Marija Zacharova

Rusijos URM pranešė apie nepavykusius ES planus surengti "viešą Maskvos plakimą" 

(atnaujinta 15:35 2021.02.09)
Kaip pažymėjo oficiali Rusijos URM atstovė Marija Zacharova, Rusija Borelio vizito metu pasiūlė "aptarti realius klausimus", kurie yra darbotvarkėje

VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Europos Sąjungos atstovo užsienio ir saugumo politikos srityje Žozepo Borelio vizito Maskvoje metu Europos Sąjunga norėjo surengti "viešą Rusijos plakimą", tačiau tai nepavyko, sakė oficiali Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

"Aš jums atskleisiu paslaptį apie mūsų Vakarų partnerius: kai jiems nesiseka suduoti smūgį, jie pradeda isterikuoti. Borelio užduotis buvo atlikti šį viešą plakimą, kurį, man atrodo, jie planavo labai atidžiai. Ir tokia seka: ir apie mitingus pakalbėti, ir apie žurnalistus, ir Navalną padaryti pagrindine tema. Sumaišyti viską į vieną krūvą, išpilti ant galvos ir išeiti patenkintu žvilgsniu. Tai nesuveikė. Kodėl? Net sunku spėlioti. Tikriausiai todėl, kad Rusija pasiūlė aptarti realius klausimus — nuo problemų iki plėtros perspektyvų, kurios yra darbotvarkėje", — radijo stoties "Vesti FM" eteryje sakė Zacharova.

Anksčiau Borelis po savo vizito Maskvoje neatmetė, kad per būsimą ES užsienio reikalų ministrų susitikimą vasario 22 dieną gali būti priimtas sprendimas išplėsti sankcijas Rusijai pagal naująjį sankcijų režimą dėl žmogaus teisių pažeidimo. 

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad kritiški Borelio pareiškimai apie Rusiją atvykus į Briuselį skiriasi nuo jo kalbų Maskvoje, kur jis teigė, kad yra sričių, kuriose Rusijos Federacija ir ES gali ir turėtų bendradarbiauti, nes šiuo atveju bus pasiekti geri rezultatai, o Briuselis, pasak jo, palaiko dialogą su Maskva, nepaisant sunkumų santykiuose.

Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerija pranešė, kad Švedijos, Lenkijos ir Vokietijos diplomatai, dalyvavę nesankcionuotuose veiksmuose Rusijoje, buvo paskelbti persona non grata ir artimiausiu metu paliks šalį. Kalbama apie Švedijos Karalystės ir Lenkijos Respublikos atstovybių Sankt Peterburge ir Vokietijos Federacinės Respublikos ambasados ​​Maskvoje diplomatinius darbuotojus. Atsakydamos į tai, šios šalys paskelbė, kad yra išsiųsti trys Rusijos diplomatai. Rusijos diplomatų išsiuntimas iš Švedijos, Vokietijos, Lenkijos negali būti vadinamas veidrodine priemone, vėliau pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Tegai:
ES, Rusija
Dar šia tema
Rusija tikisi, kad po Borelio vizito į Maskvą santykiai su ES pagerės
Vokiečių politikas: "Nord Stream 2" padėtį galima išspręsti per ES, Rusijos ir JAV derybas
ES ir Rusijos santykius Borelis pavadino toli gražu nepatenkinamais
Aviacijos desanto savaeigė prieštankinė patranka 2S25 Sprut-SD

Rusija sukurs naujus šarvus kovinėms mašinoms

(atnaujinta 09:00 2021.03.08)
Šiuo metu vykdomi penki tyrimų projektai, skirti šarvuotiems ir konstrukciniams plienams sukurti, kurie leis žymiai sumažinti kovinių transporto priemonių masę

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijoje kuriami nauji šarvai kovinėms transporto priemonėms, jie leis sumažinti mašinų svorį ir padidinti pravažumą vandeniu, tuo metu išlaikant stiprumo savybes, RIA Novosti pareiškė šiuose darbuose dalyvaujančios įmonės AAB "Karinės pramonės įmonė" generalinis direktorius Aleksandras Krasovickis.

"Karinės pramonės įmonė" kartu su Bardino centriniu juodosios metalurgijos tyrimų institutu daug nuveikė, kad patikslintų pagrindines naujo plieno šarvuotoms transporto priemonėms kūrimo ir gamybos programos pozicijas. Jau ateinančiais mėnesiais mes esame pasirengę iš naujų plieno markių pagaminti šarvų elementų pavyzdžius ir pradėti juos bandyti "Korpusų gamykloje" (Vyksos miestas, karinio pramonės komplekso dalis — Sputnik)", — pasakė jis.

Pasak jo, šiuo metu vykdomi penki tyrimų projektai, skirti šarvuotiems ir konstrukciniams plienams sukurti, kurie leis žymiai sumažinti kovinių transporto priemonių masę, išlaikant reikiamą saugumo lygį. Krasovickis pažymėjo, kad svorio mažinimas yra labai svarbus užtikrinant karinės įrangos pravažumą vandeniu.

AAB "Karinės pramonės įmonė" buvo įkurta 2006 m. Įmonė užsiima šarvuotų ratinių transporto priemonių, visų pirma šarvuočių, ir specialiųjų transporto priemonių "Tigras" kūrimu, gamyba, tiekimu, garantiniu ir pogarantiniu aptarnavimu bei utilizavimu.

Tegai:
ginklai, Rusija
Dar šia tema
An-124 "Ruslan": kodėl Rusija turėtų atgaivinti aviacijos milžino gamybą
Rusijos gynybos ministerija pasakė apie bendras pratybas su Baltarusija kovą
"Jie prisižaidė": JAV rizikuoja prarasti strateginius bombonešius
Šnipinėjimas

Rusijos žvalgas pasakė apie su diplomatais dirbusio šnipo pagavimą

(atnaujinta 18:50 2021.03.07)
Žvalgybos pareigūnas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijos žvalgybos pareigūnas, FSB Maskvos valdybos veteranų tarybos narys Valerijus Bodriašovas pokalbio su "Večerniaja Moskva" pasakojo apie šnipo, įtariamą ryšiu su užsienio diplomatais, pagavimą.

"Pusantrų metų tyrinėjome jį. Nustatėme jo ryšius, stebėjome jo judėjimą, kaip jis keliavo iš miesto į miestą po mūsų šalį, įsigijo slaptus daiktus ir informaciją. Kaip rezultatas jis buvo sugautas ryšiuose su kai kuriais diplomatais, įskaitant vienos ambasados ​​karinį atašė", — pasakė jis.

Pasak Bodriašovo, šnipas iš ambasados ​​darbuotojų pirko vertingą informaciją. Žvalgybos pareigūnas pažymėjo, kad duomenis apie tesės pažeidimus jis gavo iš nuosavo šaltinio ir jie reikalavo patikrinimo. Kada būtent įvyko šis epizodas, žvalgybos pareigūnas nenurodė.

Veteranas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad specialiosios tarnybos dažniau užkerta kelią teroristų veiklai.

Tegai:
šnipinėjimas, žvalgyba, Rusija
Lietuvos ugniagesiai, archyvinė nuotrauka

Vilniuje teko evakuoti daugiabučio namo gyventojus

Teisėsaugos institucijos gavo pranešimą,  kad sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos, visi namo gyventojai buvo evakuoti

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Vilniuje iš daugiabučio namo buvo evakuoti gyventojai, pranešė Lietuvos policija.

Pirmadienį vakare gautas pranešimas, kad Vilniuje, Gabijos gatveje, sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos.

Atvykus į įvykio vietą specialiosioms tarnyboms buvo nustatyti sienų apdailos išorinio sluoksnio trūkiai. Iš namo evakuoti žmonės. 

Surinkta medžiaga pagal LR BK 271-1 str. 1 d.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Aktyvistas sukritikavo Vilniaus viešojo transporto darbą karantine
Dar 3 Vilniaus mokyklos planuoja atverti duris moksleiviams
"Einanti paroda" Vilniuje: taiki menininkų protesto akcija Lietuvoje