Rusijos URM, archyvinė nuotrauka

Rusijos URM pasiūlė užsienio diplomatams pasiskiepyti nuo COVID-19

(atnaujinta 10:38 2021.02.19)
Kaip pažymima ministerijoje, praktika kviesti diplomatinį korpusą pasiskiepyti nuo koronaviruso infekcijos yra paplitusi daugelyje valstybių

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Rusijos užsienio reikalų ministerija patvirtino, kad kvietimai dalyvauti vakcinacijoje nuo koronaviruso buvo išsiųsti visoms ambasadoms, akredituotoms Rusijoje.

Ministerija pažymėjo, kad nuo vasario vidurio Rusijos vakcina buvo leista naudoti daugiau nei 25 pasaulio šalyse. Užsienio reikalų ministerija įsitikinusi, kad nuolatinis darbas siekiant skatinti vakcinavimą — bendras pasaulio bendruomenės uždavinys pandemijos kontekste. Ministerija Rusijos pastangas vertina kaip indėlį įveikiant pasaulinę krizę.

"Praktika kviesti diplomatinį korpusą pasiskiepyti nuo koronaviruso infekcijos yra paplitusi daugelyje valstybių, ir tai yra visiškai suprantama — norint sėkmingai kovoti su epidemija reikia kaip įmanoma plačiau aprėpti visus žmones, esančius šalyje... Rusijos užsienio reikalų ministerija nėra išimtis. Nes kalba eina apie greitai plintančią ligą, kuri kelia grėsmę visų kategorijų piliečiams, kvietimai dalyvauti vakcinacijos kampanijoje buvo išsiųsti visoms Rusijos Federacijoje akredituotoms ambasadoms ir tarptautinių organizacijų atstovybėms", — cituoja RIA Novosti Užsienio reikalų ministerijos pranešimą.

Pažymima, kad Rusija, suteikdama galimybę pasiskiepyti, vykdo savo įsipareigojimus pagal tarptautines sutartis, įskaitant 1961 metų Vienos konvencijos dėl diplomatinių santykių nuostatų laikymąsi užtikrinant diplomatinėms atstovybėms būtinas sąlygas jų funkcijoms atlikti ir jų saugumui.

"Kalbant apie Rusijos diplomatinių atstovybių užsienyje atstovų ir jų šeimos narių skiepijimą, atliekamas atitinkamas darbas. Tai grindžiama savanoriškumo principu ir darbuotojams, išlaikant teisę pasirinkti alternatyvią vakciną. Tuo tarpu atsižvelgiama į galimybę pristatyti Rusijos vakciną į konkrečią šalį arba vietinių vaistų naudojimą, taip pat į būtinos medicinos infrastruktūros prieinamumą Rusijos užsienio institucijose", — pranešė Rusijos užsienio reikalų ministerija ir pridūrė, kad Rusijos diplomatinių atstovybių darbuotojams, norintiems pasiskiepyti Rusijoje, tokia galimybė suteikiama atostogų ar komandiruotės metu.

Tegai:
vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje (1416)
Dar šia tema
Lenkijos žiniasklaidos skaitytojai pasisakė už skiepijimą "Sputnik V"
Paaiškėjo, kurią vietą Lietuva užima Europoje pagal sergamumą COVID-19
Lietuvoje COVID-19 atvejų skaičius vėl išaugo: patvirtinti 663 nauji atvejai
Sputnik V vakcina

Rusijos priešai bijo "Sputnik V" lyderystės, pareikšta investicijų fonde

(atnaujinta 12:55 2021.02.26)
Šiuo metu vakcinos efektyvumas siekia 91,6%, pažymima, jog vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" oponentai bando pakirsti pasitikėjimą ja, nes ji yra viena geriausių, ir jie jos tiesiog bijo, pareiškė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas.

"Manau, kad galima kalbėti ne tik apie tarptautinį vakcinos "Sputnik V" pripažinimą, bet ir apie mūsų lyderystę pasaulyje... Turime būti kuklūs, bet sąžiningi. Mes turime vienus geriausių vakcinų pasaulyje, tai puikus Rusijos mokslininkų žygdarbis, mes turėtume tuo didžiuotis", — pasakė Dmitrijevas, parodos, skirtos Rusijos lyderystės istorijai virusologijos srityje, atidarymo metu Rusijos istorinės draugijos aikštelėje.

"Daugelis Rusijos priešų bandė pakirsti pasitikėjimą Rusija, tačiau mes suprantame, kad jie išleidžia tiek daug pastangų, kad pakirstų pasitikėjimą Rusijos vakcina, nes ji yra viena geriausių pasaulyje, ir jos tiesiog bijo", — įsitikinęs jis.

Mokslinis žurnalas "Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" pademonstravo aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos efektyvumas siekė 91,6%. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. Vakcinos "Sputnik V" naudojimą patvirtinto daugiau nei 30 šalių. Bendras šalių, kuriose įregistruota Rusijos vakcina, gyventojų skaičius yra daugiau nei 1,1 milijardo žmonių.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, Sputnik V, vakcina
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Suomiai paaiškino, kodėl renkasi "Sputnik V"
PSO įvardijo sąlygą, kai koronaviruso vakcina bus nenaudinga
Skiepytis ar ne? Štai kur mįslė
Žiniasklaida: "Sputnik V" sugriovė Rusijos kaip "Aukštutinės Voltos su raketomis" įvaizdį

"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai

(atnaujinta 11:00 2021.02.26)
Rusijos strateginis bombonešis laikomas greičiausiu lėktuvu su turbopropeleriniais varikliais

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė strateginių raketnešių Tu-95MS planinio skrydžio fragmentą. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas Gynybos ministerijos YouTube kanale.

Vaizdo įraše galima pamatyti momentą, kai orlaivis pakyla iš aerodromo.

Gynybos ministerija pažymėjo, kad skrydžiai buvo vykdomi žemos temperatūros sąlygomis.

Tu-95MS — sovietų ir Rusijos strateginis bombonešis raketnešis. Šis orlaivis yra greičiausias lėktuvas su turbopropeleriniais varikliais. Jis pasižymi mažomis degalų sąnaudomis, gali nešti sparnuotąsias raketas, taip pat išlikti sunkiai aptinkamas Amerikos kosminei sistemai SB.

Tegai:
Tu-95, Rusijos Gynybos ministerija, Rusija
Pasienietis

Neapdraustą automobilį vairavęs Baltarusijos pilietis mėgino papirkti VSAT pareigūnę

(atnaujinta 13:57 2021.02.26)
VSAT duomenimis, Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas

VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Pasieniečiai sulaikė Baltarusijos pilietį, namo vykusį automobiliu, kurio draudimas nebegaliojo. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį VSAT pareigūnai Medininkų kontrolės punkte tikrino iš Lietuvos į Baltarusiją automobiliu "VW Golf" išvykstančio 55-erių Baltarusijos piliečio dokumentus. Automobilis buvo pažymėtas baltarusiškais numeriais.

Užsieniečio pasienietei pateiktuose dokumentuose buvo įdėta 20 eurų kupiūra. VSAT pareigūnė pasiteiravo, kodėl dokumentuose yra pinigai. Baltarusis paaiškino, kad jo vairuoto automobilio draudimas yra pasibaigęs, o jis kuo greičiau nori išvykti į savo šalį.

Pasienietė Baltarusijos pilietį įspėjo apie už tokius veiksmus gresiančią baudžiamąją atsakomybę, tačiau vairuotojo tai nepaveikė. Užsienietis ir toliau siūlė paimti pinigus.

Tuomet Baltarusijos pilietis buvo sulaikytas ir uždarytas į areštinę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Užsieniečiui gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba areštas.

Be to, už neapdrausto automobilio vairavimą VSAT pareigūnai baltarusį dar nubaudė administracine 50 eurų bauda.

Tegai:
kyšis, baltarusis, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Baltarusis neįleistas į Lietuvą dėl galimai suklastoto vairuotojo pažymėjimo
Vilniaus oro uoste pasieniečiams įkliuvo už nusikaltimą nuteistas šalies gyventojas
Beveik du tūkstančiai žmonių pažeidė atvykimo į Lietuvą iš Lenkijos taisykles