Mes irgi lietuviai!

Su tolerancija Lietuvoje ne viskas gerai

94
(atnaujinta 14:49 2018.09.28)
Popiežiaus vizitas į Lietuvą apnuogino visuomenės žaizdas. Socialiniuose tinkluose kai kurie lietuviai buvo pasipiktinę tuo, kad prie lėktuvo trapo popiežių Pranciškų kartu su Respublikos prezidente Dalia Grybauskaite pasitiko tamsiaodė mergaitė, o ne etninė lietuvė. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis jau pavadino žmones, skleidžiančius tokias insinuacijas, niekšais

— Artūrai, aš esu pritrenktas! Pasirodo, Lietuvoje vis dar yra žmonių, kurie mano, kad juodaodžiai yra "antros rūšies žmonės"! Kaip buvo galima piktintis tuo, kad prie lėktuvo trapo popiežių kartu su prezidente pasitiko tamsiaodė mergaitė — Lietuvos pilietė?!

— O kas tave, Vytautai, stebina? Lietuvoje yra stiprios ne tik pagoniškosios šaknys, bet ir pasididžiavimas savo išskirtinumu. Galų gale, juk Lietuvos Didžioji Kunigaikštystė tęsėsi nuo Baltijos iki Juodosios jūros! Ir mūsų kunigaikščiai buvo gerbiami vasalų teritorijose. Daugelis šiandien Lietuvoje vis dar vadina save "tituline nacija". Nors, kalbant apie lietuvių skaičių, net ir pasaulyje, mes verti tik "nykstančios tautos" pavadinimo. Ačiū užsieniečiams, kurie ima lietuvaites į žmonas ir tokiu būdu padeda išsaugoti  Lietuvos gyventojus. Štai ir mergaitė, kuri pasitiko popiežių, yra lietuvaitės ir tamsiaodžio užsieniečio meilės vaisius. Ir kas tame blogo? Galų gale, susirūpinimas dėl "rasės grynumo" yra grynas nacionalizmas, besiribojantis su fašizmu. Ir mūsų ministras pirmininkas buvo teisus, pavadindamas niekšais žmones, kurie buvo pasipiktinę tamsiaode mergaite!

— Po daugiatūkstantinio žygio gėjams ir lesbietėms paremti, kuris vyko Vilniuje 2016 metais, atrodė, kad Lietuva tapo tikra Europos šalimi su demokratinėmis vertybėmis. Bet, regis, aš klydau. Tikiuosi, kad kitą vasarą, kai Lietuvos sostinė perims estafetę "Baltic Pride-2019", mes įrodysime pasauliui, kad lietuviai ― tolerantiški žmonės.

— O čia aš nesutinku su tavimi. Homoseksualumas yra Sodomos nuodėmė. Nors prieš vizitą į Lietuvą, popiežiaus Pranciškaus viename iš pamokslų ragino atsiprašyti gėjų ir lesbiečių dėl patyčių ir persekiojimo, aš su tuo kategoriškai nesutinku. Aš nieko prieš, kad kažkas, kažkur, kažką daro, bet aš kategoriškai nepritariu atvirai "vertybių" reklamai, ypač mokymosi įstaigose — mokyklose ir vaikų darželiuose. Savo lyties pasirinkimą turėtų atlikti  subrendęs asmuo, o ne vaikas, kuriam agresyviai peršama gėjų kultūra. Vaiko psichika dar nesusiformavusi ir labai jautri išorinei įtakai. Vaikas vis dar minkštas, tarsi molis, iš kurio galima pagaminti ir gražią vazą, ir naktipuodį. Taigi, su bet kokioms švietimo naujovėms turime elgtis atsargiai ir apgalvotai.

— Taip, visiškai sutinku su tavimi. Tolerancija tolerancijai nelygi. Panieka kitoms rasėms ― tai fašizmas, o pasipriešinimas psichikos luošinimui yra nacionalinių tradicijų ir krikščioniškų vertybių išsaugojimas. Ir jei fašizmo ištakas būtina rauti su šaknimis, tai ligoniams su neaiškia seksualine orientacija būtina suteikti kvalifikuotą psichologinę pagalbą...

94
Tegai:
seksualinės mažumos, fašizmas, nacionalizmas
Mūsų valstybę formuoja krikščionybė!

Lietuvoje ne visiems priimtinas "LGBT paramos mėnuo"

(atnaujinta 15:29 2020.06.30)
Visame pasaulyje vyksta "LGBT paramos mėnuo". JAV ir Didžiosios Britanijos ambasados iškėlė vaivorykštės spalvų vėliavas

Tačiau Lietuvoje, kuri pirmauja pagal visus "homofobijos reitingus", ne visi gyventojai pritaria tradicinių krikščioniškų šeimos vertybių paniekinimui. Net liberalų prastumtas tos pačios lyties asmenų santuokos pripažinimo įstatymas per daugelį metų nesugebėjo pereiti pirmojo priėmimo etapo.

— Rimantai, matau, kad pastarosiomis dienomis ateidamas į darbą vilki vaivorykštės spalvos marškinėliais. Ar tu gėjus?

— Ne. Aš tik stebiu šį globalų judėjimą (šypsosi). Bet LGBT vaikinams ir merginoms esu lojalus. Mano mylima mergina yra biseksuali ir bandau ją suprasti. Kodėl tu klausi? Ar esi homofobas?!

— Žinai, aš buvau ramus dėl gėjų ir lesbiečių, bet kai pradėjo transliuoti iš kiekvieno kampo, iš televizoriaus ekranų ir laikraščių puslapių apie tai, kokie jie nelaimingi, tada kilo priešiškumo jausmas. Kam šaukti apie teisių pažeidimus, kurių iš principo nėra? Papasakok man, kur yra gėjai ar lesbietės, kurie engiami darbe ar visuomenėje? O pavieniai atvejai nieko nesako apie sistemą.

— Bet žiūrėk, visuose homofobijos įvertinimuose apie Lietuvą kalbama su nerimu. Atseit, čia nemėgsta tos pačios lyties atstovų. Štai ir tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymas iki šiol nebuvo priimtas.

— Žinai, mielas drauge, sprendžiant iš statistinių skaičiavimų, mūsų visuomenėje yra apie 2 % LGBT žmonių. Taigi, kodėl ši agresyvi mažuma turėtų diktuoti, kokiais įstatymais turėtų vadovautis mūsų valstybė?! Mes esame krikščionys! Didžioji dauguma lietuvių išpažįsta šį tikėjimą. Ir kodėl turėtume savo įstatymuose daryti išnašas, prieštaraujančias mūsų gyvenimo būdui ir šeimos modeliams? Lai gėjai ir lesbietės daro, ką tik nori. Bet tegul jie nebando įtraukti mano vaikų ir anūkų į savo tinklus! Neduok Dieve! Priešingu atveju, mano kantrybė pasibaigs, o tada... Aš negaliu nieko garantuoti!

— Na, Algi, nesijaudink. Manau, kad tu nesmurtausi prieš žmogų, kuris gyvena pagal kitus įstatymus.

— Taip, aš esu taikus žmogus, bet tik tuo atveju, jei tai neliečia mano šeimos ir draugų. Tačiau nereikia manęs erzinti ir versti daryti tai, kas prieštarauja mano moralės principams.

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV, Lietuva, LGBT
Sostinės Lukiškių aikštė  — paplūdimys ar šventa vieta?

Sostinės Lukiškių aikštė paplūdimys ar šventa vieta?

(atnaujinta 18:14 2020.06.26)
Sostinės mero savivalė dėl paplūdimio zonos įrengimo miesto centre — Lukiškių aikštėje — sukėlė pasipiktinimo bangą

Valdančioji koalicija netgi parengė įstatymo projektą, pagal kurį Lukiškių aikštė bus paskelbta šventa vieta ir skirta tik laisvės kovotojų atminimui.

— Vaidelute, kur čia tu eini su paplūdimio krepšiu? Nejaugi prie prie jūros važiuoji?

— Laura, atsipalaiduoti paplūdimyje su vaizdu į jūrą dabar galima pačiame Vilniaus centre! Ar dar negirdėjai apie genialią mūsų mero idėją — jūros paplūdimį Lukiškių aikštėje? Patikėk, netrukus ten atskris turistai iš viso pasaulio! Tai taip šaunu, guli ant smėlio, o ekrane keičiasi vaizdas į jūros pakrantę! Štai tu Žydrosios pakrantės paplūdimyje, o po kelių minučių jau Ramiajame vandenyne.

— Klausyk, bet kaip su automobiliais, pravažiuojančiais Gedemino prospektu? Jie ne tik sukuria triukšmą, bet ir teršia aplinką! Juk nemalonu degintis tokiame paplūdimyje!

— Na, aš manau, kad kitas Šimašiaus žingsnis bus uždrausti automobilių eismą šioje prospekto atkarpoje! Iš tiesų bus kažkaip nepatogu, kai turistai atvažiuos.

— Ar tau neatrodo, kad nepatogu bus aiškinti šiems turistams, kodėl dabar toje vietoje, kur buvo pakarti 1863–1864 metų sukilimo didvyriai, dabar yra pramogų zona? O ir kaip užsienio turistams patiks nuotraukos, kur, pavyzdžiui, užfiksuoti maudymosi kostiumėliais apsirengę žmonės priešais memorialą tremties aukoms prie buvusio Lietuvos KGB pastato, o dabar — genocido muziejaus? Tačiau visuomenėje vis dar vyksta aršios diskusijos, kurį paminklą įrengti Lukiškių aikštėje — Vyčio skulptūrą ar didelį partizanų bunkerio modelį. O čia jau paplūdimys su pusnuogiais žmonėmis. Gerai, kad mūsų meras nors nudistų paplūdimį atidarė toliau nuo visuomenės akių — Valakampių paplūdimyje, o ne Lukiškių aikštėje.

— O, kokie visi kritikai! Ir man labai patinka visos mero administracijos iniciatyvos! Prisimeni, kokią šaunią kompaniją jie organizavo, reklamuodami Vilniaus miestą turizmo versle? Mūsų sostinės susiejimas su "G tašku" — tai buvo super viešųjų ryšių kampanija! Tada apie tai rašė žymūs pasaulio bulvariniai leidiniai. Apie Vilnių žmonės sužinojo atokiausiuose planetos kampeliuose!

— Ar tau neatrodo, kad perskaitę panašius pranešimus apie mūsų gimtąjį miestą, skaitytojai ir žiūrovai tuose pačiuose atokiuose planetos kampeliuose tik pirštu prie smilkinio pasuks? Juk iš mūsų sostinės įvaizdžio ir istorinės praeities gali pasityčioti tik naujokas, kuriam Vilnius nėra gimtasis miestas. Iš kur atvyko Remigijus Šimašius? Laimei, šis ekstravagantiškas Vilniaus mero triukas jau sudomino viršininkus pačiame viršuje ir Seimas jau skubiai parengė įstatymo projektą, pagal kurį Lukiškių aikštė bus skirta tik kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimui įamžinti.

Tegai:
paplūdimys, Lukiškių aikštė
Граница Литвы. Архивное фото

Kontrolės punktas "Vizdy" Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje tapo tarptautiniu 

(atnaujinta 09:45 2020.07.02)
Kol kas neįmanoma pasinaudoti nauju pasienio punkto statusu — Lietuvoje yra nustatyta nepaprastoji padėtis, susijusi su koronavirusu

VILNIUS, liepos 2 — Sputnik. Vidzy (Tveriačiaus) kontrolės punktas Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje tapo tarptautiniu nuo liepos 2 dienos, kaip numatyta Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos dekrete, kuris buvo pasirašytas balandžio mėnesį, praneša Sputnik Belarus.

Baltarusijos pasienis, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Андрей Александров

Remiantis prezidento dekretu, perėjimo punktas buvo išbrauktas iš supaprastintų kontrolės punktų sąrašo ir priskirtas prie pasienio kontrolės postų. Nuo šiandien, be pasų ir muitinės kontrolės, "Vidza" vykdys sanitarinę-karantino, veterinarinę, karantino fitosanitarinę ir automobilių kontrolę.

Tuo pačiu dekretu "Vidzy" buvo įtrauktas į respublikinių muitinės procedūrų vykdytojų sąrašą. Taigi nuo šiol čia galės būti atliekamos muitinės procedūros sunkiasvoriams kroviniams, taip pat paslaugomis galės pasinaudoti asmenys, importuojantys asmeniniam naudojimui skirtus automobilius, sveriančius iki 3,5 tonos.

Tačiau kol kas neįmanoma pasinaudoti  naujuoju "Vizdy" statusu. Dėl Lietuvoje įvestų ribojančių priemonių, susijusių su koronavirusu, gretimas sienos perėjimo punktas Lietuvos teritorijoje lieka uždarytas iki liepos 16 dienos. Birželio viduryje Lietuva panaikino karantiną, tačiau nepaprastoji padėtis išliko. Atsižvelgiant į galiojančius apribojimus, galima kirsti Lietuvos ir Baltarusijos sienos atkarpą per Medininkų (Baltarusijos pusės "Kamenny Log"), Šalčininkų (Beniakonys) ir Raigardo (Privalka) kontrolės punktus.

Tegai:
Lietuva, Baltarusija, pasienio kontrolės punktas
Dar šia tema
Rusijos ir Lietuvos pasienio punkte leista statyti antrą "duty free" parduotuvę
Per vieną iš Lietuvos pasienio punktų apribotas sunkiasvorių sunkvežimių judėjimas