Kur mano  degtukai?!. Kur mano  druska?!.

Lietuvius jaudina karinės pratybos "Zapad 2017"

507
Lietuva ne mažiau nei rusai ir baltarusiai ruošiasi karinėms pratyboms "Zapad-2017", kurios vienu metu vyks Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje

— Arūnai, kam tau tiek druskos ir degtukų?

— Vytautai, kas per kvaili klausimai? Nejaugi tu nežinai, kad karo metu — tai paklausiausios prekės? Aš dar ir kruopų su troškiniu kiekvieną mėnesį prisiperku ir sudedu viską į palėpę, kurią įrengiau dar pernai. Juk jau rudenį rusai ateis, viską sunaikins ir mums beliks tik kaip nors išgyventi.

— Iš kur tokios mintys, Arūnai?

— Taigi rusai kartu su baltarusiais ir kinais prisidengdami pratybomis "Zapad-2017" planuoja įsibrauti į Lietuvos teritoriją, užkariauti Suvalkų koridorių ir atkirsti Baltijos šalis nuo Europos ir siekia vėl atimti iš mūsų laisvę. Apie tai mus pastoviai perspėja ir prezidentė, ir Krašto apsaugos ministerija. Juk jie be priežasties negąsdins savo tautiečių. Štai ir ministerija neseniai išleido knygą apie tai, kaip veikti okupacijos metu ir kariauti su priešais visais imanomais būdais.

— Ir tu tiki?

— O kaip gi man netikėti Lietuvos vadovų žodžiais? Pasižiūrėk, kas pasaulyje darosi! Karas Sirijoje, Ukrainoje, Afganistane. Štai jau ir Kataras su Saudo Arabija ruošiasi kariauti. Kim Čen Unas vos ne kiekvieną savaitę paleidžia raketas ir grasina JAV. Greitai ir mūsų mažos Baltijos šalys pateks į karinį konfliktą. Aš po vakaro žinių be migdomųjų negaliu užmigti. Baisu!

— O tu mažiau televizorių žiūrėk ir klausyk, ką mums pasakoja apie "baisius rusus". Savo karines pratybas jie atlieka kartą per metus, o NATO pratybos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vyksta be partraukos jau nuo praeito rudens.  Į Lietuvą net atvežė amerikietiškus tankus ir ilgojo nuotolio oro gynybos sistemas "Patriot". Svetimų karių šalyje net neįmanoma suskaičiuoti!

Prezidentė prašo Amerikos visiems laikams dislokuoti Lietuvoje kariuomenę. O neseniai pati pasiūlė naudoti Lietuvos teritoriją oro gynybos sistemoms dislokuoti, kad NATO raketos galėtų nuskristi iki Maskvos ir dar toliau.

Taigi kas dar kam gresia? Manau, kad jeigu mes sumažintume savo karinį įniršį, tai ir rusai ne taip garsiai žvangintų ginklais. Jie net pakvietė Lietuvos karius stebėti „Zapad" pratybas. Kas tai, jei ne geros valios gestas?

— Gal jie tokie "taikūs" todėl, kad mato, jog mes esame pasiruošę tvirtai pasipriešinti bet kokiai provokacijai? Juk dar senovės romėnai sakė: "Sieki taikos — ruoškis karui". Štai ir prezidentė su džiaugsmu pranešė lietuviams, kad pratybų "Zapad" metu Lietuvoje bus padvigubinta oro policija.

Taigi, aš visiškai palaikau mūsų valdžios pastangas, siekiant susitiprinti valstybės gynybinę galią. Ir esu pasiruošęs iškęsti lietuvių gyvenimo lygio prastėjimą, kad padidinti išlaidas gynybai. Bet mano anūkai jau tikrai gyvens laisvoje ir klestenčioje visuomenėje, saugomi NATO tankų ir  raketų.

507
Tegai:
Zapad 2017, karinės pratybos "Vakarai-2017", Vakarai-2017, Lietuva
Temos:
Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
Dar šia tema
Pratybų "Zapad-2017" metu JAV padidins karinį buvimą Lietuvoje
Baltarusija pakvietė Lietuvą į pratybų "Zapad 2017" dalį
Lietuva vis dar laukia kvietimo į "Zapad" pratybas
Agresyvi vaivorykštė

Agresyvi vaivorykštė

(atnaujinta 16:40 2020.07.03)
LGBT aktyvistai daro spaudimą Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris praėjusiais metais rinkimų kampanijos įkarštyje žadėjo į savo švarko atlapą įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį

Dabar lesbietės (L), gėjai (G), biseksualai (B) ir transseksualai (T) reikalauja, kad garbingas šeimos vyras Gitanas Nausėda viešai palaikytų netradicines krikščioniškos Lietuvos vertybes.

— Simonai, ar tu penktadienį eisi prie Prezidentūros? Mes su draugais eisime palaikyti LGBT aktyvistų! Jie turėtų priminti prezidentui šį pažadą — palaikyti visus Lietuvos piliečių sluoksnius!

— Arūnai, aš esu krikščionis ir visiškai nepriimu jokios vertybių propagandos, nepriimtinos daugumai lietuvių. Manau, kad tokie agresyvūs LGBT vertybių skatinimo metodai neturi nieko bendra su tikrai demokratinėmis vertybėmis ir ypač su tolerancija. Kodėl mano vaikai turėtų man užduoti keblius klausimus, kurių moko visokie propagandistai? Kodėl man ant kiekvieno kampo reikia priminti, kad visuomenėje yra visokių gėjų ir lesbiečių?

— Na, jie yra lygiaverčiai mūsų valstybės piliečiai. Kodėl jie žeminami kiekviename žingsnyje tik todėl, kad jie gyvena kartu su tos pačios lyties partneriu?!

— Pateik man konkrečių pavyzdžių, o ne tuščių frazių apie žeminimus. Kas ir kur draudžia miegoti su kuo nori? Ir anksčiau aš buvau gana tolerantiškas šių kategorijų žmonėms Lietuvoje, kai jie apie tai nešaukdavo kiekviename žingsnyje ir neorganizuodavo procesijų šventose Lietuvos vietose. Bet kuo garsiau LGBT aktyvistai šauks apie savo tariamai pažeistas teises, tuo labiau jų nekęs. Socialiniuose tinkluose vis dažniau matau žmones sakant, kad jie nenorom dėl tokios agresyvios kai kurių mažumų propagandos vis labiau linksta į rasizmą ir homofobiją. O socialiniuose tinkluose vis dažniau matau vaizdo įrašus apie tai, kaip kojomis trypiama vaivorykštės vėliava! Bet tai yra baisu!

— Be abejo, baisu! Kaip galima trypti kojomis seksualinės laisvės simbolį?! Už tai vandalus reikia grūsti į kalėjimą! Tai turi būti laikoma nusikaltimu!

— Taigi, jūs dabar apsiputoję reikalaujate griežtų bausmių tiems, kurie nepriima jūsų vertybių? Ir kokiu pagrindu?! Kiek žinau, gėjų, lesbiečių ir visokių seksualinių mažumų draugų mūsų šalyje yra ne daugiau kaip 2 proc. Tai kodėl jūs galite teisti likusius devyniasdešimt aštuonis procentus?! Be to, reikalauti iš Lietuvos prezidento atvirai paremti jūsų abejotinas vertybes! Ir jei aš pamatysiu Gitaną Nausėdą su vaivorykštės ženkliuku ant krūtinės, mano pagarba jam, kaip valstybės vadovui, nukris iki nulio...

Tegai:
Gitanas Nausėda, LGBT
Mūsų valstybę formuoja krikščionybė!

Lietuvoje ne visiems priimtinas "LGBT paramos mėnuo"

(atnaujinta 15:29 2020.06.30)
Visame pasaulyje vyksta "LGBT paramos mėnuo". JAV ir Didžiosios Britanijos ambasados iškėlė vaivorykštės spalvų vėliavas

Tačiau Lietuvoje, kuri pirmauja pagal visus "homofobijos reitingus", ne visi gyventojai pritaria tradicinių krikščioniškų šeimos vertybių paniekinimui. Net liberalų prastumtas tos pačios lyties asmenų santuokos pripažinimo įstatymas per daugelį metų nesugebėjo pereiti pirmojo priėmimo etapo.

— Rimantai, matau, kad pastarosiomis dienomis ateidamas į darbą vilki vaivorykštės spalvos marškinėliais. Ar tu gėjus?

— Ne. Aš tik stebiu šį globalų judėjimą (šypsosi). Bet LGBT vaikinams ir merginoms esu lojalus. Mano mylima mergina yra biseksuali ir bandau ją suprasti. Kodėl tu klausi? Ar esi homofobas?!

— Žinai, aš buvau ramus dėl gėjų ir lesbiečių, bet kai pradėjo transliuoti iš kiekvieno kampo, iš televizoriaus ekranų ir laikraščių puslapių apie tai, kokie jie nelaimingi, tada kilo priešiškumo jausmas. Kam šaukti apie teisių pažeidimus, kurių iš principo nėra? Papasakok man, kur yra gėjai ar lesbietės, kurie engiami darbe ar visuomenėje? O pavieniai atvejai nieko nesako apie sistemą.

— Bet žiūrėk, visuose homofobijos įvertinimuose apie Lietuvą kalbama su nerimu. Atseit, čia nemėgsta tos pačios lyties atstovų. Štai ir tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymas iki šiol nebuvo priimtas.

— Žinai, mielas drauge, sprendžiant iš statistinių skaičiavimų, mūsų visuomenėje yra apie 2 % LGBT žmonių. Taigi, kodėl ši agresyvi mažuma turėtų diktuoti, kokiais įstatymais turėtų vadovautis mūsų valstybė?! Mes esame krikščionys! Didžioji dauguma lietuvių išpažįsta šį tikėjimą. Ir kodėl turėtume savo įstatymuose daryti išnašas, prieštaraujančias mūsų gyvenimo būdui ir šeimos modeliams? Lai gėjai ir lesbietės daro, ką tik nori. Bet tegul jie nebando įtraukti mano vaikų ir anūkų į savo tinklus! Neduok Dieve! Priešingu atveju, mano kantrybė pasibaigs, o tada... Aš negaliu nieko garantuoti!

— Na, Algi, nesijaudink. Manau, kad tu nesmurtausi prieš žmogų, kuris gyvena pagal kitus įstatymus.

— Taip, aš esu taikus žmogus, bet tik tuo atveju, jei tai neliečia mano šeimos ir draugų. Tačiau nereikia manęs erzinti ir versti daryti tai, kas prieštarauja mano moralės principams.

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV, Lietuva, LGBT
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Kokia šiandien diena: liepos 4-osios šventės

(atnaujinta 23:49 2020.07.03)
Liepos 4-ąją švenčiama Tarptautinė kooperacijos diena, o katalikai šią dieną mini Šv. Karalienę Elzbietą Portugalę

Liepos 4-oji yra 185-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių. Nuo šios dienos iki metų galo lieka 180 dienų. Šią dieną Žemė yra toliausiai nuo Saulės.

Šiandien minima Tarptautinė kooperacijos diena. Ši diena paprastai švenčiama pirmąjį liepos šeštadienį — šiais metais tai liepos 4-oji. Šią dieną 1985 metais buvo įkurta Tarptautinė kooperatyvų sąjunga, kuri suvienijo 760 milijonų narių iš 100 šalių.

Nuo 1995 metų Jungtinių Tautų Organizacijos Generalinė Asamblėja rekomendavo minėti šią dieną, pagerbiant kooperatyvus kaip ekonominio ir socialinio išsivystymo ženklą.

Taip pat šią dieną katalikai mini Šv. Karalienę Elzbietą Portugalę (1271–1336). Ji buvo pamaldi, kantri. Karalius, rimtai susirgęs, įvertino žmonos taurumą, kilnumą, atgailavo dėl nuodėmių. Likusi našle (1325 m.) ji tapo pranciškone tretininke; atsidėjo maldai ir gailestingumo darbams. Ji pastatydino nemažai vienuolynų ir vėliau persikėlė į vieną iš jų — labai griežtos regulos klarisių vienuolyną.

Lietuvos istorijoje liepos 4 diena svarbi tuo, kad 1919 metais Kaune dirbusi nepriklausomos Lietuvos Vyriausybė pasirašė sutartį su Vokietija dėl geležinkelių tinklo perdavimo Lietuvos Respublikos susisiekimo ministerijai ir jau liepos 6 dieną buvo paleistas pirmas traukinys, važiavęs geležinkeliu iš Kaišiadorių į Radviliškį. Taip pat šią dieną 1989 metais Aukščiausioji Taryba priėmė Vytauto Didžiojo universiteto atkūrimo įstatymą. O 2000 metais LR Seimas priėmė Seimo rinkimų įstatymo pataisas, pagal kurias vienmandatėse apygardose atsisakyta antrojo rinkimų turo.

Šiandien savo vardadienius švenčia Berta, Elžbieta, Ulrikas, Skalvis, Gedgailė, Teodoras, Malvina.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai