Oro gynyba yra svarbesnė nei mokyklos

Raketos vietoj išsilavinimo

57
(atnaujinta 14:03 2018.11.23)
Tuo metu, kai Lietuvos mokytojai streikuoja, gynybos ministras Raimundas Karoblis išdidžiai praneša apie vis didėjančias milijonines išlaidas ginkluotei. Vien šarvuotiems visureigiams planuojama išleisti 100 mln. eurų. Kiek lėšų bus skirta Oro gynybai, paaiškės po rinkimų. Ekspertai mano, kad suma bus nemaža

— Sauliau, ar tu jau leidi savo vaikus į mokyklą, ar mokytojai vis dar streikuoja? Mano vaikų mokykloje ramu. Regis, direktorius sugebėjo įtikinti mokytojus neprisijungti prie streikuojančių.

— Vaikai dar namuose. Pensininkė močiutė rūpinasi jais. O mokytojų streiką aš asmeniškai palaikau ir raginu vyriausybę persvarstyti kitų metų biudžetą. Užuot išleidę šimtus milijonų dolerių ginkluotei, galėtų padidinti mokytojų atlyginimus. Tik pagalvok, vien tik šarvuočiams pirkti jie ketina išleisti 100 milijonų eurų! O kur dar brangios oro gynybos sistemos?

— Na, valstybės apsauga nuo išorės agresoriaus (pats žinai, nuo ko) yra pagrindinis prezidentės ir vyriausybės galvos skausmas! Ir nereikia gailėti lėšų, jei kyla pavojus Lietuvos nepriklausomybei. Ar vėl nori būti po Maskvos padu?

— O kuo buvimas "po Maskvos padu" skiriasi nuo "buvimo po Briuselio padu"? Mums vadovauja iš sostinės, dabar jau Europos Sąjungos. Be to, dar ir Vašingtonas mums laužo rankas ir reikalauja vis daugiau pinigų skirti ne mūsų vaikų ugdymui, bet  Amerikos karinei įrangai. Ir kodėl tos pačios išsivysčiusios Europos šalys spjauna į Amerikos nurodymus ir pačios sprendžia, kur išleisti pinigus, o mes, lietuviai, turime kasmet vis labiau susiveržti diržus, kad mūsų prezidentę JAV vadovas retsykiais "paglostytų" ir "duotų saldainių" už tai, kad Lietuvos žmonės, nors alkani, bet aprūpinti šarvuočiais ir amerikietiškais šautuvais?!

O vyriausybė nusprendė sumokėti daugiau kaip 300 mln. eurų už suskystintų gamtinių dujų terminalą! Taigi, nuo jo tiek pat naudos, kiek "iš ožio pieno" — dujų ir elektros energijos kainos vis didėja, todėl beveik trečdalį milijardo eurų turime skolintis iš komercinių bankų, kad būtų išpirktas šis terminalas. Ir kas atiduos šias paskolas? Taip, mūsų vaikai, kurių išsilavinimui nėra lėšų biudžete. Per prezidento rinkimus pavasarį balsuosiu už kandidatą, kuris pažadės neišleisti pinigų ginklams, kad apsaugotų nuo tariamo agresoriaus.

— O aš balsuosiu už tuos kandidatus, kurie tęs Dalios Grybauskaitės ir mūsų šalies tikrųjų patriotų politiką, ragindami pasipriešinti agresoriui iš Rytų ir apginti mūsų šalį nuo naujos okupacijos.

57
Tegai:
šarvuočiai, išlaidos, Raimundas Karoblis
Radioaktyvios dulkės jau nebegąsdina

Konservai išgelbės lietuvius nuo radiacijos ir koronaviruso

(atnaujinta 16:06 2020.12.04)
BelAE kartu su koronavirusu padės prekybos tinklams atsikratyti pasenusių konservų atsargų. Lietuvos vidaus reikalų ministerija rekomendavo šalies gyventojams papildyti ne tik dezinfekcinių priemonių, bet ir ilgo saugojimo produktų atsargas

Visa tai vyksta ne dėl antrosios ir vėlesnių koronaviruso bangų, o dėl būsimos avarijos Astravo atominėje elektrinėje, dėl kurios Lietuvos valdžia yra tokia tikra.

— Laura, eikime greičiau į parduotuvę, kol dar neįvedė maisto paskirstymo normų!

— Kas nutiko, Ingrida? Juk vyriausybė teigė, kad maisto prekių parduotuvės tikrai nebus uždarytos dėl karantino. O ir per pirmąją bangą pavasarį mūsų parduotuvėse nepastebėjau ypatingo deficito. Net menkos tualetinio popieriaus atsargos visame pasaulyje mūsų parduotuvėse nesibaigė. Ačiū sostinės popieriaus fabrikui "Grigeo"!

— Taip, tai net ne apie koronavirusą, o apie prakeiktą Baltarusijos atominę elektrinę. Lietuvos vidaus reikalų ministerija paskelbė, kad atėjo laikas pirkti ilgalaikio saugojimo produktus. Astravo reaktorius netrukus sprogs, o radioaktyvūs debesys apims visą Lietuvą. Ir ilgiems mėnesiams turėsime užsidaryti namuose ir butuose. Ir net neiti į parduotuvę. Esame dėkingi vyriausybei už tai, kad ji jau pasirūpino ir visiems pasienio regionų gyventojams išdalino tiek jodo tablečių. Ačiū koronavirusui, kad išmokė mus vaikščioti su apsauginėmis kaukėmis. Galų gale, jos apsaugos mus ne tik nuo nematomo viruso, bet ir nuo radioaktyvių dulkių.

— Taigi, taip pat reikės papildyti šių vienkartinių kaukių atsargas namuose. Žiūriu, kiek pinigų turiu kortelėje. Būtina nedelsiant nusipirkti porą dėžių mėsos ir žuvies konservų. Apie 20 kilogramų makaronų ir kitų kruopų. Taip, dar dvidešimt butelių augalinio aliejaus. Na, visko, visko, kas patraukia akį prekybos centrų lentynose.

— Jei juose kas nors liks po tokios gąsdinančios Vidaus reikalų ministerijos žinios! Čia girdėjau, kaip mano kaimynai pensininkai jau pasitarė, ką pirkti iš produktų ir kiek laiko laikyti. O mūsų močiutės yra pirkinių atsargai specialistės. Viena pasigyrė, kiek skardinių agurkų ir pomidorų ji užkonservavo. Jos draugės nusiminė, kad pasidavė vaikų įkalbinėjimams ir nustojo daržoves žiemai auginti savo daržuose.

— Matai, kaip viskas pasisuko. Jei Baltarusijos atominė elektrinė nesprogs iki kitos vasaros, tada aš vėl sukasiu veją prie vasarnamio ir apsodinsiu visą teritoriją daržovėmis. Išleisiu visą savo atlyginimą konservams ir grūdams, skirtiems naudoti ateityje.

— Nemanai, kad mes jau pamažu einame iš proto? Ir mūsų valdžia daro viską, kad tai įvyktų kuo greičiau. Mūsų nebegąsdina koronavirusas, tačiau kiekvieną dieną mums įskiepijama radiacijos baimė. Vos tik pamatai televizoriaus ekrane ką nors iš valstybės vadovų, tuoj išgirsti, kad Baltarusijos atominė elektrinė netrukus sunaikins visus lietuvius! Štai kam Lukašenka ir "Rosatom" ją pastatė — kad mus sunaikintų ne atominėmis bombomis, o radiacija! Net einu miegoti su šia mintim.

Tegai:
maisto produktai, koronavirusas, Astravo AE
Kažkodėl aš abejoju

Nepaklusnus Lietuvos prezidentas

(atnaujinta 18:59 2020.12.01)
Lietuvos prezidento administracija teigė, kad Gitanas Nausėda "abejoja dėl kai kurių kandidatų į ministrus". Tai konstatuota po valstybės vadovo susitikimo su jo paskirta premjere Ingrida Šimonyte

Pasirodo, kad prezidentas atvirai pasipriešino valdančiajai koalicijai Ministrų kabineto formavimo klausimu.

— Andriau, ar girdėjai naujienas? Mūsų prezidentas išdrįso pasipriešinti liberalių konservatorių valiai! Susitikęs tik su puse būsimos vyriausybės kandidatų į ministrus, jis jau paskelbė, kad kai kurių kandidatūroms gali nepritarti. Kas, tavo manymu, neatitinka griežtų kriterijų?

— Mariau, man tai kelia nuostabą. Ar tikrai prezidentas mano, kad jo svoris Lietuvos politiniame elite yra toks didelis, kad jis gali nepaklusti patiems konservatoriams? Jam jau keletą kartų buvo nurodyta "jo vieta" žurnalistų lūpomis. Matyt, jis vis dar nesupranta, kas namuose šeimininkas! Taip galima ir iki naujos apkaltos prisižaisti. Prisimink, kaip greitai buvo "suvystytas" užsispyręs Rolandas Paksas.

— Na, tu jau apie apkaltą pragydai. Šiandien ne tie laikai. O Gitanas Nausėda — ne Rolandas Paksas, kuris prezidentavimo metu jau turėjo didžiulę politinę patirtį. O ką matė ir žinojo SEB banko prezidentės patarėjas Nausėda? Taip, jis paprasčiausiai tyliai bus pašauktas į patriarcho kabinetą ir pakaks vieno Vytauto Landsbergio žvilgsnio, kad prezidentas ateityje "viską suprastų" ir "elgtųsi teisingai", jei nori iki kadencijos pabaigos ramiai sėdėti prezidento rūmuose. Būsimasis užsienio reikalų ministras, karūnuotas patriarcho anūkas Gabrielius Landsbergis, taip pat pasakys, su kuo jis turėtų pasitarti prieš kalbėdamas ES ir NATO aukščiausiojo lygio susitikimuose. Taigi, kas ir koks bus ministras, priklauso ne nuo jo. Mes turime parlamentinę respubliką, kurioje yra tik nedidelės prezidento privilegijos. O viską valdo valdančioji koalicija.

— Tai tu nori pasakyti, kad nepilno išsilavinimo Evelina Dobrovolska bus paskirta teisingumo ministre, o Danius Kreivys, kuris anksčiau buvo įtariamas dėl korupcijos, bus paskirtas energetikos ministru? Na, jei taip atsitiktų, atėjo laikas atsisakyti Konstitucijos ir pavadinti Lietuvą Landsbergių šeimos monarchija. Tuomet Vytautą Landsbergį dar prieš iškeliaujant į kitą pasaulį teks karūnuoti Katedroje, o anūkas Gabrielius bus pavadintas "įpėdiniu" su teise perleisti karūną savo palikuonims.

— O ką, gera idėja. Kam tie spektakliai su kažkokiais rinkimais, kurių rezultatus taip lengvai galima nuspėti. Taigi ir gerbiamai didžiajai Amerikai galima patarti pakeisti valstybės sistemą. Tiesa, jie neturi tokio puikaus žmogaus kaip Vytautas Landsbergis.

— Kaip ne? Yra! Džordžas Sorošas — kuo ne kandidatas į Amerikos imperatoriaus sostą?

Tegai:
ministrai, Ingrida Šimonytė, Gitanas Nausėda

Rusijos gynybos ministerija vaizdo įraše parodė S-400 "Triumf" kovinius paleidimus

(atnaujinta 11:13 2020.12.05)
Po bandymų kovos įgulos bus perskirstytos ir imsis kovinės pareigos Samaros atsakomybės zonoje

Astrachanės regione, Kapustin Jar poligone, buvo atlikti priešlėktuvinių raketų sistemų S-400 "Triumf" koviniai bandymai. Vaizdo įrašą paskelbė Rusijos Gynybos ministerija.

Filmuotoje medžiagoje parodyta, kaip vyko šaudymas.

Rusijos karinis departamentas pranešė, kad S-400 įgulos sėkmingai pataikė į raketą-taikinį "Kaban" daugiau nei 15 kilometrų aukštyje.

Po bandymų oro gynybos sistemos bus perdislokuotos ir imsis kovinės pareigos Samaros atsakomybės zonoje.

Priešlėktuvinių raketų sistema S-400 naudojama taktiniams ir strateginiams priešo lėktuvams ir balistinėms raketoms sunaikinti. Oro gynybos raketų sistema taip pat gali pataikyti į viršgarsinius taikinius ir pasipriešinti kitoms sunaikinimo priemonėms elektroninėje ir kitokio pobūdžio kovoje.

S-400 "Triumf" gali kovoti su aerodinaminiais taikiniais iki 400 kilometrų atstumu ir su balistiniais taikiniais, artėjančiais iki 4,8 kilometrų per sekundę greičiu, — iki 60 kilometrų atstumu.

Rusijos Triumf
© Sputnik
Rusijos "Triumf"
Tegai:
zenitinių raketų sistema S-400 "Triumf", raketos, Rusija
Dar šia tema
Turkija sėkmingai išbandė Rusijos S-400
JAV griežtai pasmerkė Turkijos vykdomus S-400 bandymus
Rusijos ginklai: preliminarūs 2020 metų rezultatai