Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasveikino Baideną ir Trampą su Naujaisiais metais

(atnaujinta 18:28 2020.12.30)
Be to, su artėjančiais 2021 metais Rusijos vadovas pasveikino užsienio valstybių ir vyriausybių, tarptautinių organizacijų vadovus

VILNIUS, gruodžio 30 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino išrinktą JAV prezidentą Džo Baideną ir dabartinį prezidentą Donaldą Trampą su Naujaisiais metais ir su Kalėdomis, praneša Kremliaus spaudos tarnyba.

Trečiadienį Rusijos vadovas pasveikino užsienio valstybių ir vyriausybių vadovus, taip pat tarptautinių organizacijų vadovus su artėjančiais 2021 metais ir Kalėdomis.

"Sveikinamajame pranešime su Naujaisiais metais ir Kalėdomis išrinktajam JAV prezidentui Džo Baidenui Vladimiras Putinas pažymėjo, kad koronaviruso pandemija ir kiti iššūkiai, su kuriais pasaulis susidūrė išeinančiais metais, patvirtino plataus tarptautinio bendradarbiavimo poreikį", — sakoma pranešime.

Putinas taip pat išreiškė įsitikinimą, kad Rusija ir JAV, kurdamos santykius vadovaudamosi lygybės dvasia ir atsižvelgdamos į viena kitos interesus, gali daug nuveikti vardan stabilumo ir saugumo regioniniu ir pasauliniu lygmenimis.

Ruisjos prezidentas Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

"Rusijos lyderis pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentą Donaldą Trampą Kalėdų ir Naujųjų metų švenčių proga ir palinkėjo jam ir jo šeimai geros sveikatos, žvalumo ir klestėjimo, o visiems JAV piliečiams — laimės ir klestėjimo", — priduriama pranešime.

Be to, Vladimiras Putinas pasveikino Britanijos karalienę Elžbietą II ir Britanijos ministrą pirmininką Borisą Džonsoną su Naujaisiais metais ir pažymėjo, kad bendradarbiavimas prisidėtų prie pagrindinių mūsų laikų problemų sprendimo.

Sveikindamas Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną Putinas išreiškė viltį dėl bendro darbo siekiant stabilumo ir saugumo Europoje.

Putinas pažymėjo, kad išeinantys metai nebuvo lengvi ir atnešė daug išbandymų — nuo teroro išpuolių iki koronaviruso pandemijos. Esant tokioms sąlygoms, pabrėžiama Rusijos Federacijos prezidento žinutėje, ypač svarbus buvo tiesioginis dialogas, kuris leido aptarti daugelį svarbių dvišalių ir tarptautinių darbotvarkių klausimų.

Sveikindamas Japonijos ministrą pirmininką Jošihidę Sugą (Yoshihide Suga) Putinas dar kartą patvirtino savo pasiryžimą palaikyti konstruktyvų dialogą, sprendžiant aktualius dvišalės darbotvarkės klausimus.

Putinas pabrėžė, kad didelę reikšmę šiame kontekste turėjo prekybos ir investicijų bendradarbiavimo intensyvinimo "Kelių žemėlapio" sukūrimas.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas per susitikimą su 9 metų visos Rusijos akcijos Norų eglė dalyviu
© Sputnik / Алексей Никольский

Naujametiniame sveikinime Azerbaidžano prezidentui Ilhamui Alijevui Vladimiras Putinas pažymėjo, kad net ir tokiais sunkiais metais Maskva ir Baku sugebėjo įsitikinti savo strateginės partnerystės tvirtumu.

Naujųjų metų sveikinimuose Armėnijos vadovybei Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išreiškė viltį, kad sunkumai, kuriuos sukėlė išeinantys metai, išliks praeityje.

Sveikinime Putinas pabrėžė, kad Rusijos Federacija ir Armėnija "visiškai įsitikino draugiškų, sąjungininkų santykių svarba" tarp šalių. Rusijos Federacijos prezidentas pažymėjo, kad tolesnis daugialypių Rusijos ir Armėnijos ryšių plėtojimas atitinka pagrindinius abiejų tautų interesus.

Sveikindamas Sirijos prezidentą Bašarą Asadą Vladimiras Putinas pažymėjo, kad Rusija yra pasirengusi toliau padėti sprendžiant krizę Sirijoje.

Savo sveikinime Putinas taip pat išreiškė viltį, kad ateinantys metai į Sirijos žemę atneš ilgai lauktą stabilumą ir naujas sėkmes taikiam šalies vystymuisi.

Be to, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Turkijos prezidentą Tajipą Erdoganą su artėjančiais Naujaisiais metais, išreikšdamas įsitikinimą bendru produktyviu darbu regioninėje ir tarptautinėje darbotvarkėje.

Putinas pabrėžė, kad, nepaisant sunkios sanitarinės ir epidemiologinės padėties, "palaikomas turiningas politinis dialogas, sistemingai įgyvendinami svarbūs bendri energetikos projektai ir palaikomas aukštas bendradarbiavimo lygis prekybos, ekonomikos, karinėje-techninėje ir kitose srityse".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas
© Sputnik / Михаил Климентьев

Putinas taip pat išreiškė įsitikinimą, kad ateinančiais metais šalys ir toliau produktyviai bendraus aktualiais dvišalės, regioninės ir tarptautinės darbotvarkės klausimais, "kas visiškai atitinka Rusijos ir Turkijos tautų interesus, atitinka stabilumo ir saugumo stiprinimą Eurazijos žemyne".

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pasveikino Baltarusijos prezidentą Aleksandrą Lukašenką su artėjančiais Naujaisiais metais, pažymėdamas, kad jis tikisi plėtoti dvišalius ryšius ir stiprinti Sąjunginę valstybę.

Sveikinime pabrėžiama, kad, nepaisant visų išeinančių metų sunkumų, bendromis Rusijos ir Baltarusijos pastangomis pavyko pasiekti reikšmingų rezultatų įvairiose srityse.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sveikindamas Izraelio ministrą pirmininką Benjaminą Netanjahu pažymėjo, kad abiejų šalių ryšiai nukreipti į saugumo ir stabilumo Vidurio Rytuose užtikrinimą.

Sveikindamas Kinijos Liaudies Respublikos prezidentą Si Dzinpingą su Naujaisiais metais, Vladimiras Putinas pabrėžė, kad nepaisant pandemijos, abi šalys sugebėjo išlaikyti aukštą prekybos ir ekonominių ryšių lygį.

Putinas atkreipė dėmesį į sėkmingą didelio masto Rusijos ir Kinijos mokslinio, techninio ir novatoriško bendradarbiavimo metų projekto pradžią. Rusijos vadovas pabrėžė, kad Maskva ir Pekinas glaudžiai koordinavo savo pastangas sprendžiant pagrindinius regioninės ir pasaulinės darbotvarkės klausimus ir veikė kartu JT bei Šanchajaus bendradarbiavimo organizacijos ir BRICS asociacijų ribose.

Vladimiras Putinas
© Sputnik / Михаил Климентьев

Sveikindamas Moldovos prezidentę Mają Sandu Vladimiras Putinas pažymėjo, kad plėtoti draugiškus santykius yra abiejų šalių interesai.

Naujųjų metų sveikinime Kubos prezidentui Migeliui Diasui-Kaneliui (Miguel Diaz-Canel) ir Komunistų partijos Centrinio komiteto pirmajam sekretoriui Rauliui Kastro (Raúl Castro) Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas pažymėjo dinamišką Rusijos ir Kubos santykių plėtrą.

Putinas pabrėžė, kad stebėtojos statuso Eurazijos ekonominėje sąjungoje suteikimas Kubai atveria naujas galimybes išplėsti abipusiškai naudingus prekybos ir ekonominius ryšius.

Sveikindamas popiežių Pranciškų, Vladimiras Putinas pažymėjo, kad bendromis Rusijos Federacijos ir Vatikano pastangomis "pavyks daug nuveikti siekiant apsaugoti humanistines vertybes ir moralės principus pasaulio politikoje, sustiprinti taiką ir stabilumą planetoje".

Be to, Vladimiras Putinas su Naujaisiais metais pasveikino Šinzo Abę, Silvijų Berluskonį (Silvio Berlusconi), Džordžą Bušą, ​​Robertą Kočarianą, Seržą Sargsianą ir Nikolia Sarkozi.

Tegai:
Džo Baidenas, Donaldas Trampas, sveikinimai, Naujieji metai, Vladimiras Putinas, Rusija
Naujausia artilerijos žvalgybos sistema Penicilin 

Rusijos kariuomenė gavo naujausias artilerijos žvalgybos sistemas "Penicilin"

(atnaujinta 19:11 2021.01.22)
Kompleksas skirtas patrankos ir raketinės artilerijos šaudymo pozicijoms, taip pat priešlėktuvinėms ir taktinėms raketoms aptikti

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Saratovo srityje prasidėjo jaunesniųjų artilerijos specialistų mokymai, kaip naudoti naujausią "Penicilin" žvalgybos kompleksą, penktadienį pranešė Centrinės karinės apygardos (CVD) spaudos tarnyba.

Anksčiau koncerno "Vega" (valstybinės korporacijos "Rostec" dalis — "Ruselectronics") generalinis direktorius Viačeslavas Michejevas RIA Novosti sakė, kad 2020 metų gruodžio mėnesį Rusijos ginkluotosios pajėgos gavo pirmąją naujausių "Vega" sukurtų "Penicillin" artilerijos žvalgybos sistemų partiją.

"Saratovo srityje įsikūrusio Sausumos pajėgų kovinio artilerijos mokymo centro kariūnai pradėjo valdyti AZK 1B76 "Penicilin" artilerijos žvalgybos kompleksą, kuris į įstaigos mokymo parką pateko 2020 metų pabaigoje", — sakoma pranešime.

Spaudos tarnybos duomenimis, kompleksas "Penicilin" skirtas patrankų ir raketų artilerijos, taip pat priešlėktuvinių ir taktinių raketų šaudymo pozicijoms žvalgyti. "Penicilino" programinė ir aparatinė įranga leidžia priimti ir įrašyti akustinius ir šiluminius signalus iš šūvių, sprogimų, o operatoriui pateikti tikslesnes ginklo vietos koordinates rankiniam ir automatiniam piešimui elektroniniame žemėlapyje. Šiuo atveju laikas gauti vieno taikinio šaudymo koordinates yra ne ilgesnis kaip penkios sekundės.

Centrinės karinės apygardos spaudos tarnyba patikslino, kad komplekso projektas pagrįstas kariuomenės "KamAZ" sunkvežimiu su išoriniais garso imtuvais ir optoelektronikos moduliu, kuriame yra kameros, įskaitant infraraudonųjų spindulių spektrą. Kompleksas gali efektyviai atlikti žvalgybą bet kuriuo paros metu plačioje temperatūros diapazone nuo -50 iki +50 laipsnių Celsijaus.

631-asis Sausumos pajėgų kovinio naudojimo mokymo centras (artilerija) yra vienintelė vieta RF ginkluotosiose pajėgose rengiant jaunesnius artilerijos padalinių specialistus. Kasmet kariams ruošiama daugiau nei tūkstantis karių ir seržantų.

Tegai:
žvalgyba, kariuomenė, Rusija
Maskva, archyvinė nuotrauka

Maskvoje raginama susilaikyti nuo neleistinų veiksmų 

(atnaujinta 21:48 2021.01.22)
Rusijos generalinės prokuratūros atstovai ne kartą perspėjo piliečius apie sausio 23 dieną numatytų veiksmų neteisėtumą

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. Maskvos meras Sergejus Sobianinas teigė, kad teisėsaugos institucijos įstatymą sostinėje vykdys sausio 23 dieną.

Jis taip pat kreipėsi į organizatorius ir tuos, kurie planuoja dalyvauti neteisėtoje akcijoje, prašydami susilaikyti nuo dalyvavimo joje.

"Turiu jus perspėti, kad teisėsaugos institucijos užtikrins reikiamą tvarką mieste", — sakė meras.

Oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova savo ruožtu pakomentavo nepilnamečių dalyvavimą neteisėtuose mitinguose.

"Kai nepilnamečiai kviečiami į mitingus, nieko gero nesitikėkite. Nes vaikai įtraukiami į politines kovas, kai neveikia visos kitos galimybės, o tai reiškia, kad šio proceso ideologai bus pasirengę padaryti viską, kad pasiektų savo tikslus", — Facebook'e rašė Zacharova.

Rusijos Federacijos generalinės prokuratūros įspėjimas

Anksčiau Rusijos generalinės prokuratūros atstovai dar kartą perspėjo piliečius apie sausio 23 dieną numatytų veiksmų neteisėtumą, žurnalistams sakė oficialus priežiūros agentūros atstovas Andrejus Ivanovas.

"Dėl raginimų socialiniuose tinkluose dalyvauti masiniuose (viešuose) renginiuose, organizuojamuose šiurkščiai pažeidžiant įstatymus, šių metų sausio 23 dieną, siekiant užkirsti kelią ekstremistinėms apraiškoms ir riaušėms, prokuratūra pakartotinai perspėjo Rusijos ir užsienio interneto bendrovių vadovus dėl veiksmų neteisėtumo", — cituoja RIA Novosti Ivanovą.

Prieš tai Generalinė prokuratūra pareikalavo apriboti prieigą prie svetainių, raginančių dalyvauti neteisėtuose veiksmuose šį šeštadienį.

Rusijos vidaus reikalų ministerija ir Generalinė prokuratūra ne kartą įspėjo ir apie organizatorių, ir apie paprastų dalyvių atsakomybę už neteisėtus veiksmus, planuojamus Maskvoje ir kituose miestuose sausio 23 dieną. "Tokie įvykiai yra provokacija, grėsmė viešajai tvarkai ir bus "nedelsiant numalšinti", — sakė teisėsaugos pareigūnai.

Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Михаил Климентьев

Ypatingas dėmesys skiriamas moksleiviams — tėvai prašomi apsaugoti juos nuo veiksmų — ir studentams: Kremlius pažymėjo, kad dalyvavimą tokiuose renginiuose "gali labai prieštaringai vertinti švietimo įstaigų vadovybė".

Vaiko teisių kontrolierė Maskvoje Olga Jaroslavskaja interviu RIA Novosti taip pat kategoriškai pasisakė prieš "vaikų įtraukimą į politinius žaidimus". Anot jos, vyresni vyrai galės "suprasti tam tikrų veiksmų esmę ir foną".

Padėtis aplink Navalną

Neteisėti protestai siejami su Aleksejaus Navalno sulaikymu. Tai įvyko sausio 17 dieną Šeremetjeve, grįžus iš Vokietijos, kur jis buvo gydomas po incidento su tariamu apsinuodijimu. Chimkų miesto teismas suėmė Navalną 30 dienų. Pasak FSIN, jis buvo sulaikytas už pakartotinius bandomojo laikotarpio pažeidimus.

Navalnas turi dvi lygtines bausmes. Pirmoji — Kirovleso byla, susijusi su daugiau nei 16 milijonų rublių grobstymu; antroji —Yves Rocher byloje, susijusi su daugiau kaip 30 milijonų rublių pasisavinimu. Jis nepripažįsta savo kaltės, teigdamas, kad jo persekiojimas yra politiškai motyvuotas.

Tegai:
protestai, Maskva, Aleksejus Navalnas
Ledynas

Mokslininkai nustatė "prarastą" Antarktidos šilumą

(atnaujinta 10:16 2021.01.23)
Jie 25 metus stebėjo Pietų vandenyno temperatūrą pagal bendrą mokslinę programą SURVOSTRAL (Australijos vandenyno stebėjimas)

VILNIUS, sausio 23 — Sputnik. Naujo Prancūzijos ir Australijos mokslininkų tyrimo rezultatai paaiškina, kodėl jūros vandens temperatūra aplink Antarktidą nepakilo tiek, kiek likę vandenynai. Straipsnis buvo paskelbtas žurnale "Nature Communications".

Visame pasaulyje vandenyno paviršiaus temperatūra kyla dėl visuotinio atšilimo, tačiau aplink Antarktidą esančios jūros išlieka šaltos, kai kur net krinta. Okeanologai šį reiškinį vadina "prarastos" Antarktidos šilumos paslaptimi.

Prancūzijos mokslininkai iš Nacionalinio mokslinių tyrimų centro (CNRS), Nacionalinio kosminių tyrimų centro (CNES), Plėtros tyrimų instituto (IRD), Paryžiaus Sorbonne universiteto, Tulūzos Paulo Paul Sabatier universiteto ir Tulūzos III Pauliaus Sabatierio universiteto bei jų kolegos iš Australijos iš Valstybinės mokslinių ir taikomųjų tyrimų asociacijos (CSIRO) ) 25 metus stebėjo Pietų vandenyno temperatūrą pagal bendrą mokslinę programą SURVOSTRAL (Australijos vandenyno stebėjimas).

Tai yra ilgiausia temperatūros stebėjimų serija Pietų vandenyne per visą jos šiaurės — pietų sankryžą. Daugumą jų mokslininkai atliko prancūzų tiekimo laive "L'Astrolabe" reguliariais skrydžiais tarp Hobarto ir Prancūzijos tyrimų stoties Antarktidoje, Dumont d'Urville.

Mokslininkai nuleido XBT batermotografo zondą, kuris, nardęs iki 800 metrų, užfiksavo vandens gylį, temperatūrą ir druskingumą.

Paaiškėjo, kad nedidelį vandens temperatūros sumažėjimą, pastebėtą paviršiuje, gilumoje pakeičia greitas ir pastebimas atšilimas — maždaug 0,04 laipsnio Celsijaus per dešimtmetį, kuris yra penkis kartus greitesnis nei vidutinis pasaulio vandenyno rodiklis.

Šis dramatiškas atšilimas gali turėti rimtų pasekmių Antarkties ledui, sako mokslininkai. Faktas yra tas, kad vandenyne prie Antarktidos krantų yra pakėlimo mechanizmas — giliųjų vandenų iškilimas į paviršių dėl vertikalios cirkuliacijos. Jei gilieji vandenys yra šiltesni už paviršinius, jie reguliariai "pakerta" ledo lentynas iš apačios.

Be to, čia yra susluoksniuotas Pietų vandenynas — šalti gėlo vandens srautai, nutekantys į vandenyno paviršių dėl tirpstančio ledo ir sniego, nuolat verčia į gelmes šiltesnius ir sunkesnius sūrus vandenis.

Remiantis autorių vertinimais, šiltas vanduo į paviršių iškyla 39 metrų greičiu per dešimtmetį, tai yra daug greičiau, nei manyta anksčiau. Nerimaujama, kad toks dramatiškas giluminis atšilimas galų gale gali susilpninti galingą cirkuliarinę srovę, supančią Antarktidą, suardydamas visą pasaulinės jūrų cirkuliacijos mechanizmą — vieną iš pagrindinių pasaulinės klimato sistemos veiksnių.

Tegai:
Antarktida, mokslininkai