Mėnulis ir lėktuvas

Rusija sukurs erdvėlaivį gyvūnams į Mėnulį siųsti

(atnaujinta 16:51 2021.04.28)
Darbai turėtų būti atlikti iki 2022 metų lapkričio 15 dienos, o iki 2023 metų lapkričio 15 dienos turi būti apsispręsta dėl erdvėlaivio projektinės išvaizdos. Apie aparato paleidimo laiką nepranešama

VILNIUS, balandžio 28 — Sputnik. Korporacija "Roskosmos" užsakė erdvėlaivį gyvūnams siųsti į Mėnulį, praneša RIA Novosti su nuoroda į vyriausybės pirkimų tinklalapį.

"Vyks naujos kartos kosminio komplekso "Vozvrat-MKA-L" su grįžtamuoju aparatu naudojimo gyvūnams ir kitiems biologiniams objektams pristatyti į Mėnulio apylinkes (Lagranžo taškas L1 (315 tūkst. kilometrų nuo Žemės — Sputnik) probleminių klausimų, perspektyvų bei medicininių ir biologinių tyrimų, susijusių su bendra tarpplanetinių skrydžio veiksnių įtaka gyviems organizmams, atliekant eksperimentus su gyvūnais ir kitais biologiniais objektais, atlikimo analizė", — sakoma valstybės pirkimų tinklalapyje paskelbtuose dokumentuose.

Darbai turėtų būti atlikti iki 2022 metų lapkričio 15 dienos, o iki 2023 metų lapkričio 15 dienos turi būti apsispręsta dėl erdvėlaivio "Vozvrat-MKA-L" projektinės išvaizdos. Apie aparato paleidimo laiką nepranešama.

Anksčiau "Roskosmos" planuose figūravo tik biologiniai palydovai "Vozvrat-MKA" ir "Bion-M". "Vozvrat" paleidimas planuojamas po 2025 metų iki 200 tūkstančių kilometrų atstumu, o "Bion" — į 800 kilometrų aukštį 2023 metais. "Vozvrat-MKA" keleiviais turėtų tapti 20 pelių, kaip papasakojo 2020 metais interviu RIA Novosti Rusijos mokslų akademijos Biomedicininių problemų instituto direktoriaus pavaduotojas mokslo klausimais Vladimiras Syčevas. O "Bion" į kosmosą skris pelės, ropliai, vabzdžiai, augalai ir mikroorganizmai.

Tegai:
Mėnulis, kosmosas, Roskosmos
Dar šia tema
Rusijoje manoma, kad JAV neįvertina "Roskosmos" techninio potencialo
Šaltinis: naujas rusiškas mini-"Buran" bus nepilotuojamas
NASA pirmą kartą nusiųs TKS įgulą daugkartinio naudojimo erdvėlaiviu ir raketa
"Amazon" paleis palydovus devyniomis raketomis su rusišku RD-180 varikliu
Amerikiečių tinklaraštininkas papasakojo apie JAV baimę dėl TSRS
Rusijos kariai, archyvinė nuotrauka

Federacijos Taryba pažadėjo "nedelsiant suduoti atkirtį" Europos puolimo atveju

(atnaujinta 20:40 2021.05.09)
Anksčiau Suomijos gynybos ministerijoje buvo paskelbta ataskaitą, kurioje skelbiama apie aukštą Rusijos pasirengimą naudoti ginkluotąsias pajėgas Europos regione

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Rusijos Federacijos Tarybos Tarptautinio komiteto narys Sergejus Cekovas pareiškė, kad Europa turėtų žinoti apie triuškinančią atkirtį, kurią Europa gaus, jei užpuls Rusiją.

Anksčiau Suomijos gynybos ministerijoje buvo paskelbta ataskaitą, kurioje skelbiama apie aukštą Rusijos pasirengimą naudoti ginkluotąsias pajėgas Europos regione. Be to dokumente buvo labai aukštai įvertintas Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų paruošimas.

"Europoje turėtų žinoti, kad atakos prieš Rusiją atveju, jie sulauks greitą ir triuškinančią atkirtį", — sakė RIA Novosti Cekovas.

Tarybos narys pabrėžė, kad Rusijos Federacija nesiruošia atakuoti, tačiau gali suduoti atkirtį.

"Pareiškimas apie aukštą mūsų ginkluotųjų pajėgų pasirengimo lygį yra objektyvus vertinimas", — pridūrė jis.

Pasisakymai apie "Rusijos grėsmę" periodiškai skamba iš Vakarų politikų. Maskva ne kartą pabrėžė, kad Rusija niekada nepuls jokios NATO šalies. Pasak Rusijos Federacijos užsienio reikalų ministerijos vadovo Sergejaus Lavrovo, NATO puikiai žino, kad Maskva neturi planų pulti, bet tiesiog naudojasi prielaida, siekdamas dislokuoti daugiau įrangos ir batalionų šalia Rusijos sienų. Maskva ne kartą išreiškė susirūpinimą dėl Aljanso pajėgų padidėjimo Europoje.

Tegai:
Europa, Rusija
Sputnik V, archyvinė nuotrauka

Bundestago deputatas atvyko į Maskvą pasiskiepyti "Sputnik V"

(atnaujinta 18:52 2021.05.09)
Bundestago narys mano, kad "Sputnik V" neįleidimas į Vokietiją yra susijęs su politinėmis priežastimis, siekiant pakenkti abiejų šalių santykiams

VILNIUS, gegužės 9 — Sputnik. Kairiųjų partijos Bundestago deputatas Dieteris Damas atvyko į Maskvą skiepytis "Sputnik V".

Jis pats apie tai pasakojo žurnalistams. Damas pabrėžė, kad jis nebijo būti paskiepytas rusiška vakcina. Jo nuomone, "Sputnik V" nepriėmimas į Vokietiją yra susijęs su politinėmis priežastimis.

"Tai yra bandymas pasinaudoti kiekviena proga sugadinti Rusijos ir Vokietijos santykius. Mūsų vyriausybė, deja, netgi pasirengusi paaukoti vokiečių gyvybes politiniais tikslais", — cituoja deputatą RIA Novosti.

"Sputnik V" pasirinkimą jis paaiškino tuo, kad tai buvo "labiau klasikinė vektorinė vakcina".

"Dirbau medicinoje ir psichologijoje, žinau, kad klasikinės vektorinės vakcinos yra naudingesnės mūsų imuninei sistemai nei šiuolaikinės. Šia prasme "Sputnik" yra geresnė nei "AstraZeneca", — sakė jis.

Be to, jis pavadino "Sputnik V" saugesniu šalutinių poveikių atžvilgiu.

"Tai visada yra galimybė, jei esate paskiepytas. Užduotis yra sumažinti to tikimybę, ir šia prasme man atrodo, kad "Sputnik" yra saugesnis variantas", — pabrėžė Damas.

Klinikiniai vakcinos Sputnik Light tyrimai, archyvinė nuotrauka
Пресс-служба НИИ эпидемиологии и микробиологии им. Н.Ф. Гамалеи

"Sputnik V" vakciną, pirmąją pasaulyje registruotą preparatą koronaviruso profilaktikai, sukūrė Gamalėjaus Nacionalinis epidemiologijos ir mikrobiologijos tyrimų centras, remiamas Rusijos tiesioginių investicijų fondo. Jis sukurtas gerai ištirtoje žmogaus adenoviruso vektoriaus platformoje. Remiantis 3,8 milijono paskiepytų rusų duomenų analize, kūrėjai jo efektyvumą vertina 97,6 proc.

Šiai dienai "Sputnik V" jau patvirtino 64 šalys, kuriose gyvena daugiau kaip 3,2 milijardo žmonių.

Tegai:
Sputnik V, vakcinacija, vakcina, Rusija, Vokietija
Pasienietis

Pasieniečiai prie sienos su Rusija aptiko karo laikų artilerijos sviedinį

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo

VILNIUS, gegužės 10 — Sputnik. Pasieniečiai, patruliuodami prie sienos su Rusija, aptiko karo laikų artilerijos sviedinį. Apie tai pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Sekmadienį VSAT pareigūnai patruliavo pasienio su Rusija ruože, Vilkaviškio rajono Lauckaimio kaimo ribose. Čia esančiame lauke pasieniečiai pastebėjo artilerijos sviedinį.

Pasieniečiai atitvėrė vietovę ir ėmėsi jos apsaugos. Apie sprogmenį buvo pranešta Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojams.

Nustatyta, kad pasieniečių radinys buvo pavojų kėlęs 76 mm artilerijos sviedinys, likęs nuo Antrojo pasaulinio karo.

Atvykę išminuotojai sprogmenį sunaikino vietoje.

Tegai:
artilerijos sviedinys, pasieniečiai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
Dar šia tema
Baltarusijos pilietis Medininkuose pasieniečiams pateikė vairuotojo pažymėjimo klastotę
Vagone su trąšomis rastas slaptas 112 tūkst. eurų vertės krovinys
Purvėnų tvenkinyje žvejoję Lietuvos piliečiai su valtimi nuplaukė į Baltarusiją