Krymas

Rusija įvertino buvusio Ukrainos URM ministro pareiškimus dėl Krymo strategijos

(atnaujinta 15:47 2021.03.29)
Kaip pažymėta Valstybės Dūmoje, nuo 2014 metų Ukrainos politikai nesuprato, ką reiškia valdyti valstybę, o pusiasalis jiems tapo vidinių intrigų priežastimi

VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Ukrainos pastangos susigrąžinti Krymą yra bergždžios ir nesvarbu, kas tai daro — Ministrų kabinetas ar Saugumo taryba, Kijevas nenori pripažinti, kad pusiasalio negalima susigrąžinti, teigė Valstybės Dūmos deputatas Dmitrijus Belikas iš Krymo, praneša RIA Novosti.

Anksčiau buvęs Ukrainos užsienio reikalų ministras Pavelas Klimkinas kritikavo vakar priimtą Krymo okupacijos panaikinimo strategiją ir kaip esminę klaidą įvardijo projekto parengimą perduoti Ukrainos ministrų kabinetui. Pasak jo, Ukrainos nacionalinio saugumo ir gynybos taryba (UNSGT) turėtų tai spręsti.

Pokalbyje su RIA Novosti Belikas pažymėjo, kad nuo 2014 metų Ukrainos politikai nesuprato, ką reiškia vyriausybė, o Krymas jiems tapo pretekstu vidinėms intrigoms.

"Maidanas buvo esminė šalies klaida, o ne valdžios perdavimas Ukrainos ministrų kabinetui. Tačiau Klimkinui šio fakto pripažinimas yra nepriimtinas, nes iš tikrųjų jis yra toks pats pučistas, kaip ir Turčinovas bei Jaceniukas. Ir šiandien Pavelas Klimkinas yra politiškai nulis, todėl skambiais pareiškimais bando atgauti šiltą vietą savo kabinete. Ir svarbiausia, kad visi šie "patriotai" nenori pripažinti, jog Krymas nėra "okupuotas" ir nereikia Ukrainos valdžios paslaugų", — sakė Belikas.

Krymas tapo Rusijos regionu 2014 metų kovo mėnesį po perversmo Ukrainoje surengto referendumo. Susivienijimą su Rusija palaikė 96,77 proc. Krymo Respublikos rinkėjų ir 95,6 proc. Sevastopolio gyventojų. 

Ukraina pusiasalį laiko savo, bet laikinai okupuota teritorija. 

Maskva ne kartą pareiškė, kad Krymo gyventojai sprendimą priėmė demokratiškai, visiškai laikydamiesi tarptautinės teisės ir JT chartijos. 

Pasak Rusijos prezidento Vladimiro Putino, Krymo klausimas uždarytas "visiems laikams".

Tegai:
Ukraina, Rusija, Krymas
Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos Informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas

Puškovas įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 14:11 2021.04.12)
Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuotų šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla"

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Senatorius Aleksejus Puškovas teigė, kad karinis konfliktas tarp Rusijos ir Ukrainos yra mažai tikėtinas, tačiau perspėjo apie galimas Kijevo provokacijas, praneša RIA Novosti.

Anot politiko, Ukraina nedrįs pradėti karo su Rusija, nes net Kijevas supranta jo pasekmes. Nepaisant to, senatorius teigė, kad Maskvą išprovokuotų šaudymas ir "kitokio pobūdžio karinė veikla".

"Provokacija yra geriausias Ukrainos valdžios draugas ir pagrindinis jų karinio suartėjimo su Vakarais instrumentas", — savo "Telegram" kanale rašė Puškovas.

Šių metų vasarį padėtis Donbase paaštrėjo. Ukrainos kariuomenė DLR ir LLR gyvenvietes apšaudė vis dažniau. Balandžio mėnesį, kaip pranešė DLR, Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms panaudojus droną su sprogmeniu, mirė vaikas ir moteris buvo sužeista. Nepriklausomybę paskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia didelį puolimą. Kovą vyriausiasis Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vadas Ruslanas Chomčakas tokį scenarijų pavadino įmanomu ir apkaltino Rusiją kariuomenės telkimu netoli sienos su Ukraina.

Rusijos prezidento administracijos vadovo pavaduotojas Dmitrijus Kozakas pabrėžė, kad Kijevo priešiškumas bus Ukrainos valstybės pabaigos pradžia. Jis neatmetė, kad Maskva gins Donbaso gyventojus, jei Kijevas surengs ten masinį gyventojų naikinimą.

Tegai:
karas, Ukraina, Rusija, Aleksejus Puškovas
Vladimiras Putinas

Peskovas papasakojo, koks bus Putino pranešimas Federalinei asamblėjai

(atnaujinta 13:40 2021.04.12)
Pasak Rusijos Federacijos prezidento atstovo spaudai, šalies vadovas yra pranešimo parlamentui autorius ir kartais jis jį patikslina likus kelioms minutėms iki paskelbimo

VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Rusijos prezidento Vladimiro Putino pranešimas Federalinei asamblėjai šiais metais bus "postkovidinis" dėl to, kad šalis išgyvena precedento neturintį laikotarpį, sakė Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas. Apie tai pranešė RIA Novosti, remdamasi televizijos kanalo "Rossija 1" transliacija.

"Tai vienaip ar kitaip bus panašu į skelbimą. Dėl, kartoju, precedento neturinčio laikotarpio, kuriuo dabar gyvename", — interviu Pavelui Zarubinui sakė Peskovas.

Pasak Peskovo, Rusijos lyderis yra pranešimo parlamentui autorius ir kartais jį patikslina likus kelioms minutėms iki paskelbimo. Jis taip pat pažymėjo, kad savo žinutėje Putinas dažnai pasakoja netikėtų dalykų net ir aukšto rango pareigūnams.

"Ir aš jums pasakysiu daugiau. Dažniausiai. Tačiau paprastai dieną prieš pranešimo skaitymą arba paskutinę naktį prezidentas gali ir dažniausiai išrašo kai kurias savo pastraipas, kartais ištisus puslapius, kuriuos paskelbimo metu susirinkimo dalyviai išgirsta su nuostaba kartu su likusiais", — sakė Peskovas.

Prezidento atstovas spaudai pridūrė, kad taip pat atsitinka, jog niekas nežino apie tam tikrų pranešimo nuostatų turinį.

"Tai atsitinka labai dažnai. Na, tai nereiškia, kad kažkas vejasi sensacingumą. Visai ne. Kadangi tai yra prezidento pranešimas, jis yra autorius. Ir iki paskutinės minutės, iki paskutinės nakties, jis natūraliai svarsto. Ir jei mano, kad tai būtina, pakeliui jis pats šiek tiek pakoreguoja ir papildo", — sakė jis.

Peskovas taip pat teigė, kad kartais nėra kada atspausdinti galutinės versijos, o Putinas naudoja ranka rašytą versiją.

Prezidentas pranešimą Federalinei asamblėjai skaitys balandžio 21 dieną.

Tegai:
pranešimai, Dmitrijus Peskovas, Rusija, Vladimiras Putinas
Lietuvos ambasados JAV pastatas

Paaiškėjo, kas gali vadovauti Lietuvos ambasadai JAV

(atnaujinta 14:27 2021.04.12)
Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos. Kandidatą turi patvirtinti Seimas

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Lietuvos ambasadore Jungtinėse Amerikos Valstijose siūloma skirti  Audrą Plepytę, Vokietijoje – Ramūną Misiulį. Apie tai rašoma Seimo interneto svetainėje paskelbtuose dokumentuose.

Plepytė naujas pareigas turėtų pradėti eiti nuo gegužės 18 dienos, Misiulis — nuo gegužės 10 dienos, rodo Vyriausybės nutarimų projektai.

Taip pat siūloma Andrių Namavičių skirti Lietuvos nepaprastuoju ir įgaliotuoju ambasadoriumi prie Europos Tarybos, o Rytį Paulauską — ambasadoriumi Jungtinėse Tautose.

Ambasadoriaus Vašingtone Lietuva neturi nuo praėjusios vasaros pabaigos, Vokietijoje — nuo pernai spalio.

Amerikos prekybos rūmai Lietuvoje paprašė Lietuvos vadovo užtikrinti ilgalaikės Lietuvos ir JAV partnerystės tęstinumą sausio pabaigoje, tačiau derybų procesas užtruko.

Dar šia tema
Nausėda paragino savivaldybes spartinti senjorų vakcinaciją
VRK skyrė pirmojo pusmečio finansavimą partijoms
Radviliškyje vyksta mero rinkimai — iš anksto balsavo 10,53 procento rinkėjų