Ust Lugos uostas

Per Rusijos uostus pristatomų Baltarusijos prekių sąrašas gali būti išplėstas

(atnaujinta 19:08 2021.02.10)
Prognozuojama, kad 2021 metais per Rusijos uostus bus perkrauta daugiau nei 1,5 mln. tonų Baltarusijos naftos produktų 

VILNIUS, vasario 10 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Baltarusijoje Dmitrijus Mezencevas pranešė, kad Baltarusijos prekių, pristatomų per Rusijos uostus, sąrašas gali būti išplėstas, praneša RIA Novosti

2020 metų rugpjūčio mėnesį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka paskelbė apie galimą prekybos srautų perorientavimą iš Baltijos šalių uostų į kitus.

2021 metų sausio pabaigoje Rusijos vyriausybė patvirtino susitarimo su Baltarusija dėl Baltarusijos naftos produktų gabenimo ir perkrovimo per Rusijos uostus projektą. Baltarusijos naftos produktų gabenimo sutartis galios iki 2023 m. gruodžio 31 dienos su galimybe ją automatiškai pratęsti. Rusijos susisiekimo ministerijai buvo pavesta pasirašyti galutinį dokumentą su Baltarusija. Pagal projektą Rusijos uostai 2021 metais gali perkrauti iki 2 milijonų tonų Baltarusijos naftos produktų.

"Jau nustatyti Baltarusijos naftos produktų indikaciniai perkrovimo per Rusijos uostus apimčių rodikliai, šiemet jie turėtų viršyti 1,5 milijono tonų. Toks bendradarbiavimas taip pat paskelbtas artimiausiems metams. Atitinkamą tarpvyriausybinį susitarimą susisiekimo ministrai pasirašys artimiausiu metu", — interviu RIA Novosti sakė Mezencevas.

Anot jo, "taip pat svarstoma — kol kas ekspertų lygiu — galimybė tiekti kitas prekes šiuo maršrutu".

Ambasadorius taip pat pakomentavo galimybę Baltarusijai nusipirkti terminalą Rusijos uoste. 

"Kalbant apie Baltarusijos pirkimą ar dalyvavimą statant terminalą Rusijos uoste, tema atrodo perspektyvi, tačiau ją reikia išsamiai išnagrinėti, apgalvoti jos finansinį aspektą", — sakė jis.

Tegai:
Baltarusija, Rusija
Dar šia tema
"Nord Stream-2" tiesimą užbaigiantis laivas grįžta į Vokietijos uostą
Atsistatydina Lietuvos oro uostų valdybos vadovas
Vyriausybė pasisako prieš Kinijos įrangos diegimą oro uostuose
Uostamiesčio įmonės direktorius įtariamas daugiau nei 90 tūkst. eurų pasisavinimu
Daiginti grūdai

Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų Lietuvos

(atnaujinta 23:32 2021.03.04)
Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys nesutampa

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų, pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko praėjusią savaitę pasienyje su Lietuva esančiame Černyševskojės (Kybartų) pasienio punkte. Prekių kilmės šalys — Suomija, Lietuva.

Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys nesutampa.

Todėl prekės buvo grąžintos į eksportuojančią šalį.

Tegai:
Lietuva, Kaliningradas, Rosselchoznadzor
Dar šia tema
"Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
Į Rusiją neleista įvežti daugiau nei 26 tūkst persikų sodinukų iš Lietuvos
Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas pasidalijo kolegos Europos įspūdžiais apie padėtį Rusijoje

(atnaujinta 23:28 2021.03.04)
Putinas nenurodė, su kuo konkrečiai kalbėjosi, tačiau pabrėžė, kad pašnekovas yra iš Europos

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad vėlai vakare Kremliuje kalbėjosi su draugu iš užsienio, atvykusiu į Maskvą, ir aptarė gyvenimą pandemijos metu. Rusijos vadovas nenurodė, kas tas asmuo, praneša RIA Novosti.

Tai Putinas sakė ketvirtadienį susitikime su savanoriais, dalyvaujančiais akcijoje "Mes esame kartu".

"Žinote, galiu pasidalinti keletu tokio pobūdžio dalykų — praėjusią naktį čia, Kremliuje, dirbdamas labai vėlai sutikau vieną iš savo pažįstamų, atvykusį kolegą. Jis yra užsienietis ir atvyko į Rusiją verslo reikalais", — sakė prezidentas.

Putinas pažymėjo, kad jo draugas, dalindamasis įspūdžiais, nustebo, jog "Maskva gyvuoja".

"Sako jis, didžiuosiuose, didžiausiuose Europos miestuose, gatvėse reta mašinų, žmonių beveik nėra, viskas uždaryta", — kolegos žodžius pacitavo Putinas.

Per praėjusią parą Rusijoje buvo nustatyta 11 385 nauji COVID-19 atvejai, 1 409 pacientams nepasireiškia simptomai. Per dieną mirė 475 žmonės, iš ligoninių išrašyta 16 123.

Bendras žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, skaičius Rusijoje pasiekė 4 290 135. Per visą laiką pandemijos aukomis tapo 87 823 žmonės, 3 869 857 pasveiko.

Pasaulyje, remiantis naujausiais PSO duomenimis, yra 114,4 milijono užsikrėtusių, o pagal Džonso Hopkinso universiteto vertinimus, jų skaičius jau viršijo 115 milijonų. Mirė daugiau nei pustrečio milijono žmonių.

Anksčiau Maskvos valdžia skelbė, kad stabilizavus COVID-19 padėtį Rusijos sostinėje jau pašalinti daugybė apribojimų. Vidurinių mokyklų moksleiviai grįžo į dienines pamokas mokyklose, restoranams ir klubams leista dirbti po 23:00.

Mieste tęsiama vakcinacija nuo COVID-19. Pasiskiepyti galima tam skirtuose centruose ir privačiose gydymo įstaigose.

Tegai:
Vladimiras Putinas, pandemija, Europa, Rusija

COVID-19 traukiasi: NVS šalyse užsikrėtimo skaičius mažėja

(atnaujinta 09:57 2021.03.05)
Naujų COVID-19 atvejų NVS šalyse nuolat mažėja, tačiau kaip parodė praktika, negalima apsieiti be skiepų — tik 10% pasaulio gyventojų turi antikūnų prieš koronavirusą

Koronavirusas traukiasi, ir šis atsitraukimas jau yra stabilus, paskelbė Rospotrebnadzor. Testai, socialinis atstumas ir skiepai — visa tai lemia sėkmę kovojant su COVID-19. Ar galima pasiekti visuomeninio imuniteto? Kada bus įregistruota lengvoji Rusijos "Sputnik V" versija? Ar COVID-19 pasitrauks visiems laikams?

Tačiau be skeipų neapsieiti.

PSO vyriausioji tyrėja Sumija Svaminatan pateikė vidutinius duomenis.

"PSO stebi seroepidemiologinius tyrimus. Jų buvo apie 500. Vakcinacija yra vienintelis būdas pasiekti bandos imunitetą", — sakė Svaminatan.

Vakcinų nuo koronaviruso sąrašas nuolat plečiamas. Vien Rusijoje jau užregistruoti trys preparatai. Ateityje koronavirusas taps mūsų gyvenimo dalimi, kaip ir įprastas sezoninis gripas.

Tegai:
NVS, koronavirusas, COVID-19, vakcinacija, vakcina