Dievinu draugauti prieš

Lietuva ir Lenkija: draugauja, kad pakenktų Rusijai

98
(atnaujinta 14:52 2019.02.12)
Pirmą kartą per dešimt metų Varšuvoje posėdžiauja Lietuvos ir Lenkijos Parlamentinė Asamblėja. Po ilgos tylos, susijusios su lenkų mažumų teisių pažeidimu Lietuvoje, pastebimi teigiami pokyčiai tarp Varšuvos ir Vilniaus

Tačiau jie susiję ne su tautinių mažumų teisėmis, o su geopolitiniais iššūkiais, su kuriais susiduria Rusija. Lenkijos lietuvių problemos Varšuvoje nustumtos į antrąjį planą, o Vilnius nesirūpins Lietuvos lenkų problemomis.

— Beata, džiaugiuosi, kad pagaliau mūsų Lietuvos politikai pradėjo bendrauti su mūsų tautiečiais Lenkijoje. Lenkijos Prezidentas atvyko pas mus į Lietuvą oficialaus vizito, o dabar Lietuvos ir Lenkijos Parlamentinė Asamblėja pirmą kartą per dešimt metų susirinko Varšuvoje. Galbūt mūsų — Lietuvos lenkų — problemos netrukus bus išspręstos.

— Liucija, tu esi naivi Lietuvos lenkė, kuri tiki stebuklais. Lenkijai Lietuva reikalinga tam, kad galėtų kovoti su Rusija. O Lietuvos lenkų vidaus problemos Varšuvai rūpi mažiausiai. Prisimink, kaip Lenkijos ambasadorė Lietuvoje Ursula Doroševska nuo pat pirmos savo diplomatinės misijos dienos pradėjo griežtai nurodinėti mums, Lietuvos lenkams, kad mes neturime draugauti su Lietuvoje gyvenančiais rusais. Kas tai, jei ne bandymas kurstyti nesantaiką tarp skirtingų tautybių Lietuvos piliečių? Mes, Lietuvos žemės gyventojai, nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų visada gyvenome taikiai ne tik su rusais, bet ir baltarusiais, totoriais ir ukrainiečiais. Šiandien mūsų — Lietuvos tautinių mažumų — oficialiai yra beveik 17%! Ir tai yra jėga, į kurią reikia atsižvelgti. O mus nuolat bando sukiršinti ne tik vietiniai nacionalistai, bet ir aukštus postus Varšuvoje užimantys mūsų tautiečiai.

— O kam mums rusų problemos? Tegul jie kovoja už save. Svarbiausia, kad Varšuva rūpinsis mumis. Žiūrėk, jie ketina leisti lenkų pavardes rašyti lenkų abėcėlės raidėmis. Mūsų tautines mokyklas liovėsi "spausti" ir "reorganizuoti". Lenko kortelė, kurią jau turi daugelis Lietuvos lenkų, nebeerzina mūsų "titulinės tautos". Be to, Lietuvos žiniasklaida kažkaip pamiršo dvikalbes lenteles Šalčininkų rajone. Valdžia netgi žada priimti naują įstatymą dėl tautinių mažumų! Argi tai ne dėl to, kad vyksta santykių atšilimas tarp oficialaus Vilniaus ir Varšuvos?

— Prisimenu, kaip velioniui Lenkijos prezidentui Lechui Kačinskiui taip pat daug žadėjo mūsų prezidentas Valdas Adamkus per paskutinįjį vizitą į Lietuvą. O ką parodė realybė? Jam, Kačinskiui, konservatoriai atsisveikindami spjovė į veidą. Taip įžeistas jis netrukus ir žuvo netoli Smolensko... Todėl aš asmeniškai netikiu, kad Lietuvos ir Lenkijos Parlamentinė Asamblėja padės vietiniams lenkams kovoti už savo teises. Galima kalbėti ir žadėti daug ką, o kai ateis laikas pildyti pažadus, vietiniai nacionalistai taip sudrums Seimo ir savivaldybių vandenį, kad iš duotų pažadų liks "vien ragai ir kanopos"...

98
Tegai:
Lenkija, Lietuva
Agresyvi vaivorykštė

Agresyvi vaivorykštė

(atnaujinta 16:40 2020.07.03)
LGBT aktyvistai daro spaudimą Lietuvos prezidentui Gitanui Nausėdai, kuris praėjusiais metais rinkimų kampanijos įkarštyje žadėjo į savo švarko atlapą įsisegti vaivorykštės spalvų ženklelį

Dabar lesbietės (L), gėjai (G), biseksualai (B) ir transseksualai (T) reikalauja, kad garbingas šeimos vyras Gitanas Nausėda viešai palaikytų netradicines krikščioniškos Lietuvos vertybes.

— Simonai, ar tu penktadienį eisi prie Prezidentūros? Mes su draugais eisime palaikyti LGBT aktyvistų! Jie turėtų priminti prezidentui šį pažadą — palaikyti visus Lietuvos piliečių sluoksnius!

— Arūnai, aš esu krikščionis ir visiškai nepriimu jokios vertybių propagandos, nepriimtinos daugumai lietuvių. Manau, kad tokie agresyvūs LGBT vertybių skatinimo metodai neturi nieko bendra su tikrai demokratinėmis vertybėmis ir ypač su tolerancija. Kodėl mano vaikai turėtų man užduoti keblius klausimus, kurių moko visokie propagandistai? Kodėl man ant kiekvieno kampo reikia priminti, kad visuomenėje yra visokių gėjų ir lesbiečių?

— Na, jie yra lygiaverčiai mūsų valstybės piliečiai. Kodėl jie žeminami kiekviename žingsnyje tik todėl, kad jie gyvena kartu su tos pačios lyties partneriu?!

— Pateik man konkrečių pavyzdžių, o ne tuščių frazių apie žeminimus. Kas ir kur draudžia miegoti su kuo nori? Ir anksčiau aš buvau gana tolerantiškas šių kategorijų žmonėms Lietuvoje, kai jie apie tai nešaukdavo kiekviename žingsnyje ir neorganizuodavo procesijų šventose Lietuvos vietose. Bet kuo garsiau LGBT aktyvistai šauks apie savo tariamai pažeistas teises, tuo labiau jų nekęs. Socialiniuose tinkluose vis dažniau matau žmones sakant, kad jie nenorom dėl tokios agresyvios kai kurių mažumų propagandos vis labiau linksta į rasizmą ir homofobiją. O socialiniuose tinkluose vis dažniau matau vaizdo įrašus apie tai, kaip kojomis trypiama vaivorykštės vėliava! Bet tai yra baisu!

— Be abejo, baisu! Kaip galima trypti kojomis seksualinės laisvės simbolį?! Už tai vandalus reikia grūsti į kalėjimą! Tai turi būti laikoma nusikaltimu!

— Taigi, jūs dabar apsiputoję reikalaujate griežtų bausmių tiems, kurie nepriima jūsų vertybių? Ir kokiu pagrindu?! Kiek žinau, gėjų, lesbiečių ir visokių seksualinių mažumų draugų mūsų šalyje yra ne daugiau kaip 2 proc. Tai kodėl jūs galite teisti likusius devyniasdešimt aštuonis procentus?! Be to, reikalauti iš Lietuvos prezidento atvirai paremti jūsų abejotinas vertybes! Ir jei aš pamatysiu Gitaną Nausėdą su vaivorykštės ženkliuku ant krūtinės, mano pagarba jam, kaip valstybės vadovui, nukris iki nulio...

Tegai:
Gitanas Nausėda, LGBT
Mūsų valstybę formuoja krikščionybė!

Lietuvoje ne visiems priimtinas "LGBT paramos mėnuo"

(atnaujinta 15:29 2020.06.30)
Visame pasaulyje vyksta "LGBT paramos mėnuo". JAV ir Didžiosios Britanijos ambasados iškėlė vaivorykštės spalvų vėliavas

Tačiau Lietuvoje, kuri pirmauja pagal visus "homofobijos reitingus", ne visi gyventojai pritaria tradicinių krikščioniškų šeimos vertybių paniekinimui. Net liberalų prastumtas tos pačios lyties asmenų santuokos pripažinimo įstatymas per daugelį metų nesugebėjo pereiti pirmojo priėmimo etapo.

— Rimantai, matau, kad pastarosiomis dienomis ateidamas į darbą vilki vaivorykštės spalvos marškinėliais. Ar tu gėjus?

— Ne. Aš tik stebiu šį globalų judėjimą (šypsosi). Bet LGBT vaikinams ir merginoms esu lojalus. Mano mylima mergina yra biseksuali ir bandau ją suprasti. Kodėl tu klausi? Ar esi homofobas?!

— Žinai, aš buvau ramus dėl gėjų ir lesbiečių, bet kai pradėjo transliuoti iš kiekvieno kampo, iš televizoriaus ekranų ir laikraščių puslapių apie tai, kokie jie nelaimingi, tada kilo priešiškumo jausmas. Kam šaukti apie teisių pažeidimus, kurių iš principo nėra? Papasakok man, kur yra gėjai ar lesbietės, kurie engiami darbe ar visuomenėje? O pavieniai atvejai nieko nesako apie sistemą.

— Bet žiūrėk, visuose homofobijos įvertinimuose apie Lietuvą kalbama su nerimu. Atseit, čia nemėgsta tos pačios lyties atstovų. Štai ir tos pačios lyties asmenų santuokos įstatymas iki šiol nebuvo priimtas.

— Žinai, mielas drauge, sprendžiant iš statistinių skaičiavimų, mūsų visuomenėje yra apie 2 % LGBT žmonių. Taigi, kodėl ši agresyvi mažuma turėtų diktuoti, kokiais įstatymais turėtų vadovautis mūsų valstybė?! Mes esame krikščionys! Didžioji dauguma lietuvių išpažįsta šį tikėjimą. Ir kodėl turėtume savo įstatymuose daryti išnašas, prieštaraujančias mūsų gyvenimo būdui ir šeimos modeliams? Lai gėjai ir lesbietės daro, ką tik nori. Bet tegul jie nebando įtraukti mano vaikų ir anūkų į savo tinklus! Neduok Dieve! Priešingu atveju, mano kantrybė pasibaigs, o tada... Aš negaliu nieko garantuoti!

— Na, Algi, nesijaudink. Manau, kad tu nesmurtausi prieš žmogų, kuris gyvena pagal kitus įstatymus.

— Taip, aš esu taikus žmogus, bet tik tuo atveju, jei tai neliečia mano šeimos ir draugų. Tačiau nereikia manęs erzinti ir versti daryti tai, kas prieštarauja mano moralės principams.

Tegai:
Didžioji Britanija, JAV, Lietuva, LGBT
Nord Stream-2

"Nord Stream-2" statyba negali būti atnaujinta iki rugpjūčio 3 dienos

(atnaujinta 15:29 2020.07.06)
Anksčiau DEA paskelbė pakeitusi leidimą "Nord Stream 2 AG" statyti "Nord Stream-2" Danijos vandenyse

VILNIUS, liepos 6 — Sputnik. "Nord Stream-2" statyba negali būti atnaujinta iki rugpjūčio 3 dienos, kai pasibaigia atnaujinto Danijos leidimo apskundimo terminas, pranešė šalies energetikos agentūra (DEA), rašo RIA Novosti.

Anksčiau DEA paskelbė pakeitusi "Nord Stream 2 AG" leidimą statyti "Nord Stream-2" Danijos vandenyse. Visų pirma, įmonei dabar leidžiama naudoti ne tik laivus su dinaminiu padėties nustatymu, bet ir inkarinius laivus, įgyvendinant projektą.

Kaip paaiškino agentūra, dujotiekio trasa eina už Baltijos jūros dugne palaidotų cheminių ginklų sąlyčio zonos ribų.

"Bet kuri šalis, suinteresuota sprendimu, gali pateikti apeliaciją... Apeliacijos turi būti pateiktos Skundų dėl energijos vartojimo tarybai per keturias savaites nuo sprendimo viešo paskelbimo dienos, tai yra iki rugpjūčio 3 dienos. Leidimas negali būti naudojamas nepasibaigus apeliacijos terminui", — sako DEA.

Projektas apima 55 milijardų kubinių metrų pajėgumų per metus dujotiekio tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos. Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vienu akcininku "Gazprom".

Partneriai Europoje — "Royal Dutch Shell", "OMV", "Engie", "Uniper" ir "Wintershall" — bendrai finansuoja projektą 50 %, tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekvienas. JAV aktyviai priešinasi projektui. Gruodį JAV "Nord Stream-2" įvedė sankcijas, reikalaudamos iš kompanijų nedelsiant nutraukti dujotiekio tiesimą. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart paskelbė apie darbų sustabdymą. Rusija ne kartą pabrėžė, kad projektas yra komercinis ir naudingas Europai.

"Gazprom" imasi priemonių baigti dujotiekio tiesimą ir tikisi, kad jis bus paleistas 2020 metų pabaigoje arba 2021 metų pradžioje. Šiuo metu nutiesta apie 94 % vamzdyno.

Tačiau birželio 4 dieną keletas senatorių, įskaitant įtakingą respublikoną Tedą Kruzą, pristatė JAV Senatui įstatymo projektą dėl naujų sankcijų "Nord Stream-2" atžvilgiu. Anot jų, sankcijos taikomos visiems statybose dalyvaujantiems laivams, tiems, kas palengvina šių laivų aprūpinimą, įmonėms, kurios teikia jiems draudimo ir uosto paslaugas, taip pat tiems, kurie išduoda pažymą pradėti eksploatuoti dujotiekį.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"
Tegai:
Danija, Nord Stream-2
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba
Dar šia tema
Senatas įtraukė sankcijas prieš "Nord Stream-2" į JAV biudžeto projektą
Vokietija atmetė JAV sankcijas prieš "Nord Stream-2"