Rusijos URM

Rusija pasirengusi nutraukti santykius su ES Briuselio iniciatyva

(atnaujinta 15:39 2021.02.12)
Savo ruožtu Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai pažymėjo, kad jei Maskva susiduria su apribojimais ir nedraugiškais Europos Sąjungos žingsniais, ji turi būti pasirengusi nepriklausomybei

VILNIUS, vasario 12 — Sputnik. Maskva yra pasirengusi nutraukti santykius su ES, jei tai vyks Europos Sąjungos iniciatyva, žurnalistams sakė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

"Esame pasirengę lūžiui, jei jį inicijuos ES", — paaiškino Rusijos užsienio reikalų ministerija.

"Savo ruožtu mes atkakliai raginame ES nares bendradarbiauti lygiavertiškai ir pagarbiai, kaip sakė (Rusijos užsienio reikalų ministras — Sputnik) Sergejus Lavrovas", — pridūrė Rusijos užsienio reikalų ministerija.

Kaip pabrėžė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova, pasirengimas pertraukai yra "tikrai ne mūsų (Rusijos) pasirinkimas". "Mūsų darbotvarkė yra sąveika ir bendradarbiavimas. Rusija ne kartą ragino bendradarbiauti visais lygmenimis, bendrauti su kolegomis iš Europos Sąjungos, Europos Sąjungos narėmis sprendžiant pasaulio problemas. Deja, girdime labai agresyvią retoriką", — sakė ji. 

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas anksčiau sakė, kad Maskva yra pasirengusi nutraukti santykius su Europos Sąjunga, jei ji imsis sankcijų, kurios kelia grėsmę jautrioms ekonomikos sritims. Vėliau Rusijos Federacijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas sakė, kad Lavrovo pareiškimų prasmė buvo iškreipta: Rusija nepradės tokios pertraukos, ji nori plėtoti santykius su ES.

Peskovas taip pat pažymėjo, kad jei Rusijai gresia apribojimai ir nedraugiški Europos Sąjungos žingsniai, ji turi būti pasirengusi nepriklausomybei.

"Žinoma, jei susiduriame su itin destruktyvia linija, kuri kenkia mūsų infrastruktūrai, mūsų interesams, tai, žinoma, Rusija turėtų iš anksto pasiruošti tokiems nedraugiškiems žingsniams", — atsakydamas į klausimą, ar toks scenarijus įmanomas, sakė Peskovas.

Jis paaiškino, kad svarstoma, jog Rusija turėtų būti pasirengusi "tam tikriems apribojimams ir kitoms nedraugiškoms apraiškoms".

"Mes turime būti savarankiški, turime užtikrinti saugumą jautriausiose strateginėse srityse ir būti pasirengę pakeisti nacionaline infrastruktūra viską, ką iš mūsų galima atimti. Na, taip yra tuo atveju, jei vyrauja beprotybė ir vyksta tokios nedraugiškos apraiškos", — pridūrė jis.

Kaip pažymėjo oficialus Europos užsienio politikos tarnybos atstovas Piteris Stanas, Europos Sąjunga atsižvelgė į Rusijos užsienio reikalų ministro Sergejaus Lavrovo žodžius apie santykius su ES, taip pat į Kremliaus komentarus šiuo klausimu.

"Mes atsižvelgėme į pono Lavrovo pareiškimus ir Kremliaus paaiškinimus. Nepaisant šių pareiškimų, ES ir Rusijos santykių būklė nėra gera. Mes norime kurti santykius su Rusija remdamiesi savo vertybėmis, savo interesais, susijusiais su pagarba tarptautinei teisei ir mūsų įsipareigojimams, pavyzdžiui, tarptautinėse organizacijose. Mes laikomės geros kaimynystės principo svarbos", — Briuselyje vykusioje konferencijoje sakė Stanas.

Jis pridūrė, kad ES diplomatijos vadovas Žozepas Borelis apie tai pasakojo Lavrovui. "Šiame kontekste mes esame už santykius, kurie būtų naudingi abiem pusėms", — pridūrė ES atstovas.

Tegai:
Briuselis, ES, Rusija
Aviacijos desanto savaeigė prieštankinė patranka 2S25 Sprut-SD

Rusija sukurs naujus šarvus kovinėms mašinoms

(atnaujinta 09:00 2021.03.08)
Šiuo metu vykdomi penki tyrimų projektai, skirti šarvuotiems ir konstrukciniams plienams sukurti, kurie leis žymiai sumažinti kovinių transporto priemonių masę

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijoje kuriami nauji šarvai kovinėms transporto priemonėms, jie leis sumažinti mašinų svorį ir padidinti pravažumą vandeniu, tuo metu išlaikant stiprumo savybes, RIA Novosti pareiškė šiuose darbuose dalyvaujančios įmonės AAB "Karinės pramonės įmonė" generalinis direktorius Aleksandras Krasovickis.

"Karinės pramonės įmonė" kartu su Bardino centriniu juodosios metalurgijos tyrimų institutu daug nuveikė, kad patikslintų pagrindines naujo plieno šarvuotoms transporto priemonėms kūrimo ir gamybos programos pozicijas. Jau ateinančiais mėnesiais mes esame pasirengę iš naujų plieno markių pagaminti šarvų elementų pavyzdžius ir pradėti juos bandyti "Korpusų gamykloje" (Vyksos miestas, karinio pramonės komplekso dalis — Sputnik)", — pasakė jis.

Pasak jo, šiuo metu vykdomi penki tyrimų projektai, skirti šarvuotiems ir konstrukciniams plienams sukurti, kurie leis žymiai sumažinti kovinių transporto priemonių masę, išlaikant reikiamą saugumo lygį. Krasovickis pažymėjo, kad svorio mažinimas yra labai svarbus užtikrinant karinės įrangos pravažumą vandeniu.

AAB "Karinės pramonės įmonė" buvo įkurta 2006 m. Įmonė užsiima šarvuotų ratinių transporto priemonių, visų pirma šarvuočių, ir specialiųjų transporto priemonių "Tigras" kūrimu, gamyba, tiekimu, garantiniu ir pogarantiniu aptarnavimu bei utilizavimu.

Tegai:
ginklai, Rusija
Dar šia tema
An-124 "Ruslan": kodėl Rusija turėtų atgaivinti aviacijos milžino gamybą
Rusijos gynybos ministerija pasakė apie bendras pratybas su Baltarusija kovą
"Jie prisižaidė": JAV rizikuoja prarasti strateginius bombonešius
Šnipinėjimas

Rusijos žvalgas pasakė apie su diplomatais dirbusio šnipo pagavimą

(atnaujinta 18:50 2021.03.07)
Žvalgybos pareigūnas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijos žvalgybos pareigūnas, FSB Maskvos valdybos veteranų tarybos narys Valerijus Bodriašovas pokalbio su "Večerniaja Moskva" pasakojo apie šnipo, įtariamą ryšiu su užsienio diplomatais, pagavimą.

"Pusantrų metų tyrinėjome jį. Nustatėme jo ryšius, stebėjome jo judėjimą, kaip jis keliavo iš miesto į miestą po mūsų šalį, įsigijo slaptus daiktus ir informaciją. Kaip rezultatas jis buvo sugautas ryšiuose su kai kuriais diplomatais, įskaitant vienos ambasados ​​karinį atašė", — pasakė jis.

Pasak Bodriašovo, šnipas iš ambasados ​​darbuotojų pirko vertingą informaciją. Žvalgybos pareigūnas pažymėjo, kad duomenis apie tesės pažeidimus jis gavo iš nuosavo šaltinio ir jie reikalavo patikrinimo. Kada būtent įvyko šis epizodas, žvalgybos pareigūnas nenurodė.

Veteranas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad specialiosios tarnybos dažniau užkerta kelią teroristų veiklai.

Tegai:
šnipinėjimas, žvalgyba, Rusija
Lietuvos ugniagesiai, archyvinė nuotrauka

Vilniuje teko evakuoti daugiabučio namo gyventojus

(atnaujinta 08:29 2021.03.09)
Teisėsaugos institucijos gavo pranešimą,  kad sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos, visi namo gyventojai buvo evakuoti

VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Vilniuje iš daugiabučio namo buvo evakuoti gyventojai, pranešė Lietuvos policija.

Pirmadienį vakare gautas pranešimas, kad Vilniuje, Gabijos gatveje, sutrūkinėjo daugiabučio gyvenamojo namo sienos.

Atvykus į įvykio vietą specialiosioms tarnyboms buvo nustatyti sienų apdailos išorinio sluoksnio trūkiai. Iš namo evakuoti žmonės. 

Surinkta medžiaga pagal LR BK 271-1 str. 1 d.

Tegai:
Vilnius
Dar šia tema
Aktyvistas sukritikavo Vilniaus viešojo transporto darbą karantine
Dar 3 Vilniaus mokyklos planuoja atverti duris moksleiviams
"Einanti paroda" Vilniuje: taiki menininkų protesto akcija Lietuvoje