Krymas, archyvinė nuotrauka

Rusija sureagavo į Ukrainos ir NATO pasirengimą karui dėl Krymo

(atnaujinta 13:11 2021.04.03)
Anksčiau Ukrainos prezidento kanceliarijos viršininko pavaduotojas susitikime su Kanados ambasadore paragino NATO valstybes, besiribojančias su respublika, didinti savo karių pasirengimo kovai lygį, pablogėjus padėčiai Donbase

VILNIUS, balandžio 3 — Sputnik. Valstybės Dūma ir Federacijos taryba pakomentavo Ukrainos atstovo trišalės kontaktinės grupės dėl Donbaso Aleksejaus Arestovičiaus pareiškimą, kad NATO pratybos "Defender Europe 2021" yra būtinos karui su Rusija vykdyti.

Pasak Arestovičiaus, aljansas jau pradėjo jėgų sutelkimą ir jų perdislokavimą, taip pat logistikos klausimų organizavimą, pagrindinis tikslas yra Krymas ir Balkanai.

"Eilinis būdas užsidirbti pinigų"

Valstybės Dūmos deputatas Ruslanas Balbekas pažymėjo, kad tokiais pareiškimais Kijevas bando parodyti savo svarbą, taip pat įtikinti piliečius, kad aljansas subūrė grupuotę būtent Ukrainos labui ir "ruošiasi duoti mūšį Rusijai visais frontais".

Parlamentaras priminė, kad Šiaurės Atlanto aljansas yra didžiulė biurokratinė mašina, o karinių pratybų vykdymas tapo dar vienu būdu užsidirbti pinigų karių aprūpinimui.

"Naivu iš Kijevo pusės manyti, kad Europos sąjungininkai kovos už prezidento Zelenskio interesus", — apibendrino jis RT.

"NATO agresyvi esmė"

Savo ruožtu deputatas iš Krymo regiono Michailas Šeremetas mano, kad po tokio pareiškimo Vakarai negalės paneigti agresyvaus NATO pobūdžio. Jis patarė aljansui "gerai perskaityti Didžiojo Tėvynės karo istoriją" prieš žengiant karinius žingsnius Rusijos link ir laiku pagalvoti iš naujo.

"Padariniai agresoriui bus labai liūdni", — sakė jis RIA Novosti.

"Nemokamas poligonas"

Senatorius iš Krymo, Federacijos tarybos tarptautinio komiteto narys Sergejus Cekovas palygino Ukrainą su nemokamu kariniu poligonu Vakarams.

"NATO Ukraina yra nemokama karinių pratybų poligonas, ginklas prieš Rusiją. Tikiu, kad ateis laikas, kai Ukraina supras, kad NATO tik pradėdavo ir palaikydavo karus daugelyje pasaulio šalių. NATO yra agresorius, o ne gynėjas", — paaiškino jis.

Jo nuomone, Kijevo priešas yra ne Maskva, o dabartinė Ukrainos vadovybė, nuvedusi šalį iki painiavos ir chaoso.

"Tokie Kijevo karo ekspertai kaip Arestovičius turėtų sulaikyti savo užsidegimą Rusijos atžvilgiu, nes kai ateis laikas atsakyti už savo žodžius ir darbus, užjūrio draugai greitai jų išsižadės", — komentare RIA Novosti apibendrino Cekovas.

Penktadienį, balandžio 2 dieną, pranešta, kad JAV ginkluotųjų pajėgų Europos vadovybė (EUCOM) pervedė kariuomenę į maksimalią kovos parengtį dėl Rusijos kariuomenės padalinių judėjimo.

EUCOM atstovė Vendi Snaider, savo ruožtu, remdamasi operacinio saugumo reikalavimais, atsisakė išsamiai aptarti karių kovos parengties lygį. Tačiau ji pažymėjo, kad JAV ginkluotųjų pajėgų Europos vadovybė "labai atidžiai stebi situaciją".

Pastaruoju metu Rusija pastebi beprecedentę Šiaurės Atlanto aljanso veiklą prie savo sienų. Anksčiau Juodojoje jūroje vyko Rumunijos vadovaujamos pratybos "Sea Shield 21". Jose dalyvavo laivai iš Bulgarijos, Graikijos, Ispanijos, Olandijos, Lenkijos, Rumunijos, JAV ir Turkijos. NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas didėjantį aljanso buvimą regione pavadino "aiškiu signalu" Maskvai. Ukrainos ginkluotosios pajėgos taip pat organizavo pratybas netoli Krymo ir naudojo reaktyvines salvinės raketų ugnies sistemas "Smerč".

Tegai:
Donbasas, NATO, Rusija, Ukraina
Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pastatas Maskvoje

Lietuva nori "įkalti pleištą" tarp Rusijos ir Rytų Europos, sakoma RF Valstybės Dūmoje

(atnaujinta 19:12 2021.04.22)
Diplomatų "žaidimai su išsiuntimu" yra vieno antirusiško scenarijaus dalis, kuri Rytų Europos šalims yra primetama iš išorės, sako deputatas Antonas Morozovas

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Lietuvos pareiškimai apie galimą Rusijos diplomatų išsiuntimą kaip solidarumo su Čekija ženklą yra vieno scenarijaus, iš išorės primesto Rytų Europos šalims, dalis, sakė Rusijos Valstybės Dūmos tarptautinių reikalų komiteto narys Antonas Morozovas. Praneša RIA Novosti.

Anksčiau vyriausioji Lietuvos prezidento patarėja užsienio politikos klausimais Astė Skaisgirytė sakė, kad Lietuva ir jos sąjungininkai diskutuoja, kaip išreikšti solidarumą su Čekija dėl Rusijos veiksmų, svarstoma galimybė išsiųsti Rusijos diplomatus. Čekijos vyriausybė paprašė partnerių palaikyti jį, taip pat išsiųsti kai kuriuos potencialius agentus, dirbančius Rusijos misijose, pridūrė ji.

"Manau, kad tai yra antirusiško scenarijaus dalis, kuri iš išorės yra primetama Rytų Europos šalims. Akivaizdu, kad ši provokacija neturi nė menkiausio pagrįsto pagrindo, nes kalbant apie 2014 metų įvykius ( sprogimai šaudmenų sandėliuose Vrbeticoje), tragiški įvykiai Čekijos Respublikai, kyla klausimas, kodėl jie laukė taip ilgai — beveik septynerius metus — ir niekaip nereagavo į galimą Rusijos diplomatų dalyvavimą. Todėl šioje situacijoje, akivaizdu, kad nėra dėl ko rodyti solidarumo", — sakė Morozovas.

Jis pabrėžė, kad Lietuva nori paremti antirusišką scenarijų, primestą čekams, matyt, ji turėtų būti tokia sąžininga ir pasakyti: "mes norime destabilizuoti santykius su Rusija". Bet jie nenori to sakyti, nes tai neatitinka Lietuvos, Čekijos ir visos Rytų Europos gyventojų interesų, nes visi nori plėtoti gerus kaimyninius santykius, pažymėjo pavaduotojas. Tačiau, pasak jo, provakarietiškas elitas šioms valstybėms taiko nedraugišką darbotvarkę Rusijos Federacijos atžvilgiu.

"Norėčiau tikėti, kad mūsų kolegos iš Rytų Europos nepasieks tokio absurdo ir vis dėlto vyraus protas, mes turime tikėti faktais, o ne spekuliacijomis", — sakė Morozovas, turėdamas omenyje "žaidimus su išsiuntimu".

Kalbėdamas apie Rusijos atsakomąsias priemones, jis pažymėjo, kad į "šiuos demaršus" reikia reaguoti santūriai, remiantis tuo, kad ši Čekijos Respublikos ir Lietuvos iniciatyva yra antirusiškas scenarijus, primestas iš išorės. "Jie dar kartą bando įveikti pleištą tarp mūsų ir Rytų Europos valstybių", — pabrėžė parlamentaras.

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babis balandžio 17-osios vakarą sakė, kad šalies valdžia įtaria Rusijos specialiąsias tarnybas dėl dalyvavimo sprogime šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Praha nusprendė išsiųsti 18 Rusijos diplomatų, o Čekijos policija paskelbė, kad ieško Rusijos piliečių Aleksandro Petrovo ir Ruslano Boširovo.

18 Rusijos ambasados ​​darbuotojų buvo išsiųsti iš šalies.

Kerštaudama Rusija paskelbė 20 Čekijos ambasados ​​darbuotojų persona non grata, jie jau buvo išvykę iš šalies. Kalbėdamas apie daugiau diplomatų išsiuntimą iš Rusijos, nei buvo paskelbta Prahoje Rusijos pusėje, Čekijos Respublikos pirmasis vicepremjeras ir užsienio reikalų ministras Janas Hamačekas pažymėjo, kad Čekijos ambasados ​​darbas Maskvoje yra praktiškai paralyžiuotas. Rusijos užsienio reikalų ministerija teigė, kad Praha sumokėjo "milžinišką" kainą už žingsnius Maskvos link, tačiau pati smogė diplomatinei tarnybai.

Čekijos užsienio reikalų ministerijos duomenimis, nuo antradienio Rusijos ambasadoje Prahoje liko 27 diplomatai ir 67 technikai, o Čekijos ambasadoje Maskvoje — penki diplomatai ir 19 technikų.

Tegai:
Europa, Lietuva, Rusija
Sputnik V

Rusijos URM pranešė, kada PSO gali patvirtinti "Sputnik V"

(atnaujinta 15:41 2021.04.22)
Pranešime teigiama, kad darbas su PSO vyksta kartu su Rusijos vakcinos gamybos padidėjimu, o per mėnesį pajėgumai leis pagaminti dešimtis milijonų "Sputnik V" dozių

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo COVID-19 "Sputnik V" gali būti patvirtinta Pasaulio sveikatos organizacijos per kelias savaites po gegužę numatytos PSO misijos pabaigos, žurnalistams ketvirtadienį sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Veršininas po susitikimo Ženevoje su PSO generaliniu direktoriumi Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Mes kalbėjome su juo apie tokio sprendimo galimybę iškart po dviejų misijų, kurių viena jau yra Rusijoje, o antroji atvyks gegužę, darbo pabaigos. Atitinkamai, jei visa tai bus padaryta greitai, manau, kad galime kalbėti apie terminus, kurie matuojami ne mėnesiais, o savaitėmis", — sakė jis.

Pasak Veršinino, po šių vizitų ir pasikeitimo nuomonėmis bei duomenimis su specialistais, kurie PSO atstovams pateikia visą reikalingą informaciją, gausime "Sputnik V" vakcinos įtraukimą į vakcinų, kurias organizacija patvirtino naudoti ekstremaliose situacijose, sąrašą.

"Tai, žinoma, bus rimtas mūsų vakcinos teisingumo, reikalingumo ir veiksmingumo patvirtinimas. Jūs žinote, kad mes jau esame sudarę sutartis su daugiau nei 60 šalių ir su dešimtimis kitų šalių susitarėme dėl vietinės mūsų vakcinos gamybos. Manau, kad atlikus tokią specifikaciją su PSO, mūsų vakcinos poreikis bus labai reikšmingas pasaulyje", — pabrėžė Rusijos Federacijos užsienio reikalų viceministras.

 Medicinos darbuotojas laiko ampulę su vakcina Sputnik V
© Sputnik / Владислав Воднев

Jis pridūrė, kad darbas su PSO vyksta kartu su Rusijos vakcinos gamybos padidėjimu ir jau per mėnesį pajėgumai leis pagaminti dešimtis milijonų "Sputnik V" dozių.

Koronaviruso "Sputnik V" vakcinos veiksmingumas, remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, buvo 97,6 %, o tai yra daugiau nei anksčiau paskelbti medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6 %), Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus centro duomenys.

Tegai:
Sputnik V, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Rusija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Katė medyje

Ugniagesiai gelbėtojai išgelbėjo katę medžio, kuri ten prabuvo dvi paras

(atnaujinta 17:26 2021.04.22)
Kaip teigia veterinarai, katės tiesiog nemėgsta lipti atbulomis, o kitaip nulipti nepavyksta. Taip pat, pripratusioms gyventi ir miegoti namuose ant sofų jų šeimininkai paprastai nukerpa nagus, o nulipti turint trumpus nagus yra sunku

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Alytaus rajono Pivašiūnų ugniagesiai gelbėtojai miestelyje iš medžio išgelbėjo katinėlį iš medžio, kuris ten prabuvo dvi paras. Apie tai pranešama Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Facebook paskyroje.

Pabrėžiama, kad jis buvo įlipęs į pušį ir sėdėjo 10 metrų aukštyje, o šeimininkai, pastebėję, kad dingo katinas, po kiek laiko išgirdo jo kniaukimą medyje.

"Negalėdami murklio išvilioti iš medžio, pagalbos jie paprašė ugniagesių. Nors tokiame aukštyje stovint ant kopėčių atlikti gelbėjimo darbus nėra paprasta, ugniagesiai sakė, jog kažkam padėti visada malonu", — teigiama pranešime.

Tuo pačiu pažymima, kad per kelias dienas šalies ugniagesiams gelbėtojams teko net 3 kartus važiuoti iškelti katinų iš medžių.

"Kas ten juos užveja? Pasak gyvūnų globėjų, dažniausiai juos išgąsdina netoliese pasirodęs šuo, į kiemą įvažiavęs automobilis ar juos besigainiojantys vaikai. Ar tikrai katės nemoka išlipti iš medžio?", — teigiama pranešime.

Kaip teigia veterinarai, katės tiesiog nemėgsta lipti atbulomis, o kitaip nulipti nepavyksta. Taip pat, pripratusioms gyventi ir miegoti namuose ant sofų jų šeimininkai paprastai nukerpa nagus, o nulipti turint trumpus nagus yra sunku.

Tegai:
ugniagesiai, medis, katė