Kas kaltas ir ką daryti?

Kas kaltas ir daryti?

72
(atnaujinta 15:03 2018.12.14)
Antrą mėnesį streikuojantys mokytojai ne tik paaštrino santykius tarp valdančiosios koalicijos ir opozicijos, bet ir tarp ministro pirmininko ir Lietuvos prezidentės

Ant vyriausybės vadovo galvos iš prezidento rūmų liejasi kaltinimai dėl neprofesionalumo, o valdantieji primygtinai reikalauja, kad valstybės vadovė prisiimtų atsakomybę už tai, kas vyksta Lietuvos švietimo srityje ir visuomenėje.

— Mūsų dabartinė vyriausybė nieko verta! Atėjo laikas pakeisti ne tik vyriausybę, bet ir visą politinio ir visuomeninio gyvenimo struktūrą. Konstitucijoje būtina įvesti prezidento valdžią. O Dalią Grybauskaitę kuo skubiau išrinkti naujai kadencijai! Antraip be jos Lietuva nusiris į bedugnę. Šalies vadovybėje neliks nė vienos šviesios galvos.

— Arūnai, ko čia taip putoji? Kas per revoliuciniai impulsai?

— Ogi viskas įkyrėjo. Jau dvejus metus valdžioje nauji žmonės, o vežimas ― nė iš vietos. 2016 metais pirmą kartą per visą nepriklausomybės laikotarpį balsavome už šviežią kraują Lietuvos politikoje — Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą. Konservatoriai ir socdemai įgriso iki gyvo kaulo. Manėme, kad ateis jauni, energingi, ir sužėrės mūsų Lietuva ryškiomis spalvomis. Tačiau pasirodė, kad tarp jų vos keli tikri profesionalai. Nepavelka "valstiečiai" Lietuvos problemų.

— O tu tikėjaisi, kad per dvejus metus jie išmėš visą konservatorių ir socdemų per 27 nepriklausomybės metus sukrautą mėšlą? Juk žinai, kad pastato remontas visada yra brangesnis nei naujo namo statyba. Prisimeni, kaip 1917 metais bolševikai dainavo:

"Pasaulį seną išardysim,

Iš pačių pamatų ir tuo

Naujai pasaulį atstatysim –

Kas buvo nieks, tas bus viskuo".

Štai jau dvejus metus mūsų naujieji statytojai "valstiečiai" ir stengiasi sunaikinti jaukių namų gelžbetonines sienas mažos, tačiau vieningos "politinės grietinėlės" šeimos ― "Dėdulės" vaikų ir anūkų, tam, kad pastatytų daugiabutį namą visiems lietuviams. Tuo tarpu ir domisi, už kokius pinigus buvo pastatytas šis jaukus kotedžas. Štai pirmasis parlamentinis tyrimas dėl "MG Baltic" dalyvavimo šio namo statyboje jau atliktas. Dabar Seimas tiria konservatorių-liberalų vyriausybės įnirtingo darbo niuansus 2008-2012 metais. Manau, kad visiems šalies gyventojams bus įdomu sužinoti kai kurias machinacijų su biudžeto pinigais smulkmenas, ir ne tik.

— Na, manau, kad jiems (valdantiesiems ― Sputnik) vargu, ar pavyks ką nors išsiaiškinti. Ne tokie kvailiai stovėjo šitiek metų už valdžios vairo, kad paliktų pėdsakus. Beveik visus atsakingus postus ministerijose ir departamentuose užima konservatorių ir socdemų žmonės. O jie tikrai pasistengs nušluostyti nosį "smalsiems mužikams". Ir nepamiršk, kad prezidentė Dalia Grybauskaitė turi daug valdžios saugumo ir kituose departamentuose, kad "sutvarkytų" apsimelavusius "valstiečius". Ir prezidentė jau atvirai sako, kad dabartinė vyriausybė ir valdančioji koalicija yra blogiausios per visą šiuolaikinės valstybės istoriją. Kokios reformos besiimtų, viskas griūva. Štai ir reformuodami mokytojų atlyginimų sistemą tiek visko primalė, kad žmonės neištvėrė ir paskelbė streiką!

— Ar tau neatrodo, kad čia muštas nemuštą neša? Jei atmintis man nemeluoja, regis, paskutinis bet kokį įstatymą ar reformą pasirašo prezidentas. Ji pasirašė įstatymą dėl naujo mokytojų darbo apmokėjimo modelio? Pasirašė. Vadinasi, dabar taip pat turi būti atsakinga už klaidas. "Valstiečių" lyderis Ramūnas Karbauskis apie tai atvirai pareiškė Daliai Grybauskaitei. O neklysta tik tas, kas nieko nedaro, sako liaudies išmintis... Ir nepamiršk, kad ant nosies atsakingas laikotarpis — merų ir savivaldybių tarybų, Europos parlamento ir Prezidento rinkimai. Taigi, politikai kritikuoja vieni kitus už menkiausią klaidelę. Mums belieka prieš pildant rinkimų biuletenį labai gerai visa tai apgalvoti.

72
Tegai:
ministras pirmininkas, opozicija, valdančioji koalicia, mokytojai, streikas
Drąsuoliai

Baltarusijos opozicijos europietiški apdovanojimai ir lietuviški titulai

(atnaujinta 17:53 2020.10.23)
Europos Parlamentas Sacharovo premiją skyrė Baltarusijos opozicijai, kuriai vadovauja Lietuvoje gyvenanti Svetlana Tichanovskaja, o VDU suteikė Svetlanai Aleksijevič, Koordinacinės tarybos narei ir Nobelio literatūros premijos laureatei, Garbės daktaro laipsnį

Be to, Lietuvos žurnalistų sąjunga, Lietuvos žurnalistų bendruomenė ir Seimo nario, konservatoriaus Kazio Starkevičiaus šeima įsteigė Vilties ir laisvės premiją, kuri bus įteikta Baltarusijos žurnalistams, nušviečiantiems įvykius šalyje.

— Donatai, pasakyk tu man, mielasis, kada pradėsime mokytis baltarusių kalbos ir kada ji bus pripažinta antrąja valstybine kalba Lietuvoje?

— Ramūnai, kokias nesąmones tu kalbi? Lietuvoje buvo, yra ir bus tik viena valstybinė kalba — lietuvių. Iš kur kilo tokios mintys?

— Tai aš pastarosiomis dienomis apie protestus Baltarusijoje, apie Svetlaną Tichanovskają, kuri gyvena mūsų šalyje, beje, mūsų sąskaita, perskaičiau daugiau nei apie tai, kas vyksta pačioje Lietuvoje. Štai šiandien skaitau — Europos Parlamentas Baltarusijos opozicionieriams skyrė laisvės premiją, baltarusių rašytojai Aleksijevič suteiktas Vytauto Didžiojo universiteto Garbės daktaro vardas. Kaip vyšnaitė ant torto, Lietuvos žurnalistai kartu su konservatoriumi Starkevičiumi įsteigė premiją Baltarusijos žurnalistams, nušviečiantiems protestus. Aišku, kokiu fonu vyksta tas nušvietimas.

— O ką, tu prieš laisvę Baltarusijoje? Ar pateisini Lukašenkos režimo smurtą prieš protestuotojus?

— Manau, kad viskas, kas vyksta Baltarusijos miestų gatvėse ir aikštėse, yra grynai pačių baltarusių vidinis reikalas. Mums nereikia ten kišti nosies ir nurodyti, kur yra laisvė, o kur trūksta laisvės. Tegul jie patys ten susitvarko, mums nedalyvaujant. Aš pamenu, kokia išsigandusi Tichanovskaja atvyko į Lietuvą. Negalėjo dviejų žodžių suregzti. O dabar ji tapo drąsesnė ir, kaip man atrodo, pradėjo kalbėti žodžiais, kuriuos vartoja Starkevičiaus bendrapartiečiai.

Beje, ji atvirai kursto savo šalininkus Baltarusijoje jėga įvykdyti valstybės perversmą. O tai jau sunkus nusikaltimas. Ir ne veltui Baltarusijos valdžia jau įtraukė ją į ieškomųjų sąrašą. Taigi, mūsų valdžia ne šiaip sau globoja tokius žmones kaip Tichanovskaja, bet taip pažeidžia visas tarptautines normas. Jie patys kišasi į Baltarusijos Respublikos vidaus reikalus, o paskui šnypščia apie galimą beveik paties Putino kišimąsi į JAV rinkimus! Pažvelk į mūsų rinkimų "demokratinį" pobūdį! Nesu girdėjęs tokio purvo ir oponentų persekiojimo per visus 30 nepriklausomybės metų. Taigi, kaip sako rusai, nevalia kaltinti veidrodžio, jeigu veidas kreivas.

Tegai:
Lietuva, protestai, Baltarusija
Jodo tabletės prieš Astravo AE

Jodo tabletės prieš Astravo AE

(atnaujinta 18:51 2020.10.20)
Sostinės savivaldybė paskelbė nemokamą jodo tablečių platinimą visiems be išimties vilniečiams. Norint jų gauti pakanka vaistinėje pateikti asmens tapatybės kortelę, patvirtinančią gyvenamąją vietą sostinės apylinkėse

Jodo dalijimas vyks mėnesį — iki lapkričio 17 dienos. Gavę informacijos apie avariją Baltarusijos atominėje elektrinėje, kurioje jau buvo pradėta branduolinė reakcija, reikia išgerti tabletes.

— Jonai, pasiimk asmens dokumentą ir bėk į vaistinę. Žiūrėk, sprogs Baltarusijos atominė elektrinė, o mes — be tablečių! Ar prisimeni, kaip 1986 metais sprogo Černobylio atominė elektrinė ir visi Baltarusijos bei Lietuvos gyventojai gavo savo radiacijos dozę?

— Tu taip užtikrintai šneki, kad atominė elektrinė Astrave tikrai sprogs. Iš kur ištraukei šią beprotišką informaciją?

— Jokia ji ne beprotiška! Ar nežiūri televizoriaus ir neskaitai laikraščių? Net pats profesorius Landsbergis nuolat kartoja, kad Baltarusijos atominė elektrinė buvo pastatyta su šiurkščiais techniniais pažeidimais, o jos reaktoriai yra Černobylio dvyniai. Net vyriausybė ir Seimas jau priėmė įstatymus, draudžiančius pirkti ir naudoti elektrą iš Astravo AE Lietuvoje. Ji tokia kenksminga, kad gali skleisti radiaciją net per elektros lizdus butuose.

Įsivaizduok, kad vaikštai po savo butą ir net nepastebi, kaip esi apšvitinamas! Vilniaus valdžia jau pasirūpino mūsų sveikata — jodo tabletes gausime nemokamai. Koks puikus mūsų meras Remigijus Šimašius!

— Artūrai, tu, matyt, visiškai nesupranti pagrindinių ne tik atominės elektrinės, bet ir elektros paskirstymo tinklais iki tavo bute esančio elektros lizdo veikimo principų. Pati branduolinio reaktoriaus sukurta elektra jokiu būdu negali būti radioaktyvi. Astravo atominę elektrinę visos priežiūros struktūros iki TATENA pripažino saugia.

— Bet ją pastatė "Rosatom", o mūsų politikai garsiai ir ne kartą yra pareiškę, kad rusai iš tikrųjų nieko negali pastatyti. Jau nekalbant apie atominę elektrinę. O Baltarusijos atominė elektrinė yra pati pavojingiausia, nes ją pastatė rusai!

— Noriu tau priminti avariją Fukušimos elektrinėje Japonijoje. Atrodo, kad tai technologiškai pažangiausia šalis pasaulyje. O mūsų politikai, kurie šiandien rėkia apie Rusijos atominės pramonės nepažangumą, patys ketino statyti naują atominę elektrinę Lietuvoje pagal "Hitachi" bendrovės, kurios reaktorius sprogo Fukušimoje, projektą. Taigi, įjunk smegenis ir pagalvok, kam naudingas šis vajus aplink Baltarusijos atominę elektrinę. Mūsų politikai tiesiog kelia ažiotažą, saugodami Europos energetikos sektorių nuo pavojingo konkurento, kuris netrukus pradės tiekti rinkai pigią elektrą.

Įsivaizduok, kiek tu ir aš mokėtume už elektrą ir komunalines paslaugas, jei mūsų elektros tiekėjai pradėtų pirkti pigią Astravo elektrą. Dabar prisimink, kad pati Lietuva kadaise turėjo savo Ignalinos atominę elektrinę, kuri aprūpindavo visą šalį pigia elektra ir dar parduodavo kaimynams, o tai užpildė biudžetą. Na, neliūdėk... Eime į vaistinę ir gaukime nemokamų jodo tablečių. Gal kam nors parduosime už alaus skardinę.

Tegai:
Astravo AE
Vladimiras Putinas

Putinas papasakojo apie bendradarbiavimą su JAV kovoje su terorizmu

(atnaujinta 16:01 2020.10.25)
Jis pažymėjo, kad amerikiečiai ne kartą perdavė Rusijos Federacijai informaciją, kuri padėjo užkirsti kelią teroro išpuoliams Rusijoje

VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Kremlius apskritai džiaugiasi bendradarbiavimu su JAV kovojant prieš terorizmą, kanalo "Rossija 1" eteryje sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

"Mes bendradarbiaujame su Jungtinėmis Valstijomis, nepaisant daugybės prieštaravimų daugelyje sričių, nepaisant to, bendradarbiavimas žvalgybos tarnybų lygmeniu tęsiasi. Na, mūsų bendradarbiavimas sprendžiant konfliktus Sirijoje yra gerai žinomas ir operatyviniu lygmeniu, mūsų karinių vienetų vadovybės lygiu, labai geri darbuotojai užmegzti kontaktai. Be kita ko, amerikiečiai teikia mums informaciją apie kovą su terorizmu", — sakė Putinas.

Jis pažymėjo, kad amerikiečiai ne kartą perdavė Rusijos Federacijai informaciją, kuri padėjo užkirsti kelią teroro išpuoliams Rusijoje. Putinas taip pat kalbėjo apie dabartinių Rusijos Federacijos ir JAV prezidentų susitarimą dėl abipusio keitimosi tokiais duomenimis.

"Dabar mano galvoje ateina atvejis, kai Amerikos pusė kreipėsi į mus pagalbos ieškant jų sulaikyto piliečio — tiesą sakant, jis buvo areštuotas Sirijoje už šnipinėjimą. Mes sugebėjome įtikinti savo partnerius, jie jį paleido. Mes atvedėme Amerikos pilietį į Maskva buvo perduota JAV pareigūnams", — sakė Rusijos lyderis, dar kartą pažymėdamas, kad šis bendradarbiavimas yra dvišalio pobūdžio.

"Ir apskritai tai galėjo būti, žinoma, dar geriau, bet apskritai mes tuo patenkinti", — pridūrė Putinas.

Anksčiau Vladimiras Putinas įvardijo didelę kliūtį plėtoti Rusijos santykius su JAV. Jo nuomone, Amerika bando "visapusiškai atsiskirti", o Maskva, priešingai, žengė daug teigiamų žingsnių, parodydama savo pasirengimą bendrauti su Vašingtonu. 

Tegai:
terorizmas, Rusija, JAV, Vladimiras Putinas
Dar šia tema
"Artėja tamsi žiema": JAV baigėsi paskutiniai Trampo ir Baideno debatai
JAV planuoja visus minininkus aprūpinti viršgarsinėmis raketomis