Sergejus Lavrovas, archyvinė nuotrauka

Lavrovas pareiškė apie normalumo nebuvimą santykiuose su Europos Sąjunga

(atnaujinta 12:23 2021.02.05)
Pasak Lavrovo, Rusijos ir Europos Sąjungos santykiuose nėra normalumo, būtina atlikti išsamią dvišalių santykių padėties apžvalgą

VILNIUS, vasario 5 — Sputnik. "Normalumo nebuvimas" Rusijos ir Europos Sąjungos santykiuose niekam nėra naudingas, sakė užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas susitikime su ES vyriausiuoju įgaliotiniu užsienio politikai ir saugumu Žozepu Boreliu Maskvoje. 

"Esame pasirengę atsakyti į visus klausimus, kuriuos ketinate pateikti šios dienos derybose. Mes stengsimės jūsų nenuvilti", — cituoja ministrą RIA Novosti

Borelis pranešė, kad planuoja su Lavrovu, be kita ko, aptarti Ukrainą, Irano branduolinę problemą ir kovą su koronavirusu. Pastaroji tema gali tapti ypač aktuali, atsižvelgiant į teigiamus atsiliepimus Vakaruose apie Rusijos vakciną "Sputnik V" ir kai kurių Europos valstybių susidomėjimą jos įsigijimu. 

Trečiadienį, vasario 3 dieną, Borelis Twitter'yje parašė, kad jis taip pat "ketina kelti" Aleksejaus Navalno temą. Oficialiame pareiškime 27 ES valstybių vardu diplomatas paragino "nedelsiant ir besąlygiškai paleisti Navalną, taip pat jo šalininkus", kurie buvo sulaikyti už dalyvavimą nesankcionuotuose protestuose. ES teismo sprendimą, kuriuo Navalno atidėta bausmė pakeista realia, laiko "nepriimtinu ir politiškai motyvuotu". Pareiškime taip pat pažymima, kad Europos Žmogaus Teisių Teismas "jau 2017 metais nusprendė, kad nuosprendis Navalnui buvo savavališkas ir nepagrįstas". 

Vasario 9 dieną Borelis Europos Parlamento nariams papasakos apie savo kelionės į Rusiją rezultatus. 

Vasario 22 dieną ES užsienio reikalų ministrai aptars "galimus tolesnius veiksmus" dėl padėties aplink Navalną. 

Kovo mėnesį turėtų įvykti ES viršūnių susitikimas, kuriame Europos vadovai ketina rengti strategines konsultacijas dėl santykių su Maskva. 

Tuo pat metu Europos Komisija mano, kad Rusijos ir ES dialogo negalima susiaurinti iki Navalno klausimo: yra sričių, "kuriose vyksta bendradarbiavimas ir kurias reikėtų plėsti". 

Maskva patarė užsienio politikams gerbti tarptautinę teisę ir spręsti savo šalių problemas. Lavrovas pažymėjo, kad daugelis Vakarų kolegų pareiškimų šia tema yra "tarsi nukopijuoti". Prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pabrėžė, kad Kremlius neketina klausytis patarimų iš užsienio dėl Navalno.

Tegai:
Aleksejus Navalnas, Sergejus Lavrovas, ES, Rusija
Dar šia tema
Vakar Rusija, rytoj Kinija — Lietuva keičia saugumo politikos prioritetus?
Graikijos laikraštis paragino vyriausybę skubiai įsigyti "Sputnik V"
ES skyrė 13 milijonų eurų, kad padėtų rusams pandemijos metu
Dar viena šalis pirks Rusijos "Sputnik V" vakciną
Daiginti grūdai

Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų Lietuvos

(atnaujinta 23:32 2021.03.04)
Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys nesutampa

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų, pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko praėjusią savaitę pasienyje su Lietuva esančiame Černyševskojės (Kybartų) pasienio punkte. Prekių kilmės šalys — Suomija, Lietuva.

Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys nesutampa.

Todėl prekės buvo grąžintos į eksportuojančią šalį.

Tegai:
Lietuva, Kaliningradas, Rosselchoznadzor
Dar šia tema
"Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
Į Rusiją neleista įvežti daugiau nei 26 tūkst persikų sodinukų iš Lietuvos
Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas pasidalijo kolegos Europos įspūdžiais apie padėtį Rusijoje

(atnaujinta 23:28 2021.03.04)
Putinas nenurodė, su kuo konkrečiai kalbėjosi, tačiau pabrėžė, kad pašnekovas yra iš Europos

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad vėlai vakare Kremliuje kalbėjosi su draugu iš užsienio, atvykusiu į Maskvą, ir aptarė gyvenimą pandemijos metu. Rusijos vadovas nenurodė, kas tas asmuo, praneša RIA Novosti.

Tai Putinas sakė ketvirtadienį susitikime su savanoriais, dalyvaujančiais akcijoje "Mes esame kartu".

"Žinote, galiu pasidalinti keletu tokio pobūdžio dalykų — praėjusią naktį čia, Kremliuje, dirbdamas labai vėlai sutikau vieną iš savo pažįstamų, atvykusį kolegą. Jis yra užsienietis ir atvyko į Rusiją verslo reikalais", — sakė prezidentas.

Putinas pažymėjo, kad jo draugas, dalindamasis įspūdžiais, nustebo, jog "Maskva gyvuoja".

"Sako jis, didžiuosiuose, didžiausiuose Europos miestuose, gatvėse reta mašinų, žmonių beveik nėra, viskas uždaryta", — kolegos žodžius pacitavo Putinas.

Per praėjusią parą Rusijoje buvo nustatyta 11 385 nauji COVID-19 atvejai, 1 409 pacientams nepasireiškia simptomai. Per dieną mirė 475 žmonės, iš ligoninių išrašyta 16 123.

Bendras žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, skaičius Rusijoje pasiekė 4 290 135. Per visą laiką pandemijos aukomis tapo 87 823 žmonės, 3 869 857 pasveiko.

Pasaulyje, remiantis naujausiais PSO duomenimis, yra 114,4 milijono užsikrėtusių, o pagal Džonso Hopkinso universiteto vertinimus, jų skaičius jau viršijo 115 milijonų. Mirė daugiau nei pustrečio milijono žmonių.

Anksčiau Maskvos valdžia skelbė, kad stabilizavus COVID-19 padėtį Rusijos sostinėje jau pašalinti daugybė apribojimų. Vidurinių mokyklų moksleiviai grįžo į dienines pamokas mokyklose, restoranams ir klubams leista dirbti po 23:00.

Mieste tęsiama vakcinacija nuo COVID-19. Pasiskiepyti galima tam skirtuose centruose ir privačiose gydymo įstaigose.

Tegai:
Vladimiras Putinas, pandemija, Europa, Rusija
Vilnius

Sniego dangos neliko beveik visoje Lietuvoje

(atnaujinta 12:26 2021.03.05)
Paskelbtos 4 Lietuvos nuotraukos darytos iš kosmoso, kuriose matyti kaip pamažu šalyje tirpo sniegas

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Sniego dangos neliko beveik visoje Lietuvoje. Apie tai pranešė Hidrometeorologijos tarnyba.

Jo yra tik miškuose ir šalies pietuose esančiuose Puvočiuose, kur šiandien ryte buvo išmatuoti 3 centimetrai sniego.

Taip pat buvo paskelbtos 4 Lietuvos nuotraukos darytos iš kosmoso, kuriose matyti kaip pamažu šalyje tirpo sniegas.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, vasario 18 dieną dar buvo šalta ir visą Lietuvą dengė sniegas bei ledas. Vasario 20 dieną prasidėjo sniegynų tirpimas.

Tuo tarpu vasario 22 diena buvo ne tik giedra, bet ir labai šilta. Vietomis buvo sušilę iki +10 +12 laipsnių. Šiaurės vakarinėje šalies dalyje ir Kaliningrado srityje jau matomos tamsesnės dėmės, kuriose sniego danga pradėjo trauktis greičiausiai.

Po 5 dienų (vasario 27 dieną), nors ir nebuvo visur saulėta diena, tačiau iš palydovo matyti, kad vakarinėje ir pietvakarinėje šalies dalyje sniego jau beveik nelikę. Kovo 2 dieną darytoje nuotraukoje matosi, kad sniego beveik nelikę visoje šiaurinėje Lietuvos dalyje. Šiek tiek sniego buvo matyti tik šiaurės rytiniuose rajonuose.

Tegai:
sniegas, orai, Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba
Dar šia tema
Sinoptikų teigimu, pavasario pradžioje į šalį atkeliaus šiluma
Sinoptikai įvardijo, koks buvo vasaris: vidutinė oro temperatūra siekė -5,7 °C
Perspėjimas vairuotojams: keliuose yra slidžių ruožų