Vladimiras Putinas ir Aleksandras Lukašenka

Putinas ir Lukašenka pravedė derybas

(atnaujinta 20:41 2021.02.23)
Rusijos vadovas pažymėjo, kad bendradarbiavimas yra paklausus įvairiais lygmenimis, įskaitant regioninį

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Sočyje vyko Rusijos prezidento Vladimiro Putino ir Baltarusijos lyderio Aleksandro Lukašenkos derybos, praneša RIA Novosti.

Putinas pažymėjo, kad bendradarbiavimas yra paklausus skirtingais lygmenimis, įskaitant regioninį.

"Kiekvienais metais rengiame susitikimus tarp regioninių valdymo struktūrų vadovų. Tai yra labai svarbus darbas, nes regioninės sąveikos lygmeniu užmegzta nemaža dalis mūsų santykių, jie plėtojami: tai ekonominiai, žmogiški ryšiai", — sakė Rusijos prezidentas.

Jis pabrėžė, kad Rusija išlieka didžiausia kaimyninės respublikos prekybos partnerė.

"Man malonu konstatuoti, kad sąveikos, strateginės partnerystės, aljanso lygis yra patvirtintas, o Rusija išlieka didžiausia Baltarusijos prekybos ir ekonomikos partnerė — apie 50 proc., mes esame didžiausia investuotoja", — sakė Putinas.

Valstybės vadovas pridūrė, kad bendros investicijos į Baltarusijos ekonomiką vertinamos daugiau kaip 4 mlrd. dolerių.

Pasak Lukašenkos, beveik visi Rusijos ir Baltarusijos sąveikos planai yra pasirengę pasirašyti. Jis taip pat pažymėjo, kad finansinė pagalba, kurią Maskva suteikė Minskui, buvo savalaikė ir svarbi.

"Turėtumėte žinoti, kad neišmetėme pinigų, investuojame į gamybą, perkame didžiulį kiekį žaliavų ir komponentų iš Rusijos, ir ši apimtis nuolat auga", — sakė Baltarusijos lyderis.

Prezidentai taip pat aptarė koronaviruso vakcinas. Lukašenka paskelbė apie baltarusiško vaisto, pagrįsto rusiškomis technologijomis, kūrimą.

"Efektyviausia vakcina yra rusiška. Ji yra pripažinta visame pasaulyje, nesvarbu, kaip kas nors ją išjuokė. Tai efektyviausia vakcina", — sakė respublikos prezidentas.

Jis pažymėjo, kad be Rusijos paramos valdžiai būtų sunku organizuoti skiepus. Putinas priminė, kad naujos "Sputnik V" siuntos į Baltarusiją bus pristatytos vasario ir kovo mėnesiais.

Tegai:
Baltarusija, Rusija, Aleksandras Lukašenka, Vladimiras Putinas
Aviacijos desanto savaeigė prieštankinė patranka 2S25 Sprut-SD

Rusija sukurs naujus šarvus kovinėms mašinoms

(atnaujinta 09:00 2021.03.08)
Šiuo metu vykdomi penki tyrimų projektai, skirti šarvuotiems ir konstrukciniams plienams sukurti, kurie leis žymiai sumažinti kovinių transporto priemonių masę

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijoje kuriami nauji šarvai kovinėms transporto priemonėms, jie leis sumažinti mašinų svorį ir padidinti pravažumą vandeniu, tuo metu išlaikant stiprumo savybes, RIA Novosti pareiškė šiuose darbuose dalyvaujančios įmonės AAB "Karinės pramonės įmonė" generalinis direktorius Aleksandras Krasovickis.

"Karinės pramonės įmonė" kartu su Bardino centriniu juodosios metalurgijos tyrimų institutu daug nuveikė, kad patikslintų pagrindines naujo plieno šarvuotoms transporto priemonėms kūrimo ir gamybos programos pozicijas. Jau ateinančiais mėnesiais mes esame pasirengę iš naujų plieno markių pagaminti šarvų elementų pavyzdžius ir pradėti juos bandyti "Korpusų gamykloje" (Vyksos miestas, karinio pramonės komplekso dalis — Sputnik)", — pasakė jis.

Pasak jo, šiuo metu vykdomi penki tyrimų projektai, skirti šarvuotiems ir konstrukciniams plienams sukurti, kurie leis žymiai sumažinti kovinių transporto priemonių masę, išlaikant reikiamą saugumo lygį. Krasovickis pažymėjo, kad svorio mažinimas yra labai svarbus užtikrinant karinės įrangos pravažumą vandeniu.

AAB "Karinės pramonės įmonė" buvo įkurta 2006 m. Įmonė užsiima šarvuotų ratinių transporto priemonių, visų pirma šarvuočių, ir specialiųjų transporto priemonių "Tigras" kūrimu, gamyba, tiekimu, garantiniu ir pogarantiniu aptarnavimu bei utilizavimu.

Tegai:
ginklai, Rusija
Dar šia tema
An-124 "Ruslan": kodėl Rusija turėtų atgaivinti aviacijos milžino gamybą
Rusijos gynybos ministerija pasakė apie bendras pratybas su Baltarusija kovą
"Jie prisižaidė": JAV rizikuoja prarasti strateginius bombonešius
Šnipinėjimas

Rusijos žvalgas pasakė apie su diplomatais dirbusio šnipo pagavimą

(atnaujinta 18:50 2021.03.07)
Žvalgybos pareigūnas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Rusijos žvalgybos pareigūnas, FSB Maskvos valdybos veteranų tarybos narys Valerijus Bodriašovas pokalbio su "Večerniaja Moskva" pasakojo apie šnipo, įtariamą ryšiu su užsienio diplomatais, pagavimą.

"Pusantrų metų tyrinėjome jį. Nustatėme jo ryšius, stebėjome jo judėjimą, kaip jis keliavo iš miesto į miestą po mūsų šalį, įsigijo slaptus daiktus ir informaciją. Kaip rezultatas jis buvo sugautas ryšiuose su kai kuriais diplomatais, įskaitant vienos ambasados ​​karinį atašė", — pasakė jis.

Pasak Bodriašovo, šnipas iš ambasados ​​darbuotojų pirko vertingą informaciją. Žvalgybos pareigūnas pažymėjo, kad duomenis apie tesės pažeidimus jis gavo iš nuosavo šaltinio ir jie reikalavo patikrinimo. Kada būtent įvyko šis epizodas, žvalgybos pareigūnas nenurodė.

Veteranas pabrėžė, kad Rusijoje vidutiniškai per metus atskleidžiama viena su šnipinėjimu susijusi byla. Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad specialiosios tarnybos dažniau užkerta kelią teroristų veiklai.

Tegai:
šnipinėjimas, žvalgyba, Rusija
Balti dantys

Odontologė įvardijo maisto produktus, dėl kurių pagelsta dantys

(atnaujinta 17:23 2021.03.08)
Sniego baltumo šypsena turi daug priešų: gazuoti gėrimai, juodieji serbentai ir net raudonasis vynas gali ją sunaikinti per trumpą laiką

VILNIUS, kovo 8 — Sputnik. Yra daugybė vaistų ir produktų, kurie keičia dantų spalvą, sakė Irina Makejeva, Borovskio Sečenovo universiteto odontologijos instituto direktorė.

Paprastai tai yra maistas, kuriame yra rūgšties ir pigmentų. Tarp sniego baltumo šypsenos priešų pirmiausia yra mėlynės, juodieji serbentai, marinuoti burokėliai, vyšnios, vyšnių sultys, raudonasis vynas. Gazuoti gėrimai, padažai, prieskoniai ir, žinoma, arbata ir kava daro įtaką dantų spalvai.

"Be to, arbata yra daug stipresnė. Taip yra dėl to, kad joje yra ne tik pigmentų ir rūgščių, bet ir taninų", — agentūrai "Moskva" sakė Irina Makejeva.

Odontologai visada atpažįsta arbatos mėgėjus. Tačiau neturėtumėte atsisakyti mėgstamo gėrimo. Gydytoja pataria po kiekvieno arbatos gėrimo praskalauti burną ar ištepti specialiomis putomis, taip pat nepamiršti valytis dantų ryte ir vakare.

Tegai:
šypsena, dantys