Politinė kova - rimtas dalykas!

Pasitikėk, bet tikrink

103
(atnaujinta 14:31 2019.02.08)
Žodžių mūšis tarp prezidentės ir Lietuvos premjero jau vadinamas "šaltuoju karu". Baigianti valstybės vadovės kadenciją Dalia Grybauskaitė vis atviriau palaiko konservatorius kovoje prieš kandidatą į prezidento postą Saulių Skvernelį

Lietuvos rinkėjai atidžiai stebi kovą ir svarsto, už ką jie balsuos ne tik per kovo mėnesio pradžioje vyksiančius savivaldybių rinkimus, bet ir per prezidento rinkimus šių metų gegužės mėnesį.

— Mūsų premjeras jau atvirai pareiškė, kad jo "pasitikėjimas" prezidente susvyravo po to, kai ji apgavo jį paskiriant naują aplinkos ministrą. Bet ar tavo, Jonai, pasitikėjimas mūsų prezidente pasikeitė? Sustiprėjo ar nusilpo?

— Ką tau pasakyti, Arūnai? Politinė kova yra rimtas dalykas, ir bet kokio aukščiausios galios politiko žodis ar veiksmas turi būti vertinamas iš įvairių pusių. Šiandien būtina suprasti, kad vyksta žūtbūtinė kova dėl prezidento posto. Juk jei laimės "valstiečių" kandidatas Skvernelis, tuomet valdančioji koalicija turės laisvas rankas. Jų rankose bus visa valdžia. Ir per likusius 18 mėnesių iki kitų rinkimų jie galės tiek visko nuveikti!

— O tai gerai, ar blogai, kai visa valdžia vienose rankose?

— Ir gerai, ir blogai. Tai priklauso nuo to, kokios tos rankos. Jei valdo tikri patriotai, tai gerai. Jie sugebės išmėžti visą valdžios purvą, kas galų gale turės teigiamą poveikį visiems Lietuvos gyventojams. Jei jie siekia tik savo asmeninių tikslų, kaip visais nepriklausomybės metais darė tie patys konservatoriai ir socialdemokratai, tuomet be ribojančios prezidento lazdos paprasti žmonės gyvens Lietuvoje dar blogiau. Ir emigrantų srautas vėl padidės.

— Tai už ką gi balsuoti kovo mėnesį ir pavasario pabaigoje?

— Na, aš nesu politinis agitatorius, o tik blaivus rinkėjas. Kai atvyksi į rinkimų apylinkę, neskubėk užpildyti biuletenio ir atidžiai peržvelk kandidatų sąrašus. Mero ir prezidento kandidatų sąrašai bus daug mažesni, ir tu labai gerai žinai visus kandidatus. Tačiau kandidatų į vietos tarybas sąrašuose reikėtų atidžiai ieškoti žmonių, su kuriais tave kada nors asmeniškai suvedė likimas, pavardžių. Tada tavo širdis iš karto tau pasakys: balsuok už šį asmenį.

—Taip... Man dažnai tenka bendrauti su miesto administracijos darbuotojais. Ir apie daugelį jų jau esu susidaręs savo nuomonę. Ir gerą, ir blogą. Bet ką daryti, jei skirtingų partijų sąrašuose yra tiek "gerų", tiek "blogų" kandidatų? Kaip pasirinkti?

— Klausyk širdies. Bet kai prie kandidato pavardės žymėsi kryžiuką, paklausk savęs, ar tau patinka viskas, kas šalyje buvo padaryta per pastarąjį dešimtmetį? Jei viskas tave tenkina, balsuok už ką nors iš tų, kurį nurodo Dalia Grybauskaitė. Tačiau, jei pasitikėjimas valstybės vadove susvyravo, kaip sakė ministras pirmininkas Skvernelis, balsuok už kandidatą iš dabartinės valdančiosios koalicijos ir vyriausybės. Suteik jiems galimybę užbaigti pradėtas reformas.

103
Tegai:
Saulius Skvernelis, Dalia Grybauskaitė
Temos:
Lietuvos prezidento rinkimai 2019 (185)
Dar šia tema
Politologas: valdžia verčia lietuvius bijoti Rusijos
Grybauskaitės atsisveikinimo reveransas: kas Lietuvai atnešė daugiau žalos nei naudos
Mūsų valstybę formuoja krikščionybė!

Lietuvoje ne visiems priimtinas "LGBT paramos mėnuo"

(atnaujinta 15:29 2020.06.30)
Visame pasaulyje vyksta "LGBT paramos mėnuo". JAV ir Didžiosios Britanijos ambasados iškėlė vaivorykštės spalvų vėliavas

Tačiau Lietuvoje, kuri pirmauja pagal visus "homofobijos reitingus", ne visi gyventojai pritaria tradicinių krikščioniškų šeimos vertybių paniekinimui. Net liberalų prastumtas tos pačios lyties asmenų santuokos pripažinimo įstatymas per daugelį metų nesugebėjo pereiti pirmojo priėmimo etapo.

— Rimantai, matau, kad pastarosiomis dienomis ateidamas į darbą vilki vaivorykštės spalvos marškinėliais. Ar tu gėjus?

— Ne. Aš tik stebiu šį globalų judėjimą (šypsosi). Bet LGBT vaikinams ir merginoms esu lojalus. Mano mylima mergina yra biseksuali ir bandau ją suprasti. Kodėl tu klausi? Ar esi homofobas?!

— Žinai, aš buvau ramus dėl gėjų ir lesbiečių, bet kai pradėjo transliuoti iš kiekvieno kampo, iš televizoriaus ekranų ir laikraščių puslapių apie tai, kokie jie nelaimingi, tada kilo priešiškumo jausmas. Kam šaukti apie teisių pažeidimus, kurių iš principo nėra? Papasakok man, kur yra gėjai ar lesbietės, kurie engiami darbe ar visuomenėje? O pavieniai atvejai nieko nesako apie sistemą.

— Bet žiūrėk, visuose homofobijos įvertinimuose apie Lietuvą kalbama su nerimu. Atseit, čia nemėgsta tos pačios lyties atstovų. Štai ir tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymas iki šiol nebuvo priimtas.

— Žinai, mielas drauge, sprendžiant iš statistinių skaičiavimų, mūsų visuomenėje yra apie 2 % LGBT žmonių. Taigi, kodėl ši agresyvi mažuma turėtų diktuoti, kokiais įstatymais turėtų vadovautis mūsų valstybė?! Mes esame krikščionys! Didžioji dauguma lietuvių išpažįsta šį tikėjimą. Ir kodėl turėtume savo įstatymuose daryti išnašas, prieštaraujančias mūsų gyvenimo būdui ir šeimos modeliams? Lai gėjai ir lesbietės daro, ką tik nori. Bet tegul jie nebando įtraukti mano vaikų ir anūkų į savo tinklus! Neduok Dieve! Priešingu atveju, mano kantrybė pasibaigs, o tada... Aš negaliu nieko garantuoti!

— Na, Algi, nesijaudink. Manau, kad tu nesmurtausi prieš žmogų, kuris gyvena pagal kitus įstatymus.

— Taip, aš esu taikus žmogus, bet tik tuo atveju, jei tai neliečia mano šeimos ir draugų. Tačiau nereikia manęs erzinti ir versti daryti tai, kas prieštarauja mano moralės principams.

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV, Lietuva, LGBT
Sostinės Lukiškių aikštė  — paplūdimys ar šventa vieta?

Sostinės Lukiškių aikštė paplūdimys ar šventa vieta?

(atnaujinta 18:14 2020.06.26)
Sostinės mero savivalė dėl paplūdimio zonos įrengimo miesto centre — Lukiškių aikštėje — sukėlė pasipiktinimo bangą

Valdančioji koalicija netgi parengė įstatymo projektą, pagal kurį Lukiškių aikštė bus paskelbta šventa vieta ir skirta tik laisvės kovotojų atminimui.

— Vaidelute, kur čia tu eini su paplūdimio krepšiu? Nejaugi prie prie jūros važiuoji?

— Laura, atsipalaiduoti paplūdimyje su vaizdu į jūrą dabar galima pačiame Vilniaus centre! Ar dar negirdėjai apie genialią mūsų mero idėją — jūros paplūdimį Lukiškių aikštėje? Patikėk, netrukus ten atskris turistai iš viso pasaulio! Tai taip šaunu, guli ant smėlio, o ekrane keičiasi vaizdas į jūros pakrantę! Štai tu Žydrosios pakrantės paplūdimyje, o po kelių minučių jau Ramiajame vandenyne.

— Klausyk, bet kaip su automobiliais, pravažiuojančiais Gedemino prospektu? Jie ne tik sukuria triukšmą, bet ir teršia aplinką! Juk nemalonu degintis tokiame paplūdimyje!

— Na, aš manau, kad kitas Šimašiaus žingsnis bus uždrausti automobilių eismą šioje prospekto atkarpoje! Iš tiesų bus kažkaip nepatogu, kai turistai atvažiuos.

— Ar tau neatrodo, kad nepatogu bus aiškinti šiems turistams, kodėl dabar toje vietoje, kur buvo pakarti 1863–1864 metų sukilimo didvyriai, dabar yra pramogų zona? O ir kaip užsienio turistams patiks nuotraukos, kur, pavyzdžiui, užfiksuoti maudymosi kostiumėliais apsirengę žmonės priešais memorialą tremties aukoms prie buvusio Lietuvos KGB pastato, o dabar — genocido muziejaus? Tačiau visuomenėje vis dar vyksta aršios diskusijos, kurį paminklą įrengti Lukiškių aikštėje — Vyčio skulptūrą ar didelį partizanų bunkerio modelį. O čia jau paplūdimys su pusnuogiais žmonėmis. Gerai, kad mūsų meras nors nudistų paplūdimį atidarė toliau nuo visuomenės akių — Valakampių paplūdimyje, o ne Lukiškių aikštėje.

— O, kokie visi kritikai! Ir man labai patinka visos mero administracijos iniciatyvos! Prisimeni, kokią šaunią kompaniją jie organizavo, reklamuodami Vilniaus miestą turizmo versle? Mūsų sostinės susiejimas su "G tašku" — tai buvo super viešųjų ryšių kampanija! Tada apie tai rašė žymūs pasaulio bulvariniai leidiniai. Apie Vilnių žmonės sužinojo atokiausiuose planetos kampeliuose!

— Ar tau neatrodo, kad perskaitę panašius pranešimus apie mūsų gimtąjį miestą, skaitytojai ir žiūrovai tuose pačiuose atokiuose planetos kampeliuose tik pirštu prie smilkinio pasuks? Juk iš mūsų sostinės įvaizdžio ir istorinės praeities gali pasityčioti tik naujokas, kuriam Vilnius nėra gimtasis miestas. Iš kur atvyko Remigijus Šimašius? Laimei, šis ekstravagantiškas Vilniaus mero triukas jau sudomino viršininkus pačiame viršuje ir Seimas jau skubiai parengė įstatymo projektą, pagal kurį Lukiškių aikštė bus skirta tik kovotojų už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę atminimui įamžinti.

Tegai:
paplūdimys, Lukiškių aikštė
Rinkimų apylinkė, archyvinė nuotrauka

Patvirtintos naujos rinkimų apylinkių ribos

(atnaujinta 12:29 2020.07.03)
Apylinkių ribas keisti — sudaryti naujas arba panaikinti — pasiūlė 23 savivaldybės, 37 savivaldybės pasiūlė keisti apylinkių būstinių adresus

VILNIUS, liepos 3 — Sputnik. Vyriausioji rinkimų komisija penktadienį, likus 100 dienų iki Seimo rinkimų, patvirtino rinkimų apylinkių ribas.

Rinkimų apylinkių skaičius sumažėjo — jų, palyginti su 2019 metais, bus 34 mažiau. 

Pasak VRK Kompiuterinių technologijų skyriaus vedėjo Dariaus Gaižausko, keičiami ir kai kurių apylinkių adresai.

"Visos 60 savivaldybių atsiuntė teikimus. Iš jų tik 16 savivaldybių patvirtino, kad, lyginant su 2019 metų Prezidento rinkimais, nieko nekeis. Apylinkių ribas keisti — sudaryti naujas arba panaikinti — pasiūlė 23 savivaldybės. 37 savivaldybės pasiūlė keisti apylinkių būstinių adresus. Yra siūloma keisti 96 rinkimų apylinkių būstinių adresus", — sakė Gaižauskas.

Jo teigimu, apylinkių skaičius mažėja. Daugiausia — 6 rinkimų apylinkėmis — sumažėja Ignalinoje.

"Palyginimui su 2019 metais, tai rinkimų apylinkių sumažėjo. Vietoje buvusių 1972 lieka 1938. Sumažėjimas yra 34 apylinkėmis. Utenos rajone ir Vilniaus mieste apylinkių padidėjo dviem. Kretingos, Marijampolės, Rokiškio, Šakių, Švenčionių, Tauragės ir Trakų rajonuose sumažėjo po vieną apylinkę. Akmenės rajone ir Palangos mieste — dviem apylinkėm. Kaišiadorių rajone, Kauno mieste, Mažeikių rajone, Pakruojo rajone — trimis apylinkėm. Alytaus rajone — keturiomis, Lazdijų rajone — penkiomis, Ignalinos — šešiomis apylinkėmis", — teigė VRK atstovas.

Be to, jis pridūrė, kad Kauno rajone keičiamas vienos apylinkės pavadinimas. 

Seimo rinkimai Lietuvoje vyks spalio 11 dieną.

Tegai:
apylinkė, rinkimai, Vyriausioji rinkimų komisija
Temos:
Lietuvos Seimo rinkimai — 2020
Dar šia tema
VRK paskelbė, kiek pinigų besiruošdamos Seimo rinkimams surinko partijos
Pranckietis į Seimo rinkimus eis su Liberalų sąjūdžiu
Konservatoriai reitingavo kandidatus į Lietuvos Seimo rinkimus
Seimas reglamentavo rinkimų organizavimo tvarką ekstremaliosios situacijos metu
Seimas nesuteikė Paksui galimybės kandidatuoti į rinkimus