Na jau tikrai neprisivalgysi...

Pigiai nereiškia skaniai

66
(atnaujinta 17:40 2017.08.04)
Maisto produktų kokybė lietuviškose parduotuvėse pastaruoju metu sukelia vis daugiau nepasitenkinimo iš pirkėjų pusės, ypač po to, kai jie grįžta iš kelionių po išsivysčiusias Europos šalis

— Panele, neįmkite šių kiaušinių! Aš neseniai perskaičiau, kad įmonė, kuri juos gamina nesuteikia pasitikėjimo — vištos ten laikomos baisiausiomis sąlygomis.

— Kuriuos tuomet imti? Šie nors pigūs, aš praeitą savaitę nusipirkau brangių, tai jų iš viso neįmanoma buvo valgyti — ne kiaušinio, o kažkokio cheminio mišinio skonis!

Aš pastebėjau, kad pablogėjo ne tik kiaušinių kokybė, bet ir kitų produktų, kurie dar prieš porą metų buvo daug skanesni. Net produktai su ženklu "Eko" jau nesukelia pasitikėjimo. Kas vyksta?

— Pasižiūrėkite į bet kokio produkto sudėtį etiketėje. Matote — visokie "E", konservantai ir papildai. Jie ir gadina natūralaus produkto skonį. Šiandien vaisių ir daržovių be cheminių trąšų net neaugina. Mes jau seniai užmiršome tikrų persikų ir arbūzų skonį. Ar turi būti toks kietas prinokęs persikas ar nektarinas? O pomidorai, kurie nesupūva, o tiesiog išdžiūsta? Ant jų net pelėsiai neatsiranda! O kokia duona buvo dar prieš dvidešimt metų? Ar gi galėjo ji būti saugoma savaitę ir net nesukietėti?

— Jūs teisus. Pietų šalių ūkininkai pradėjo auginti tik tokius vaisius ir daržoves, kuriuos galima transportuoti tolimais atstumais — kietus ir su stora žieve. Pavyzdžiui, tikras arbūzas, kuris užaugintas be trąšų, suskyla vos įsmeigus į jį pelį, o jo sultys palieka tokias lipnias dėmes, kad net primena medų. O šiandieniniai arbūzai išsaugojo tik išorę, o ne vidų. Tie patys pomidorai ir agurkai seniai jau prarado ne tik skonį, bet ir aromatą. Liūdna…

— Aš buvau Ispanijoje neseniai ir pirkdavau ten vaisius iš smulkių prekiautojų, kurie pardavinėja tai, ką patys užaugino savo soduose. Pasakysiu jums, kad tų persikų ir slyvų skonis niekada neprilygs šiems, kuriuos pardavinėja Lietuvos prekybos tinklai.

Vaisius turi prinokti ant šakos, o ne kartoninėje dėžėje pakeliui į Vilnių. Tie patys ispanai, prancūzai ir italai savo vidaus rinkai vaisius ir daržoves augina vienose plantacijose, o skirtus Rytų Europos šalims — kitose. Pati suprantate kodėl.

— O aš dabar prisiminiau, kad 80-aisiais mes su tėvais važinėdavome į Ukrainos rytus, Chersono sritį. Šis kraštas garsėja savo arbūzais, melionais, daržovėmis ir vaisiais. Mes juos pirkdavome prie pat kelkraščio arba prie laukų, kur juos augindavo. Bet koks Ukrainoje nupirktas arbūzas buvo sultingas ir saldus net "prie pat žievės".

O Chersono pomidorų laukai skleisdavo tokius gardžius kvapus, aš iki šiol tai prisimenu. Seniai aš tokių saldžių ir skanių pomidorų nevagiau! Ir dar pamenu, kad tuomet ir kainos buvo juokingos — 5 kapeikos už arbūzo kilogramą ir 10 — už pomidorų ar agurkų kilogramą. Šiandien mūsų parduotuvėse neskanūs vaisiai ir daržovės kainuoja po 1 ar 3 eurus už kilogramą. Tikrai daug neprivalgysi…

— Neseniai perskaičiau, kad tik Europoje per metus išmetama daugiau nei 100 milijonų tonų sugedusių maisto produktų. Kam gi tada juos gaminti cheminės pramonės pagalba? Ar nelengviau būtų gaminti mažiau, bet geresnės kokybės?

— Aš negaliu atsakyti į šį klausimą. Bet kiaušinių vis dėlto neimsiu.

66
Tegai:
kokybė, maisto produktai, daržovės, vaisiai, maistas, Lietuva
Agresyvi vaivorykštė

Agresyvi vaivorykštė

(atnaujinta 16:40 2020.07.03)
LGBT aktyvistai daro spaudimą Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris praėjusiais metais rinkimų kampanijos įkarštyje žadėjo į savo švarko atlapą įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį

Dabar lesbietės (L), gėjai (G), biseksualai (B) ir transseksualai (T) reikalauja, kad garbingas šeimos vyras Gitanas Nausėda viešai palaikytų netradicines krikščioniškos Lietuvos vertybes.

— Simonai, ar tu penktadienį eisi prie Prezidentūros? Mes su draugais eisime palaikyti LGBT aktyvistų! Jie turėtų priminti prezidentui šį pažadą — palaikyti visus Lietuvos piliečių sluoksnius!

— Arūnai, aš esu krikščionis ir visiškai nepriimu jokios vertybių propagandos, nepriimtinos daugumai lietuvių. Manau, kad tokie agresyvūs LGBT vertybių skatinimo metodai neturi nieko bendra su tikrai demokratinėmis vertybėmis ir ypač su tolerancija. Kodėl mano vaikai turėtų man užduoti keblius klausimus, kurių moko visokie propagandistai? Kodėl man ant kiekvieno kampo reikia priminti, kad visuomenėje yra visokių gėjų ir lesbiečių?

— Na, jie yra lygiaverčiai mūsų valstybės piliečiai. Kodėl jie žeminami kiekviename žingsnyje tik todėl, kad jie gyvena kartu su tos pačios lyties partneriu?!

— Pateik man konkrečių pavyzdžių, o ne tuščių frazių apie žeminimus. Kas ir kur draudžia miegoti su kuo nori? Ir anksčiau aš buvau gana tolerantiškas šių kategorijų žmonėms Lietuvoje, kai jie apie tai nešaukdavo kiekviename žingsnyje ir neorganizuodavo procesijų šventose Lietuvos vietose. Bet kuo garsiau LGBT aktyvistai šauks apie savo tariamai pažeistas teises, tuo labiau jų nekęs. Socialiniuose tinkluose vis dažniau matau žmones sakant, kad jie nenorom dėl tokios agresyvios kai kurių mažumų propagandos vis labiau linksta į rasizmą ir homofobiją. O socialiniuose tinkluose vis dažniau matau vaizdo įrašus apie tai, kaip kojomis trypiama vaivorykštės vėliava! Bet tai yra baisu!

— Be abejo, baisu! Kaip galima trypti kojomis seksualinės laisvės simbolį?! Už tai vandalus reikia grūsti į kalėjimą! Tai turi būti laikoma nusikaltimu!

— Taigi, jūs dabar apsiputoję reikalaujate griežtų bausmių tiems, kurie nepriima jūsų vertybių? Ir kokiu pagrindu?! Kiek žinau, gėjų, lesbiečių ir visokių seksualinių mažumų draugų mūsų šalyje yra ne daugiau kaip 2 proc. Tai kodėl jūs galite teisti likusius devyniasdešimt aštuonis procentus?! Be to, reikalauti iš Lietuvos prezidento atvirai paremti jūsų abejotinas vertybes! Ir jei aš pamatysiu Gitaną Nausėdą su vaivorykštės ženkliuku ant krūtinės, mano pagarba jam, kaip valstybės vadovui, nukris iki nulio...

Tegai:
Gitanas Nausėda, LGBT
Mūsų valstybę formuoja krikščionybė!

Lietuvoje ne visiems priimtinas "LGBT paramos mėnuo"

(atnaujinta 15:29 2020.06.30)
Visame pasaulyje vyksta "LGBT paramos mėnuo". JAV ir Didžiosios Britanijos ambasados iškėlė vaivorykštės spalvų vėliavas

Tačiau Lietuvoje, kuri pirmauja pagal visus "homofobijos reitingus", ne visi gyventojai pritaria tradicinių krikščioniškų šeimos vertybių paniekinimui. Net liberalų prastumtas tos pačios lyties asmenų santuokos pripažinimo įstatymas per daugelį metų nesugebėjo pereiti pirmojo priėmimo etapo.

— Rimantai, matau, kad pastarosiomis dienomis ateidamas į darbą vilki vaivorykštės spalvos marškinėliais. Ar tu gėjus?

— Ne. Aš tik stebiu šį globalų judėjimą (šypsosi). Bet LGBT vaikinams ir merginoms esu lojalus. Mano mylima mergina yra biseksuali ir bandau ją suprasti. Kodėl tu klausi? Ar esi homofobas?!

— Žinai, aš buvau ramus dėl gėjų ir lesbiečių, bet kai pradėjo transliuoti iš kiekvieno kampo, iš televizoriaus ekranų ir laikraščių puslapių apie tai, kokie jie nelaimingi, tada kilo priešiškumo jausmas. Kam šaukti apie teisių pažeidimus, kurių iš principo nėra? Papasakok man, kur yra gėjai ar lesbietės, kurie engiami darbe ar visuomenėje? O pavieniai atvejai nieko nesako apie sistemą.

— Bet žiūrėk, visuose homofobijos įvertinimuose apie Lietuvą kalbama su nerimu. Atseit, čia nemėgsta tos pačios lyties atstovų. Štai ir tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymas iki šiol nebuvo priimtas.

— Žinai, mielas drauge, sprendžiant iš statistinių skaičiavimų, mūsų visuomenėje yra apie 2 % LGBT žmonių. Taigi, kodėl ši agresyvi mažuma turėtų diktuoti, kokiais įstatymais turėtų vadovautis mūsų valstybė?! Mes esame krikščionys! Didžioji dauguma lietuvių išpažįsta šį tikėjimą. Ir kodėl turėtume savo įstatymuose daryti išnašas, prieštaraujančias mūsų gyvenimo būdui ir šeimos modeliams? Lai gėjai ir lesbietės daro, ką tik nori. Bet tegul jie nebando įtraukti mano vaikų ir anūkų į savo tinklus! Neduok Dieve! Priešingu atveju, mano kantrybė pasibaigs, o tada... Aš negaliu nieko garantuoti!

— Na, Algi, nesijaudink. Manau, kad tu nesmurtausi prieš žmogų, kuris gyvena pagal kitus įstatymus.

— Taip, aš esu taikus žmogus, bet tik tuo atveju, jei tai neliečia mano šeimos ir draugų. Tačiau nereikia manęs erzinti ir versti daryti tai, kas prieštarauja mano moralės principams.

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV, Lietuva, LGBT
Vilnius, archyvinė nuotrauka

Vilniaus Senamiestyje eismo tvarką stebės specialios kameros

(atnaujinta 11:54 2020.07.07)
Nuo liepos 7 dienos Vilniaus Senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka, kuri vyks kilpiniu principu

VILNIUS, liepos 7 – Sputnik. Vilniaus Senamiestyje įvedus naują kilpinę eismo tvarką, pažeidėjus šioje zonoje stebės policija su kameromis, o vasaros pabaigoje planuojama pastatyti numerius nuskaitančias kameras, antradienį žurnalistams teigė Vilniaus mero pavaduotojas Vytautas Mitalas. 

"Esame sutarę su Vilniaus policija, kuri turi apie 60 kamerų Vilniaus miesto senamiestyje. Jeigu matysime, kad yra piktybinių pažeidėjų, į pagalbą pasitelksime ir kameras. O rugpjūčio mėnesį kartu su kilpinio eismo schemomis testuosime specialias kameras, kurios nuskaito numerius ir automatiškai įvertinama, ar tas automobilis nepažeidė tam tikros kilpos. Bet iš pradžių tikrai elgsimės atlaidžiai ir stengsimės labiau informuoti nei bausti", – teigė Mitalas. 

Pasak Vilniaus mero pavaduotojo, bus fiksuojama, kaip įvažiavo automobilis, nuskaitomi jo numeriai ir žiūrima, ar jis neišvažiavo iš Vilniaus miesto senamiesčio per tam tikrą laiką, pažeisdamas kilpinio eismo schemą per kažkurią kitą kilpą. Jis taip pat pažymėjo, kad visas senamiesčio eismas perorganizuotas taip, kad arba yra fiziniai atskyrimai, arba yra kelių eismo ženklinimas, kuris draudžia kirsti eismą tarp tų kilpų.

Anot Vilniaus mero pavaduotojo, pirmąjį naujo eismo reguliavimo rytą daug pasimetusių vairuotojų ar naujai besimokančių eismo schemas nebuvo pastebėta. 

"Pasirinkome tokią datą po šventinio savaitgalio, kada eismo srautai yra mažesni, palyginti su kitomis dienomis. Daug tokių pasimetusių vairuotojų ar naujai besimokančių eismo schemas nebuvo pastebėta. Bus vairuotojų, kurie vienaip ar kitaip bus nustebę pasikeitus eismo krypčiai, bet sieksime užtikrinti, kad viskas būtų tvarkoje kartu su parkingo kontrolieriais, jei reikės, pasitelksime ir viešosios tvarkos pareigūnus", – sakė Mitalas.

Nuo antradienio Vilniaus Senamiestyje įsigalioja nauja eismo organizavimo tvarka, kuri vyks kilpiniu principu - Senamiesčio lankytojai bei gyventojai ir toliau galės privažiuoti automobiliu prie traukos objektų, darbo vietų ir savo namų, tačiau negalės kirsti istorinio miesto centro.

Toks sprendimas buvo priimtas, siekiant sumažinti tranzitinį eismą Vilniaus širdyje. Šiuo metu jis sudaro 40 proc., o rytais – iki 70 proc. Automobilių srautai šioje miesto dalyje didina taršos ir triukšmo rodiklius, mažina eismo dalyvių saugumą, o visa tai daro neigiamą įtaką tiek istorinių pastatų būklei, tiek gyvenimo ar laisvalaikio kokybei. 

 Схема кольцевого движения в старом городе, Вильнюс
© Photo : Vilnius
Nauja kilpinė eismo tvarka Vilniaus Senamiestyje
Tegai:
Vilnius, Senamiestis
Dar šia tema
Klaipėdoje atsiras nauji pusiau požeminiai konteineriai
Dėl Vilniaus senamiestyje kilusių vandalizmo atvejų atliekami ikiteisminiai tyrimai