Aš jau seniai pastebėjau, kad lietuviai nėra tokie kvaili

Politikų ir partijų reitingai kaip sąmonės manipuliavimas

80
(atnaujinta 15:31 2018.05.22)
Visuomenės nuomonės apklausos, kurios tariamai rodo rinkėjų požiūrį į tą ar kitą politiką ar partiją, vis dažniau kelia rinkėjams abejonių

Viena iš naujausių apklausų rodo, kad į prezidento, pagal Konstituciją atsakingo už valstybės užsienio politiką, postą pretenduoja… ekonomistas, kuris nė paprastu diplomatu nedirbo, jau nekalbant apie Lietuvos ambasadoriaus ar užsienio reikalų ministro pareigas.

— Arvydai, ar žinai tokį politką — Gintą Nausėdą?Jau kurį kartą skaitau, kad jis vos ne pats populiariausias kandidatas į Lietuvos prezidento postą.

— Rimantai, man šio žmogaus pavardė kandidatų sąrašuose taip pat kelia daug klausimų. Kaip žmogus, kuris kartas nuo karto komentuoja žiniasklaidai ekonominius reiškinius, gali pretenduoti į prezidento, atsakingo už Lietuvos užsienio politiką, pareigas? Arba štai Kauno merui pranašauja prezidentavimą. Taip, jis yra ūkinis darbuotojas ir verslininkas, tačiau jis nuolat nukrypsta nuo visų žurnalistų klausimų Rusijos ir Lietuvos santykių tema. Tik premjeras Saulius Skvernelis nors kiek bando parodyti savo nuomonę apie Lietuvos vietą tarptautinėje arenoje.

— Manau, kad visi šie taip vadinamieji "reitingai" yra niekas daugiau, kaip valdančiojo elito bandymai primesti žmonėms "savo paklusnų kandidatą", o ne tikra rinkėjų nuomonė. Arba štai bando mane įtikinti, kad po Viktoro Uspaskicho sugrįžimo į "Darbo partijos" vadovybę, jos reitingas iš karto padidėjo nuo 3% iki 10%. Ir tai vien per mėnesį! Koks yra tikras dalykas, kurį partija sukūrė, partija, turinti tik du atstovus Seime, kad žmonės staiga pradėjo tikėti jais ir nusprendė balsuoti už tuos, kurie įtariami kyšiais ir politine korupcija? Mus, rinkėjus, laiko visiškais idiotais, kurie turės balsuoti už tuos, į kuriuos užkulisiuose nurodys "pilkojo kardinolo" pirštas?

— Pažymėtina, kad kažkokiu stebuklingu būdu korupcijos skandalai veikia visų politinių partijų reitingus, išskyrus vieną — Lietuvos konservatorius. Mus bando įtikinti, kad tik liberalai ir "darbiečiai" gaudavo kyšius iš verslo, o konservatoriai, kurie tiek metų yra valdžios aukštumoje — švarūs ir purūs. Neva, niekada ir niekas jiems net nesiūlė jokių kyšių. Štai todėl konservatoriai ir turi tokį aukštą rinkėjų pasitikėjimą. Patys sąžiningiausi ir nepaperkamiausi! Ir mes tuo tikime?

— Aš jau seniai pastebėjau, kad lietuviai nėra tokie kvaili, kaip atrodo mūsų vadovams. Ryškus pavyzdys — Seimo rinkimai. Kaip jau stengėsi pavaldi žiniasklaida ir visokios tyrimų bendruomenės įtikinti tautą balsuoti už dvi sistemines partijas — konservatorius ir socialdemokratus. O išėjo viskas atvirkščiai. Po Butkevičiaus negabaus ministrų kabineto valdžios tauta ignoravo socialdemokratus, o konservatorius nustūmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Todėl šiandien "Landsbergio augintiniai" ir bando visais įmanomais būdais suteplioti Karbauskio partiją, kas dieną šaukdami apie "Agrokoncerną". Neva, šiandien šios įmonės savininkai valdo valstybę, o ne "MG Baltic".

— Manau, ir per ateinančius 2019 metų rinkimus, kai rinksime merus, Europarlamento narius ir Lietuvos prezidentą, konservatoriai vėl bus nustebinti rezultatų, kurie gerokai skirsis nuo sociologų šiuo metu vaizduojamų reitingų.

80
Tegai:
kova dėl valdžios, valdžia, politika, reitingas, Lietuva
Atsiprašau. Jūs blogai supratote

Uspaskichas atsiprašė. "ne taip suprato"

(atnaujinta 15:52 2021.01.15)
Europarlamentaras Viktoras Uspaskichas oficialiai atsiprašė dėl savo žodžių, įžeidžiančių gėjų ir lesbiečių jausmus

Jis atsiprašė kolegų iš "Renew Europe" frakcijos Europos Parlamente ir pažadėjo ateityje savo kalbose atidžiau formuluoti savo mintis. Kreipimesi Uspaskichas taip pat pridūrė, kad politinių oponentų puolimuose jis mato etninius motyvus. Jie sako, kad jis yra grynakraujis rusas, todėl Lietuvoje yra persekiojamas iš rusofobiškų paskatų.

 — Aleksandrai, štai tu balsavai už Darbo partiją Seimo rinkimuose ir motyvuoji savo pasirinkimą tuo, kad, kaip sakai, tai yra "rusiška partija", nepaisant to, kad daugiau nei 90 % kandidatų iš Darbo partijos sąrašo yra etniniai lietuviai.

— Ir aš taip pat palaikiau Viktorą Uspaskichą, nes karantino metu jis vienintelis kalbėjo per Rusijos dieną be kaukės ir taip šaipėsi iš antivirusinių ribojamųjų priemonių, kurių ėmėsi tuometinė vyriausybė. Jis drąsus! Neseniai jis nepabūgo savo politinių oponentų pavadinti "pedikais" ir "iškrypėliais". Aš žaviuosi Viktoru!

— Ar nemanai, kad Viktoras yra tik pigus visuomenės nuomonės manipuliatorius, kuriam tai leidžia daryti politinis elitas? Kodėl Petras Gražulis yra baramas už homofobiškus pareiškimus ir jį net bandomą patraukti atsakomybėn? Tiesa, jie nori kreiptis į teismą dėl neva verslo interesų gynimo. Bet Viktoro Uspaskicho už atvirą kažkokio stebuklingo vandens nuo koronaviruso reklamą — ne! Taip, ir Gražulis neatsisako savo homofobiškų pažiūrų, o Viktorui tiesiog pagrasino pirštu iš Europos Parlamento ir jis tuoj pat parklupo ant kelių ir ėmė atsiprašinėti dėl "pedikų" ir "iškrypėlių".

— Na, aš kažkaip negalvojau apie tai taip giliai...

— Taip, tu net nepagalvoji, kad visa politinė Uspaskicho "kova" yra gerai pastatytas spektaklis, kurį jis atlieka turėdamas vieną tikslą — kvaršinti rusakalbių rinkėjų galvas ir periodiškai gauti dividendus mandatų pavidalu sau ir savo aplinkai. Ar prisimenate bent vieną Viktoro įvykdytą pažadą, kurį jis davė per rinkimų kampaniją? Asmeniškai aš neprisimenu.

— Bet jam tiesiog nėra suteikta valdžios svertų, todėl jis negali įvykdyti šių pažadų! Dabar, jei jis taptų ministru ar dar geriau — ministru pirmininku, tada jis tikrai būtų apvertęs visą Lietuvos politinę struktūrą!

— Taip. Būtų apvertęs... Pamenu, kaip jis buvo paskirtas ūkio ministru 2004 metais ir kuo tai baigėsi? Po metų Viktoras buvo pagautas su padirbtu aukštojo mokslo diplomu ir apkaltintas dėl korupcijos bandymų. Tada su trenksmu išspyrė ūkio ministrą iš  kėdės! Ir tada, jei pameni, taip pat sučiupo Darbo partiją, tvarkančią juodąją buhalteriją. Taigi, nuo tada nebetikiu Viktoro sąžiningumu ir šviesiomis mintimis! Ir aš patariu tau giliau paanalizuoti jo politinį polėkį.

Tegai:
Viktoras Uspaskichas
Dėdulę vėl nori pavadinti prezidentu

Vytautą Landsbergį vėl nori paskelbti "prezidentu"

(atnaujinta 16:59 2021.01.12)
Lietuvos konservatoriai dar kartą bandė suteikti "Lietuvos prezidento" titulą savo dvasiniam lyderiui Vytautui Landsbergiui

Jie pateikė Seimui rezoliuciją "Sausio 13-osios" sukakčiai paminėti, kurioje pažymimas ypatingas "Atkuriamojo Seimo Aukščiausiosios Tarybos pirmininko" vaidmuo. Tokiu nutarimu valdantieji konservatoriai-liberalai nori atsisakyti Konstitucinio Teismo 2002 metų birželio 19 dienos verdikto, kuriame aiškiai ir nedviprasmiškai teigiama, kad "pagal Konstituciją įstatymų leidėjui neleidžiama nustatyti tokio teisinio reguliavimo, kuris paneigtų individualų respublikos prezidento teisinį statusą, kuris skiriasi nuo teisinio visų kitų vyriausybės pareigūnų statuso ir sukurtų teisines prielaidas prilyginti prezidentui kitą asmenį — valstybės vadovą".

— Mindaugai, paaiškink man, žmogui, kuris yra toli nuo politikos, kodėl konservatoriai taip atkakliai visus nepriklausomybės metus bandė savo lyderį Vytautą Landsbergį vadinti "prezidentu", o ne pagal pareigas, kurias jis ėjo tuo metu, kai klostėsi Sausio 13-osios įvykiai ir po to pasirašytas Nepriklausomybės aktas. Juk jis įėjo į istoriją kaip "pirmasis faktinis Lietuvos vadovas"? Tad kam perrašyti istoriją?

— Man atrodo, kad konservatoriai stengiasi įtikti savo dvasinio vadovo ambicijoms. Iš tiesų Algirdas Brazauskas buvo įrašytas kaip pirmasis prezidentas šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje. Ir visi žino, koks ambicingas Landsbergis yra ir visada, švelniai tariant, nemėgo Brazausko. Prisimink, kaip jie spjovė į jau mirusį "pirmąjį prezidentą", kai atsisakė melstis už jį pagrindinėje Lietuvos šventovėje. Ir visa tai, kaip suprantu, buvo Landsbergio machinacijos. Ir dabar, dar būdamas gyvas, jis tęsia slaptas intrigas prieš mirusį Brazauską. O jo pasekėjai deda visas pastangas, kad padėtų Vytautui patekti į istoriją kaip prezidentui, o ne Aukščiausiosios Tarybos pirmininkui.

— Man taip pat atrodo, kad Vytautas Landsbergis svajoja, kad po mirties būtų palaidotas kaip Lietuvos didieji kunigaikščiai, o gal net pats karalius Mindaugas! Arkikatedros kriptoje, o ne Antakalnio kapinėse, kaip Brazauskas ir kiti nusipelnę žmonės šiuolaikinėje Lietuvos istorijoje.

— Tfu-tfu-tfu... Tegul Dievas dar daug metų laimina mūsų patriarchą Vytautą II! Tegul jis gyvena ir veda Lietuvą sunkių išbandymų akivaizdoje. Pažiūrėk, kaip rusai jau nusitaikė vėl užkariauti mūsų gimtąją Lietuvą. Taigi, prezidentas, ministras pirmininkas, gynybos ministras ir pats Vytautas Landsbergis perspėja mus, kad Rusijos tankai vėl riedės Gedimino prospektu! Todėl turime greitai paprašyti amerikiečių siųsti savo karius saugoti prezidento rūmus ir asmeniškai esamus ir būsimus "Landsbergių prezidentus". Net neabejoju, kad ši puiki pavardė vis dėlto bus įrašyta į Lietuvos prezidentų panteoną. Jei ne su Vytauto vardu, bet bent jau su jo palikuonio Gabrieliaus! Įsivaizduokite, kaip gražiai jie atrodys vienas šalia kito Lietuvos istorijos metraščiuose, du prezidentai Vytautas ir Gabrielius Landsbergiai!

Tegai:
prezidentas, Vytautas Landsbergis
Nord Stream — 2

Vokietijos valdžia pakomentavo naujas JAV sankcijas prieš "Nord Stream 2"

(atnaujinta 08:26 2021.01.19)
Pirmadienį JAV ambasada Berlyne informavo Vokietijos vyriausybę apie planus įvesti ribojančias priemones

VILNIUS, sausio 19 — Sputnik. Vokietija nusivylė JAV sprendimu įvesti sankcijas Rusijos vamzdžių klojimo laivui "Fortuna", dalyvaujančiam "Nord Stream 2" tiesime, praneša RIA Novosti.

"Mes su apgailestavimu į tai atsižvelgiame", - Vokietijos agentūrai dpa sakė Vokietijos ekonomikos ministerijos atstovas.

Žiniasklaida priduria, kad JAV ambasada Berlyne pirmadienį informavo Vokietijos vyriausybę apie planus įvesti ribojančias priemones.

Anksčiau laikraštis „Handelsblatt“ pranešė, kad antradienį Vašingtonas ketina taikyti sankcijas laivui "Fortuna" ir kompanijai "KVT-Rus" - laivo savininkei. Pasak leidinio, JAV valdžia taip pat perspėjo kitus Europos partnerius apie jų sprendimą dėl sankcijų pagal įstatymą dėl atoveikio JAV priešininkams sankcijomis (CAATSA). Berlyne šios priemones laikomi neteisėtais.

"Nord Stream-2"

"Nord Stream-2" numato dviejų vamzdyno linijų, kurių bendras pajėgumas sieks 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, statybas nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Jungtinės Valstijos aktyviai priešinasi projektui, nes siekia tiekti savo suskystintas gamtines dujas ES. Vašingtonas 2019 metų gruodžio mėnesį įvedė sankcijas dujotiekiui ir tokiu būdu pristabdė statybas.

Klojimas atsinaujino 2020 metų gruodžio mėnesį, laivui "Fortūna" Vokietijos vandenyse nuklojus 2,6 km vamzdžių. Pasak projekto operatorės "Nord Stream 2 AG", maždaug 148 kilometrai iš bendro dviejų 460 kilometrų ilgio linijų liko nebaigti. Belieka pakloti 120 kilometrų Danijos vandenyse ir apie 28 kilometrus Vokietijos vandenyse.

Danijos valdžios institucijos susitarė dėl galimybės kloti vamzdžius su "Fortūna" nuo sausio 15 dienos, Vokietijos leidimas šiam laivui galioja iki gegužės pabaigos.

Tegai:
Vokietija, Nord Stream-2 statyba, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Į paskutinį vagoną: JAV vėl ėmėsi "Nord Stream-2"
Ekspertas papasakojo, kada galima tikėtis BelAE pramoninės eksploatacijos pradžios
Baideno patarėjas ragina panaikinti sankcijas "Nord Stream-2"
"Zurich" nekomentuoja pranešimų apie "Nord Stream-2" atsisakymą