VILNIUS, gruodžio 23 — Sputnik. Kuršių nerijos nacionalinio parko direktorius Anatolijus Kalina papasakojo apie retą regionui reiškinį, įvykusį dėl Baltijos jūros atsitraukimo.
Savo Facebook paskyroje jis paskelbė šiekšto nuotrauką. Pasak jo, tai yra reliktinio medžio, augusio šioje teritorijoje "prieš šimtus ar net tūkstančius metų", šaknis.
"Geomorfologinė padėtis Kaliningrado srityje lėmė gana retą regionui reiškinį — jūros atsitraukimą, dėl kurio paviršiuje pasirodė prieš šimtus ar net tūkstančius metų čia augusių reliktinių medžių šaknys. Toks miškas pasirodo ir Kuršių nerijoje", — parašė jis.
Kalina pažymėjo, kad vasarą žmonės bandė maudytis tarp tokių šiekštų, rizikuodami sunkiai susižeisti. Jis perspėjo, kad po vandeniu tokie kamienai buvo dumblių buveinė, o žiemą, jei bus šalnos, jie bus padengti ledu.
"Žiemą, jei bus šalnos, jie bus padengti ledu. Nebandykite fotografuotis stovėdami ant šaknies ar molo — jūs gi nesate žuvėdros. Gera nuotrauka neverta jūsų gyvybės!" — sakoma žinutėje.
Kuršių nerijos nacionalinis parkas yra Kaliningrado srityje, besiribojančioje su Lietuva, siauroje žemės juostoje tarp Baltijos jūros ir Kuršių marių. Šiaurinės parko sienos eina palei Rusijos ir Lietuvos sieną.
Nacionalinis parkas "Kuršių nerija" ribojasi su to paties pavadinimo nacionaliniu parku Lietuvoje, užimdamas šiaurinę nerijos dalį.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" demonstruoja geresnius rezultatus nei preparatai, turintys vieną vektorių, pareiškė tarptautinės Rusijos preparato ekspertų tarybos ekspertas Karlas Sala.
"Mus visada domino skirtingų adenoviruso vektorių naudojimo strategija dėl didesnio veiksmingumo [šio metodo — Sputnik] hipotezės. Ir tai buvo pademonstruota, nes, palyginti su vakcinomis toje pačioje platformoje, rezultatai yra geresni", — cituoja jį RIA Novosti.
Ekspertas tai pavadino inovatyviu rezultatu.
"Sputnik V" yra pagrįsta adenovirusiniais vektoriais, į kuriuos yra įterptas SARS-CoV-2 viruso smaigalio baltymas. Patys adenovirusai neturi galimybės daugintis — jie yra genetinės medžiagos (antigeno) pristatymo į žmogaus kūno ląsteles sistema.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Antroji šalyje buvo įregistruota vakcina "EpiVacCorona", kuri buvo sukurta Rospotrebnadzoro "Vektor" centre.
Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Vengrija patvirtino "Sputnik V" vakcinos naudojimą šalyje.
VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Vakcinos "Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliekamas visus 2021 metus, sakė Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktoriaus pavaduotojas Denisas Logunovas.
Jis priminė, kad kol kas vaikų negalima vakcinuoti "Sputnik V".
"Toks tyrimas planuojamas ir bus atliktas per šiuos metus", — spaudos konferencijoje naujienų agentūroje "Rossija segodnia" sakė Logunovas.
Kalbėdamas apie šalutinį poveikį, kuris užfiksuotas dvigubame placebu kontroliuojamame poregistraciniame tyrime, Logunovas pažymėjo, kad nėra rimtų nepageidaujamų reiškinių, susijusių su vakcinacija. Šalutinis poveikis pasireiškia galvos skausmais, karščiavimais ir skausmais injekcijos vietoje.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Vakcina yra pagrįsta gerai ištirta ir patvirtinta žmogaus adenovirusinio vektoriaus platforma, kurios svarbūs privalumai yra saugumas, veiksmingumas ir ilgalaikis poveikis.
Antroji tarpinė "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų duomenų analizė parodė 91,4 proc. veiksmingumą 28 dieną po pirmosios injekcijos, vakcinos veiksmingumas 42 dieną po pirmosios injekcijos viršijo 95 proc.
Sausio 22 yra 22-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 343 dienos.
2021 metų sausio 22 dieną saulė saulė teka 08:27, leidžiasi 16:35, dienos ilgis — 8 val. 08 min.
Savo vardadienį šiandien švenčia Anastazas, Gaudentas, Vincentas, Aušrius, Skaistė, Džiugas, Vincas.
1260 metais prasidėjo prūsų ir vakarinių lietuvių sukilimas prieš vokiečių ordiną. Sukilimui vadovavo Herkus Mantas.
1902 metais gimė Lietuvos operos solistė ir kamerinio liaudies dainų atlikimo puoselėtoja Vincė Jonuškaitė-Zaunienė-Leskaitienė. Mirė 1997 m.
1921 metais Kaune įsteigtas Karo muziejus.
1922 metais įsteigtas Klaipėdos muziejus.
1951 metais gimė poetas Kornelijus Platelis. 2014 — būdamas 88 metų mirė žinomas vitražistas Kazys Morkūnas.
1528 metais Anglija ir Prancūzija paskelbė karą Romos katalikų valdovui Karoliui V.
1561 metais gimė anglų filosofas, valstybės veikėjas Fransis Bakonas.
1775 metais gimė prancūzų fizikas ir matematikas, elektrodinamikos pradininkas Andrė Mari Amperas.
1788 metais gimė anglų poetas lordas Džordžas Gordonas Baironas.
1811 metais Napoleonas Bonapartas galutinai susipyko su Rusijos caru Aleksandru.
1840 metais pirmieji britų kolonistai išsilaipino Naujojoje Zelandijoje.
1901 metais valdžiusi šalį 63-ejus metus, mirė Anglijos karalienė Viktorija.
1995 metais sulaukusi 104 metų amžiaus, mirė Amerikos prezidento Džono Kenedžio mama Rouz Fitžerald Kenedi.
1997 metais Europos Komisija pareiškė, jog Europos Sąjunga greičiausiai nepriims naujų narių iki 2002 metų.
2007 metais būdamas 94 metų mirė katalikų kunigas ir vienas labiausiai Prancūzijoje gerbtų žmonių tėvas Pjeras, kuris išsižadėjo turtų, kad padėtų skurstantiesiems.
2011 metais Japonijos raketa su daugiau kaip 5 t kroviniu išskrido į Tarptautinę kosmoso stotį (TKS).
2011 metais Honkonge vykusiame aukcione už 5,6 mln. JAV dolerių (14,3 mln. litų) buvo parduota vyno kolekcija, kurią per gyvenimą surinko garsusis britų kompozitorius Endrius Loidas Veberis.