VILNIUS, vasario 8 — Sputnik. Rusija užima pirmaujančias pozicijas pasaulyje kuriant vakcinas nuo koronaviruso, tai yra didelė mokslinė pažanga, sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.
"Mūsų mokslininkų dėka Rusija užima pirmaujančias pozicijas pasaulyje, dabar nepasakysiu nieko netikėto ar naujo, visi apie tai žinome, užima pirmaujančią poziciją pasaulyje kuriant vakciną nuo koronaviruso", — cituoja šalies vadovą RIA Novosti.
Prezidentas pabrėžė, kad Rusija — vienintelė šalis, kuri jau sukūrė tris vakcinas.
"Be jokios abejonės, tai yra didelė mokslinė pažanga", — pridūrė Putinas.
Rusijoje nuo koronaviruso dabar galima pasiskiepyti preparatu "Sputnik V". Jį sukūrė Gamalėjaus centras, bendradarbiaudamas su Rusijos tiesioginių investicijų fondu (RTIF), preparatas paremtas gerai ištirta žmogaus adenoviruso platforma. Šis preparatas tapo pirmąja pasaulyje registruota vakcina nuo COVID-19.
Nuo kovo pradžios bus galima pasiskiepyti Novosibirsko centro "Vektor" sukurtu preparatu — "EpiVacCorona", o balandžio pradžioje Čiumakovo centras pradės naudoti "Covivac", jei preparatas sėkmingai išlaikys registraciją vasarį, anksčiau sakė "Rospotrebnadzor" vadovė Ana Popova.
Sausio mėnesį Rusijos ministro pirmininko pavaduotoja Tatjana Golikova paskelbė, kad pirmąjį šių metų ketvirtį į gydymo įstaigas bus pristatyta daugiau nei 17 milijonų vakcinos nuo koronaviruso dozių. Tai leis paskiepyti apie 20 milijonų rusų.
Antradienį, vasario 2 dieną, medicinos žurnale "The Lancet" pasirodė duomenys, kad Rusijos "Sputnik V" vakcinos klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatai parodė 91,6 proc. efektyvumą prieš koronavirusą. Testuojant vakciną dalyvavo 19 866 žmonės.
"Sputnik V" sukūrė Rusijos Gamalėjaus tyrimų centras ir tai tapo pirmąja oficialiai registruota vakcina nuo koronaviruso pasaulyje. Vėliau Rusijos sveikatos apsaugos ministerija užregistravo dar vieną vaistą — "EpiVacCorona", kurį sukūrė "Rospotrebnadzoro" "Vektor" centras.
VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Pirmosios Baltarusijos naftos produktų siuntos pristatomos į Rusijos uostus nuo kovo 5 dienos, praneša Rusijos transporto ministerija.
"Kovo 5 dieną į terminalą "Portenergo", jūrų uostą Ust-Lugą keliais traukiniais buvo išsiųsta daugiau nei 5000 tonų baltarusiško benzino", — ministerijos pranešimą cituoja RIA Novosti.
Siuntėjas buvo AB "Mozyrio naftos produktų gamykla". Krovinys į "Portenergo" terminalą atvyks kovo 9 dieną.
Antroji siunta iš "Mozyrio NPG" įvyko kovo 6 dieną - buvo išsiųsta 3,6 tūkst. tonų mazuto partija. Krovinys bus perkrautas į Sankt Peterburgo jūrų uostą.
Vasario 19 dieną Maskva ir Minskas pasirašė tarpvyriausybinį susitarimą dėl bendradarbiavimo Baltarusijos naftos produktų, skirtų eksportuoti į trečiąsias šalis per Rusijos jūrų uostus, gabenimo ir perkrovimo srityje. Dokumente numatyta, kad Baltarusijos įmonės 2021–2023 metais Rusijos uostuose perkraus daugiau kaip 9,8 mln. tonų krovinių.
Praėjusių metų rugpjūtį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie galimą prekybos srautų persiorientavimą iš Baltijos uostų. Rugsėjį Rusijos ir Baltarusijos ministrų pirmininkų derybose buvo aptartas naftos srautų perkėlimas iš Lietuvos uostų į Rusijos uostus, tarp jų ir į Ust Lugą. Taip pat rugsėjį Aleksandras Novakas, tuometinis Rusijos Federacijos energetikos ministerijos vadovas, sakė, kad svarstoma galimybė perkelti naftos produktų srautus iš Baltijos uostų į šiaurės vakarų Rusijos uostus (Ust Lugą, Primorską, Vysocką, Sankt Peterburgą).
VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų, pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos spaudos tarnyba.
Incidentas įvyko praėjusią savaitę pasienyje su Lietuva esančiame Černyševskojės (Kybartų) pasienio punkte. Prekių kilmės šalys — Suomija, Lietuva.
Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys nesutampa.
Todėl prekės buvo grąžintos į eksportuojančią šalį.