Rusijos perspektyvus bombonešis Tu-95MC

Rusijos perspektyvus bombonešis galės nepastebimai įveikti NATO oro gynybos linijas

(atnaujinta 07:45 2021.03.27)
Planuojama, kad pagal "stealth" technologiją kuriamą bombonešį pradės eksploatuoti 2027 metais, ir jis galės pakeisti Aviacijos ir kosmoso pajėgose naudojamus raketnešius "Tu-95MS"

VILNIUS, kovo 28 — Sputnik. Rusijoje pagal "stealth" technologiją kuriamas bombonešis, žinomas kaip perspektyvus tolimojo tolimos aviacijos kompleksas, galės nepastebimai įveikti pažangias NATO oro gynybos linijas, RIA Novosti pranešė šaltinis kariniame-pramoniniame komplekse.

Lėktuvas Su-24
© Sputnik / Дмитрий Виноградов

Tokios būsimo orlaivio savybės buvo patvirtintos stendinių bandymų metu, patikslino jis.

"Kuriamo bombonešio specialiems maketams ir atskiriems viso dydžio elementams buvo atlikta keletas stendinių bandymų, kad įvertintų radarų aptikimo lygį. Itin maži bombonešio efektyviojo sklaidos paviršiaus ploto parametrai, apskaičiuoti dar tyrimų etape, naudojant kompiuterinio modeliavimo metodus, buvo patvirtinti", — papasakojo agentūros pašnekovas.  

Oro objekto efektyviojo sklaidos paviršiaus sumažėjimo lygis rodo jo nematomumo laipsnį radarams, paaiškino jis.

Šaltinio teigimu, nuotolinio radarų patruliavimo orlaivių ir naikintuvų radarų spindulys, galintis aptikti perspektyvų tolimojo tolimos aviacijos kompleksą, žymiai sumažės.

"Tai leis perspektyviam bombonešiui, naudojant tam tikrą taktiką, nepastebimai įveikti pažangias oro gynybos linijas, kuriose dislokuojama ir naikintuvų aviacia, įskaitant pažangiausias Šiaurės Atlanto aljanso šalių oro gynybos linijas", — pasakė šaltinis.

Kartu jis pažymėjo, kad perspektyvus bombonešis daugumą smūgio uždavinių galės atlikti už oro gynybos zonos ribų, naudodamas didelio nuotolio ypač taikus ginklus — perspektyvias sparnuotosiais ir hipergarsines raketas.

Naują bombonešį kuria kanstravimo biuras "Tupolev". Numatoma, kad jį pradės eksploatuoti 2027 metais. Orlaivis gali Aviacijos ir kosmoso pajėgose pakeisti raketnešius "Tu-95MS.

Tegai:
NATO, ginklavimasis, bombonešis, ginklai, Rusija
Dar šia tema
Švedija pareiškė apie naikintuvo — "Rusijos Su žudiko" sukūrimą
Sputnik V

Rusijos URM pranešė, kada PSO gali patvirtinti "Sputnik V"

(atnaujinta 15:41 2021.04.22)
Pranešime teigiama, kad darbas su PSO vyksta kartu su Rusijos vakcinos gamybos padidėjimu, o per mėnesį pajėgumai leis pagaminti dešimtis milijonų "Sputnik V" dozių

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo COVID-19 "Sputnik V" gali būti patvirtinta Pasaulio sveikatos organizacijos per kelias savaites po gegužę numatytos PSO misijos pabaigos, žurnalistams ketvirtadienį sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Veršininas po susitikimo Ženevoje su PSO generaliniu direktoriumi Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Mes kalbėjome su juo apie tokio sprendimo galimybę iškart po dviejų misijų, kurių viena jau yra Rusijoje, o antroji atvyks gegužę, darbo pabaigos. Atitinkamai, jei visa tai bus padaryta greitai, manau, kad galime kalbėti apie terminus, kurie matuojami ne mėnesiais, o savaitėmis", — sakė jis.

Pasak Veršinino, po šių vizitų ir pasikeitimo nuomonėmis bei duomenimis su specialistais, kurie PSO atstovams pateikia visą reikalingą informaciją, gausime "Sputnik V" vakcinos įtraukimą į vakcinų, kurias organizacija patvirtino naudoti ekstremaliose situacijose, sąrašą.

"Tai, žinoma, bus rimtas mūsų vakcinos teisingumo, reikalingumo ir veiksmingumo patvirtinimas. Jūs žinote, kad mes jau esame sudarę sutartis su daugiau nei 60 šalių ir su dešimtimis kitų šalių susitarėme dėl vietinės mūsų vakcinos gamybos. Manau, kad atlikus tokią specifikaciją su PSO, mūsų vakcinos poreikis bus labai reikšmingas pasaulyje", — pabrėžė Rusijos Federacijos užsienio reikalų viceministras.

 Medicinos darbuotojas laiko ampulę su vakcina Sputnik V
© Sputnik / Владислав Воднев

Jis pridūrė, kad darbas su PSO vyksta kartu su Rusijos vakcinos gamybos padidėjimu ir jau per mėnesį pajėgumai leis pagaminti dešimtis milijonų "Sputnik V" dozių.

Koronaviruso "Sputnik V" vakcinos veiksmingumas, remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, buvo 97,6 %, o tai yra daugiau nei anksčiau paskelbti medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6 %), Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus centro duomenys.

Tegai:
Sputnik V, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Rusija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Koldūnai

Rusijoje sulaikyta koldūnų partija Lietuvos

(atnaujinta 15:38 2021.04.22)
Patikrinimo metu paaiškėjo, kad veterinarijos sertifikate nurodytas transporto priemonės numeris neatitinka tikrojo

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Rusijoje sustabdyta koldūnų partija iš Lietuvos. Apie tai pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" valdyba.

Sovecko kontrolės punkte nustatytas veterinarijos reikalavimų pažeidimas importuojant koldūnų partiją. Jų svoris viršija 470 kilogramų.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad veterinarijos sertifikate nurodytas transporto priemonės numeris neatitinka tikrojo.

Dėl veterinarijos įstatymų pažeidimo prekių įvežimas buvo sustabdytas tol, kol bus gauta informacija iš Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT).

Tegai:
Rosselchoznadzor, Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos
Į Rusiją neleista įvežti beveik 15 kilogramų paukštienos iš Lietuvos
"Rosselсhoznadzor" uždraudė tiekti "baltarusiškus" obuolius į Rusiją
Estijos vėliava

Apklausa: Juris Ratas yra populiariausias potencialus kandidatas į Estijos prezidentus

(atnaujinta 18:35 2021.04.22)
Estijos gyventojai mieliau matytų kitu prezidentu Seimo pirmininką Jurį Ratą ar dabartinę valstybės vadovę Kersti Kaljulaid

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Apklausos metu respondentams buvo pateiktas penkių galimų kandidatų į prezidentus sąrašas. Pašnekovai turėjo atsakyti, kuris iš įvardytų asmenų geriausiai tinka kito Estijos prezidento vaidmeniui, ketvirtadienį pranešė "Kantar Emor" spaudos tarnyba, praneša "ERR".

Didžiausio palaikymo sulaukė buvęs ministras pirmininkas ir dabartinis Seimo pirmininkas, Centro partijos lyderis Juris Ratas, kurį 23% respondentų norėtų matyti prezidentu.

Antroje vietoje liko Kersti Kaljulaid — 21% respondentų pasisakė už jos pasilikimą prezidentūroje antrai kadencijai.

Kiti trys potencialūs kandidatai į prezidentus sulaukė mažesnio palaikymo. 11% respondentų prezidento kėdėje norėtų matyti akademiką Tarmo Soomere, EKRE pirmininko pavaduotojas Martas Helme — 10%, o teisės kancleris Ülle Madise — 9% respondentų.

Tiesioginiai merų rinkimai neteisėti?
© RIA Novosti . Edvinas Mamontovas

Tyrime dalyvavo 1232 Estijos gyventojai nuo 15 iki 84 metų. Apklausa vyko balandžio 15–21 dienomis.

Panašią apklausą neseniai "Turu-uuringute" atliko laikraščiui "Eesti Päevaleht". Potencialiais kandidatais į prezidentus buvo įvardyti šeši žmonės: Kersti Kaljulaid, europarlamentarai Marina Kaljurand ir Andrus Ansip, Juri Ratas, Mart Helme, Tarmo Soomere ir istorikas Davidas Vseviovas.

Beveik 30% negalėjo pasirinkti tinkamo kandidato, o didžiausio palaikymo sulaukė Kersti Kaljulaid — 18%. Toliau pasirodė Marina Kaljurand (16%), Juri Ratas (15%), Tarmo Soomere (8%), Martas Helme (6%), Andrusas Ansipas (5%) ir Davidas Vseivovas (3%).

Kaljurand ir Ansipas anksčiau pareiškė, kad neketina kandidatuoti į prezidentus.

Estijos prezidento rinkimai prasidės rugpjūčio pabaigoje.

Tegai:
prezidento rinkimai, Kersti Kaljulaid, Estija