Rusijos URM

Rusijos URM paragino Čekiją įvardyti Vrbeticos sandėliuose saugomus ginklus

(atnaujinta 22:38 2021.04.26)
Sekmadienį Čekijos prezidentas Milošas Zemanas pareiškė, kad tyrimas dėl 2014 metų Vrbeticos sprogimų atskleidė, jog ginklai sandėliuose, kuriuose įvyko sprogimai, priklauso bulgarų verslininkui

VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Praha yra įpareigota atskleisti pasaulio bendruomenei, kurie ginklai buvo saugomi Vrbeticos (Čekija) sandėliuose, kurie sprogo 2014 metais, sakė Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Sekmadienį Čekijos prezidentas Milošas Zemanas pareiškė, kad tyrimas dėl 2014 metų Vrbeticos sprogimų atskleidė, kad ginklai sandėliuose, kuriuose įvyko sprogimai, priklauso bulgarų verslininkui.

Anksčiau "New York Times" pranešė, jog ginklų prekeivis Emilianas Gebrevas nukreiptu elektroniniu laišku pripažino, kad 2014 metais tiekė ginklus Ukrainai įkarštyje šalies rytuose, taip pat patvirtino, kad tiekė šaudmenis sandėliams Vrbeticoje.

Rusijos ambasada Baltarusijoje
© Sputnik / Александр Мазуркевич

"Vokietijos spauda, ​​Čekijos spauda atkreipė dėmesį į tai, kur iš tikrųjų ir kaip šie ginklai buvo naudojami. Juk jis ne tik juos kontroliavo, bet ir ne tik kontroliavo šį biurą, priklausantį Bulgarijos piliečiui ir šios teritorijos. Ar ji kažką padarė su šiais ginklais? Tai yra pats klausimas (atsakymas), į kurį pasaulio bendruomenė turėtų gauti iš Prahos: kas ten buvo saugoma", — RIA Novosti cituoja Zacharovą.

Ji taip pat teigė, kad Vokietijos žiniasklaidai "atkasė", kad buvo ir priešpėstinių minų. "Klausimas Prahai: kas buvo saugoma šiuose sandėliuose? Antras klausimas: kaip kitos valstybės pilietis disponavo tuo, kas buvo šiuose sandėliuose? Kuo remdamasis jis disponavo viskuo, kas ten buvo? Ar yra teisinis pagrindas?" — pridūrė ji, ragindama Prahą atsakyti į šiuos klausimus.

Čekijos ministras pirmininkas Andrejus Babis balandžio 17 dieną sakė, kad valdžia įtarė Rusijos specialiąsias tarnybas dėl dalyvavimo sprogime šaudmenų sandėlyje Vrbeticoje 2014 metais. Savo ruožtu ministro pirmininko pirmasis pavaduotojas ir užsienio reikalų ministras Janas Hamačekas pareiškė, kad iš šalies bus išsiųsti 18 Rusijos diplomatų, kurie privalo palikti šalį per 48 valandas.

Kaip ir tikėtasi, kitą dieną Rusija paskelbė atsakomąsias priemones dėl diplomatų išsiuntimo iš Prahos. Į Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministeriją iškviestas Čekijos Respublikos ambasadorius Vitezslavas Pivonka buvo informuotas, kad 20 ambasados ​​darbuotojų paskelbta persona non grata, kurie per 24 valandas turi palikti Rusijos Federacijos teritoriją.

Čekijos užsienio reikalų ministerijos vadovas Jakubas Kulganekas pareikalavo, kad Rusija grąžintų ištremtus Čekijos diplomatus į Maskvą, o negavusi teigiamo atsakymo, Praha vėl paskelbė apie Rusijos ambasados ​​dydžio mažinimą, nurodydama terminą iki gegužės pabaigos.

Kaip teigiama Rusijos užsienio reikalų ministerijoje, Praha, gaudama atsaką į nedraugiškus veiksmus, gavo tai, ko nesapnavo net košmare.

Tegai:
Čekija, Rusija
Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas

Puškovas papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja Baidenas

(atnaujinta 11:09 2021.05.10)
Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos senatorius Aleksejus Puškovas "Telegram" papasakojo, apie kokią Rusiją svajoja JAV prezidentas DŽo Baidenas.

"Baidenas svajoja apie 90-ųjų Rusiją, tai yra apie priklausomą ir paklusnią Rusiją, panašią į Ukrainą. Tačiau Rusijos ten nesugrąžinti: tai praeitis", — sakė Puškovas.

Senatorius paragino Amerikos lyderį "nustoti svajoti" ir pabrėžė, kad Baideno viltys nepasiteisins.

Anksčiau Turkijos agentūros "Anadolu" žurnalistas Ilyas Kemaloglu rašė apie JAV norą grąžinti Rusiją į Boriso Jelcino prezidentavimo metus.

Dar šia tema
"Akivaizdus melas": karo ekspertas apie NATO signalą Rusijai
Ekspertas įvertino Suomijos žvalgybos pranešimą apie Rusijos veiklą Europoje
"Putinas įspėjo varžovus". Ką užsienio žiniasklaida rašė apie Pergalės paradą
Rusijos kariai, archyvinė nuotrauka

Federacijos Taryba pažadėjo "nedelsiant suduoti atkirtį" Europos puolimo atveju

(atnaujinta 20:40 2021.05.09)
Anksčiau Suomijos gynybos ministerijoje buvo paskelbta ataskaitą, kurioje skelbiama apie aukštą Rusijos pasirengimą naudoti ginkluotąsias pajėgas Europos regione

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos Federacijos Tarybos Tarptautinio komiteto narys Sergejus Cekovas pareiškė, kad Europa turėtų žinoti apie triuškinančią atkirtį, kurią Europa gaus, jei užpuls Rusiją.

Anksčiau Suomijos gynybos ministerijoje buvo paskelbta ataskaitą, kurioje skelbiama apie aukštą Rusijos pasirengimą naudoti ginkluotąsias pajėgas Europos regione. Be to dokumente buvo labai aukštai įvertintas Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų paruošimas.

"Europoje turėtų žinoti, kad atakos prieš Rusiją atveju, jie sulauks greitą ir triuškinančią atkirtį", — sakė RIA Novosti Cekovas.

Tarybos narys pabrėžė, kad Rusijos Federacija nesiruošia atakuoti, tačiau gali suduoti atkirtį.

"Pareiškimas apie aukštą mūsų ginkluotųjų pajėgų pasirengimo lygį yra objektyvus vertinimas", — pridūrė jis.

Pasisakymai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš Vakarų politikų. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos vadovo Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neturi planų pulti, bet tiesiog naudojasi prielaida, siekdamas dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų padidėjimo Europoje.

Tegai:
Europa, Rusija