Aš nebijau Rusijos

Pasaulio futbolo čempionatas šalia Lietuvos

107
(atnaujinta 17:39 2018.04.20)
Pasaulio futbolo čempionatą, vyksiantį birželio mėnesį Rusijoje, ruošiasi aplankyti ir Lietuvos sirgaliai. Daugelis jų ruošiasi kelionei į Kaliningrado sritį, kur vyks grupės etapo rungtynės. Kai kurie aistringi odinio kamuolio gerbėjai net nusipirko bilietus į Maskvą ir Sankt Peterburgą, kur vyks lemiamos rungtynės dėl Pasaulio taurės

― Sveikas, Mariau. Kur ir kada atostogausi šią vasarą?

― Andriau, šių metų vasaros atostogas aš  pašvęsiu didžiajam futbolui! Du metus taupiau pinigus, kad galėčiau padovanoti sau šventę- tris savaites Pasaulio futbolo čempionato. Dėkui Dievui, matysiu jį ne per televizorių, o gyvai, kaimyninėje Rusijoje. Įsigijau bilietus į dvejas grupės atrenkamojo etapo rungtynes, kurios vyks Kaliningrade ir  vieną bilietą į pusfinalį, kuris vyks ''Zenito'' arenoje Sankt Peterburge.

― Ir kiek gi tau kainuos apsilankymas šioje futbolo šventėje?

― Na, savo išlaidas esu suplanavęs dar praėjusiais metais. Bilietai į dvejas rungtynes Kaliningrade man kainavo 350 eurų. Juos aš įsigijau pirmąją pardavimų dieną. Į rungtynes važinėsiu automobiliu iš Lietuvos, kad sutaupyčiau nakvynės Kaliningrade sąskaita. Jau metų pradžioje miesto viešbučiuose buvo rezervuoti beveik visi kambariai čempionato laikotarpiui. O už kuklią nakvynė privačiame sektoriuje birželio mėnesį šeimininkai prašo sumos, tolygios sumai už nakvynę aukščiausios klasės apartamentuose kurortiniame San-Trope. Keliaudamas į Sankt Peterburgą aš taip pat sutaupysiu. Šiaurinėje Rusijos sostinėje gyvena mano mokyklos draugas. Ji pažadėjo mane priglausti vienai nakčiai po pusfinalio rungtynių. O vakare autobusu grįšiu į Lietuvą. Tikiuosi, kad pusantro tūkstančio eurų man užteks. Bet man liks nepakartojami pojūčiai, kad buvau kartą per ketverius metus vykstančio didžiulio įvykio futbolo pasaulyje dalyvis.

―  O tu nebijai važiuoti į Rusiją, kai tvyro tokia tarptautinė įtampa, kai ten dega prekybos centrai, o teroristai ir sirgaliai iš Europos grasina rusams surengsią ''linksmą gyvenimą"? Aš nerizikuočiau.

― Kvailystė visa tai. Esu tikras, kad Rusijos specialiosios tarnybos pasaulinio forumo metu kontroliuos situaciją ir neleis jokios netvarkos. Prisimink Olimpiadą Sočyje. Viskas buvo organizuota be jokių netikėtumų. Gailiuosi, kad šią žiemą negalėjau išeiti atostogų ir pabuvoti Olimpiadoje. O dabar Pasaulio čempionatas mūsų pašonėje, nuodėmė praleisti tokią šventę. Aš juk ilgametis futbolo sirgalius. Dar berniūkštį mane tėvas vesdavosi  į TSRS čempionato rungtynes ''Žalgirio'' stadione. Kokios tai buvo dienos! O kai geriausia Lietuvos komanda iškovojo TSRS čempionato bronzos medalius, reikėjo matyti mūsų sirgalius! Taip, tarybiniais metais Lietuva priklausė futbolo elitui. Įsivaizduoji, mūsų Vilniaus stadione žaidė ir Kijevo ''Dinamo", ir Jerevano ''Araratas", ir Tbilisio ''Dinamo". O dabar aš beveik nevaikštau į Lietuvos futbolo lygos rungtynes. Labai žemas komandų lygis. O ir Lietuvos rinktinė nelabai džiugina savo pasirodymais.

― Užtat mūsų krepšininkai daugelį metų priklauso ne tik Europos, bet ir viso Pasaulio krepšinio elitui. O visoms sporto šakoms Lietuvos biudžeto lėšų, deja, nepakanka…..

107
Tegai:
Pasaulio futbolo čempionatas, Rusija
Atostogų - per vakcinaciją

Atostogų per skiepus

(atnaujinta 18:51 2021.04.13)
Lietuvoje visuotinė vakcinacija įgauna pagreitį. SAM ir savivaldybės praneša apie tūkstančius paskiepytų asmenų. Tai džiugina kelionių kompanijas, kurios tikisi pagerinti savo finansus šiais metais atnaujindamos turistinius maršrutus pasiskiepijusiems

— Mantai, ar jau suplanavote su žmona vasaros atostogas? Mes pasiskiepijome, gavome atitinkamą pažymėjimą ir šią vasarą ketiname kompensuoti tai, ką praradome praėjusiais metais — gerą poilsį kur nors Dramblio Kaulo Krante ar Venecijos Rivjeroje.

— Koks tu, Laurynai, optimistas. Skaityk šios dienos spaudą. Turkija ir Kroatija — dvi populiariausios turistinės kryptys — nuo pirmadienio "raudonojoje zonoje". Kilo naujas įvairių koronaviruso padermių antplūdis! Gydytojai taip pat sako, kad skiepai nėra panacėja nuo pakartotino užsikrėtimo. Taigi, daugiausia, ko mes su šeima tikimės, yra praleisti bent savaitę gimtuosiuose kurortuose Baltijos jūros pakrantėje. Pernai vykome į kelionę po Rusiją, bet, matyt, šiemet nelemta. ES dar nepripažino Rusijos vakcinos "Sputnik V", o tai reiškia, kad judėjimas tarp mūsų šalių vėl bus apribotas.

— Koks tu pesimistas. Turime tikėtis geriausio. Juk mūsų vyriausybė pažadėjo, kad jei visi pasiskiepysime, tai gyvenimas taps lengvesnis, gyvenimas taps linksmesnis. Galėsime saugiai keliauti bent Šengeno erdvėje.

— Šis vyriausybės spaudimas mane tiesiog atbaido nuo skiepų. Jei jie nekeltų isterijos, gal aš ramiai ir būčiau pasiskiepijęs. Dar ta nesuprantama situacija su "AstraZeneca" vakcina. Mūsų vadovai praneša, kad tai nepaprastai gerai, o aš skaičiau pranešimus apie sunkias "nepageidaujamas reakcijas" kitose šalyse ir turiu daug klausimų — kas iš jų meluoja? Net Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmiausia paskelbė, kad pasiskiepys "AstraZeneca", o vėliau atšaukė registraciją. Matyt, jos padėjėjos paaiškino, kad jos amžiuje neverta taip rizikuoti.

— Na, ko tu tiki kažkokiomis apkalbomis? Mes su žmona ką tik buvome paskiepyti vakcina "AstraZeneca". Taip, porą dienų buvo nedideli negalavimo ir karščiavimo simptomai. Bet viskas praėjo greitai ir šiandien jaučiamės puikiai. Prisiminkite, kad vis dėlto "AstraZeneca" pasiskiepijo ir mūsų prezidentas Gitanas Nausėda. Nebūk kvailas ir kuo greičiau užsiregistruok skiepytis. O jei bijai "AstraZeneca", tik "AstraZeneca" — be jokių eilių, o kitų vakcinų teks laukti eilėje.

Tegai:
atostogos, vakcina
Skurdas - ne nuodėmė Lietuvoje?

Skurdas Lietuvoje ne nuodėmė? Ne visiems

(atnaujinta 23:02 2021.04.09)
Statistikos departamentas informuoja, kad pernai kas 13-am Lietuvos gyventojui trūko lėšų. O Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tą pačią dieną paskelbė, kad nuolatinės subsidijos — 2 milijonai 700 tūkstančių eurų — bus mokamos politinėms partijoms iš valstybės biudžeto

— Giedriau, paaiškink man... Gal aš kažko nesuprantu šiame gyvenime, bet kas pusmetį girdžiu pranešimus, kad politinėms partijoms iš mūsų bendrojo biudžeto skiriami milijonai eurų. Ir tai tuo metu, kai Statistikos departamentas praneša, kad praėjusiais metais beveik 8 % gyventojų "patiria lėšų trūkumą", paprasčiau tariant, skursta.

— Na, pirmiausia dėl subsidijų partijoms. Savo laiku mūsų išmintingi konservatoriai sukūrė tokį įstatymą, pagal kurį jie tarsi apsaugo politikus nuo žalingos verslininkų įtakos. Jie sako, kad jų — politikų — verslininkai neturėtų papirkinėti visokiomis dovanomis ir kyšiais už naudingų įstatymų priėmimą.

— Stop! Bet kaipgi tie skandalai su kyšiais buvusiam liberalų lyderiui Eligijui Masiuliui iš "MG Baltic", auksiniais šaukštais Krašto apsaugos ministerijoje? Taip, mes nežinome apie daugelį slaptų politikų reikalų.

— Na, tu, Domantai, visai kaip mažas vaikas samprotauji. Kas gi tau čia neaišku? Ar pameni, kaip prezidentė ir tuometinė premjerė demonstratyviai "grąžino" paramos pinigus nepatikimiems "aukotojams"? Tai reiškia, kad vis dar vyksta verslininkų rėmimo pinigais praktika rinkimų reikmėms. Tiesiog šis subsidijų įstatymas yra dar viena spraga politikams, kaip išsiurbti pinigus iš mūsų kišenės.

— Na, kaip jie tada uždirba valdžios dėka? Aš to niekaip nesuprantu.

— Viskas labai paprasta. Paklauskite, kurios įmonės laimi vyriausybinius konkursus šimtams milijonų ir milijardų eurų. Tos, kurie priklauso "rėmėjams", arba tos, kuriose vadovauja Seimo, ar vyriausybės giminaičiai ir draugai. Būtent to jiems reikia ketverius metus. Padirbėjote? Perduokite valdžią kitiems...

— Tu kalbi baisius dalykus! Kaip gali abejoti mūsų deputatų ir ministrų sąžiningumu?! Juk juos mes pasirinkome tik tam, kad pagerintume savo — paprastų lietuvių — gerovę!

— O, kad tavo žodžiai pasiektų jų širdis!

Tegai:
Lietuva, skurdas
Seimo narys Aurelijus Veryga

Veryga buvo nufotografuotas kuriant įrašą socialiniame tinkle apie Dulkį

(atnaujinta 17:47 2021.04.15)
Nuotraukose matyti, kaip politikas redaguoja iliustraciją, kurioje pavaizduotas Sveikatos apsaugos ministerijos vadovas

VILNIUS, balandžio 15 — Sputnik. Seime fotografas užfiksavo Seimo narį Aurelijų Verygą tuo metu, kai jis rengė nuotrauką įrašui socialiniuose tinkluose apie sveikatos apsaugos ministrą Arūną Dulkį.

"Seime niekas neprasprūsta pro fotografų akis", — rašė politikas savo Facebook paskyroje ir pridėjo kelias nuotraukas.

Anksčiau Veryga paskelbė nuotrauką su Dulkio karikatūra, kurioje pastarasis vaizduojamas miegantis visas savaitės dienas, išskyrus trečiadienį, kai vyksta vyriausybės posėdis. Įraše Seimo narys pakomentavo Sveikatos apsaugos ministerijos vadovo kalbą.

"Ministras pareiškė, kad nebuvo nieko, nei laboratorijų galimybių, nei darbuotojų, nei testų, nei metodikų... nieko... ir vadovų nebuvo... gal net ir ministerijos nebuvo. Kaupinių metodo įteisinimas buvo užsakytas mūsų ir mokslininkai jį atliko. Dėl greitųjų antigenų testų patys ir užsispyrėt pirkti ilgai ir vargti su sudėtingomis procedūromis, nors testus galėjote turėti per savaitę", — rašė jis.

Lietuvoje karantinas pratęstas iki vasaros pradžios. Naujausiais duomenimis, nustatyta daugiau kaip 230 tūkstančių koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,7 tūkstančiai žmonių.

Tegai:
Arūnas Dulkys, Sveikatos apsaugos ministerija, Aurelijus Veryga, Seimas
Dar šia tema
Dulkys pripažino, kad "Korona STOP" programėlė nebuvo geriausias sprendimas
Nausėda: kiti mokslo metai turi būti kontaktiniai ir saugūs
Šiugždinienė papasakojo, nuo ko priklausys grįžimas į kontaktinį ugdymą mokyklose