Kur mano  degtukai?!. Kur mano  druska?!.

Lietuvius jaudina karinės pratybos "Zapad 2017"

513
Lietuva ne mažiau nei rusai ir baltarusiai ruošiasi karinėms pratyboms "Zapad-2017", kurios vienu metu vyks Baltarusijoje ir Kaliningrado srityje

— Arūnai, kam tau tiek druskos ir degtukų?

— Vytautai, kas per kvaili klausimai? Nejaugi tu nežinai, kad karo metu — tai paklausiausios prekės? Aš dar ir kruopų su troškiniu kiekvieną mėnesį prisiperku ir sudedu viską į palėpę, kurią įrengiau dar pernai. Juk jau rudenį rusai ateis, viską sunaikins ir mums beliks tik kaip nors išgyventi.

— Iš kur tokios mintys, Arūnai?

— Taigi rusai kartu su baltarusiais ir kinais prisidengdami pratybomis "Zapad-2017" planuoja įsibrauti į Lietuvos teritoriją, užkariauti Suvalkų koridorių ir atkirsti Baltijos šalis nuo Europos ir siekia vėl atimti iš mūsų laisvę. Apie tai mus pastoviai perspėja ir prezidentė, ir Krašto apsaugos ministerija. Juk jie be priežasties negąsdins savo tautiečių. Štai ir ministerija neseniai išleido knygą apie tai, kaip veikti okupacijos metu ir kariauti su priešais visais imanomais būdais.

— Ir tu tiki?

— O kaip gi man netikėti Lietuvos vadovų žodžiais? Pasižiūrėk, kas pasaulyje darosi! Karas Sirijoje, Ukrainoje, Afganistane. Štai jau ir Kataras su Saudo Arabija ruošiasi kariauti. Kim Čen Unas vos ne kiekvieną savaitę paleidžia raketas ir grasina JAV. Greitai ir mūsų mažos Baltijos šalys pateks į karinį konfliktą. Aš po vakaro žinių be migdomųjų negaliu užmigti. Baisu!

— O tu mažiau televizorių žiūrėk ir klausyk, ką mums pasakoja apie "baisius rusus". Savo karines pratybas jie atlieka kartą per metus, o NATO pratybos Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje vyksta be partraukos jau nuo praeito rudens.  Į Lietuvą net atvežė amerikietiškus tankus ir ilgojo nuotolio oro gynybos sistemas "Patriot". Svetimų karių šalyje net neįmanoma suskaičiuoti!

Prezidentė prašo Amerikos visiems laikams dislokuoti Lietuvoje kariuomenę. O neseniai pati pasiūlė naudoti Lietuvos teritoriją oro gynybos sistemoms dislokuoti, kad NATO raketos galėtų nuskristi iki Maskvos ir dar toliau.

Taigi kas dar kam gresia? Manau, kad jeigu mes sumažintume savo karinį įniršį, tai ir rusai ne taip garsiai žvangintų ginklais. Jie net pakvietė Lietuvos karius stebėti „Zapad" pratybas. Kas tai, jei ne geros valios gestas?

— Gal jie tokie "taikūs" todėl, kad mato, jog mes esame pasiruošę tvirtai pasipriešinti bet kokiai provokacijai? Juk dar senovės romėnai sakė: "Sieki taikos — ruoškis karui". Štai ir prezidentė su džiaugsmu pranešė lietuviams, kad pratybų "Zapad" metu Lietuvoje bus padvigubinta oro policija.

Taigi, aš visiškai palaikau mūsų valdžios pastangas, siekiant susitiprinti valstybės gynybinę galią. Ir esu pasiruošęs iškęsti lietuvių gyvenimo lygio prastėjimą, kad padidinti išlaidas gynybai. Bet mano anūkai jau tikrai gyvens laisvoje ir klestenčioje visuomenėje, saugomi NATO tankų ir  raketų.

513
Tegai:
Zapad 2017, karinės pratybos "Vakarai-2017", Vakarai-2017, Lietuva
Temos:
Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
Dar šia tema
Pratybų "Zapad-2017" metu JAV padidins karinį buvimą Lietuvoje
Baltarusija pakvietė Lietuvą į pratybų "Zapad 2017" dalį
Lietuva vis dar laukia kvietimo į "Zapad" pratybas
Vakcina iš po prekystalio

Vakcina "iš po prekystalio"

(atnaujinta 18:12 2021.01.22)
Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnyba informuoja, kad Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, aktyviai formuojama vakcinų nuo koronaviruso COVID-19 "juodoji rinka"

Nepaisant to, kad vakcinų laikymo ir gabenimo sąlygos yra labai griežtos, o bet koks temperatūros režimo pažeidimas gali paversti vakciną iš vaisto mirtinu nuodu. Žmonės, sutikę su tokiomis avantiūromis ir net už savo pinigus, dažnai nesupranta viso "juodųjų maklerių" skiepijimo pavojaus.

— Rimantai, ar prisimeni stambaus verslininko šeimos narių skiepijimo skandalą? Taigi, dabar nereikia bijoti prezidento rūstybės. Yra žmonių, kurie už tam tikrą sumą garantuoja jums skiepijimą nuo koronoviruso be eilės.

— Taigi, tu turi omenyje, kad dabar galima gauti vakciną iš po prekystalio? Bet aš girdėjau, kad vakcinos tiekimo iš gamintojo paskiepytam asmeniui logistika yra labai sudėtinga ir net minimalus temperatūros režimo pažeidimas gali sunaikinti gydomąsias vakcinos savybes! O sprendžiant iš to, ką tu man siūlai, nelegali vakcina yra katė maiše. O kas atsakys, jei aš ar kas nors, kas sutiks, pasiskiepys?

— Nebijok! Viskas apgalvota — tai amerikietiška vakcina, ji yra jautri ir transportavimo metu jai reikalinga ypatinga temperatūra. Tačiau yra ir kitų vakcinų, ne tokių įnoringų. Taigi, suprantu, kad tie, kurie pradėjo tiekti kontrabandines vakcinas, parduos būtent tokias vakcinas.

— Na, apie narkotikų, cigarečių ir alkoholio kontrabandą žinome jau seniai. Tačiau organizuoti juodąją vakcinų rinką yra neįtikėtina.

— Kodėl neįtikėtina? Visą laiką kontrabandininkai prekiaudavo tuo, kam yra paklausa, tačiau pasiūlos yra mažai. Dabar pirmasis pasaulyje produktas yra vakcina. Net skaičiau, kad ukrainiečiai buvo pirmieji pogrindžio juodieji vakcinatoriai. Štai iniciatyvūs žmonės! Vyriausybės lygiu jie atsisako Rusijos siūlomos vakcinos "Sputnik V", o patys suorganizavo pogrindinę privačią kliniką, kurioje jie skiepijo savo politinį elitą.

Tiesa, ten medžiagoje buvo pasakyta apie kinų vakciną. Bet manau, kad normalus verslininkas visada išpildys pirkėjo norus ir pristatys jam norimą produktą. Juk Ukraina, ES ir JAV dar nėra pasirengusios tiekti savo vakcinų, o tai reiškia, kad ten už didelius pinigus klestės pogrindinė vakcinacija. Kalbama, kad Ukrainoje skiepijimas abejotina vakcina kainuoja iki 3 tūkst. Įsivaizduoju, kiek kainuos garantuotas tos pačios "Sputnik V" ar šiuolaikinės Vokietijos vakcinos originalas.

Ir nenustebčiau, jei šioje juodojoje rinkoje netrukus pasirodys buteliukai — pakuotės, imituojančios gerai žinomas vakcinas, ir į jas bus pumpuojamas paprastas cukraus sirupas. Taigi, norėčiau būti kantrus, palaukti savo eilės ir pasiskiepyti pagal visas mūsų Sveikatos apsaugos ministerijos ir vyriausybės patvirtintas taisykles.

Tegai:
vakcina
O kaipgi suverenitetas?

Lietuva belaukiant Baideno inauguracijos

(atnaujinta 18:47 2021.01.19)
Lietuva kartu su kitomis Rytų Europos regiono valstybėmis nekantriai laukia JAV prezidento Džo Baideno inauguracijos

Baltai tikisi, kad naujoji Vašingtono administracija imsis radikalių veiksmų, kad kariai nuolat būtų dislokuoti buvusiose sovietinėse valstybėse. Tai jau paskelbė Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

— Petrai, kaip tu jautiesi dėl to, kad Lietuvos krašto apsaugos ministerijoje jau skelbiama, kad būtų gerai, jei Amerikos kariškiai šimtmečiams pasiliktų mūsų šalyje?

— Na, juk reikia kažkaip apsiginti nuo Rytų agresoriaus? Mes negalėsime apsiginti, net jei pakelsime moteris, kūdikius ir pagyvenusius žmones. Jau informacinėje erdvėje daug kalbama, kad į privalomą tarnybą kartu su vaikinais reikia šaukti ir merginas.

— Nemanau, kad taip bus. Štai krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas sako, kad gal ir atkurs visuotinį šaukimą, tačiau merginos dar nebus šaukiamos. O optimaliausias Lietuvos gynybos variantas, sprendžiant iš jo pareiškimų, yra paraginti naująjį JAV prezidentą Džo Baideną dislokuoti mūsų šalyje ne tik karius su tankais ir šarvuotomis transporto priemonėmis, bet ir raketas su branduolinėmis galvutėmis.

— Bet kaip su Lietuvos Konstitucija, kurioje juodu ant balto parašyta, jog mūsų šalyje negali būti užsienio karinių bazių, juolab su branduoliniais ginklais?

— Tai juk Konstitucija parašyta ant popieriaus, o tai reiškia, kad ją bet kada galima perrašyti. Be to, vertinant, kaip mūsų politikai balsuoja už visokias gynybos iniciatyvas, už tokias pataisas bus dar daugiau balsų nei būtina konstitucinė dauguma — du trečdaliai balsų. Taigi, manau, jau valdant liberalų-konservatorių daugumai, tokio sprendimo galima tikėtis.

— Bet kaip suverenitetas, nepriklausomybė ir kiti pompastiški žodžiai apie Lietuvos laisvę? Juk rusai savo karinėje doktrinoje jau atvirai pareiškė, kad "jei staiga kažkas nutiks", jie nedelsdami paleis raketas ne tik prieš agresoriaus karių dislokavimo vietas, bet ir prieš vietas, kuriose priimami "sprendimai dėl smūgio". O mūsų Krašto apsaugos ministerija yra įsikūrusi pačiame sostinės centre. Taigi, rusai savo raketomis gali bombarduoti visą Vilnių ne tik iš Kaliningrado srities, bet ir iš Baltarusijos teritorijos?

— Bjauriausia tai, kad tie, kurie nuspręs dislokuoti amerikiečių karius "visam laikui" Lietuvoje, patys karo atveju turės laiko pabėgti iš Lietuvos, kaip kadaise spėjo pabėgti su besitraukiančiais fašistais į Vakarus. O paprasta Lietuvos tauta pati mokės už savo valdovų politikavimą.

Tegai:
NATO kariai, kariai, JAV, Lietuva, Džo Baidenas

Čekijos slidininkė visu greičiu nuskriejo į užtvarą video

(atnaujinta 09:52 2021.01.24)
Dukart olimpinė čempionė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta

Čekijos kalnų slidininkė Ester Ledeckaja greičio nusileidimo nuo kalno, vykusiame Šveicarijoje, Kran-Montane pasaulio čempionate, metu nesuvaldė greičio ir nuskriejo į užtvarą.

Kaip matoma vaizdo įraše, Ledeckaja įgauna greitį, tačiau tada ji nesugebėjo patekti į viražą ir visu greičiu nulėkė į tinklą ir taranavo užtvarą.

Remiantis kai kuriais duomenimis, gali būti, kad ji įveikė per didelį greitį ir, nuvažiavusi greičiau nei ankstesnėse lenktynėse, nesugebėjo susidoroti su viražu, nes trasa jai buvo per trumpa jai.

Nepaisant patirtų traumų, slidininkė sugebėjo pati atsikelti ir palikti trasą. Kaip pažymėta, ji susižeidė veidą. Kalnų lenktynėse nugalėjo Sofija Godža.

Ledeckaja yra dukart olimpinė čempionė. Sportininkė laikoma viena geriausių greičio lenktynėse ir paprastai niekada nekrenta.

Tegai:
slidinėjimas, vaizdo įrašas, Čekija, sportas