Vasilijus Lanovojus, archyvinė nuotrauka

Mirė TSRS liaudies artistas Vasilijus Lanovojus

(atnaujinta 11:49 2021.01.30)
Anksčiau buvo skelbiama, kad hospitalizuoto Lanovojaus būklė pablogėjo ir jis buvo perkeltas į intensyvios terapijos skyrių

VILNIUS, sausio 29 — Sputnik. TSRS liaudies artistas Vasilijus Lanovojus mirė eidamas 88-uosius metus. Apie tai Instagram pranešė Maskvos meras Sergejus Sobianinas. 

"Anapilin iškeliavo didysis artistas, mylimas aktorius Vasilijus Semionovičius Lanovojus. <...> Negalima pamiršti to, ką jis sukūrė kine ir teatre... Užuojauta Vasilijaus Semionovičiaus šeimai ir draugams. Šviesus atminimas", — parašė Maskvos meras. 

Lanovojus mirties priežastis buvo koronavirusas. Šią informaciją pateikė Vachtangovo teatro direktorius Kirilas Krokas. 

Актер Василий Лановой на открытии скульптурной композиции Есть такая профессия - Родину защищать
© Sputnik / Владимир Песня
Vasilijus Lanovojus

Sausio pradžioje aktorius ir jo žmona Irina Kupčenko buvo paguldyti į ligoninę su COVID-19. Ketvirtadienį Kirilas Krokas sakė, kad Lanovojaus būklė pablogėjo ir jis buvo perkeltas į intensyvios terapijos skyrių. 

Pastarosiomis dienomis jis atliko keturis koronaviruso tyrimus, kurie parodė neigiamą rezultatą. Aktoriui nustatyta 5 proc. plaučių pažeidimo, vėliau gydytojai diagnozavo plaučių uždegimą. 

Кадр из кинофильма Офицеры, артист Георгий Юматов (слева) в роли Алексея Трофимова и Василий Лановой в роли Ивана Вараввы
© Sputnik / В. Комаров
Filmas "Karininkai"

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova Facebook'e pažymėjo, kad Lanovojus buvo iki kaulų smegenų sąžiningas žmogus, kovojęs su melu. Ji pavadino aktorių "tikru piliečiu" ir taip pat pažymėjo, kad jis yra "pilietinės drąsos pavyzdys. 

Vasilijus Lanovojus buvo ne tik puikus aktorius, jis dėjo visas pastangas ugdydamas jaunąją kartą patriotizmo ir meilės Tėvynei dvasia, sakė Olga Amelčenkova, "Pergalės savanorių" judėjimo vadovė. 

Savo ruožtu "Nemirtingo Rusijos pulko" judėjimo pirmininkė Jelena Cunajeva teigė, kad "Nemirtingojo pulko" žygis amžinai išliks paminklu Vasilijui Lanovojui, kuris buvo vienas iš šio veiksmo įkūrėjų, savo "širdimi ir siela". 

Артист Василий Лановой (в роли Вронского) на съемках художественного фильма Анна Каренина
© Sputnik / А. Князев
Filmo "Ana Karenina" filmavimo aikštelėje aktorius Vasilijus Lanovojus (vaidino Vronskį)

Aktorė Nona Grišajeva, komentuodama Lanovojaus, su kuriuo ji vaidino vienoje scenoje, mirtį, atkreipė dėmesį į jo išskirtines asmenines savybes. 

"Jis yra tokios stiprios sielos vyras. Tai žmogus, turėjęs neįtikėtiną talentą ir tvirtumą", — sakė ji. 

Vasilijus Lanovojus gimė 1934 metų sausio 16 dieną Maskvoje. 1953 metais įstojo į Maskvos valstybinio universiteto Žurnalistikos fakultetą, vėliau — į Ščiukino teatro mokyklą, kurią baigė 1957 metais.

Артист Василий Лановой в роли Анатоля Курагина в фильме Война и мир
© Sputnik / В. Уваров
Filme "Karas ir taika" Lanovojus vaidino Antoną Kuraginą

Per savo karjerą jis suvaidino daugiau nei 70 kino vaidmenų, tarp jo filmų "Raudonos burės", "Karas ir taika", "Karininkai", "Septyniolika pavasario akimirkų", "Ana ir vadas", "Turbinų dienos". Tarp jo apdovanojimų — ordinas "Už nuopelnus Tėvynei", Garbės ordinas, "Auksinė kaukė", "Krištolinė Turandot" ir daugelis kitų. 

Tegai:
Rusija, koronavirusas, aktorius, mirtis
Temos:
Metų netektys — 2021 (12)
Jūrų prekybos uostas Ust Luga

Baltarusija pradėjo pristatyti savo naftos produktus į Rusijos uostus

(atnaujinta 14:51 2021.03.06)
Planuojama, kad 2021–2023 metais Baltarusijos įmonės Rusijos uostuose perkraus daugiau kaip 9,8 mln. tonų krovinių

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Pirmosios Baltarusijos naftos produktų siuntos pristatomos į Rusijos uostus nuo kovo 5 dienos, praneša Rusijos transporto ministerija.

"Kovo 5 dieną į terminalą "Portenergo", jūrų uostą Ust-Lugą keliais traukiniais buvo išsiųsta daugiau nei 5000 tonų baltarusiško benzino", — ministerijos pranešimą cituoja RIA Novosti

Siuntėjas buvo AB "Mozyrio naftos produktų gamykla". Krovinys į "Portenergo" terminalą atvyks kovo 9 dieną.

Antroji siunta iš "Mozyrio NPG" įvyko kovo 6 dieną - buvo išsiųsta 3,6 tūkst. tonų mazuto partija. Krovinys bus perkrautas į Sankt Peterburgo jūrų uostą.

Vasario 19 dieną Maskva ir Minskas pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo Baltarusijos naftos produktų, skirtų eksportuoti į trečiąsias šalis per Rusijos jūrų uostus, gabenimo ir perkrovimo srityje. Dokumente numatyta, kad Baltarusijos įmonės 2021–2023 metais Rusijos uostuose perkraus daugiau kaip 9,8 mln. tonų krovinių.

Praėjusių metų rugpjūtį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie galimą prekybos srautų persiorientavimą iš Baltijos uostų. Rugsėjį Rusijos ir Baltarusijos ministrų pirmininkų derybose buvo aptartas naftos srautų perkėlimas iš Lietuvos uostų į Rusijos uostus, tarp jų ir į Ust Lugą. Taip pat rugsėjį Aleksandras Novakas, tuometinis Rusijos Federacijos energetikos ministerijos vadovas, sakė, kad svarstoma galimybė perkelti naftos produktų srautus iš Baltijos uostų į šiaurės vakarų Rusijos uostus (Ust Lugą, Primorską, Vysocką, Sankt Peterburgą). 

Tegai:
Rusija, Baltarusija
Dar šia tema
Muitininkai vilkiku gabentame silkių krovinyje rado kontrabandinių rūkalų
Pralaimėjo ir liko viena: Lietuva panikuoja dėl Baltarusijos krovinių praradimo
Mirtina avarija Trakų rajone: "Audi" susidūrė su krovininiu automobiliu
Daiginti grūdai

Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų Lietuvos

(atnaujinta 23:32 2021.03.04)
Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys nesutampa

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų, pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko praėjusią savaitę pasienyje su Lietuva esančiame Černyševskojės (Kybartų) pasienio punkte. Prekių kilmės šalys — Suomija, Lietuva.

Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys nesutampa.

Todėl prekės buvo grąžintos į eksportuojančią šalį.

Tegai:
Lietuva, Kaliningradas, Rosselchoznadzor
Dar šia tema
"Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
Į Rusiją neleista įvežti daugiau nei 26 tūkst persikų sodinukų iš Lietuvos
Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos
Automobiliai

Vasarį naujų lengvųjų automobilių registravimas smuko beveik 43%

(atnaujinta 08:07 2021.03.06)
2021 metų sausį-vasarį Lietuvoje iš viso įregistruota 5 118 naujų lengvųjų automobilių, tai yra net 44,0% mažiau nei praėjusiais metais (9 138 vnt.)

VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Vasarį Lietuvos naujų lengvųjų automobilių registravimas sumažėjo 42,9% iki 2 574 vnt., kai 2020 metais vasarį šalyje buvo įregistruoti 4 508 automobiliai. Apie tai pranešė "AutoTyrimai".

Reeksportas ir toliau išlieka reikšmingu rinkos veiksniu: 586 įregistruoti nauji automobiliai (iš jų — 533 "Fiat" ir 48 "Jeep") buvo išregistruoti dar iki mėnesio pabaigos, o dar 14 bus išregistruota artimiausiu metu. Tačiau būtent reeksporto apimčių smarkus sumažėjimas ir sąlygojo bendrą rinkos nuosmukį.

Vasarį asmeninių automobilių registravimas sumažėjo 47,4% iki 2 239 vnt., tačiau lengvųjų komercinių transporto priemonių apimtis išaugo 32,9% iki 335 vnt.

Praeitą mėnesį Lietuvos naujų automobilių rinkoje pirmavo "Fiat" markė (881 vnt.), antroje vietoje liko "Toyota" (331), trečiąją vietą užėmė "Volkswagen" (243), ketvirtą — "Škoda" (160), penktą — "Renault" (114). Tarp prestižinių markių pirmavo BMW (48 vnt.).

Vasarį tarp asmeninės paskirties automobilių pirmavo "Fiat 500" (856 vnt.), "Toyota RAV4" (134), "Volkswagen Tiguan" (89), "Škoda Octavia" (76) ir "Jeep Compass" (48). Tarp lengvųjų komercinių automobilių populiariausi buvo "Renault Master" (77 vnt.) ir "Volkswagen Caddy" (36).

2021 metų sausį-vasarį Lietuvoje iš viso įregistruota 5 118 naujų lengvųjų automobilių, tai yra net 44,0% mažiau nei praėjusiais metais (9 138 vnt.).

Tegai:
automobiliai, Lietuva
Dar šia tema
Lietuvoje naudotų automobilių rinka smuko beveik perpus
Dėl pavasario polaidžio ribojamas sunkiasvorio transporto eismas