Rusai?..  Atleisti!

Kai pavojinga remontuoti sraigtasparnius

190
(atnaujinta 11:14 2017.04.14)
Skandalingas Lietuvos karinių oro pajėgų vado Audronio Navicko atsistatydinimas dėl jo planų remontuoti sovietų laikų sraigtasparnius Rusijoje sukėlė daug abejonių ne tik tarp specialistų, bet ir tarp paprastų lietuvių

— Labas, Andriau. Nesenai perskaičiau naujieną apie pagrindinio Lietuvos karinio lakūno atsistatydinimą už tai, kad jis norėjo surengti planinį sraigtasparnių remontą. Nesuprantu aš, už ką jį bara ir veja iš tarnybos? Štai tu — mechanikas, ir paaiškink man, ar reikia iš viso atlikti techninę apžiūrą ir remontą? Juk tai papildomos išlaidos. O šiaip, gali važinėti, kol mašina sustos ar sraigtasparnis nukris. Tuomet ir reikės remontuoti techniką, ar ne tiesą sakau?

— Sveikas, Jonai. Tu nepainiok technikos su politika. Aišku, remontuoti techniką ir atlikti bet kokius planinius darbus geriau firminiuose paslaugų centruose, kur tobulos technologijos, standartinės detalės padarytos iš kokybiškų medžiagų, o ne pigūs analogai iš neaišku kokių trečiųjų šalių dirbtuvių. Ir, aišku, tuos pačius sovietinius sraigtasparnius remontuotų Rusijos specialistai arba centrai, turintys holdingo "Rusijos sraigtasparniai" sertifikatus. Bet šiandien Rusija yra pagrindinis Lietuvos priešas. O tu patikėtum savo "plieno žirgą" priešui? Tai va!

Taigi Navicką iš tarnybos atleido teisėtai. Maža to, kad tyčiojosi iš mūsų kariuomenės vado patriotizmo, tai dar ruošėsi atiduoti du mūsų senukus sraigtasparnius MI-8T rusams. O jeigu jie (Rusijos specialistai — Sputnik) prikiš į mūsų sraigtasparnį savo elektronikos, kuri pradės veikti prieš jiems įsibraunant į Lietuvą? Baisu net pagalvoti!

— O aš manau, visa tai atrodo labai juokingai. Lietuvos valdžia greitu metu paskęs savo antirusiškoje isterijoje ir paranojoje. Jiems jau atrodo, kad pagamintas Rusijoje ožinis kranas "slaptai stebi" NATO tankų įkrovimą. O čia sovietinius sraigtasparnius nežinome, kaip suremontuoti, kad jų nepaliestų "rusų ranka"… Tai gal geriau supjaustykime juos į metalo laužą ir viskas! Gal viską, prie ko prisiliesdavo rusai, utilizuosime. Štai, pavyzdžiui, Vilniaus televizijos bokštą pastatė sovietų laikais. Tai gal ten įkišo klausymosi aparatūrą?

"Achemą" Klaipėdos uostą, "Mažeikių naftą" — viską sunaikinti! Palikti tik tai, ką Nepriklausomybės laikais pastatė — prekybos centrą "Maximą" ir naujas degalines.

— Na jau, Jonai, nesinervink! Viskam savo laikas — ir sunaikinsime! Visus rusų šnipus Seime ir Vyriausybėje pagausime. Su Audroniumi Navicku jau susidorojome. Liko tik Mindaugą Bastį išvyti. O vėliau ir visus, kas nors vieną gerą žodį apie Rusiją pasakė nuo tų laikų, kai pradėjo kalbėti. Ir ateis į Lietuvą "šviesi ateitis".

— Kam ji švies ši ateitis? Tiems, kas dar pasiliks Lietuvoje po to, kai visi dirbantys žmonės paliks tėvynę? O pasiliks tie, kas nemoka dirbti rankomis, tik liežuviais plaka… O kas likusius maitins? Ar apie tai tu, Andriau, pagalvojai?

— Nieko, kaip nors susidorosime. Svarbiausia, kad be rusų. Dabar patikrinsime visus Seimo narius ir ministrus su poligrafu, ar simpatizuoja jie Rusijai. Tada imsimės tikrinti rinkėjus, kurie už juos balsavo.

— Kur gi tiek melo detektorių rasime?

— Nusipirksime per Krašto apsaugos ministerijos viešiuosius pirkimus. Juk jos biudžetą didins iki 100% BVP. Juk lojalus valstybei pilietis — tai ginklas prieš agresorių.

— O ką gi darysime su nelojaliais?

— Dar pagalvosime. Bet variantų čia nedaug — iškeldinti arba izoliuoti. Spręsime pagal dėstomas mintis. Tavo mintys, beje, jau traukia link izoliacijos. Ruoškis, Jonai.

— Eik tu, Andriau! Iki to neprieis…. Iki pasimatymo!

190
Tegai:
karinės drausmės pažeidimas, Karinės oro pajėgos (KOP), Audronis Navickas
Skiepytis ar ne?

Skiepytis ar ne? Štai kur mįslė

(atnaujinta 14:51 2020.11.27)
Lietuvoje kol kas nepavyko pažaboti koronaviruso. Naujosios valdžios atstovai teigia iš esmės pakeisiantys kovos su COVID-19 taisykles ir priemones

Tačiau gyventojų vakcinacijos klausimas išlieka pirmoje darbotvarkės vietoje. Tam jau buvo skirtos lėšos, vyksta derybos su gamintojais dėl vakcinos įsigijimo. Bet patys Lietuvos gyventojai pasiskirstė į skiepų oponentus ir šalininkus. Iš tiesų, ilgalaikės vakcinos nuo koronaviruso pasekmės, galinčios paveikti jau egzistuojančias žmonių ligas, vis dar nėra visiškai žinomos.
— Elvyra, girdėjau, kad tau prieš mėnesį buvo diagnozuotas koronavirusas. Kaip susitvarkei su liga?

— Viskas buvo taip, kaip aprašė gydytojai ir užsikrėtusieji. Skonio ir kvapo praradimas, sąnarių skausmas ir karščiavimas penkias dienas. Laimei, kaip sakė gydytojai, patyriau lengvą koronaviruso formą, ir, kaip parodė rentgeno nuotrauka, mano plaučiai nebuvo labiau paveikti nei dėl paprastos plaučių uždegimo. Bet ar organizme atsirado antikūnų, ar ne, dar nežinau. Tam reikia atlikti atskirą tyrimą, o kadangi gydymo įstaigos dabar yra pilnos, jie man liepė kol kas palaukti.

— O man kelia nerimą vakcinacijos klausimas. Aš nepasigavau koronaviruso. Bendravau su užsikrėtusiu asmeniu, tačiau testas parodė neigiamą rezultatą. Ir dabar man neramu, ar skiepytis, ar ne, kai vakcina pasirodys Lietuvoje. Atidžiai stebiu žiniasklaidos informaciją apie skirtingas vakcinas — rusų, amerikiečių, europiečių. Ir kuo daugiau klausausi ir skaitau, tuo blogiau.

— Aš irgi apie tai galvoju. Juk pakartotinės ligos atvejai jau užfiksuoti. Tai reiškia, kad net jei ir susidarė antikūnai, nėra šimtaprocentinės garantijos, kad daugiau nebeužsikrėsiu šia infekcija. Nenorėčiau vėl patirti šį košmarą. Net ne tiek dėl fizinės, kiek dėl emocinės būsenos. Juk prisimink, kaip prieš pusmetį, per pirmąją bangą, žmonės išsigando. Koronaviruso infekcija buvo suvokiama beveik kaip tikra mirtis. Na, kaip AIDS savo laiku.

— Taip, aš prisimenu AIDS baimę praėjusio amžiaus 90-aisiais. Tada daugelis paprasčiausiai atsisakė lytinių santykių, bijodami pasigauti šią mirtiną ligą. O dabar kažkaip nieko nerašo apie AIDS. Ar jis dingo? Kažkaip keista. Gal pamiršime ir koronavirusą?

— Nesvajok, jau sakė, kad bus trečia ir ketvirta bangos. Ir šioje situacijoje aš dar labiau nerimauju dėl savo, o dėl savo tėvų sveikatos. Mano mama turi rimtų virškinimo problemų, o tėvas serga vėžiu. Jei staiga susirgtų koronavirusu, tai gali jį nužudyti. Bet vakcina yra lengvos formos ligos skiepijimas. O kur dar garantija, kad tėvo organizmas, nusilpęs po chemoterapijos, susitvarkys net su lengva forma. Štai kodėl mūsų šeimoje taip atsargiai vertina ne tik virusą, bet ir skiepus. Bet, kaip girdėjau per televiziją, skiepai gali sukelti komplikacijų. O ką tada daryti?

Tegai:
koronavirusas, skiepai
Keičiasi Tichanovskajos kuratoriai

Keičiasi Tichanovskajos kuratoriai

(atnaujinta 16:44 2020.11.24)
Prezidentas Gitanas Nausėda konferenciniu skambučiu aptarė situaciją Baltarusijoje su Lietuvoje esančia Svetlana Tichanovskaja, kurią Lietuvos valdžia laiko "išrinktąja prezidente"

Pasikeitus valdžiai šalyje, matyt, pasikeis ir kuratoriai, rašantys Tichanovskajai kalbas ir aiškinantys, kaip paveikti tautiečius ir priversti juos protestuoti prieš valdžią Baltarusijoje.

— Nikolajau, girdėjau, kad Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda priėmė mūsų prezidentę Svetlaną Tichanovskają! Tiesa, tik nuotoliniu būdu. O aš, pabėgęs iš Baltarusijos, dar neturėjau progos gyvai pamatyti mūsų lyderės! Tegyvuoja Baltarusija!

— Labas Jaroslavai! O man pasisekė net paspausti ranką Svetlanai. Bet tai buvo labai seniai. Kai ji ką tik buvo atvykusi čia, į Lietuvą, iš Minsko. Tiesa, nuo tada ji neturi laiko paprastiems baltarusiams, kurie gyvena Lietuvoje. Dabar ji vis dažniau susitinka su Europos valstybių ir pasaulio premjerais bei prezidentais! Štai kokias pasaulio politikos aukštumas pasiekė paprasta baltarusė namų šeimininkė!

— Taip, dabar ji yra prezidentė! Girdėjau, kad ji čia turi net savo administraciją. Vietiniai politikai jai kuo puikiausiai padeda. Tai buvo toks Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, todėl jis ir jo padėjėjai mūsų Svetą labai daug ko išmokė, visų tarptautinės politikos subtilybių. Tik pažvelk, kaip ji dabar gali gražiai patekti į aukštus kabinetus, kaip laisvai ji kalba pasaulinio lygio konferencijose! Kokius interviu ji duoda  pasaulio žiniasklaidai! Tikras prezidentė!

— O mano artimieji Baltarusijoje taip jaudinasi, kai pamato ją ekrane! Ir po kiekvieno tokio interviu su entuziazmu eina per lietų ir šlapdribą į protestų maršus! Tiesa, kartais jie skundžiasi, kad vėluojama sumokėti už šias eitynes.

— Kas jiems už tai moka? Mano artimieji iš sielos pašaukimo apsivynioja baltai raudonomis vėliavomis ir žygiuodami gatvėmis šaukia "Tegyvuoja Baltarusija!"

— Kokie kvailiai! Kaip manai, kuriems galams Europos Sąjunga mums skiria milijonus eurų?! Taip siekiama paremti protestuotojus ne tik morališkai, bet ir finansiškai. Iš tiesų, protestuoti tuščiu skrandžiu nėra taip patogu, kaip pilnu. Už tai jiems — europiečiams, ypatinga mūsų padėka! Ir noriu padėkoti Lietuvai už moralinę ir materialinę pagalbą mūsų "vyriausybei tremtyje", kuriai vadovauja Svetlana Tichanovskaja! Tikiuosi, kad pasikeitus valdžiai Lietuvoje ši pagalba tik didės ir vietoj Lino Linkevičiaus naujasis Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis dar daugiau dėmesio skirs Baltarusijos reikalams. O mūsų vaikai, atvykę į Lietuvą su pabėgėlio statusu, bus gerai maitinami ir apgyvendinti patogiuose apartamentuose, o ne pabėgėlių centro nakvynės namuose. Tegyvuoja Baltarusija ir Lietuva!

Tegai:
Gitanas Nausėda, Svetlana Tichanovskaja
Vilniaus geležinkelio stotis, archyvinė nuotrauka

Vilniaus geležinkelio stoties peronuose uždrausta rūkyti

(atnaujinta 14:41 2020.11.29)
Visuose peronuose paviešinti ženklai, nurodantys, kad čia — nerūkymo zona ir keliaujantys kvėpuos grynu oru, be cigarečių dūmų ir nemalonių kvapų

VILNIUS, lapkričio 29 — Sputnik. Vilniaus geležinkelio stoties peronai paskelbti nerūkymo zona. Apie tai pranešė "Lietuvos geležinkelių" bendrovės spaudos tarnyba.

Prie Vilniaus geležinkelio stoties atidaryta rūkymui skirta atskira erdvė — ją, einant nuo pirmojo perono, lengva rasti pagal nuorodas. Atitinkamai visuose peronuose paviešinti ženklai, nurodantys, kad čia — nerūkymo zona ir keliaujantys kvėpuos grynu oru, be cigarečių dūmų ir nemalonių kvapų.

"Suprantame, kad mūsų klientai turi skirtingus įpročius. Visgi vienų žmonių pasirinkimai neturėtų kenkti kitiems. Todėl ir paskelbėme peronus nerūkymo zona, o rūkantiems įkūrėme atskirą, patogiai pasiekiamą erdvę. Su komanda jaučiame atsakomybę už savo klientų sveikatą — nenorime, kad jie, laukdami traukinio, kvėpuotų cigarečių dūmais", — pasakoja "LTG Link" vadovas Linas Baužys.

Vilniaus savivaldybės vicemerė Edita Tamošiūnaitė, šnekėdama apie iniciatyvą, priminė ir kitas nerūkymo zonas, esančias Vilniuje.

"Džiaugiuosi, kad bendrovė "LTG Link", bendradarbiaudama su mumis, Vilniaus geležinkelio stotyje įrengė specialią atskirą rūkymo erdvę, o peronus paskelbė nerūkymo zona. Tokių vietų sostinės viešosiose erdvėse yra ne viena. Draudžiama rūkyti Vinco Kudirkos aikštėje, Bernardinų sode, vaikų žaidimo aikštelėse ir viešojo transporto laukimo paviljonuose. Tokiu būdu mėginame mažinti rūkymo poveikį tiek nepilnamečiams, tiek ir likusiai visuomenei", — sakė Tamošiūnaitė.

Nerūkymo zona Vilniaus geležinkelio stoties peronuose taikoma tiek įprastoms, tiek elektroninėms cigaretėms. Netrukus peronus skelbti nerūkymo zonomis planuojama ir kitose didžiosiose stotyse — Kauno, Klaipėdos, Šiaulių.

Tegai:
Lietuvos geležinkeliai, Vilnius, geležinkelio stotis
Dar šia tema
LG: Baltarusijos sienos uždarymas nepaveikė geležinkelių transporto
Rusija gali pasiūlyti Baltarusijai pastatyti trąšų perkrovimo terminalą