Žmonės stovi ant dalinai užšalusios Baltijos jūros kranto Pionerske (Kaliningrado sritis)

Retas reiškinys: Baltijos jūra užšalo pirmą kartą per daugelį metų

(atnaujinta 18:13 2021.02.16)
Kaliningrado rajone pakrantės ledas buvo pastebėtas tik praėjusį šimtmetį, sako meteorologai. Tada žiemos buvo šaltesnės

VILNIUS, vasario 16 — Sputnik. Baltijos jūra užšalo pirmą kartą per daugelį metų, tokio reginio liudininkais tapo Rusijos Kaliningrado miesto, taip pat Lenkijos Miedzyzdrojės miesto gyventojai.

Dabar jūra kai kur padengta storu ledo sluoksniu. Ledo laukai yra šimtų metrų pločio. Kuršių nerijoje jie tęsiasi toli už horizonto.

Tai retas reiškinys šiam regionui, kuriam būdingas švelnus klimatas. Meteorologų teigimu, pakrantės ledas Kaliningrado rajone buvo pastebėtas daugiau nei prieš 20 metų, kai žiemos buvo šaltesnės.

Kaliningrado regionui ir Lenkijos teritorijai tai greičiau yra egzotika. Paprastai vadinamasis ledo priešalas susidaro šiauriniuose Baltijos jūros rajonuose — prie Švedijos ir Suomijos krantų.

Anomalūs šalčiai Europoje

Graikiją ištiko "Sibiro šalčiai". Oro temperatūra ten nukrito iki 20 laipsnių šalčio. Iškrito anomaliai didelis sniego kiekis. Valdžia paragino piliečius, jei įmanoma, likti namuose. Kai kurios pagrindinės trasos buvo uždarytos dėl sniego.

Daug sniego iškrito Turkijoje, taip pat Bosforo sąsiaurio rajone. Stambule Šv. Sofijos soboras ir Mėlynoji mečetė taip pat paskendo sniege. Vietos sinoptikai sako, kad šalčiai vyraus iki ketvirtadienio.

Snigo ir Kryme, pusiasalyje dabar 10 laipsnių šalčiau nei įprastai.

Šalčiai Lietuvoje

Artimiausiomis dienomis sinoptikai prognozuoja, jog šaltis paspaus smarkiau.

Vasario 17 d. kai kur silpnai pasnigs. Naktį ir rytą vietomis rūkas, šerkšnas. Žemiausia temperatūra naktį 12–17, kai kur pragiedrėjus iki 19 laipsnių šalčio, aukščiausia dieną 4–9 laipsniai šalčio.

Vasario 18 d. sniego nenumatoma. Temperatūra naktį 17–22, šiaurės rytiniuose rajonuose kai kur iki 25 laipsnių šalčio, dieną 8–13 laipsnių šalčio.

Vasario 19-ą didžiąją paros dalį bus be kritulių, tik vakare vakariniuose rajonuose vietomis numatomi nedideli krituliai, lijundra, plikledis, rūkas. Temperatūra naktį 16–21, rytiniuose rajonuose kai kur iki 23, vakariniame šalies pakraštyje 13–15 laipsnių šalčio, dieną 5–10, vakariniame šalies pakraštyje 2–4 laipsniai šalčio.

Savaitgalį šiek tiek atšils. Vasario 20-os naktį temperatūra sieks 5–10, vakariniame šalies pakraštyje 2–4 laipsnius šalčio, dieną nuo 1 laipsnio šalčio iki 4 laipsnių šilumos daugelyje rajonų. Vasario 21 d. temperatūra naktį svyruos nuo 3 laipsnių šalčio iki 2 laipsnių šilumos, dieną — 0–5 laipsniai šilumos.

Tegai:
šaltis, Baltijos jūra, Kaliningradas
Daiginti grūdai

Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų Lietuvos

(atnaujinta 23:32 2021.03.04)
Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys nesutampa

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Į Kaliningradą neleista įvežti 20 tonų daigintų grūdų, pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" administracijos spaudos tarnyba.

Incidentas įvyko praėjusią savaitę pasienyje su Lietuva esančiame Černyševskojės (Kybartų) pasienio punkte. Prekių kilmės šalys — Suomija, Lietuva.

Paieškos metu paaiškėjo, kad fitosanitariniame pažymėjime ir gabenimo dokumentuose esantys duomenys nesutampa.

Todėl prekės buvo grąžintos į eksportuojančią šalį.

Tegai:
Lietuva, Kaliningradas, Rosselchoznadzor
Dar šia tema
"Rosselchoznadzor" vadovė papasakojo, kada galėtų baigtis COVID-19 pandemija
Į Rusiją neleista įvežti daugiau nei 26 tūkst persikų sodinukų iš Lietuvos
Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos
Vladimiras Putinas, archyvinė nuotrauka

Putinas pasidalijo kolegos Europos įspūdžiais apie padėtį Rusijoje

(atnaujinta 23:28 2021.03.04)
Putinas nenurodė, su kuo konkrečiai kalbėjosi, tačiau pabrėžė, kad pašnekovas yra iš Europos

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas sakė, kad vėlai vakare Kremliuje kalbėjosi su draugu iš užsienio, atvykusiu į Maskvą, ir aptarė gyvenimą pandemijos metu. Rusijos vadovas nenurodė, kas tas asmuo, praneša RIA Novosti.

Tai Putinas sakė ketvirtadienį susitikime su savanoriais, dalyvaujančiais akcijoje "Mes esame kartu".

"Žinote, galiu pasidalinti keletu tokio pobūdžio dalykų — praėjusią naktį čia, Kremliuje, dirbdamas labai vėlai sutikau vieną iš savo pažįstamų, atvykusį kolegą. Jis yra užsienietis ir atvyko į Rusiją verslo reikalais", — sakė prezidentas.

Putinas pažymėjo, kad jo draugas, dalindamasis įspūdžiais, nustebo, jog "Maskva gyvuoja".

"Sako jis, didžiuosiuose, didžiausiuose Europos miestuose, gatvėse reta mašinų, žmonių beveik nėra, viskas uždaryta", — kolegos žodžius pacitavo Putinas.

Per praėjusią parą Rusijoje buvo nustatyta 11 385 nauji COVID-19 atvejai, 1 409 pacientams nepasireiškia simptomai. Per dieną mirė 475 žmonės, iš ligoninių išrašyta 16 123.

Bendras žmonių, užsikrėtusių koronavirusu, skaičius Rusijoje pasiekė 4 290 135. Per visą laiką pandemijos aukomis tapo 87 823 žmonės, 3 869 857 pasveiko.

Pasaulyje, remiantis naujausiais PSO duomenimis, yra 114,4 milijono užsikrėtusių, o pagal Džonso Hopkinso universiteto vertinimus, jų skaičius jau viršijo 115 milijonų. Mirė daugiau nei pustrečio milijono žmonių.

Anksčiau Maskvos valdžia skelbė, kad stabilizavus COVID-19 padėtį Rusijos sostinėje jau pašalinti daugybė apribojimų. Vidurinių mokyklų moksleiviai grįžo į dienines pamokas mokyklose, restoranams ir klubams leista dirbti po 23:00.

Mieste tęsiama vakcinacija nuo COVID-19. Pasiskiepyti galima tam skirtuose centruose ir privačiose gydymo įstaigose.

Tegai:
Vladimiras Putinas, pandemija, Europa, Rusija

COVID-19 traukiasi: NVS šalyse užsikrėtimo skaičius mažėja

(atnaujinta 09:57 2021.03.05)
Naujų COVID-19 atvejų NVS šalyse nuolat mažėja, tačiau kaip parodė praktika, negalima apsieiti be skiepų — tik 10% pasaulio gyventojų turi antikūnų prieš koronavirusą

Koronavirusas traukiasi, ir šis atsitraukimas jau yra stabilus, paskelbė Rospotrebnadzor. Testai, socialinis atstumas ir skiepai — visa tai lemia sėkmę kovojant su COVID-19. Ar galima pasiekti visuomeninio imuniteto? Kada bus įregistruota lengvoji Rusijos "Sputnik V" versija? Ar COVID-19 pasitrauks visiems laikams?

Tačiau be skeipų neapsieiti.

PSO vyriausioji tyrėja Sumija Svaminatan pateikė vidutinius duomenis.

"PSO stebi seroepidemiologinius tyrimus. Jų buvo apie 500. Vakcinacija yra vienintelis būdas pasiekti bandos imunitetą", — sakė Svaminatan.

Vakcinų nuo koronaviruso sąrašas nuolat plečiamas. Vien Rusijoje jau užregistruoti trys preparatai. Ateityje koronavirusas taps mūsų gyvenimo dalimi, kaip ir įprastas sezoninis gripas.

Tegai:
NVS, koronavirusas, COVID-19, vakcinacija, vakcina