Gydome, kaip galime

Pasigailėkite medikų jie gydo kaip gali

90
(atnaujinta 11:59 2018.01.05)
Lietuvos medikai, netekę vilties pasiekti Vyriausybę, pradeda aktyvią kovos fazę ― protesto akcijas

Pirma akcija šiais metais įvyko sakralinėje sostinės vietoje — Katedros aikštėje, o vėliau nuėjo iki Vyriausybės pastato. Gydytojai, seselės ir slaugytojos reikalavo iš valdžios didesnių atlyginimų ir visos sveikatos apsaugos sistemos pertvarkos. Priešingu atveju medikai grasina susikrauti lagaminus ir iškeliauti į užsienį, kur gydys britus, vokiečius, italus, o ne lietuvius, kurie savo mokesčiais apmokėjo gydytojų studijas universitetuose.

— Labas, Justai. Iš kur čia eini su plakatais ir vėliava?

— Sveikas, Rimai. Buvome su kolegomis prie Vyriausybės rūmų, dalyvavome protesto akcijoje. Prašėme ministro pakelti mums atlyginimus ir reikalavome permainų! Jau pavargome gydyti žmones už kelis šimtus eurų per mėnesį.

— Na, Justai, pas mus tuos keturis-penkis šimtus eurų gauna dauguma piliečių ir jie nesiskundžia. Ateis laikai ir visi mes pradėsime dirbti už du-tris tūkstančius eurų. Tiesa, teks palaukti. Kokius  20-30 metų. Juk mums gerbiamas Profesorius Vytautas Landsbergis žadėjo, kad gyvensime kaip Suomijoje. Jis visuomet atsako už savo žodžius.

— Aš šešis metus studijavau universitete, po to dar penkis metus magistrantūroje ir aspirantūroje. Perskaičiau krūvą literatūros, išmokau greitai nuotoliniu būdu nustatyti dignnozę ir sugebu surasti tinkamus vaistus. Per vieną darbo diena priimu daugiau kaip 20 ligonių. Esu mūsų klinikos rekordininkas. O į Maldyvus tik kartą per metus galiu sau leisti nuvažiuoti ir jau atsibodo važinėti penkerių metų senumo Volkswagenu. Noriu naujos Tayotos. Nejaugi aš šito neužsidirbau savo veikla?!

— Aišku, Justai, kad tu to vertas. Tik nesuprantu iš kur tu turi pinigų kelionėms į Maldyvus, jeigu tavo atlyginimas siekia tik 500 eurų? Aš uždirbu apie 700 eurų, žmona dar beveik 600 eurų, o mūsų šeima su dviem nepilnamečiais vos sugeba sudurti galą su galu. Mes net ne kiekvienais metais galime leisti sau atostogas Palangoje.

— Na, kažkaip sugebu išsisukti "dėkingų pacientų" dėka. Vieni padeda mašiną suremontuoti, kiti konjaku pavaišina. Būna, kad ir maisto  atneša.

— Ir tu taip garsiai apie tai sakai? Juk tai tikra korupcija!

— Kokia korupcija?! Mano tėvas — chirurgas tarybiniais laikais tik dėka tokių pacientų išlaikė šeimą, o oficialų atlyginimą taupė ir kas tris metus naują mašiną pirko. Todėl ir man patarė tapti gydytoju, išmokė, kaip "dirbti su pacientais".

— Tai kam tau tuomet reikalingas tas protestas? Prieš ką tu protestavai?

— Aš norėčiau, kad mano pajamos nepriklausytų nuo pacientų nuotaikos. Jie pastaruoju metu tapo labai protingi — reikalauja kokybiško gydymo už sumokėtus valstybei mokesčius. Tegul mums Vyriausybė ir kelia atlyginimus iš tų mokesčių nors iki pusantro tūkstančio eurų. Vis žada kažkokius juokingus pinigus nuo 2018 metų gegužės, rezidentams nuo 390,5 eurų iki 463,75 eurų, o vyresniems rezidentams — nuo 497 eurų iki 530 eurų. Ar gi tai pinigai? Be viso to dar reikalauja iš pacientų pranešti apie nesąžiningus gydytojus, kurie kovoja už jų sveikatą. Tiek to, Rimai, neturiu laiko kalbėti apie politiką. Lekiu į kvalifikacijos kėlimo kursus. Mes šiuo metu mokomės suleisti ligoniams vaistus intraraumeniniu būdu.

— Tai tu tik dabar mokaisi daryti injekcijas į "minkštąją vietą"?

— Taip. Mes — gydytojai visą savo gyvenimą privalome mokytis. Iki pasimatymo. Būk sveikas!

90
Tegai:
gydytojai, medikai, sveikata, atlyginimai, korupcija, Lietuva
Dar šia tema
Vilniuje vyko "paskutinių medikų žygis į oro uostą"
Lietuva paminėjo 767-ąsias Mindaugo karūnavimo metines

Lietuva paminėjo 767-ąsias karaliaus Mindaugo karūnavimo metines

(atnaujinta 18:23 2020.07.07)
Anot metraščių, 1253 metų liepos 6 dieną didysis kunigaikštis Mindaugas ir jo žmona Morta buvo karūnuoti Lietuvos karaliumi ir karaliene

Lietuvos istorikai teigia, kad karūnavimo ceremonija įvyko Kernavėje, netoli dabartinio Vilniaus. Baltarusijos istorikai nurodo kitas šiuolaikinės Baltarusijos teritorijos vietas. Karalius Mindaugas laikomas pirmuoju valdovu, kuris sugebėjo suvienyti Lietuvą ir sukurti Lietuvos valstybę. Todėl nuo 1991 metų Lietuvai atgavus nepriklausomybę, ši diena švenčiama kaip Valstybės diena.

— Mindaugai, sveikinu su švente ir vardadieniu. Juk tu turi vienintelio Lietuvos istorijoje karaliaus vardą.

— Ačiū tau, Laura! Apie tai man ir mama pasakojo. Kai tik pradėjau kažką suprasti. Ji taip mane ir vadino: "mano karalaitis!". Buvau sužavėtas ir eidamas į mokyklą pirmiausia susidomėjau senovine Lietuvos ir Europos istorija. Ir šiek tiek nusivyliau...

— Kodėl teko nusivilti karališkuoju vardu?

— Na, bent jau dėl to, kad dėl kažkokių priežasčių po tariamo Mindaugo karūnavimo Lietuva istoriniuose metraščiuose niekada nebuvo vadinama karalyste, o tik Didžiąja Kunigaikštyste. O kaimyninė Lenkija visada buvo karalystė. O jei prisimeni istoriją, tai turi žinoti, kad Liublino uniją 1569 metais pasirašė Lenkijos Karalystė ir Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė. Man dar mokykloje, kai apie tai perskaičiau vadovėlyje, kilo pagrįstas klausimas — XIII amžiuje Mindaugas tapo karaliumi, o XVI amžiuje Lietuva vis dar liko tik kunigaikštyste, nors ir didžiąja.

— Na, juk tu mokeisi dar sovietmečiu mokykloje ir akivaizdu, kad tų laikų istorijos vadovėliais šiandien negalima pasitikėti. Bet kai tik Lietuva vėl tapo nepriklausoma, viskas iškart susidėliojo į savo vietas. Dabar Mindaugo karūnavimą laikome Valstybės diena.

— Bet kuo čia dėti sovietiniai ar ne sovietiniai vadovėliai? Tiesiog iš mano vaikystės pasididžiavimo, kad turiu vienintelio Lietuvos karaliaus vardą, nieko nebeliko, kai daugiau sužinojau apie Mindaugo gyvenimą ir veiklą ne tik iš sovietinių vadovėlių, bet ir iš Europos archyvų. Juk pats Mindaugas atsisakė karūnos grįžęs iš katalikybės į pagonybę. Ir jo mirtis įvyko ne dėl politinio sąmokslo, o tik dėl nuskriausto vyro keršto — kunigaikščio Daumanto, iš kurio Mindaugas per prievartą paėmė žmoną tik dėl to, kad ji buvo jo mirusios žmonos sesuo. Taigi, Mindaugo didvyriškumas mano akyse tuo ir pasibaigė.

Tegai:
Karaliaus Mindaugo karūnavimo diena, Mindaugo karūnavimo diena
Agresyvi vaivorykštė

Agresyvi vaivorykštė

(atnaujinta 16:40 2020.07.03)
LGBT aktyvistai daro spaudimą Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris praėjusiais metais rinkimų kampanijos įkarštyje žadėjo į savo švarko atlapą įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį

Dabar lesbietės (L), gėjai (G), biseksualai (B) ir transseksualai (T) reikalauja, kad garbingas šeimos vyras Gitanas Nausėda viešai palaikytų netradicines krikščioniškos Lietuvos vertybes.

— Simonai, ar tu penktadienį eisi prie Prezidentūros? Mes su draugais eisime palaikyti LGBT aktyvistų! Jie turėtų priminti prezidentui šį pažadą — palaikyti visus Lietuvos piliečių sluoksnius!

— Arūnai, aš esu krikščionis ir visiškai nepriimu jokios vertybių propagandos, nepriimtinos daugumai lietuvių. Manau, kad tokie agresyvūs LGBT vertybių skatinimo metodai neturi nieko bendra su tikrai demokratinėmis vertybėmis ir ypač su tolerancija. Kodėl mano vaikai turėtų man užduoti keblius klausimus, kurių moko visokie propagandistai? Kodėl man ant kiekvieno kampo reikia priminti, kad visuomenėje yra visokių gėjų ir lesbiečių?

— Na, jie yra lygiaverčiai mūsų valstybės piliečiai. Kodėl jie žeminami kiekviename žingsnyje tik todėl, kad jie gyvena kartu su tos pačios lyties partneriu?!

— Pateik man konkrečių pavyzdžių, o ne tuščių frazių apie žeminimus. Kas ir kur draudžia miegoti su kuo nori? Ir anksčiau aš buvau gana tolerantiškas šių kategorijų žmonėms Lietuvoje, kai jie apie tai nešaukdavo kiekviename žingsnyje ir neorganizuodavo procesijų šventose Lietuvos vietose. Bet kuo garsiau LGBT aktyvistai šauks apie savo tariamai pažeistas teises, tuo labiau jų nekęs. Socialiniuose tinkluose vis dažniau matau žmones sakant, kad jie nenorom dėl tokios agresyvios kai kurių mažumų propagandos vis labiau linksta į rasizmą ir homofobiją. O socialiniuose tinkluose vis dažniau matau vaizdo įrašus apie tai, kaip kojomis trypiama vaivorykštės vėliava! Bet tai yra baisu!

— Be abejo, baisu! Kaip galima trypti kojomis seksualinės laisvės simbolį?! Už tai vandalus reikia grūsti į kalėjimą! Tai turi būti laikoma nusikaltimu!

— Taigi, jūs dabar apsiputoję reikalaujate griežtų bausmių tiems, kurie nepriima jūsų vertybių? Ir kokiu pagrindu?! Kiek žinau, gėjų, lesbiečių ir visokių seksualinių mažumų draugų mūsų šalyje yra ne daugiau kaip 2 proc. Tai kodėl jūs galite teisti likusius devyniasdešimt aštuonis procentus?! Be to, reikalauti iš Lietuvos prezidento atvirai paremti jūsų abejotinas vertybes! Ir jei aš pamatysiu Gitaną Nausėdą su vaivorykštės ženkliuku ant krūtinės, mano pagarba jam, kaip valstybės vadovui, nukris iki nulio...

Tegai:
Gitanas Nausėda, LGBT
COVID-19

PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko

(atnaujinta 23:21 2020.07.07)
Per praėjusį savaitgalį Pasaulio sveikatos organizacija užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paskelbė, kad koronaviruso plitimas pasaulyje paspartėjo.

"Protrūkis įsibėgėja ir mes aiškiai nepasiekėme pandemijos piko", — cituoja jį RIA Novosti.

Per praėjusį savaitgalį PSO užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Tuo tarpu Ghebreyesusas pabrėžė, kad infekcijos aukų skaičius "išsilygino visame pasaulyje" ir daugeliui šalių pavyko sumažinti mirtingumą nuo koronaviruso. Tačiau kai kuriuose valstybėse šis rodiklis ir toliau auga.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai, pasveiko 1547, mirė 79.

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje viršijo 11,5 milijono žmonių, daugiau nei 535 tūkstančiai iš jų mirė.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos