VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" demonstruoja geresnius rezultatus nei preparatai, turintys vieną vektorių, pareiškė tarptautinės Rusijos preparato ekspertų tarybos ekspertas Karlas Sala.
"Mus visada domino skirtingų adenoviruso vektorių naudojimo strategija dėl didesnio veiksmingumo [šio metodo — Sputnik] hipotezės. Ir tai buvo pademonstruota, nes, palyginti su vakcinomis toje pačioje platformoje, rezultatai yra geresni", — cituoja jį RIA Novosti.
Ekspertas tai pavadino inovatyviu rezultatu.
"Sputnik V" yra pagrįsta adenovirusiniais vektoriais, į kuriuos yra įterptas SARS-CoV-2 viruso smaigalio baltymas. Patys adenovirusai neturi galimybės daugintis — jie yra genetinės medžiagos (antigeno) pristatymo į žmogaus kūno ląsteles sistema.
Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną COVID-19 profilaktikai, kurią sukūrė Gamalėjaus nacionalinis epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centras. Ji buvo pavadinta "Sputnik V".
Antroji šalyje buvo įregistruota vakcina "EpiVacCorona", kuri buvo sukurta Rospotrebnadzoro "Vektor" centre.
Anksčiau Sputnik radijas pranešė, kad Vengrija patvirtino "Sputnik V" vakcinos naudojimą šalyje.
VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Idėja įvesti COVID-19 pasus Europos Sąjungoje prieštarauja savanoriškos vakcinacijos taisyklei, pareiškė Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas.
"Tai, kiek suprantu, idėja, kuri yra ruošiama. Ji, kaip rašo jūsų kolegos Europoje, Europos šalyse suvokiama nevienareikšmiškai, o ši Briuselio demokratijos idėja... yra vertinama rimtai. Ir daugelis išsako tokį supratimą: pasirodo, kad ši idėja prieštarauja biurokratijos taisyklėms, nes ES šalyse yra sprendimas, kad skiepijimas — savanoriškas reikalas", — spaudos konferencijoje po susitikimo su Uzbekistano užsienio reikalų ministru sakė Lavrovas.
Anot jo, jei bus įvestas COVID-19 pasas, "tai prieštaraus savanoriškumo principui". "Tai reiškia, kad žmonės bus verčiami, jei žmonės, žinoma, norės judėti, o Europos gyventojaivsunkiai įsivaizduoja savo gyvenimą be judėjimo tarp Europos Sąjungos šalių", — paaiškino ministras.
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen anksčiau pranešė, kad Europos Sąjungoje kuriamas elektroninis vakcinacijos pasas. Planuojama, kad pasas leistų žmonėms palaipsniui saugiai keliauti Europos Sąjungoje arba už jos ribų — darbo arba turizmo tikslais. Į pažymėjimą bus įrašyta informacija apie paciento skiepijimą, pasveikimą po COVID-19 ir koronaviruso tyrimo rezultatus.
Dokumento sukūrimo teisinis pagrindas bus pateiktas kovo mėnesį. Vakcinacijos pasą planuojama parengti iki vasaros.
VILNIUS, kovo 2 — Sputnik. Valstybės Dūmos deputatas Michailas Šeremetas paragino Kijevo valdžią nutraukti Krymo šantažą dėl vandens tiekimo per Šiaurės Krymo kanalą, nes Krymo gyventojams nereikia Ukrainos išmaldos.
Anksčiau Ukrainos vidaus reikalų ministerijos vadovas Arsenas Avakovas teigė, kad Ukraina neturėtų tiekti vandens į Krymą tol, kol pusiasalis bus grąžintas Kijevo kontrolei.
"Laikas jau šiems personažams liautis šantažuoti Krymą. Krymo gyventojams nereikia išmaldos iš Ukrainos. Septyneri metai nuo to laiko, kai Ukraina nustojo tiekti vandenį į Krymą. Regionas verčiasi tik savo ištekliais ir artimiausiu metu bus išspręsti visi probleminiai praėjusių metų klausimai. Kelis kartus tai jau perėjome", — sakė Šeremetas RIA Novosti.
Pasak jo, Krymas yra klestintis regionas, o tai Kijevo politikams kelia pavydą.
"Štai kodėl jie pila purvą ant Krymo ir Rusijos", — sakė deputatas.
Anksčiau Ukraina per Šiaurės Krymo kanalą, einantį nuo Dniepro, aprūpino iki 85 procentų Krymo gėlo vandens poreikio. Tačiau po Krymo suvienijimo su Rusija vandens tiekimas per kanalą į respubliką buvo vienašališkai visiškai nutrauktas. Vandens tiekimo klausimas išspręstas išgaunant vandenį iš požeminių šaltinių ir natūralių rezervuarų, kurie per pastaruosius metus dėl mažo kritulių kiekio tapo gerokai seklesni.
Dėl vandens trūkumo daugelyje Krymo regionų, tarp jų Simferopolio, Jaltos ir Aluštos regionuose, į namus buvo įvestas vandentiekis. Rusijos vyriausybė parengė išsamų planą, kaip užtikrinti patikimą vandens tiekimą pusiasaliui. Jam įgyvendinti buvo skirta apie 50 milijardų rublių.
Krymas tapo Rusijos regionu po 2014 metų kovo mėnesį surengto referendumo, kuriame 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6% Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos. Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Rusijos prezidento Vladimiro Putino teigimu, Krymo klausimas "galutinai uždarytas".