VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Išmanusis šautuvas MP-155 Ultima, galintis sinchronizuotis su mobiliaisiais įrenginiais, gali sudominti "hipsterius, Z kartą", "RBK" pasakė "Kalašnikov" įmonių grupės generalinis direktorius Dmitrijus Tarasovas.
Pasak jo, šis šautuvas netgi leis išmokyti šaudantį. Viena iš tokio ginklo sukūrimo užduočių, pridūrė Tarasovas, — pritraukti tuos, kas "gimė su gadžetais" ir neįsivaizduoja savęs be jų.
Taigi, šautuve gali būti įrengtas šūvių skaitiklis ir kompasas, galima pridėti vaizdo įrašymo funkciją.
"Klasikinė medžioklė šiandien darosi vis retesnė, net keista. Todėl norisi įtraukti <...> hipsterius, Z kartą", — pasakė generalinis direktorius.
Bendrovė ketina plėtoti išmaniojo šautuvo liniją.
Pirmą kartą šautuvas MP-155 Ultima buvo pristatytas forume "Armija-2020".
VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Federacijos tarybos narys Aleksejus Puškovas išjuokė Ukrainos prezidento Vladmiro Zelenskio pasiūlymą padėti Lietuvai masiškai gaminti vakciną nuo koronaviruso.
Savo "Telegram" kanale Rusijos senatorius ironiškai pažymėjo, kad Ukraina turėjo "didžiulę įtaką Europos istorijai".
"Matyt, tai reiškia bendrą Karlo XII ir etmono Mazepos pabėgimą po pralaimėjimo Poltavoje, nėra ko daugiau prisiminti", — parašė jis ir pridūrė, kad pasaulio mokslas, matyt, nežino, kad už viską "skolingas" ukrainiečiams.
"Taigi, galima ir kitiems padėti su "masine vakcinų gamyba" — ypač tada, kai sėdi be vakcinos, be pajėgumų ir be pinigų", — pažymėjo Puškovas.
Antradienio, vasario 23 dienos, rytą į Kijevą atvyko lėktuvas iš Indijos su 500 tūkstančių "Oxford/AstraZeneca" vakcinos dozių. Jau vakare šalies vyriausiasis sanitarijos gydytojas Viktoras Liaška paskelbė apie skiepijimo nuo COVID-19 pradžią.
Trečiadienį, vasario 24 dieną, prasidėjo gyventojų skiepijimo kampanija, pirmąją vakcinaciją atliko reanimatologas Jevgenijus Gorenka iš Čerkasų regioninės ligoninės. Vos per dvi dienas buvo atlikti 1 338 skiepai.
Šiandien Ukrainaoje paskelbta apie šalutinį poveikį po vakcinacijos nuo koronaviruso "Oxford/AstraZeneca" vakcina, visi atvejai nėra sunkūs.
Lietuva savo ruožtu ragina ES nepertraukiamai tiekti vakcinas ir užtikrinti Europos vakcinų prieinamumą Rytų partnerystės šalims.
Lietuva kartu su 12 kitų ES užsienio reikalų ministrų paprašė Europos Komisijos sukurti mechanizmą, kuris padėtų Rytų partnerystės šalims gauti vakciną, ir inicijavo bei pasiūlė pagalbą Ukrainai, kai tik Lietuva turės galimybę pasidalinti vakcinomis.
Tuo tarpu užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pabrėžė, kad dar anksti pasakyti, kada galima pradėti tiekti vakcinos perteklių.
VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos ambasada Lietuvoje sureagavo į Lietuvos užsienio reikalų ministerijos pareiškimą dėl Krymo priklausymo. Diplomatinė atstovybė pareiškė, kad jokios insinuacijos šiuo klausimu nėra pagrįstos.
"Istorinį pasirinkimą susijungti su Rusija pusiasalio gyventojai padarė referendume, taip realizuodami žmonių apsisprendimo teisę", — sakoma ambasados pranešime Twitter.
Anksčiau Lietuvos užsienio reikalų ministerija palaikė Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą, taip pat pareiškė apie "neteisėtą Krymo ir Sevastopolio aneksiją", Rusijos neva įvykdytą prieš septynerius metus.
Krymas tapo Rusijos regionu po to, kai 2014 metų kovą jame buvo surengtas referendumas, kuriame 96,77 proc. Krymo rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų pasisakė už prisijungimą prie Rusijos.
Ukraina vis dar laiko Krymą savo, bet laikinai okupuota teritorija. Rusijos vadovybė ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT Chartijos, balsavo už susijungimą su Rusija. Pasak Rusijos prezidento, Krymo klausimas "galutinai uždarytas".
VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Pagerinti regėjimą be operacijos atliekant paprastą akių mankštą, kuri užtrunka ne ilgiau kaip kelias minutes per dieną. Apie tai praneša abc.es, remdamiesi oftalmologu Rui Hiramatsu.
Gydytojo teigimu, akis reikia reguliariai lavinti taip pat, kaip ir raumenis ar protą.
Antrasis metodas yra termoterapija. Reikia paimti rankšluostį, sušlapinti ir 30-40 sekundžių pašildyti mikrobangų krosnelėje. Ant užmerktų vokų uždėkite šiltą kompresą ir palaukite, kol jis atvės.
Trečias metodas yra špinatai. Jie turėtų būti įtraukti į jūsų meniu, nes špinatai padeda išvengti kataraktos ir geltonosios dėmės degeneracijos.
Anksčiau tapo žinoma, kad morkos, kryžmažiedės daržovės, uogos ir polinesotieji riebalai prisideda prie medžiagų apykaitos procesų palaikymo akių kraujagyslėse. Kaip sakė oftalmologė chirurgė Marina Dorochova, ypatingą dėmesį reikia skirti gliukozės kiekiui kraujyje, nes didelis cukraus kiekis pamažu blogina regėjimą.