O jūs ar bijote?

Vaikai juvenalinės justicijos plastikinės gėlės

81
(atnaujinta 14:12 2018.10.26)
Istorija apie Kaune atimtus iš tėvų vaikus atskleidė šiuolaikinės visuomenės problemas. Kai valstybės pareigūnai ir politikai, propaguojantys juvenalinę justiciją, pradeda kištis į šeimos reikalus, sunaikinama ne tik pati "visuomenės ląstelė", bet ir visas per amžius susiformavęs žmogaus gyvenimo būdas

— Regina, jūsų vaikas labai dažnai pradėjo verkti už mano sienos. Ar nesijaudinate, kad vaiko teisių apsaugos tarnyba apsilankys pas jus ir atims tėvystės teises?

— Gerbiama kaimyne, geriau pagimdytume savo vaiką, tuomet suprasite, koks titaniškas darbas — pagimdyti ir tinkamai išauklėti dar vieną visuomenės narį.

— Nesikiškite į mano asmeninį gyvenimą ir nenurodinėkite, ką daryti!

—  O ką Jūs darote, kai aiškinate, kad mano vaikas verkia? Ar jūs nors įsivaizduojate, kad vaikas gali tiesiog sirgti. Gal jam skauda ausis ar dantis?! Ar žinote tokį dalyką kaip vaiko auklėjimas? Juk vaikams reikalingi ne tik meduoliai, bet ir mokytojo griežtumas. Priešingu atveju vaikas užaugs egoistas ir mizantropas, kuris reikalaus iš kitų klausyti tik jo nuomonės.

— Tačiau vaikas turi būti auklėjimas ne diržu ir bausmėmis, o meile ir paskatinimu.

— Kur Jūs, miela kaimyne, pasisėmėte tokių gilių pedagogikos žinių?

— Taip pamokslavo kunigas. Be to, popiežius, kai lankėsi Lietuvoje, nuolat sakydavo, kad meile reikia auklėti ne tik savo vaikus, bet ir aplinkinius.

— Ar kunigas nepriminė vieno iš dešimties Dievo įsakymų, kuris teigia : "gerbk savo tėvą ir motiną"? Taigi būtent tai turi tapti pagrindiniu įsakymu tuo metu, kai formuojama vaiko psichika. O jau po to, kai  išmoks gerbti "savo tėvą ir motiną", jis supras, ką reiškia mylėti Dievą ir aplinkinius. O kas vyksta dabar? Mums politikai draudžia bausti savo vaikus. Tuo pat metu jie pro pirštus žiūri, kaip paauglius muša jų bendraamžiai. Ar pamenate tą baisų įvykį, kai štai tokie pagal amžių nebaudžiami paaugliai mirtinai sumušė berniuką! Ir Jūs norite, kad teismas būtų pakantus tokiems nepilnamečiams nusikaltėliams. Taigi jie pateks į suaugusiųjų gyvenimą jau būdami žinomais nusikaltėliais!

— Reiškia jie šeimoje gavo mažai meilės ir šilumos. Štai kodėl jie užaugo tokie žiaurūs.

— Ne, brangioji kaimyne. Tiesiog šeimoje jiems nepaaiškino, kad teks atsakyti už smurtą. Ir už kiekvieną nusikaltimą baudžiama. Dar man atrodo, kad tokių išgamų tėvai bijojo tokių kaimynių, kurios galėjo paskambinti "tam tikroms tarnyboms", todėl ir nebaudė savo vaikų. O ir mokyklose šiandien kai kurie mokytojai ypač rūpestingai pasakoja vaikams apie jų teises, pamiršdami apie pareigas. Galų gale pasižiūrėkite, kas darosi! Vaikai pradėjo rašyti skundus ir skųsti savo tėvus vaiko teisių apsaugos tarnybos specialistams vien už atsisakymą nupirkti naują išmanųjį! O mūsų vadovai, smerkdami viską, kas buvo tarybiniais laikais, patys auklėja ir skatina šiuolaikiškus "pavlikus morozovus". Taigi, mes vėl pasinersime į totalitarinį režimą, paremtą skundais ir baimėmis? Valstybė teigia, kad šeima yra socialinis vienetas. Bet tuo pačiu metu valstybė kėsinasi į šeimos gyvenimo būdą ir naikina šeimyninius ryšius? Taigi, valstybė naikina pati save?

81
Таблетки иодида калия

Jodo tabletės prieš Astravo AE

(atnaujinta 18:10 2020.10.20)
Sostinės savivaldybė paskelbė nemokamą jodo tablečių platinimą visiems be išimties vilniečiams. Norint jų gauti pakanka vaistinėje pateikti asmens tapatybės kortelę, patvirtinančią gyvenamąją vietą sostinės apylinkėse

Jodo dalijimas vyks mėnesį — iki lapkričio 17 dienos. Gavę informacijos apie avariją Baltarusijos atominėje elektrinėje, kurioje jau buvo pradėta branduolinė reakcija, reikia išgerti tabletes.

— Jonai, pasiimk asmens dokumentą ir bėk į vaistinę. Žiūrėk, sprogs Baltarusijos atominė elektrinė, o mes — be tablečių! Ar prisimeni, kaip 1986 metais sprogo Černobylio atominė elektrinė ir visi Baltarusijos bei Lietuvos gyventojai gavo savo radiacijos dozę?

— Tu taip užtikrintai šneki, kad atominė elektrinė Astrave tikrai sprogs. Iš kur ištraukei šią beprotišką informaciją?

— Jokia ji ne beprotiška! Ar nežiūri televizoriaus ir neskaitai laikraščių? Net pats profesorius Landsbergis nuolat kartoja, kad Baltarusijos atominė elektrinė buvo pastatyta su šiurkščiais techniniais pažeidimais, o jos reaktoriai yra Černobylio dvyniai. Net vyriausybė ir Seimas jau priėmė įstatymus, draudžiančius pirkti ir naudoti elektrą iš Astravo AE Lietuvoje. Ji tokia kenksminga, kad gali skleisti radiaciją net per elektros lizdus butuose.

Įsivaizduok, kad vaikštai po savo butą ir net nepastebi, kaip esi apšvitinamas! Vilniaus valdžia jau pasirūpino mūsų sveikata — jodo tabletes gausime nemokamai. Koks puikus mūsų meras Remigijus Šimašius!

— Artūrai, tu, matyt, visiškai nesupranti pagrindinių ne tik atominės elektrinės, bet ir elektros paskirstymo tinklais iki tavo bute esančio elektros lizdo veikimo principų. Pati branduolinio reaktoriaus sukurta elektra jokiu būdu negali būti radioaktyvi. Astravo atominę elektrinę visos priežiūros struktūros iki TATENA pripažino saugia.

— Bet ją pastatė "Rosatom", o mūsų politikai garsiai ir ne kartą yra pareiškę, kad rusai iš tikrųjų nieko negali pastatyti. Jau nekalbant apie atominę elektrinę. O Baltarusijos atominė elektrinė yra pati pavojingiausia, nes ją pastatė rusai!

— Noriu tau priminti avariją Fukušimos elektrinėje Japonijoje. Atrodo, kad tai technologiškai pažangiausia šalis pasaulyje. O mūsų politikai, kurie šiandien rėkia apie Rusijos atominės pramonės nepažangumą, patys ketino statyti naują atominę elektrinę Lietuvoje pagal "Hitachi" bendrovės, kurios reaktorius sprogo Fukušimoje, projektą. Taigi, įjunk smegenis ir pagalvok, kam naudingas šis vajus aplink Baltarusijos atominę elektrinę. Mūsų politikai tiesiog kelia ažiotažą, saugodami Europos energetikos sektorių nuo pavojingo konkurento, kuris netrukus pradės tiekti rinkai pigią elektrą.

Įsivaizduok, kiek tu ir aš mokėtume už elektrą ir komunalines paslaugas, jei mūsų elektros tiekėjai pradėtų pirkti pigią Astravo elektrą. Dabar prisimink, kad pati Lietuva kadaise turėjo savo Ignalinos atominę elektrinę, kuri aprūpindavo visą šalį pigia elektra ir dar parduodavo kaimynams, o tai užpildė biudžetą. Na, neliūdėk... Eime į vaistinę ir gaukime nemokamų jodo tablečių. Gal kam nors parduosime už alaus skardinę.

Tegai:
Astravo AE
Gyvenimas pro ašaras

Turtuoliai neverkia, o kas antras lietuvis rauda dėl pinigų

(atnaujinta 16:39 2020.10.16)
Vieno iš Lietuvos komercinių bankų Finansų institutas paskelbė liūdną statistiką. Beveik 40 % šalies gyventojų nuolat nerimauja dėl savo finansinės gerovės. Tik 7 % respondentų yra visiškai patenkinti, visiškai laimingi ir ramūs dėl savo finansų

— Ko toks liūdnas, Alvydai? Oras saulėtas, nuotaika taip pat turėtų būti saulėta!

— Vidmantai, mano žmoną atleido iš darbo. Dabar šeimoje maitintojas esu tik aš. Ir taip vos galą sudurdavome su galu, o dabar net nežinau, kaip mes išgyvensime. Anksčiau galėjom susikrauti lagaminus ir išvykti į klestinčią Europos šalį, tačiau dabar dėl koronaviruso pandemijos nėra nieko gero. Aš sunerimęs.

— Na, mūsų šalyje yra beveik pusė tokių kaip tu (patiriančių stresą). Bet kai perskaičiau apklausos rezultatus, pats puoliau į neviltį. Tik 7 % Lietuvos gyventojų yra patenkinti savo finansine būkle. Įdomu, kas jie?

— Prekybininkai ir nedidelis VIP pareigūnų sluoksnis! Jų atlyginimai yra solidūs ir jiems nerūpi maisto prekių kainos parduotuvėse ar būsto išlaikymo dydis. Jie išplauks bet kokios krizės metu. Bet ką mes darysime — paprasti Lietuvos žmonės? Nedarbas yra didžiausias Europos Sąjungoje, atlyginimai yra vieni mažiausių, o vidutinės kainos — kaip Vokietijoje ar Ispanijoje. Bet mums buvo pažadėtas toks saldus gyvenimas Europos Sąjungoje, kai 2003 metais buvome raginami balsuoti. O kai 2015 metų pradžioje pakeitė litą į eurą, aš tiksliai prisimenu, kaip ministras pirmininkas Butkevičius ir prezidentė Grybauskaitė plėšdami marškinius nuo krūtinės žadėjo, kad euro įvedimas jokiu būdu neturės įtakos mūsų gyvenimo lygiui.

— Taip. Mus taip įžūliai apgavo su eurais. Dabar prisimenu tas kainas litais ir mūsų tuometinį atlyginimą ir lyginu juos su šiandienos skaičiais. Ašaros tvenkiasi. Už tokią apgaulę reikėtų teisti vadovus, nusprendusius atsisakyti litų!

— Kas juos teis? Generalinė prokuratūra netgi atsisakė kalbėti žmonių vardu per galimą teismo procesą prieš konservatorių (2008–2012) ir socialdemokratų (2012–2016) vyriausybes. O teismai taip pat bijo neliečiamųjų. Deja, matau, kad Lietuvoje jau seniai susiformavo neliečiamųjų politikų ir verslininkų klanai, kurie tiesiog apklausos metu sako, kad yra patenkinti savo finansine padėtimi. Taigi, paaiškėja, kad mus tiesiog kontroliuoja ši patenkintų žmonių grupė. O jų yra tik 7 %.

— Blogiausia tai, kad pagal apklausą kas trečias Lietuvos gyventojas teigė, kad jo rūpesčiai dėl pinigų neigiamai veikia jų santykius su artimaisiais, o kas penktas šeimoje turi ginčų dėl pinigų. Tiesiog pagalvokite apie šiuos skaičius! Aš jau stresuoju vien nuo šios apklausos rezultatų.

Tegai:
finansai