Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas

Putinas pasirašė įstatymą dėl teisės pretenduoti į dar dvi kadencijas

(atnaujinta 00:09 2021.04.06)
Rusijos prezidentas pasirašė įstatymą, kuris suderina rinkimų ir referendumų įstatymus su pakeitimais, įtrauktais į Konstituciją praėjusią vasarą

VILNIUS, balandžio 5 — Sputnik. Rusijos vadovas Vladimiras Putinas pasirašė įstatymą, kuris suteikia jam teisę pretenduoti eiti prezidento pareigas dar dvi kadencijas.

Dokumentas paskelbtas oficialiame teisinės informacijos portale.

Įstatymą paruošė Valstybės Dūmos Konstitucinių įstatymų komiteto pirmininkas Andrejus Klišas, Valstybės Dūmos Valstybės kūrimo ir teisės aktų komiteto vadovas Pavelas Krašeninikovas ir Kontrolės komiteto vadovė Olga Savastjanova.

Šis dokumentas suderina rinkimų ir referendumų įstatymus su pakeitimais, įtrauktais į Konstituciją praėjusią vasarą.

Dokumente patikslinama Konstitucijos nuostata, kuri apriboja prezidento buvimą poste dviem kadencijomis — ji netaikoma valstybės vadovui, kuris pakeitimo įsigaliojimo metu ėjo šias pareigas.

Įstatyme dėl "Rusijos Federacijos prezidento rinkimų" perkelta konstitucinė nuostata, kad Rusijos prezidentu gali būti renkamas ne jaunesnis nei 35 metų asmuo, nuolat gyvenantis Rusijoje ne mažiau nei 25 metus, neturintis ir anksčiau neturėjęs užsienio valstybės pilietybės arba leidimo ar kito dokumento, leidžiančio gyventi užsienyje. Šis reikalavimas dėl užsienio pilietybės neturėjimo netaikomas Rusijos piliečiams, kurie anksčiau turėjo pilietybę valstybės, kuri buvo priimta ar kurios dalis buvo priimta į Rusijos Federaciją. 

Kitu pakeitimu nustatoma Centrinės rinkimų komisijos vadovo amžiaus riba — dabar šias pareigas gali užimti Rusijos pilietis, sulaukęs 30 metų.

Balsavimas dėl Konstitucijos pataisų vyko nuo 2020 metų birželio 25 dienos iki liepos 1 dienos. Pagrindinio įstatymo pakeitimams pritarė 77,92 proc. rinkėjų. Aktyvumas buvo 67,97 proc.

Tegai:
Rusija, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
Rusijos URM pakomentavo JAV ir JK planus dislokuoti raketas įvairiose pasaulio vietose
Britai sukritikavo Vakarų poziciją Ukrainos atžvilgiu
Paaiškėjo Putino pranešimo Federalinei asamblėjai data
Žiniasklaida: Merkel, Putinas ir Makronas kalba apie Rusijos vakciną
Kas skiepija Europą nuo susilpnėjusios nepriklausomybės viruso
Sputnik V

Rusijos URM pranešė, kada PSO gali patvirtinti "Sputnik V"

(atnaujinta 15:41 2021.04.22)
Pranešime teigiama, kad darbas su PSO vyksta kartu su Rusijos vakcinos gamybos padidėjimu, o per mėnesį pajėgumai leis pagaminti dešimtis milijonų "Sputnik V" dozių

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Rusijos vakcina nuo COVID-19 "Sputnik V" gali būti patvirtinta Pasaulio sveikatos organizacijos per kelias savaites po gegužę numatytos PSO misijos pabaigos, žurnalistams ketvirtadienį sakė Rusijos užsienio reikalų viceministras Sergejus Veršininas po susitikimo Ženevoje su PSO generaliniu direktoriumi Tedrosu Adhanomu Ghebreyesusu, rašo RIA Novosti autorė Jelizaveta Isakova.

"Mes kalbėjome su juo apie tokio sprendimo galimybę iškart po dviejų misijų, kurių viena jau yra Rusijoje, o antroji atvyks gegužę, darbo pabaigos. Atitinkamai, jei visa tai bus padaryta greitai, manau, kad galime kalbėti apie terminus, kurie matuojami ne mėnesiais, o savaitėmis", — sakė jis.

Pasak Veršinino, po šių vizitų ir pasikeitimo nuomonėmis bei duomenimis su specialistais, kurie PSO atstovams pateikia visą reikalingą informaciją, gausime "Sputnik V" vakcinos įtraukimą į vakcinų, kurias organizacija patvirtino naudoti ekstremaliose situacijose, sąrašą.

"Tai, žinoma, bus rimtas mūsų vakcinos teisingumo, reikalingumo ir veiksmingumo patvirtinimas. Jūs žinote, kad mes jau esame sudarę sutartis su daugiau nei 60 šalių ir su dešimtimis kitų šalių susitarėme dėl vietinės mūsų vakcinos gamybos. Manau, kad atlikus tokią specifikaciją su PSO, mūsų vakcinos poreikis bus labai reikšmingas pasaulyje", — pabrėžė Rusijos Federacijos užsienio reikalų viceministras.

 Medicinos darbuotojas laiko ampulę su vakcina Sputnik V
© Sputnik / Владислав Воднев

Jis pridūrė, kad darbas su PSO vyksta kartu su Rusijos vakcinos gamybos padidėjimu ir jau per mėnesį pajėgumai leis pagaminti dešimtis milijonų "Sputnik V" dozių.

Koronaviruso "Sputnik V" vakcinos veiksmingumas, remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, buvo 97,6 %, o tai yra daugiau nei anksčiau paskelbti medicinos žurnalo "The Lancet" (91,6 %), Rusijos tiesioginių investicijų fondo (RTIF) ir Gamalėjaus centro duomenys.

Tegai:
Sputnik V, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO), Rusija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Koldūnai

Rusijoje sulaikyta koldūnų partija Lietuvos

(atnaujinta 15:38 2021.04.22)
Patikrinimo metu paaiškėjo, kad veterinarijos sertifikate nurodytas transporto priemonės numeris neatitinka tikrojo

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Rusijoje sustabdyta koldūnų partija iš Lietuvos. Apie tai pranešė Kaliningrado srities "Rosselchoznadzor" valdyba.

Sovecko kontrolės punkte nustatytas veterinarijos reikalavimų pažeidimas importuojant koldūnų partiją. Jų svoris viršija 470 kilogramų.

Patikrinimo metu paaiškėjo, kad veterinarijos sertifikate nurodytas transporto priemonės numeris neatitinka tikrojo.

Dėl veterinarijos įstatymų pažeidimo prekių įvežimas buvo sustabdytas tol, kol bus gauta informacija iš Lietuvos valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT).

Tegai:
Rosselchoznadzor, Lietuva, Rusija
Dar šia tema
Rusija neįleido apie 25 kg produktų iš Lietuvos
Į Rusiją neleista įvežti beveik 15 kilogramų paukštienos iš Lietuvos
"Rosselсhoznadzor" uždraudė tiekti "baltarusiškus" obuolius į Rusiją
Apleistas automobilis

Sugriežtinta atsakomybė neeksploatuojamų automobilių laikymą kiemuose

(atnaujinta 15:58 2021.04.22)
Seimas pritarė pataisoms, reglamentuodamas ne tik neeksploatuojamų, bet ir negalimų eksploatuoti transporto priemonių laikymą bendrojo naudojimo vietose

VILNIUS, balandžio 22 — Sputnik. Šiuo įstatymu būtų priimtas labai svarbus sprendimas, kuris padėtų atlaisvinti kiemus, nes, kaip rodo tyrimai, kiemuose kartais būna net iki 20 proc. automobilių, kurie yra nenaudojami arba negalimi naudoti, rašoma Seimo pranešime.

"Šiuo sprendimu būtų priimta ir įtvirtina, jog bendro naudojimo vietose nebūtų laikomos neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės. Neeksploatuojama transporto priemone būtų laikoma ta, kuri dėl akivaizdžių trūkumų ar išorinių požymių, nenaudojama ar negali būti naudojama pagal tikslinę paskirtį. Negalima eksploatuoti būtų laikoma transporto priemonė, kuriai ilgiau kaip 3 mėnesius yra sustabdytas ar panaikintas leidimas dalyvauti viešajame eisme, arba ilgiau kaip 3 mėnesius neįregistruota, ar ilgiau kaip 3 mėnesius išregistruota transporto priemonė", – sakė parlamentaras Mykolas Majauskas.

Kodekse įtvirtinta, kad neeksploatuojamos ar negalimos eksploatuoti transporto priemonės laikymas bendrojo naudojimo vietose užtraukia įspėjimą transporto priemonių savininkams .

Už pakartotinį nusižengimą bus skiriama bauda nuo 140 iki 300 eurų. Už pakartotinį nusižengimą galės būti skiriamas ir transporto priemonės konfiskavimas.

Šiuo metu galiojančiame Administracinių nusižengimų kodekse įtvirtinta, kad asmenį galima traukti atsakomybėn už nusižengimą tik po savivaldybės, policijos ar kitos suinteresuotos institucijos pareigūno rašytinio perspėjimo. Teikiamu projektu siūloma atsisakyti rašytinio perspėjimo, keičiant jį į administracinę nuobaudą – įspėjimą. Taip būtų siūloma nustatyti terminą neeksploatuojamos transporto priemonės pašalinimui.

 

Įstatymas priimtas už balsavus 118, nė vienam nebuvus prieš ir vienam Seimo nariui susilaikius.

Naujos teisės aktų nuostatos įsigalios 2022 metų sausio 1 dieną.

 

Tegai:
automobilis