Sputnik V vakcina

Žiniasklaida palygino "Sputnik V" ir "Pfizer" efektyvumą prieš naują padermę

(atnaujinta 13:02 2021.04.06)
Rusijos vakcina yra užregistruota 59 šalyse, kuriose kartu sudėjus gyvena daugiau nei 1,5 milijardo žmonių. "Sputnik V" efektyvumas siekia 91,6 proc.

VILNIUS, balandžio 6 — Sputnik. Amerikos mokslininkų išvados apie palyginti mažą "Sputnik V" vakcinos veiksmingumą prieš Pietų Afrikos koronaviruso padermę yra silpnos, rusiškas preparatas nuo šios padermės apsaugo geriau nei "Pfizer" vakcina, RIA Novosti pranešė šaltinis, artimas Gamalėjaus tyrimų centrui.

Anksčiau amerikiečių mokslininkų grupė "MedRxiv" svetainėje paskelbė parengiamąjį tyrimo variantą, pagal kurį Rusijos vakcina "Sputnik V" yra mažiau efektyvi prieš koronaviruso Pietų Afrikos atmainas nei prieš kitas padermes.

"Svarbu pažymėti, kad aptariamas darbas dar nėra perėjęs recenzavimo proceso (tai yra parengiamasis variantas, kurio galutinė versija gali skirtis nuo dabartinės), be to, vienas iš trijų pagrindinių straipsnio autorių turi aiškų interesų konfliktą, nes jis yra koronaviruso variantų "Pfizer/BioNTech" konsultacinės tarybos narys", — pažymėjo šaltinis.

"Tačiau net ir tokiu atveju "Sputnik V" vakcina pasirodė esanti efektyviausia vakcina, vertinant virusą neutralizuojantį poveikį įvairių padermių atžvilgiu — atsparumas problemiškiausiai Pietų Afrikos padermei buvo žymiai didesnis nei "Pfizer", — pabrėžė šaltinis.

Jis taip pat atkreipė dėmesį į tai, kad kalbant apie "britiškąją" padermę, kuri šiuo metu yra labiausiai paplitusi Europoje, visiškai nenustatyta neutralizuojančio aktyvumo sumažėjimo.

"Ir tik atlikus papildomą tyrimą (kurio metu buvo naudojamas ne gyvas SARS-Cov-2 koronavirusas, o pakaitinis vezikulinio stomatito virusas), parengiamojo tyrimo varianto autoriai sugebėjo įžvelgti skirtumą ne "Sputnik V" naudai Pietų Afrikos padermės atžvilgiu", — pakomentavo jis.

Agentūros pašnekovas straipsnyje gautas išvadas pavadino "labai silpnomis", nes neįmanoma be reikšmingų išlygų pritaikyti surogatinio testo duomenis į situaciją su pačiu SARS-CoV-2 virusu, ir dar daugiau papildomų rodiklių rezultatus.

"Taip pat keista tai, kad "Pfizer" konsultantai tame pačiame straipsnyje nepateikia "Pfizer" vakcinos to paties tyrimo duomenų", — pasakė jis.

"Neįmanoma patikėti, kad tai buvo padaryta atsitiktinai, kai taip pedantiškai apipavidalinami duomenys. Baigdamas norėčiau padėkoti straipsnio autoriams. Jų nepriklausomas aukštas įvertinimas dar kartą įrodė jau paskelbtų duomenų patikimumą ir vakcinos "Sputnik V" efektyvumą", — padarė išvadą jis.

"Sputnik V" yra registruota 59 šalyse, kuriose kartu sudėjus gyvena daugiau nei 1,5 milijardo žmonių. "Sputnik V" efektyvumas siekia 91,6 proc. Vakcina yra sukurta remiantis patikrinta ir gerai ištirta žmogaus adenovirusinių vektorių platforma, todėl vakcinacijos metu dviem skiepams naudojami du skirtingi vektoriai, užtikrinantys ilgesnį imunitetą nei vakcinos, kurios naudoja tą patį tiekimo mechanizmą abiem skiepams.

Šaltinis pridūrė, kad paties Gamalėjaus centro tyrimų rezultatai bus paskelbti recenzuojamame mokslo žurnale 2021 metų gegužę. Šie tyrimai bus pagrįsti daug didesne imtimi nei ta, kurią sudaro 12 žmonių ir kurią naudojo amerikiečių mokslininkai, ir parodys, kad Rusijos vakcina nuo naujų koronaviruso padermių, įskaitant Pietų Afrikos padermę, yra efektyvesnė nei kitos vakcinos, įskaitant "Pfizer".

Tegai:
Sputnik V, vakcina, koronavirusas, Rusija
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)
ES vėliava

Rusijos URM teigia, kad nesibels į uždarytas santykių su ES duris

(atnaujinta 18:01 2021.04.16)
Teigiama, kad nors Europos Sąjungos atstovai "garsiai kartoja" teiginius apie sąveikos poreikį abipusės svarbos srityse, šie žodžiai nepatvirtinami veiksmais

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Rusija nepasibels į uždaras bendradarbiavimo su Europos Sąjunga duris, Briuselis imituoja sąveiką, griauna jos architektūrą, sakė Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos Europos bendradarbiavimo departamento direktoriaus pavaduotojas Artiomas Bulatovas, praneša RIA Novosti.

"Faktinis glaudaus bendradarbiavimo su mūsų šalimi modeliavimas jokiu būdu negali pakeisti struktūrinio dialogo", — internetiniame seminare "Rusijos ir ES bendradarbiavimo perspektyvos ekologijos srityje" sakė Bulatovas.

Jis pabrėžė, kad nors Europos Sąjungos atstovai "garsiai kartoja" teiginius apie sąveikos poreikį abipusės svarbos srityse, šie žodžiai nepatvirtinami veiksmais: visa per daugelį metų besiformavusi bendradarbiavimo architektūra buvo sunaikinta, sakė diplomatas.

Jis pabrėžė, kad yra bendri interesai rasti bendradarbiavimo sritis, Rusija yra tam pasirengusi.

"Visi pasiūlymai yra ant stalo, tačiau mes nebelsime į uždaras duris, kamuolys yra ES pusėje", — sakė jis.

Rusijos ir Vakarų santykiai pablogėjo 2014 metais dėl padėties Ukrainoje ir aplink Krymą, kuris po referendumo pusiasalyje tapo Rusijos teritorijos dalimi.

JAV, Europos Sąjunga ir Kanada apkaltino Maskvą kišimusi į Kijevo reikalus ir įvedė jai sankcijas. Rusijoje jie į tai atsakė maisto embargu. Be to, šalies valdžia ne kartą pažymėjo, kad kalbėti su Maskva sankcijų kalba yra neproduktyvu. 

Tegai:
santykiai, Rusija, ES
Vakcina Sputnik V

"Sputnik V" yra veiksmingas ir gyvūnų vakcinacijai, pareiškė Gincburgas

(atnaujinta 10:59 2021.04.16)
Gyvūnus reikia vakcinuoti ne tik siekiant juos apsaugoti, bet ir tam, kad būtų sustabdyta viruso cirkuliacija tarp žmonių ir gyvūnų, mano Gamalėjaus tyrimų centro vadovas

VILNIUS, balandžio 16 — Sputnik. Vakcina "Sputnik V" gali gerai apsaugoti nuo koronaviruso ir gyvūnus, tačiau pirmiausia reikia paskiepyti žmones, RIA Novosti pareiškė Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos Gamalėjaus nacionalinio epidemiologinių ir mikrobiologinių tyrimų centro direktorius Aleksandras Gincburgas.

Argentinos prezidentas skiepijamas Sputnik V vakcina nuo COVID-19
Пресс-служба администрации президента Аргентины

"Esu daugiau nei įsitikinęs, kad "Sputnik V" apsaugos ir gyvūnus, ir gerai apsaugos, tačiau pirmiausia reikia skiepyti žmones", — pasakė Gincburgas.

Jis pažymėjo, kad gyvūnus reikia skiepyti ne tik jų apsaugai, bet ir tam, kad būtų sustabdyta viruso cirkuliacija tarp žmonių ir gyvūnų.

Gamalėjaus centre "Sputnik V" buvo išbandyta su gyvūnais, visi ikiklinikiniai tyrimai buvo atlikti su jais, todėl galima drąsiai teigti, kad šis preparatas veikia, pabrėžė Gincburgas.

"Kitas klausimas, kad specialiai gyvūnams pagaminta vakcina yra daug pigesnė nei mūsų ir tuo pačiu metu taip pat veikia", — pridūrė Gincburgas.

Šiuo metu Rusijoje yra užregistruotos trys vakcinos COVID-19 profilaktikai — tai preparatai "Sputnik V", "EpiVacCorona" ir "CoviVac". Pirmoji ir antroji vakcinos jau patvirtintos skiepyti vyresnius nei 60 metų žmones, tačiau "CoviVac" kol kas patvirtinta vartoti žmonėms nuo 18 iki 60 metų. Kaip balandžio pradžioje pranešė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška, šio preparato tyrimai vyresniems nei 60 metų žmonėms dar vykdomi.

Visos trys vakcinos numato dviejų preparato komponentų įvedimą. Taigi, antroji injekcija "Sputnik V" turi būti atlikta po trijų savaičių, antrą "EpiVacCorona" skiepą galima atlikti po diejų-trijų savaičių, o "CoviVac" injekcijos atliekamos su dviejų savaičių intervalu.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, koronavirusas
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga (367)

Internete paskelbtas erdvėlaivio "Sojuz MS-17" ir įgulos nusileidimo vaizdo įrašas

(atnaujinta 13:05 2021.04.17)
Kaip pažymi "Roskosmos", visos nusileidimo iš Žemės orbitos operacijos vyko įprastu režimu, įgula jaučiasi gerai

Erdvėlaivis "Sojuz MS-17" iš Tarptautinės kosminės stoties (TKS) pristatė Rusijos kosmonautus Sergejų Ryžikovą ir Sergejų Kudą-Sverčkovą bei NASA astronautę Ketlin Rubins. Erdvėlaivis nusileido Kazachstane.

Internete paskelbtas erdvėlaivio nusileidimo vaizdo įrašas.

"Visos nusileidimo iš Žemės orbitos operacijos vyko įprastu režimu, įgula jaučiasi gerai", - sakoma "Roskosmos" pranešime.

Po jų grįžimo į Žemę, TKS liko septyni žmonės. 64 ekspedicijos TKS  įgula į orbitą pateko prieš 184 dienas.

Tegai:
kosmosas, Žemė, erdvėlaivis, internetas