Mergina su išmaniuoju telefonu

Mokslininkai sukūrė ekonomišką medžiagą, skirtą mobiliesiems įtaisams įkrauti kūno šiluma

(atnaujinta 09:22 2021.02.15)
Tokiais elementais paremti moduliai leis paversti išskiriamą šilumą elektra ir ateityje galės įkrauti nešiojamus prietaisus tiesiai ant rankos, o automobilių akumuliatorius — išmetamųjų dujų šiluma

VILNIUS, vasario 15 — Sputnik. Rusijos nacionalinio mokslinių tyrimų technologijos universiteto "MISiS" (NMTTU "MISiS") mokslininkai, dalyvaudami tarptautinėje tyrimų komandoje, pristatė naują ekonomišką elektrocheminį elementą, pagrįstą anglies pluoštu, praneša universiteto spaudos tarnyba.

Tokiais elementais paremti moduliai leis paversti išskiriamą šilumą elektra ir ateityje galės įkrauti nešiojamus prietaisus tiesiai ant rankos, o automobilių akumuliatorius — išmetamųjų dujų šiluma. Tyrimo rezultatai skelbiami tarptautiniame mokslo žurnale "Sustainability".

Tiesioginės išskiriamos šilumos pavertimo elektra (termoelektros) technologijų plėtra yra viena iš pirmaujančių krypčių plėtojant alternatyvią energiją. Daugelis mokslininkų mano, kad perspektyviausios yra technologijos, kuriose naudojami termoelektrocheminiai moduliai (termoelementai), leidžiantys gauti energiją iš šaltinių, kurių temperatūra ne aukštesnė kaip 100 ° C.

Terminių elementų veikimas pagrįstas vadinamuoju "Seebeck" efektu: uždaroje grandinėje, susidedančioje iš skirtingų laidininkų, atsiranda elektromotorinė jėga (EMF), jei kontaktiniai taškai turi skirtingą temperatūrą. Rimtas esamų modernių termoelementų trūkumas yra jų maža išeiga. Tai žymiai apriboja jų taikymo sritį.

Mokslininkų komanda iš NMTTU "MISiS" funkcinių nanosistemų ir aukštos temperatūros medžiagų departamento kartu su kolegomis iš Saratovo valstybinio technikos universiteto, Rusijos Plechanovo ekonomikos universiteto ir Nigerijos universiteto, pristatė naują tyrimą apie termoelektrocheminių elementų, galinčių panaudotą šilumos energiją paversti elektros srove, pajėgumų ir efektyvumo didinimą.

Visų pirma, kūrėjai išsprendė perėjimo nuo aktyviai tyrinėtų elektrodų, kurių pagrindas yra anglies nanovamzdeliai, prie anglies pluoštų — labiau prieinamos ir pigesnės medžiagos — problemą. Vienas gramas nanovamzdelių kainuoja apie 100 rublių, o anglies pluošto gramas — 7,5 rublių.

Šiandien mokslininkų komanda siekia toliau didinti gautų termoelektrinių modulių galią ir planuoja pradėti kurti eksperimentinius prietaisų prototipus, pagrįstus jais.

Tegai:
mobilieji telefonai

Nufilmuotas "priešo" bazės sunaikinimas Rusijoje žiemos sąlygomis

(atnaujinta 08:56 2021.03.04)
Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip kariai sunaikina sąlyginio priešo pozicijas poligone, Murmansko srityje

Rusijos gynybos ministerija parodė vaizdo įrašą, kuriame nufilmuoti Šiaurės laivyno motorizuotųjų šaulių šaudymai Murmansko srityje. Vaizdo įrašas paskelbtas Gynybos ministerijos YouTube kanale.

Vaizdo įraše galima pamatyti, kaip kariai sunaikina sąlyginio priešo pozicijas.

"Prieš tai žvalgybos grupė likvidavo patrulius, kad nepastebimai galėtų prieiti pagrindinės pajėgos, taip pat "prikando liežuvį", kad būtų galima patvirtinti žvalgybos metu gautą informaciją", — sakoma pranešime.

Rusijos karinio jūrų laivyno Šiaurės laivynas yra tarprūšinis strateginis susivienijimas, kuris iš esmės yra Rusijos karinė apygarda. Jos būstinė yra Severomorske.

Tegai:
Rusijos gynybos ministerija, karinės pratybos, Rusija
Dar šia tema
"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai
NATO pagyrė Rusijos priešlėktuvines sistemas "Pancir"
"Bus greitesnis už "Armatą": koks naujas tankas kuriamas Rusijoje
Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova

Rusijos URM sureagavo į šalies pripažinimą viena pagrindinių grėsmių JAV

(atnaujinta 13:22 2021.03.04)
Pasak ministerijos atstovės Marijos Zacharovos, RF suvaržymas yra JAV bandymas užkirsti kelią Maskvai konkuruoti vienodomis sąlygomis

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova sureagavo į Rusijos pripažinimą viena pagrindinių grėsmių JAV. Radijo eteryje "Govorit Moskva" ji pasakojo, kad Vašingtonas visus, kurie konkuruoja su jais, laiko grėsme JAV.

"Jie visus, kurie varžosi su jais bet kurioje srityje, laikys savo pagrindiniu priešu. Natūralu, kad be veiksnio, kuris turėtų pademonstruoti jų aljansą, juos suvienyti, yra ir faktorius, prarasiantis konkurenciją, arba faktorius, kurio jie negali vykdyti visuotinai pripažintuose fonduose", — sakė ji.

Pasak diplomatės, Rusijos suvaržymas yra JAV bandymas užkirsti kelią Maskvai konkuruoti vienodomis sąlygomis.

Anksčiau paaiškėjo, kad JAV patikrins savo ginkluotųjų pajėgų dydį, struktūrą ir pajėgumus dėl "iššūkių" Rusijos ir Kinijos akivaizdoje. Tame pačiame pareiškime Vašingtonas pagrindinėmis grėsmėmis šaliai įvardijo Maskvą ir Pekiną.

Maskvos ir Vakarų santykiai pablogėjo dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi.

Maskva buvo apkaltinta kišimusi ir prieš ją buvo įvestos sankcijos, atsakydama Rusija pradėjo importo pakeitimo kursą. Be to, Rusijos valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. Rusija ne kartą tvirtino, kad nedalyvauja konflikte Ukrainoje ir nėra Minsko susitarimų objektas.

Tegai:
JAV, Rusija, Marija Zacharova
Baltieji rūmai

Ekspertas įvertino JAV pareiškimą apie prasmingą dialogą su Rusija

(atnaujinta 16:05 2021.03.04)
Anksčiau Baltieji rūmai išplatino nacionalinio saugumo strategijos pereinamojo laikotarpio nuostatas, kuriose teigiama, kad JAV nori esminio dialogo su Rusijos Federacija ir Kinija dėl naujų karinių technologijų, įskaitant strateginį stabilumą

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Baltųjų rūmų pareiškimas, kad Jungtinės Valstijos yra pasiryžusios prasmingam dialogui su Rusijos Federacija ir Kinija dėl naujų karinių technologijų, įskaitant strateginį stabilumą, įkvepia viltį, jog Amerikos vadovybė pagaliau pereis nuo žodžių prie darbų, RIA Novosti pasakojo JAV ir Kanados instituto Politinių-karinių studijų centro vadovas Vladimiras Batiukas.

"Norėčiau tikėtis, kad JAV pagaliau pereis nuo žodžių prie darbų, bus suformuotos delegacijos ir, kas ypač svarbu, bus suformuota šalių derybinė pozicija", — sakė agentūros pašnekovas.

Ekspertas tikisi, kad kalbama apie visavertes derybas dėl ginklu ribojimo.

"Kadangi START-3 sutartis, kuri buvo pratęsta šių metų vasario pradžioje, yra skirta tik penkeriems metams. Penkeri metai yra labai trumpas laikas sudaryti naują susitarimą, o svarbu jį priimti atsižvelgiant į Rusijos ir Amerikos santykiuose susiklosčiusias labai sunkias politines aplinkybes. Ir yra techninių sunkumų, susijusių su vykstančiomis ginklavimosi varžybomis", — sakė jis.

Kalbėdamas apie KLR, jis pažymėjo, kad šiuo metu Amerikos ir Kinijos dialogas šiuo klausimu apskritai nevyksta.

"Kinija pabrėžia, kad toks dialogas yra neįmanomas, nes Kinija pagal savo branduolinio arsenalo dydį smarkiai atsilieka nuo Jungtinių Amerikos Valstijų, o šio dialogo idėja gali būti įgyvendinta, jei tik Vašingtonas ir Pekinas yra lygūs. jų strateginius branduolinius pajėgumus", — sakė šaltinis.

Anksčiau Baltieji rūmai išplatino nacionalinio saugumo strategijos pereinamojo laikotarpio nuostatas, kuriose teigiama, kad JAV nori esminio dialogo su Rusijos Federacija ir Kinija dėl naujų karinių technologijų, įskaitant strateginį stabilumą.

Tegai:
Rusija, Kinija, JAV