Jaunimui visada pirmenybė

Jaunimui visada pirmenybė

76
(atnaujinta 13:53 2017.11.27)
27-erių "valstiečių" partijos nario Virginijaus Sinkevičiaus kandidatūra į ūkio ministro pareigas, kurią prezidentei siūlo patvirtinti premjeras Skvernelis, stebina ne tik garbingus politikus, bet ir paprastus lietuvius, ypač pagyvenusius žmones su didele patirtimi

— Arminai, paaiškink tu man, 50-mečiam vyrukui, kas vyksta Lietuvoje pastaruoju metu su kadrais? Ne taip seniai Vilniaus administracijos direktoriumi buvo paskirtas didelės gyvenimo patirties neturintis Povilas Poderskis. O štai dabar Skvernelis siūlo ūkio ministro pareigoms visai "žalią" 27 metų amžiaus jaunuolį, kuris tik prieš tris metus baigė studijas. Aš suprantu, kad jaunimui reikia suteikti daugiau galimybių, bet juk ne taip staigiai. Juk kelis metus padirbęs vadybininku ir gerai neišstudijavus valstybės institucijos darbo smulkmenų galima taip prisidirbti!

— Ką tau pasakyti, Vitalijau? Matyt, šalyje visai išnyko profesionalai su didele darbo patirtimi, visi išvyko į užsienį. Kitaip paaiškinti premjero ir Vilniaus mero logikos aš nebegaliu. Tiesa, turi dar vieną paaiškinimą, tačiau jis labiau panašus į fantazijas. Prie valstybės valdžios vairo vis dažniau atsistoja ne meniškos asmenybės, kurios gali išnaudoti savo didžiulę patirtį valstybės naudai, o paklusnūs klerkai, kurie "pasirašys ką reikia" ir "paspaus tinkamą mygtuką" balsavimo metu.

O jeigu kažkas veiks "ne taip, kaip reikia", tai "padarys iš jo iešmininką", "nurašys", o į jo vietą greitai paskirs kitą zombį. Tokiu būdu statoma griežta valdžios vertikalė, kurį galų gale, deja, atveda iki diktatūros. Pasižiūrėk, kaip šiandien veikia Lietuva visose valdžios srityse. Visais įmanomais būdais pašalinamos iš valdžios charizmatiškos asmenybės, turinčios savo požiūrį, kuris skiriasi nuo "pagrindinės šalies konservatorių partijos" ir asmeniškai prezidentės Grybauskaitės pažiūrų. Juos net viešai puldinėja. Tokiu būdu formuojama pilka amorfinė valstybės pareigūnų ir parlamentarų masė, kurią lengvai galima valdyti "iš centro". Būsi geras — gausi saldainį, o jeigu ne — rykštė ir kalėjimas.

— Bet juk tai visai nedemokratiška?! Kam tuomet reikalingas visas tas spektaklis su rinkimais ir balsavimu? Juk žmonės balsuoja už permainas, o prie valdžios, galų gale, lieka tie patys. Štai ir pernai rinkėjai, atrodo, parodė savo valią, nušalino nuo valdžios ketvirtį amžiaus valdančius konservatorius ir socialdemokratus, suteikė pirminybę "valstiečiams", o taip niekas ir nepasikeitė.

— Didžiulė konservatorių, kurie 26 metus stūmė į valdžią savo žmones, politinė patirtis leido jiems pastatyti tokią valdžios piramidę, kad nugriauti jos beveik neįmanoma. Štai ir gavosi Lietuvoje "Vytauto Landsbergio demokratijos" valdžia. Pats valdyti jis jau jėgų nebeturi, štai ir prastumia į pagrindines pareigas jaunus berniukus, kuriems vadovauja energijos pilnas profesoriaus anūkas — Gabrielius. Taip, dėka "rinkėjų protestinio balsavimo" atėjo į valdžią jauni ir energingi, ir kas iš to? Jie kaip tik jokios patirties ir nebeturi, nei gyvenime, nei politikoje, o gali tik projektus pagal Oksfordo ir Harvardo vadovėlius kurti. Kaip žinoma, "teorija be praktikos — nebegyva, praktika be teorijos — pavojinga".

76
Tegai:
ministro pareigos, Ūkio ministerija, Virginijus Sinkevičius, Lietuva
Tiesioginiai merų rinkimai neteisėti?

Lietuvos miestų merų rinkimai buvo neteisėti

(atnaujinta 17:42 2021.04.20)
Lietuvos KT priėmė sensacingą sprendimą. Pasirodo, tiesioginiai merų rinkimai, kurie jau buvo surengti du kartus — 2015 ir 2019 metais, buvo neteisėti. Norint juos surengti, reikėjo iš dalies pakeisti 119 pagrindinio valstybės įstatymo — Konstitucijos — straipsnį

— Rimvydai, ar jau girdėjai apie skandalingą Konstitucinio Teismo nuosprendį, kuriuo uždrausti tiesioginiai merų rinkimai? Ir nors šis sprendimas įsigalioja tik po dvejų metų — 2023 metų gegužę, vis tiek paaiškėjo, kad dabartinių merų valdžia yra tarsi pusiau legali?

— Na, jau seniai sakoma, kad dabartinė valdančioji liberalų konservatorių dauguma rengia visų rinkimų reformą. Žinant, kad Konstitucinis Teismas yra labiau politinė nei teisinė struktūra ir kad ji ilgą laiką buvo konservatorių rankose, galima manyti, kad valdantieji galės įgyvendinti šią reformą per Konstitucinį Teismą. Esmė ta, kad reikia padaryti kai kuriuos Konstitucijos pakeitimus, ir reikia, kad juos palaikytų ne mažiau kaip du trečdaliai Seimo narių. O dabartinės valdančiosios partijos tokios daugumos neturi. Taigi, jie sugalvojo tokį "triuką". Kaip, jei opozicija nenori palaikyti jų reformos, tada Lietuvoje nebebus tiesioginių merų rinkimų.

— Aš mažai suprantu šias didžiosios politikos subtilybes ir nesuvokiu, kodėl visos šios idėjos ir rinkimų teisės aktų performulavimas. Juk ir taip viskas gerai.

— Suprask, kad Lietuvos konservatoriai, žvelgdami į Amerikos demokratus, nori visam laikui perimti visą valdžią Lietuvoje. O pagal dabartines rinkimų taisykles jie negalės to padaryti. Nepamiršk, kad 2023 metais vietos valdžios rinkimai yra tik pirmas žingsnis link visiško valdžios perėmimo. Po metų, 2024 metais, vyks ne tik naujos Seimo ir Europos Parlamento deputatų iš Lietuvos rinkimai, bet ir prezidento rinkimai. O konservatorių stovykloje jie jau supranta, kad jų kandidatas — Gabrielius Landsbergis, tiesioginių prezidento rinkimų atveju, vargu ar įsikurs rūmuose Daukanto aikštėje. Taigi, jie pradėjo kalbėti apie tai, kaip kaimyninėse Latvijoje ir Estijoje prezidentą turėtų rinkti parlamentas, o ne žmonės.

— Ach, šit kaip! Pasirodo, konservatoriai su liberalais eina iš toli. Konstitucinio Teismo sprendimu priversti opoziciją sutikti su Konstitucijos pataisų svarstymu, o tada prastumti netiesioginius prezidento rinkimus?

— Matai, kaip viską greitai supratai. O sakai, kad nesigaudai politikoje. Pažiūrėk, kaip konservatoriai pradėjo įžūliai elgtis nuo pirmųjų valdžios dienų. Jie atvirai spjaudo į veidą ne tik savo politiniams oponentams, bet ir paprastiems rinkėjams. Ir ne veltui jie jau pradėjo atvirai kalbėti, kad Lietuva grįžta į "Smetonos diktatūros" laikus. Tik diktatorius nebebus prezidentas, bet viena partija — Tėvynės-krikščionių demokratų sąjunga, kuriai vadovauja "du Landsbergiai" — senelis ir anūkas.

Tegai:
rinkimai, Konstitucinis Teismas
Skiepytis ar ne?

Skiepytis ar ne? Štai kur mįslė

(atnaujinta 18:49 2021.04.16)
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė paprašė Danijos vyriausybės perduoti "AstraZeneca" vakcinos atsargas Lietuvai. Danija tapo pirmąja ES šalimi, nusprendusia visiškai nevartoti šios vakcinos dėl šalutinio poveikio — trombozės

Norvegijos vyriausybė pasekė danų pavyzdžiu ir laikinai sustabdė visų amžiaus grupių gyventojų skiepijimą šia vakcina. Kita vertus, lietuviai tikinami šios vakcinos saugumu ir žmonės raginami skiepytis ja be eilės, be to, gautų galimybę turėti "skiepų pasą", suteikiantį teisę netrukdomai judėti ne tik šalies viduje, bet ir Europos Sąjungoje.

— Mariau, eime greičiau, užimsime eilę vakcinai nuo koronaviruso gauti. Mačiau nuotraukas, kuriose pavaizduotos didžiulės eilės ne tik sostinės skiepų centre, bet ir kitose savivaldybėse.

— Rimvydai, kaip suprantu, Lietuvoje be eilės skiepijama tik "AstraZeneca" vakcina, ir, kaip skaičiau, ji yra nesaugi. Kažkaip aš ja nelabai pasitikiu. Verčiau užsiregistruoti internete skiepytis mažiau pavojingomis vakcinomis ir šiek tiek palaukti savo eilės.

— Na, tada lauksi iki rudens ir praleisi dar vieną atostogų sezoną. Ar nesinori tau nuvažiuoti pailsėti kur nors prie šiltų jūros ar vandenyno krantų?

— Pažiūrėk, ką rodo per televiziją! Beveik visuose kurortuose — "lockdawn'as"! Net jei nuvyksi į tas pačias Kanarų salas ar Dramblio Kaulo Krantą, tai ne faktas, kad galėsi smagiai leisti laiką. Kavinės ir barai nedirba, paplūdimiuose reikia gulėti ir degintis tik su kauke ir net laikantis atstumo. Mačiau, kaip policininkai su automatais vaikšto Prancūzijos paplūdimiuose ir negailestingai skiria baudas už kaukės nuėmimą! Nori rizikuoti savo sveikata dėl tokių atostogų?

— Juk tai labai šaunu. Bus ką prisiminti! Be to, girdėjau, kad daugelyje Europos kurortų viešbučių savininkai dabar suteikia nuostabias nuolaidas apgyvendinimui! Galima sutaupyti!

— Verčiau suplanuosiu atostogas mūsų brangiuose kurortuose Palangoje ar Nidoje, nei žaisiu rusišką ruletę su dviprasmiška vakcina. Čia dar girdėjau, kad į Lietuvą atkeliavo pirmoji "Johnson & Johnson" vakcinos partija, kuri buvo uždrausta JAV, ir mes ketiname ja skiepyti gyventojus.

— Kodėl tu taip skeptiškai žiūri į šias vakcinas? Juk "AstraZeneca" pasiskiepijo ir prezidentas, ministrė pirmininkė, ir mūsų Seimo vadovė. Ir visi jie, kaip matai, yra gyvi ir sveiki!

— Na, duok jiems, Dieve, ateityje sveikatos, kad jie tarnautų mūsų valstybės ir piliečių naudai. Aš kaip nors užleisiu savo eilę skiepytis pavojingomis, mano požiūriu, vakcinomis tiems, kurie veržiasi į užsienio kurortus.

Tegai:
Lietuva, vakcinacija, vakcina, AstraZeneca, koronavirusas
Президент РФ Владимир Путин выступает с ежегодным посланием Федеральному собранию

"Sugebėjome užbėgti įvykiams akių". Putinas įvertino COVID-19 situaciją Rusijoje

(atnaujinta 12:58 2021.04.21)
Tačiau Rusijos prezidentas pažymėjo, jog koronavirusas dar nenugalėtas, todėl ragina savo bendrapiliečius skiepytis

VILNIUS, balandžio 21 — Sputnik. Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas padėkojo visiems rusams už jų sunkų darbą ir dalyvavimą kovoje su koronaviruso pandemija.

Pagal Konstituciją Rusijos valstybės vadovas kasmet kreipiasi į Federalinę asamblėją pranešdamas apie padėtį šalyje ir pagrindines vidaus bei užsienio politikos kryptis.

"Susibūrę mes sugebėjome užbėgti įvykiams už akių", — sakė Rusijos vadovas.

Putinas pažymėjo, kad Rusijos piliečiai elgėsi santūriai, laikydamiesi alinančių, tačiau būtinų atsargumo priemonių, kad būtų išvengta koronaviruso plitimo. Rusijos vadovas atkreipė dėmesį į tai, kad Rusijos mokslininkai padarė proveržį sukūrę tris patikimas vakcinas nuo COVID-19.

"Dar kartą kreipiuosi į Rusijos piliečius: mielieji, nepraraskite budrumo, prašau pasirūpinti savimi ir savo artimaisiais. Skiepijimas dabar yra labai svarbus. Prašau, dar kartą kreipiuosi į visus piliečius Rusijos: pasiskiepykite", — sakė Putinas ir nurodė, kad koronavirusas dar nėra nugalėtas ir išlieka "tiesiogine grėsme".

Rugpjūčio mėnesį Rusijos sveikatos ministerija užregistravo pirmąją pasaulyje vakciną nuo COVID-19, kurią sukūrė Gamalėjaus centras ir pagamino kartu su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Vakcinos "Gam-Covid-Vac" prekės pavadinimas yra "Sputnik V".

Būtina kontroliuoti visas Rusijos sienas, kad būtų išvengta koronaviruso plitimo — tiek išilgai išorinių sienų kontūro, tiek šalies viduje, savo metiniame pranešime taip pat pažymėjo Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

"Mes matome, kaip dramatiškai klostosi situacija daugelyje šalių, kuriose auga infekcijų skaičius. Dabar turime kontroliuoti visas ribas, skirtas viruso plitimui sulėtinti — tiek išorinių sienų kontūre, tiek mūsų viduje šalyje", — sakė Putinas.

Regionų vadovai turėtų kasdien spręsti vakcinacijos klausimus, visi Rusijos piliečiai turėtų turėti galimybę pasiskiepyti, kad rudenį susiformuotų kolektyvinis imunitetas koronavirusui, sakė Putinas.

"Dabar vakcinacija yra labai svarbi. Aš prašau vyriausybės, Sveikatos apsaugos ministerijos ir regionų vadovų kasdien spręsti šiuos klausimus", — sakė jis, kreipdamasis į Federalinę asamblėją.

"Galimybė pasiskiepyti turėtų būti visur. Tai leis susidaryti vadinamajam kolektyviniam imunitetui rudenį. Šios problemos sprendimas priklauso tik nuo mūsų, nuo visų piliečių", — pabrėžė Rusijos prezidentas.