl elektroninės vizos, kad galėtų keliauti po Rusiją. Sieną bus galima kirsti per bet kurį specialiai įrengtą kontrolės punktą, neatsižvelgiant į regioną.
Konsulinis mokestis bus 40 dolerių (maždaug 34,01 euro), o vaikams iki šešerių metų registracija bus nemokama.
Kaip interviu Sputnik radijui pažymėjo Rusijos Federacijos kelionių agentūrų sąjungos prezidiumo narys Aleksanas Mkrtčianas, elektroninės vizos padarys Rusijos turizmą patrauklesnį užsieniečiams. Jo nuomone, visi didieji Rusijos miestai turėtų būti kuo atviresni įvažiavimui, ir prie to prisideda tik elektroninės vizos.
VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Vengrija ir Rusija pasirašė sutartį dėl Rusijos vakcinos nuo koronaviruso tiekimo, pareiškė Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Pėteris Sijarto (Péter Szijjártó).
"Nacionalinis prioritetas yra paspartinti vakcinaciją. Dėl lėto vakcinos pristatymo buvome priversti ieškoti naujo šaltinio, iš kurio galėtume greitai gauti patikimų vakcinų. Todėl man yra didelė garbė ir malonumas pranešti jums, kad šiandien mes sudarėme sutartį, pagal kurią Rusija vakciną tieks Vengrijai trimis etapais", — po derybų su Rusijos sveikatos apsaugos ministru Michailu Muraška Maskvoje sakė Sijarto.
Kaip pažymėjo Vengrijos užsienio reikalų ministerijos vadovas, spartesnė vakcinacija rusišku preparatu "Sputnik V" išgelbės daugelio piliečių gyvybes ir sušvelnins koronaviruso apribojimus respublikoje.
"Spartesnė vakcinacija išgelbės daugybę gyvybių Vengrijoje. Be to, pagreitinta vakcinacija suteiks mums galimybę grįžti prie ankstesnio gyvenimo, taip pat leis sušvelninti apribojimus, kurie leistų žmonėms grįžti į savo darbą", — cituoja RIA Novosti Sijarto.
Vengrijos nacionalinis farmacijos ir mitybos institutas sausio 21 dieną užregistravo Rusijos koronaviruso "Sputnik V" vakciną. Taigi Vengrija tapo pirmąja ES valstybe, oficialiai leidusia savo teritorijoje naudoti "Sputnik V" vakciną. Vakcina yra registruota Vengrijoje pagal skubaus naudojimo leidimą, pagrįstą Rusijos "Sputnik V" klinikinių tyrimų duomenimis ir Vengrijos ekspertų atliktu išsamiu vaisto įvertinimu.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" demonstruoja geresnius rezultatus nei preparatai, turintys vieną vektorių, pareiškė tarptautinės Rusijos preparato ekspertų tarybos ekspertas Karlas Sala.
"Mus visada domino skirtingų adenoviruso vektorių naudojimo strategija dėl didesnio veiksmingumo [šio metodo — Sputnik] hipotezės. Ir tai buvo pademonstruota, nes, palyginti su vakcinomis toje pačioje platformoje, rezultatai yra geresni", — cituoja jį RIA Novosti.
Ekspertas tai pavadino inovatyviu rezultatu.
"Sputnik V" yra pagrįsta adenovirusiniais vektoriais, į kuriuos yra įterptas SARS-CoV-2 viruso smaigalio baltymas. Patys adenovirusai neturi galimybės daugintis — jie yra genetinės medžiagos (antigeno) pristatymo į žmogaus kūno ląsteles sistema.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Antroji šalyje buvo įregistruota vakcina "EpiVacCorona", kuri buvo sukurta Rospotrebnadzoro "Vektor" centre.
Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Vengrija patvirtino "Sputnik V" vakcinos naudojimą šalyje.
VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Lenkija gali imtis teisinių priemonių prieš koronaviruso vakcinos gamintoją "Pfizer" dėl to, kad nebuvo įvykdyti tiekimo įsipareigojimai, Lenkijos radijuje sakė Lenkijos vyriausybės atstovas spaudai Piotras Mulleris.
Anksčiau Lenkija gaudavo apie 360 000 Pfizer vakcinos dozių per savaitę. Neseniai gamintojas sumažino atsargas perpus, paaiškindamas tai gamyklos rekonstrukcija Belgijoje.
"Manau, kad toks sprendimas gali būti priimtas kitą mėnesį, jei šie tiekimai nebus papildyti pagal gamintojo pareiškimą", — paklaustas apie teisinių veiksmų prieš "Pfizer" galimybę, sakė Mulleris.
"Šiuo metu turime tokią situaciją, kad gamintojas teigia, kad šie trūkumai bus padengti. Todėl tikimės, kad tai tikrai įvyks", — cituoja Muellerį RIA Novosti.
"Bet jei taip neatsitiks, tada, žinoma, reikės svarstyti teisines priemones", — pridūrė jis.
Praėjusios savaitės pabaigoje tapo žinoma, kad vakcinų gamintojai "BioNTech" ir "Pfizer" į Lietuvą pristatys pusę preparato kiekio, nei buvo planuota. Buvo pranešta, kad planuojamas tiekimas visoms ES šalims bus sumažintas perpus. Per ateinančias keturias savaites planuota į Lietuvą pristatyti 108 810 vakcinos dozių, tačiau iš viso bus pristatytos 54 405 dozės.
Vėliau Lietuva, Latvija, Estija, Danija, Suomija ir Švedija paragino Europos Komisiją paspartinti vakcinų pristatymą iš "BioNTech" ir "Pfizer". Šešių šalių sveikatos apsaugos ministrai pasirašė bendrą laišką, kuriame išreiškė "didelį susirūpinimą" dėl pristatymo vėlavimo. Jie pavadino situaciją "nepriimtina", kuri "mažina pasitikėjimą vakcinacijos procesu".