Vladimiras Putinas

Rusijoje priimtas įstatymas dėl Putino teisės kandidatuoti dar dviem kadencijoms

(atnaujinta 15:30 2021.03.24)
Įstatyme patikslinamos nuostatos, susijusios su apribojimu eiti Rusijos Federacijos prezidento pareigas ilgiau nei dvi kadencijas

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Trečiadienį plenarinėje sesijoje Valstybės Dūma priėmė įstatymą, kuriuo rinkimų ir referendumų įstatymai suderinami su Rusijos Federacijos Konstitucijos pataisomis ir suteikia dabartiniam valstybės vadovui teisę dar kartą kandidatuoti dviem kadencijoms, rašo RIA Novosti.

JAV ir Rusijos vėliavos
© Sputnik / Michael Klimentyev

Iniciatyvos dėl prezidento kadencijų terminų autoriai — deputatai Pavelas Krašeninikovas ir Olga Savastjanova, taip pat senatorius Andrejus Klišas.
Atsižvelgiant į Rusijos Federacijos Konstitucijos 81 straipsnio reikalavimus, įstatyme "Dėl Rusijos Federacijos prezidento rinkimų" nustatyta, kad Rusijos Federacijos pilietis, ne jaunesnis kaip 35 metų, nuolat gyvenęs šalyje mažiausiai 25 metus, neturi ir anksčiau neturėjo užsienio valstybės pilietybės, leidimo gyventi kitoje šalyje ar kitokio dokumento, gali būti išrinktas Rusijos Federacijos prezidentu su leidimu gyventi šalyje ar kitu dokumentu". Tuo tarpu dokumente pažymima, kad šis reikalavimas netaikomas Rusijos Federacijos piliečiams, kurie anksčiau turėjo valstybės, kuri buvo priimta ar kurios dalis buvo priimta į Rusijos Federaciją pagal federalinę konstitucinę teisę, pilietybę ir kurie nuolat gyveno šioje teritorijoje.

Be to, įstatyme patikslinamos nuostatos, susijusios su apribojimu eiti Rusijos Federacijos prezidento pareigas ilgiau nei dvi kadencijas.

"Rusijos Federacijos Konstitucijos nuostata, ribojanti kadencijų, per kuriuos vienas ir tas pats asmuo gali eiti Rusijos Federacijos prezidento pareigas, skaičių, taikomas asmeniui, einančiam ar ėjusiam Rusijos Federacijos prezidento pareigas. Rusijos Federacija, neatsižvelgdama į kadencijų skaičių, per kurias jis ėjo ir (ar) eina šias pareigas tuo metu, kai įsigaliojo Rusijos Federacijos Konstitucijos pakeitimas, kuriame nustatytas atitinkamas apribojimas, ir neatmeta galimybės jam eiti Rusijos Federacijos prezidento pareigas šioje nuostatoje numatytais laikotarpiais", — sakoma dokumente.

Taip pat parlamentarai teisės aktuose numatė, kad VRK vadovas gali būti Rusijos Federacijos pilietis, sulaukęs 30 metų.

Antruoju įstatymo projekto svarstymu buvo patvirtinta pataisa, pagal kurią federalinei teritorijai "Sirius" turėtų būti sukurta atskira teritorinė rinkimų komisija, kurią suformuoja CRK. Taip pat daromas pakeitimas, kad balsuojant ne apygardoje galima padidinti papildomų nešiojamų dėžių skaičių rinkimų apylinkėse nuo vienos iki dviejų.

Be to, antrojo svarstymo pakeitimas įtvirtina VRK teisę anksčiau nutraukti regioninės rinkimų komisijos nario įgaliojimus, tai galima padaryti remiantis CRK "pagrįstu pareiškimu". Nurodoma, kad šis teikimas negali būti pateiktas per vienerius metus po komisijos nario paskyrimo, taip pat per rinkimų kampaniją, referendumo kampanijos laikotarpį, kuriame dalyvauja regioninė rinkimų komisija.

Tuo pat metu CRK buvo suteikta teisė sudaryti vieną ar kelias specialias teritorines komisijas, užtikrinančias nuotolinį elektroninį balsavimą.

Šis pakeitimas leidžia sumažinti informaciją apie kandidatus biuletenyje, jei yra daugiau nei dešimt kandidatų. "Tuo atveju, kai į balsavimą įtraukiama daugiau nei dešimt registruotų kandidatų sąrašų, rinkimus organizuojanti rinkimų komisija, susitarusi su Rusijos Federacijos centrine rinkimų komisija, turi teisę nuspręsti, kad kandidatai neįrašomi į balsavimo biuletenį ir yra nurodomi specialioje informacinėje medžiagoje, kuri parengiama rinkimus organizuojančios rinkimų komisijos nustatyta forma", — patikslinta pataisoje. Ši informacija gali būti prieinama "kabinoje ar kitoje specialiai įrengtoje vietoje, kur galima slapta balsuoti".

Tegai:
prezidentas, Rusija
Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pastatas Maskvoje

Lietuva nori "įkalti pleištą" tarp Rusijos ir Rytų Europos, sakoma RF Valstybės Dūmoje

(atnaujinta 19:12 2021.04.22)
Diplomatų "žaidimai su išsiuntimu" yra vieno antirusiško scenarijaus dalis, kuri Rytų Europos šalims yra primetama iš išorės, sako deputatas Antonas Morozovas

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Lietuvos pareiškimai apie galimą Rusijos diplomatų išsiuntimą kaip solidarumo su Čekija ženklą yra vieno scenarijaus, iš išorės primesto Rytų Europos šalims, dalis, sakė Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto narys Antonas Morozovas. Praneša RIA Novosti.

Anksčiau vyriausioji Lietuvos prezidento patarėja užsienio politikos klausimais Astė Skaisgirytė sakė, kad Lietuva ir jos sąjungininkai diskutuoja, kaip išreikšti solidarumą su Čekija dėl Rusijos veiksmų, svarstoma galimybė išsiųsti Rusijos diplomatus. Čekijos vyriausybė paprašė partnerių palaikyti jį, taip pat išsiųsti kai kuriuos potencialius agentus, dirbančius Rusijos misijose, pridūrė ji.

"Manau, kad tai yra antirusiško scenarijaus dalis, kuri iš išorės yra primetama Rytų Europos šalims. Akivaizdu, kad ši provokacija neturi nė menkiausio pagrįsto pagrindo, nes kalbant apie 2014 metų įvykius ( sprogimai šaudmenų sandėliuose Vrbeticoje), tragiški įvykiai Čekijos Respublikai, kyla klausimas, kodėl jie laukė taip ilgai — beveik septynerius metus — ir niekaip nereagavo į galimą Rusijos diplomatų dalyvavimą. Todėl šioje situacijoje, akivaizdu, kad nėra dėl ko rodyti solidarumo", — sakė Morozovas.

Jis pabrėžė, kad Lietuva nori paremti antirusišką scenarijų, primestą čekams, matyt, ji turėtų būti tokia sąžininga ir pasakyti: "mes norime destabilizuoti santykius su Rusija". Bet jie nenori to sakyti, nes tai neatitinka Lietuvos, Čekijos ir visos Rytų Europos gyventojų interesų, nes visi nori plėtoti gerus kaimyninius santykius, pažymėjo pavaduotojas. Tačiau, pasak jo, provakarietiškas elitas šioms valstybėms taiko nedraugišką darbotvarkę Rusijos Federacijos atžvilgiu.

"Norėčiau tikėti, kad mūsų kolegos iš Rytų Europos nepasieks tokio absurdo ir vis dėlto vyraus protas, mes turime tikėti faktais, o ne spekuliacijomis", — sakė Morozovas, turėdamas omenyje "žaidimus su išsiuntimu".

Kalbėdamas apie Rusijos atsakomąsias priemones, jis pažymėjo, kad į "šiuos demaršus" reikia reaguoti santūriai, remiantis tuo, kad ši Čekijos Respublikos ir Lietuvos iniciatyva yra antirusiškas scenarijus, primestas iš išorės. "Jie dar kartą bando įveikti pleištą tarp mūsų ir Rytų Europos valstybių", — pabrėžė parlamentaras.

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babis balandžio 17-osios vakarą sakė, kad šalies valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas dėl dalyvavimo sprogime šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Praha nusprendė išsiųsti 18 Rusijos diplomatų, o Čekijos policija paskelbė, kad ieško Rusijos piliečių Aleksandro Petrovo ir Ruslano Boširovo.

18 Rusijos ambasados ​​darbuotojų buvo išsiųsti iš šalies.

Kerštaudama Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata, jie jau buvo išvykę iš šalies. Kalbėdamas apie daugiau diplomatų išsiuntimą iš Rusijos, nei buvo paskelbta Prahoje Rusijos pusėje, Čekijos Respublikos pirmasis vicepremjeras ir užsienio reikalų ministras Janas Hamačekas pažymėjo, kad Čekijos ambasados ​​darbas Maskvoje yra praktiškai paralyžiuotas. Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Praha sumokėjo "milžinišką" kainą už žingsnius Maskvos link, tačiau pati smogė diplomatinei tarnybai.

Čekijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, nuo antradienio Rusijos ambasadoje Prahoje liko 27 diplomatai ir 67 technikai, o Čekijos ambasadoje Maskvoje — penki diplomatai ir 19 technikų.

Tegai:
Europa, Lietuva, Rusija
Sputnik V

Rusijos URM pranešė, kada PSO gali patvirtinti "Sputnik V"

(atnaujinta 15:41 2021.04.22)
Pranešime teigiama, kad darbas su PSO vyksta kartu su Rusijos vakcinos gamybos padidėjimu, o per mėnesį pajėgumai leis pagaminti dešimtis milijonų "Sputnik V" dozių

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo COVID-19 "Sputnik V" gali būti patvirtinta Pasaulio sveikatos organizacijos per kelias savaites po gegužę numatytos PSO misijos pabaigos, žurnalistams ketvirtadienį sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Veršininas po susitikimo Ženevoje su PSO generaliniu direktoriumi Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Mes kalbėjome su juo apie tokio sprendimo galimybę iškart po dviejų misijų, kurių viena jau yra Rusijoje, o antroji atvyks gegužę, darbo pabaigos. Atitinkamai, jei visa tai bus padaryta greitai, manau, kad galime kalbėti apie terminus, kurie matuojami ne mėnesiais, o savaitėmis", — sakė jis.

Pasak Veršinino, po šių vizitų ir pasikeitimo nuomonėmis bei duomenimis su specialistais, kurie PSO atstovams pateikia visą reikalingą informaciją, gausime "Sputnik V" vakcinos įtraukimą į vakcinų, kurias organizacija patvirtino naudoti ekstremaliose situacijose, sąrašą.

"Tai, žinoma, bus rimtas mūsų vakcinos teisingumo, reikalingumo ir veiksmingumo patvirtinimas. Jūs žinote, kad mes jau esame sudarę sutartis su daugiau nei 60 šalių ir su dešimtimis kitų šalių susitarėme dėl vietinės mūsų vakcinos gamybos. Manau, kad atlikus tokią specifikaciją su PSO, mūsų vakcinos poreikis bus labai reikšmingas pasaulyje", — pabrėžė Rusijos Federacijos užsienio reikalų viceministras.

 Medicinos darbuotojas laiko ampulę su vakcina Sputnik V
© Sputnik / Владислав Воднев

Jis pridūrė, kad darbas su PSO vyksta kartu su Rusijos vakcinos gamybos padidėjimu ir jau per mėnesį pajėgumai leis pagaminti dešimtis milijonų "Sputnik V" dozių.

Koronaviruso "Sputnik V" vakcinos veiksmingumas, remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, buvo 97,6 %, o tai yra daugiau nei anksčiau paskelbti medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6 %), Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus centro duomenys.

Tegai:
Sputnik V, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Rusija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Litexpo

Kitą savaitę Vilniuje atidaromas vakcinacijos centras "Litexpo"

(atnaujinta 16:07 2021.04.22)
Pasak miesto mero Remigijaus Šimašiaus, jei prireiks, Vilnius pasiryžęs skiepyti ne tik vilniečius, bet ir aplinkinių regionų gyventojus, kur vakcinavimas stringa

VILNIUS, balandžio 23 — Sputnik. Nuo kitos savaitės Vilnius išplės vakcinacijos bazę, parodų ir kongresų centre "Litexpo" atidarydamas dar vieną masinės vakcinacijos nuo COVID-19 centrą, rašo Vilniaus miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

Toliau dirbant ir dar dviem masinei vakcinacijai skirtiems centrams savivaldybėje ir Žirmūnų neformaliojo ugdymo centre, kitos ambulatorines sveikatos paslaugas teikiančios sostinės įstaigos galės koncentruotis į anksčiau paskiepytųjų revakcinaciją ir sunkiai judančių pacientų skiepijimą namuose.

"Jei reikės, Vilnius pasiryžęs skiepyti ne tik vilniečius, bet ir aplinkinių regionų gyventojus, kur vakcinavimas stringa", — sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

"Litexpo" didžiausioje salėje Nr. 5, veiks 50 vakcinavimo kabinų. Atvykusieji automobiliais bus iškart nukreipti į vakcinacijos centrui rezervuotą nemokamą parkingą, pasirinkusius viešąjį transportą autobusas atveš iki specialiai įrengtos stotelės. Tam ruošiami nauji maršrutai, vešiantys į vakcinacijos centrą iš kelių miesto vietų.

Pabrėžiama, kad iš parkingo į "Litexpo" teritoriją bus galima patekti tik likus 15 minučių iki skiepo, todėl gyventojai raginami neatvykti per anksti.

Numatoma, kad šis vakcinavimo centras dirbs nuo 10 iki 20 valandos, paslaugas jame teiks beveik visos miesto pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos, tarp jų ir privačios klinikos.

Primenama, kad išsinuomoti šias patalpas miestui per mėnesį kainuoja apie 30 000 eurų. Miesto tarybai pritarus, patalpos išnuomotos 3-6 mėnesių terminui, su teise pratęsti jį antra tiek, jei to prireiktų dėl besitęsiančios COVID-19 pandemijos ir vakcinacijos. Patalpų paruošimas vakcinacijai kainuos apie 40 000 eurų.

Tegai:
koronavirusas, vakcinacija, Vilnius
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Lietuvos valdžia įvertino naujos COVID-19 padermės atsiradimą
Čaplinskas įvardijo koronaviruso poveikį smegenims
EK nori paduoti "AstraZeneca" į teismą dėl vakcinų tiekimo problemų, praneša žiniasklaida