Rusijos vėliava

Rusijos Federacijos taryba įvardijo sąlygą, kad būtų panaikintos Rusijos kontrsankcijos

(atnaujinta 21:16 2021.01.28)
Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas pripažino, kad šalies ekonomika pajuto šių sankcijų pasekmes, tačiau pažymėjo, jog Vakarų šalys yra labiau pažeidžiamos tokių apribojimų

VILNIUS, sausio 28 — Sputnik. Europiečiai turėtų tvirtai ginti savo interesus prieš JAV: ES šalys yra labiau pažeidžiamos ekonominių sankcijų nei Rusija, tačiau Maskva nebus pirmoji atsipalaidavusi, NSN eteryje sakė Federacijos tarybos Tarptautinių reikalų komiteto pirmininko pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas. 

Sankcijos pakenkė ne tik Rusijai, bet ir ES šalims, tačiau Maskva panaikins savo apribojimus tik tada, kai europiečiai bus pasirengę daryti nuolaidas šia kryptimi.

"Nepaisant to, kai kurios ES šalys net ir šiuo atveju negali nusileisti", — sakė jis.

"Rusija niekada nebuvo sankcijų iniciatorė. Jei pajusime, kad vokiečiai yra pasirengę sušvelninti ar atšaukti kai kurias sankcijas, visada jas sutiksime pusiaukelėje. Bet kaip galima panaikinti sankcijas Baltijos šalims, kurios bet kuriame tarptautiniame forume, bet kurioje platformoje bando apkaltinti Rusiją viskuo, kas įmanoma ir neįmanoma", — teigė jis.

Jo nuomone, ir toliau iš dalies bus prekiaujama su jais, perkamos jų prekės, kurių niekam Vakaruose nereikia.

Kaip pavyzdį jis paminėjo pieną iš Lietuvos. "Jų logistika yra susijusi su Rusija, jie uždirba daug pinigų per savo uostus. Mes tikrai jiems padedame. Tai yra, jie valgo iš šios rankos, kita vertus, bando jai įkąsti. Tai neįmanoma, nes politika kišasi į ekonomiką ir normalius santykius", — tuo pat metu pažymėjo parlamentaras.

Anksčiau neonacių partijos "Alternatyva Vokietijai" Bundestage deputatas Antonas Fryzenas (Anton Friesen) interviu RIA Novosti pavadino ES sankcijų Rusijai poveikį "apgailėtinu". Anot jo, žala Vokietijos verslui yra pasaulinė ir dėl to jau prarasta "tūkstančiai darbo vietų, ypač buvusioje VDR".

Džabarovas pripažino, kad Rusijos ekonomika pajuto šių sankcijų pasekmes, tačiau pažymėjo, jog Vakarų šalys yra labiau pažeidžiamos tokių apribojimų.

"Negaliu sakyti, kad Rusija nepatyrė jokios žalos. Mes kažką praradome. Tačiau įvedę šias sankcijas jie nesulaukė to, ko tikėjosi amerikiečiai. Be to, kai kuriose srityse mes padarėme gerą pažangą. Žemės ūkyje, mechanikos inžinerijoje ir gynybos pramonėje pradėjome judėti greičiau, nes atsisakėme importuotų komponentų ir pradėjome gaminti patys", — teigė jis.

Tuo pačiu jis pabrėžė, kad Rusija yra absoliučiai savarankiška šalis.

Džabarovo nuomone, europiečiai turi tvirtai ginti savo interesus prieš amerikiečius. "Jei vokiečiai neparodys tvirtumo ir "Nord Stream-2" sustos, mes prarasime šiek tiek pinigų. Tačiau Vokietijos ekonomika vis tiek smuks, nes suskystintų dujų pirkimas iš JAV yra bent 30 % brangesnis. Tai dar labiau pakenks vokiečių prekių konkurencingumui. Kuo greičiau europiečiai tai supras ir pasakys amerikiečiams, kad taip judėti neįmanoma, tuo bus geriau", — pridūrė jis.

Tegai:
ekonomika, sankcijos Rusijai, sankcijos, Rusija
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 11:33 2021.04.11)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuos šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomchakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės kūrimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas
Vladimiras Putinas

Peskovas papasakojo, koks bus Putino pranešimas Federalinei asamblėjai

(atnaujinta 14:55 2021.04.11)
Pasak Rusijos Federacijos prezidento spaudos sekretoriaus, šalies vadovas yra pranešimo parlamentui autorius ir kartais jis jį patikslina likus kelioms minutėms iki jo paskelbimo

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino pranešimas Federalinei asamblėjai šiais metais bus "postkovidinis" dėl to, kad šalis išgyvena precedento neturintį laikotarpį, sakė Rusijos prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas. Apie tai pranešė RIA Novosti, remdamasi televizijos kanalo "Rossija 1" transliacija.

"Tai vienaip ar kitaip bus panašu į skelbimą. Nes, kartoju, precedento neturintį laikotarpį, kuriuo dabar gyvename", — interviu Pavelui Zarubinui sakė Peskovas.

Pasak Peskovo, Rusijos lyderis yra pranešimo parlamentui autorius ir kartais jis jį patikslina likus kelioms minutėms iki jo paskelbimo. Jis taip pat pažymėjo, kad savo žinutėje Putinas dažnai pasakoja netikėtų dalykų net ir aukštiems pareigūnams.

"Ir aš jums pasakysiu daugiau. Dažniausiai. Tačiau paprastai dieną prieš pranešimo skaitymą arba paskutinę naktį prezidentas gali ir dažniausiai išrašo kai kurias savo pastraipas, kartais ištisus puslapius, kuriuos paskelbimo metu, dalyvavę pasirengime, išgirsta su nuostaba kartu su likusiais", — sakė Peskovas.

Prezidento spaudos sekretorius pridūrė, kad taip pat atsitinka, kad niekas nežino apie tam tikrų pranešimo nuostatų turinį.

"Tai atsitinka labai dažnai. Na, tai nereiškia, kad kažkas vejasi sensacionalumą. Visai ne. Kadangi tai yra prezidento pranešimas, jis yra autorius. Ir iki paskutinės minutės, iki paskutinės nakties, jis natūraliai svarsto. Ir jei mano, kad tai būtina, pakeliui jis pats šiek tiek pakoreguoja ir papildo", — sakė jis.

Jis taip pat teigė, kad kartais nėra kada atspausdinti galutinės versijos, o Putinas naudoja ranka rašytą versiją.

Prezidentas praneš Federalinei asamblėjai balandžio 21 dieną.

Tegai:
pranešimai, Dmitrijus Peskovas, Rusija, Vladimiras Putinas
Ala Pugačiova, archyvinė nuotrauka

Pugačiova nusifilmavo vaizdo klipe Kozlovskio filmui "Černobylis"

(atnaujinta 13:03 2021.04.11)
Primadonai Danilos Kozlovskio juosta ne tik geras filmas, bet ir gyvenimo dalis. 1986 metais, beveik iškart po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, Pugačiova viena pirmųjų paskelbė, kad reikia surinkti lėšų aukoms ir likvidatoriams

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Central Partnership kino studijos "YouTube" kanale paskelbtas vaizdo klipas Danilos Kozlovskio filmui "Černobylis", kuriame Ala Pugačiova skaito poetės Tatjanos Snežinos eilėraštį "Mes šiame gyvenime esame tik svečiai".

"Ala Borisovna buvo viena pirmųjų, kuri pamatė filmą, ir juosta įkvėpė legendinę dainininkę visiškai naujam Tatjanos Snežinos kompozicijos atlikimui", — sakoma vaizdo klipo aprašyme.

Primadonai Danilos Kozlovskio juosta ne tik geras filmas, bet ir gyvenimo dalis. 1986 metais, beveik iškart po avarijos Černobylio atominėje elektrinėje, Pugačiova viena pirmųjų paskelbė, kad reikia surinkti lėšų aukoms ir likvidatoriams. Tam Maskvos olimpiniame sporto komplekse buvo surengtas labdaros koncertas "Sąskaita 904“", kuris buvo transliuojamas net užsienyje.

Praėjus keturiems mėnesiams po nelaimės, dainininkė, nepaisant rimto pavojaus sveikatai, viena pirmųjų surengė koncertą devyniems tūkstančiams likvidatorių netoli Pripetės.

"Alla Pugačiova yra epocha. Vardas, kurį žino absoliučiai visi mūsų šalies gyventojai. Puiki dainininkė ir žmogus. Tai buvo didžiulis įvykis — nors ir mažas, bet man svarbiausią —  bendras darbas su Alla Borisovna", — sakė Danila Kozlovskis studijoje.

Filmas pasakoja apie jauną ugniagesį iš Pripetės — Aleksejų Karpušiną, kuris planuoja kartu su savo mergina ir sūnumi persikelti prie jūros. Ketvirtojo reaktoriaus sprogimas kelia grėsmę jų svajonei. Pagrindinis veikėjas tampa vienu iš avarijos likvidatorių ir padeda išvengti kito sprogimo.

Kartu su Kozlovskiu filme vaidino Oksana Akinšina,Filipas Avdeevas, Ravšana Kurkova, Nikolajus Kozakas, Igoris Černevič ir kiti.

"Černobylio" premjera įvyks balandžio 15 dieną.

Tegai:
Černobylis, Ala Pugačiova