VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. NATO verčia Rusiją intensyvinti savo apsaugą nuo agresyvių Šiaurės Atlanto aljanso veiksmų, žurnalistams sakė Rusijos vadovo atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas.
"NATO Rusiją laiko priešininke. NATO nuolat perkelia savo karinę infrastruktūrą ir kuria šią karinę infrastruktūrą arti mūsų sienų. Todėl NATO nuolat verčia mus intensyvinti veiksmus, kad apsisaugotume nuo agresyvių NATO veiksmų", — cituoja Peskovą RIA Novosti.
Kartu jis pabrėžė, kad Rusija buvo ir tebėra suinteresuota užmegzti gerus santykius tiek su JAV, tiek su Europos Sąjunga.
Jis pažymėjo, kad Rusija daro daug šiuo tikslu, "bandydama priversti pašnekovus normalizuoti santykius".
Anksčiau JAV prezidentas Džo Baidenas apkaltino Rusiją užpuolus Amerikos demokratiją. Pasak politiko, Rusija dažnai atkreipia dėmesį į korumpuotą Amerikos valstybinę sistemą.
Anksčiau žiniasklaida pranešė apie naujas sankcijas, susijusias su Rusijos dujotiekio "Nord Stream-2" statybomis. Pagal naują JAV reikalavimų sąrašą apribojimai gali būti taikomi su projektu susijusioms Vokietijos įmonėms.
2020 metų rugsėjo mėnesį Rusijos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininkas Valerijus Gerasimovas kalbėjo apie NATO stiprinimą 20 kilometrų nuo Rusijos sienų.
Jis pridūrė, kad aljanse skleidžiami pranešimai apie agresyvų Rusijos Federacijos elgesį yra melagingi.
Anksčiau buvo pranešta, kad nauja Šiaurės Atlanto aljanso strateginė koncepcija, kuri turi būti priimta 2021 metų viršūnių susitikime, bus skirta Kinijai ir Rusijai tramdyti. Pentagono vadovas Loidas Ostinas (Lloyd Austin) pažymėjo, kad NATO šalys, siekdamos priešintis Rusijai ir Kinijai, turėtų remti gynybos išlaidas.
VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Rusijos vakcinos nuo koronaviruso "Sputnik V" oponentai bando pakirsti pasitikėjimą ja, nes ji yra viena geriausių, ir jie jos tiesiog bijo, pareiškė Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RDIF) vadovas Kirilas Dmitrijevas.
"Manau, kad galima kalbėti ne tik apie tarptautinį vakcinos "Sputnik V" pripažinimą, bet ir apie mūsų lyderystę pasaulyje... Turime būti kuklūs, bet sąžiningi. Mes turime vieną geriausių vakcinų pasaulyje, tai puikus Rusijos mokslininkų žygdarbis, mes turėtume tuo didžiuotis", — pasakė Dmitrijevas, parodos, skirtos Rusijos lyderystės istorijai virusologijos srityje, atidarymo metu Rusijos istorinės draugijos aikštelėje.
"Daugelis Rusijos priešų bandė pakirsti pasitikėjimą Rusija, tačiau mes suprantame, kad jie išleidžia tiek daug pastangų, kad pakirstų pasitikėjimą Rusijos vakcina, nes ji yra viena geriausių pasaulyje, ir jos tiesiog bijo", — įsitikinęs jis.
Mokslinis žurnalas "Lancet" anksčiau paskelbė "Sputnik V" klinikinių tyrimų trečiojo etapo rezultatus, patvirtinančius jos aukštą efektyvumą ir saugumą. Klinikinių tyrimų III fazės metu "Sputnik V" pademonstravo aukštus veiksmingumo, imunogeniškumo ir saugumo rodiklius — vakcinos efektyvumas siekė 91,6%. Vakcina suteikia visišką apsaugą nuo sunkių naujos koronavirusinės infekcijos atvejų. Vakcinos "Sputnik V" naudojimą patvirtinto daugiau nei 30 šalių. Bendras šalių, kuriose įregistruota Rusijos vakcina, gyventojų skaičius yra daugiau nei 1,1 milijardo žmonių.
Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė strateginių raketnešių Tu-95MS planinio skrydžio fragmentą. Vaizdo įrašas buvo paskelbtas Gynybos ministerijos YouTube kanale.
Vaizdo įraše galima pamatyti momentą, kai orlaivis pakyla iš aerodromo.
Gynybos ministerija pažymėjo, kad skrydžiai buvo vykdomi žemos temperatūros sąlygomis.
Tu-95MS — sovietų ir Rusijos strateginis bombonešis raketnešis. Šis orlaivis yra greičiausias lėktuvas su turbopropeleriniais varikliais. Jis pasižymi mažomis degalų sąnaudomis, gali nešti sparnuotąsias raketas, taip pat išlikti sunkiai aptinkamas Amerikos kosminei sistemai SB.
Rusijos diplomatai, turėję rankiniu būdu stumti traukinį, kad grįžtų namo iš KLDR, atvyko į Maskvą, RIA Novosti patvirtino Rusijos užsienio reikalų ministerija.
"Grįžome (į Maskvą — Sputnik)", — sakė agentūros pašnekovas.
Anksčiau Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerija savo "Telegram" kanale paskelbė vaizdo įaršą, kaip vyksta Rusijos ambasados KLDR darbuotojų išvykimas į gimtinę: kadangi dėl pandemijos geležinkelio susisiekimas neįmanomas, jie teko įveikti dalį kelio geležinkeliu drezina, kurią patys ambasados darbuotojai ir stūmė. Ministerijos duomenimis, vasario 25 dieną aštuoni Rusijos ambasados KLDR darbuotojai ir jų šeimos nariai grįžo namo.
Vienintelis vyras grupėje ir pagrindinis savaeigės drezinos "variklis" šįkart buvo trečiasis ambasados sekretorius Vladislavas Sorokinas, o jauniausia keliautoja buvo trejų metų dukra Varja. Dreziną teko stumti daugiau nei kilometrą. Svarbiausia atkarpa buvo tiltas per Tumannaja upę.
Rusijos teritorijoje, Chasan pasienio stotyje, rusus pasitiko kolegos iš Užsienio reikalų ministerijos biuro Vladivostoke ir Priemorės krašto administracijos parūpintas autobusas, kuris grįžusius tautiečius išvežė į Vladivostoko oro uostą.
Kaip RIA Novosti sakė Rusijos ambasados Pchenjane spaudos atašė Anastasija Černickaja, egzotiškas kelionės būdas buvo vienintelis priimtinas variantas grįžtant namo iš Šiaurės Korėjos.
"Mums tai yra pirmas tokio sienos kirtimo atvejis. Anksčiau ambasados darbuotojai sieną kirto tradiciniu būdu. Tačiau dabar situacija susiklostė taip, kad tai buvo vienintelis priimtinas variantas, jis buvo kupinas tam tikrų sunkumų, bet viskas pasisekė", — sakė Chernickaja.
Ji patikslino, kad kitas grįžimo namo variantas būtų kelionė per Kinijos miestą Dandongą, tačiau šiuo atveju diplomatai dar tris savaites turėtų likti karantine, o tada laukti skrydžio į Maskvą, dėl kurio nebuvo tikrumo.
Agentūros pašnekovė paaiškino, kad laukti nebuvo laiko — vaikus dėl medicininių priežasčių reikėjo skubiai išsiųsti į Rusiją, todėl liko vienintelė galimybė Rusijos ir Korėjos sieną kirsti, dalį kalionės nuvažiavus drezina.
"Kelionė drezina truko apie valandą. Oras buvo palankus kelionei. Laukėme, kad pūs stiprus vėjas, nes vietovė yra atvira, dažnai būna vėjuota, tačiau šį kartą sėkmė buvo mūsų pusėje", — sakė spaudos atašė.