Vakcinacija

Ar skiepai išgelbės nuo ukrainietiškų tymų?

123
(atnaujinta 15:08 2019.03.26)
Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja vykstantiems į Ukrainą skiepytis nuo tymų. Diplomatai priduria, kad šioje šalyje įsisiautėjo pavojingos ligos epidemija

Vien pernai Ukrainoje buvo užregistruota daugiau kaip 53 tūkst. tymų atvejų. Dar anksčiau (2017 metais) užfiksuota šiek tiek daugiau nei 4,7 tūkst. ligos atvejų, o 2016 metais — tik 90, ​​todėl Lietuvos užsienio reikalų ministerijos įspėjimas nėra nepagrįstas. Lietuvos gydytojai jau užregistravo keletą užsikrėtusių tymais po apsilankymo Ukrainoje.

— Laura, greitai vasara — atostogų metas. Kur vasarą ketinate atostogauti?

— Mes norime aplankyti Užkarpatę, pailsėti Ukrainos kurortuose. Netrukus Ukraina įstos į Europos Sąjungą ir jau turėtume atidžiau pažvelgti į šios gražios šalies lankytinas vietas. Be to, mūsų kelionių organizatoriai įgauna pagreitį nauja kryptimi.

— O nuo tymų pasiskiepijai?! Perskaičiau, kad Lietuvos užsienio reikalų ministerija paskelbė oficialų įspėjimą, jog Ukrainoje siautėja tymų epidemija ir ten nesaugu! Neseniai net vienas mūsų deputatas grįžo iš Ukrainos užsikrėtęs šia liga. Per vienerius metus ten buvo užregistruota daugiau kaip 50 tūkst. tymų atvejų! Aš tavo vietoje pasirinkčiau kitą kelionės maršrutą.

— Oho. O aš negirdėjau šio įspėjimo. Neseniai mano draugė taip pat kažką kalbėjo apie tymų protrūkį Ukrainoje, bet aš netikėjau. Draugė yra tokia jautri, kad kartais pasako nesąmonę. Prisiskaito įvairių nesąmonių, netikrų naujienų svetainėse, neva dabar amerikiečiai Ukrainoje daro keletą eksperimentų su biologiniais ginklais. Išveda kai kurių ligų rūšis, tačiau jos selektyviai veikia tam tikrų genų grupės atstovus, tai yra, tam tikros rasės ar tautybės atstovus, pavyzdžiui, slavus. Aš, be abejo, pasijuokiau iš jos pasakotų kvailysčių. Bet, matyt, be reikalo. Tu teisi, aš, nors ir pasiskiepijau, nenoriu rizikuoti ir pailsėsiu kurioje nors ES šalyje.

— Štai ir aš susimąsčiau... Neseniai pasaulinėje žiniasklaidoje ir socialiniuose tinkluose kilo tikra isterija: "skiepytis ar ne". Akivaizdu, kad šiandieniniame pasaulyje vakcinacijos ir biologinio ginklo tema yra gana rimta. Bet aš nesuprantu, vakcina — tai priešnuodis arba, priešingai, nuodas, kad organizmas nusilptų ir pasiduotų ligai...

— Tai va. Šiandien pasaulyje yra labai įtempta situacija. Kažkokie hibridiniai karai, kibernetinės atakos... Kartais net nesuprantu, apie ką kalbama. Bet jei mūsų valdžia įspėja apie pavojų, tai tikrai ne šiaip sau. Čia mūsų specialiosios tarnybos neseniai įspėjo Lietuvos gyventojus, kad net Europos kurortuose mes neprarastume budrumo. Galų gale, šnipai gali ne tik užverbuoti mus, bet ir užkrėsti mirtinomis ligomis.

123
Tegai:
tymai, Užsienio reikalų ministerija, Lietuva
Nori keliauti? Mokėk!

Nori keliauti? Mokėk!

(atnaujinta 19:04 2021.03.02)
Koronavirusas — kam liga, o kam — pelnas. Lietuvos oro uostuose pradeda veikti komercinės laboratorijos, skirtos tikrinti iš Lietuvos atvykstančius ir išvykstančius lietuvius ir užsienio svečius dėl COVID-19 ir antikūnų

Atliktas tyrimas suteiks galimybę gauti atitinkamą kelionės sertifikatą.

— Rimantai, ką manai apie tai, kad Lietuvos oro uostuose jau pradėjo veikti komercinės paslaugos tikrinti, ar keliautojai serga koronavirusu? Tai taip nuostabu!

— Ar kam kilo abejonių, kad atsiras iniciatyvių žmonių, kurie net iš pasaulinės nelaimės sugebės uždirbti milijonus ir milijardus. Čia ir Lietuvoje tokių buvo. Paklausa sukuria pasiūlą.

— Įspūdingiausia, kad tuo užsiims privati ​​įmonė UAB "Rezus.lt", dirbanti su "Kraujo centru". Ir jei pamenate, su šiuo sveikatos sektoriumi buvo susiję garsūs skandalai su lietuviško kraujo pardavimu užsienyje.

— Ir esu pasipiktinęs, kodėl valstybė neteikia nemokamų tyrimų. Juk ne visi turi papildomų pinigų greitiesiems testams. Kaip tau įkainiai? COVID-19 antigeno tyrimas (per 20 minučių) 43 eurai, COVID-19 antigeno tyrimas (per 2 valandas) 33 eurai, COVID-19 PGR tyrimas (per 24–36 valandas) 90 eurų; PCR tyrimas COVID-19 (1,5–3 val.) 140 eurų!

— Na, gerai, tegu plėšia pinigus iš užsieniečių. Bet juk visi Lietuvos piliečiai ir nuolatiniai šalies gyventojai moka mokesčius už sveikatos priežiūrą, tad ar jie gali padaryti visas šias paslaugas nemokamas? Juk paaiškėja, kad valstybei už tą pačią paslaugą mokame du kartus! Manau, kad tai pažeidžia mūsų teises!

— Na, tai eik į Seimo Žmogaus teisių komitetą, kuriam vadovauja "profesionalus gėjus". Jam svarbesnės jo grupės teisės nei visų Lietuvos gyventojų teisės. O valdantieji liberalieji konservatoriai jau atvirai pasakė, kad jiems nerūpi žmonių problemos ir siekiai. Jie padarys tai, ko reikia jų rėmėjams. O jei kam tai nepatinka, tegul kenčia iki 2024 metų, iki kitų Seimo rinkimų. Ir dar ne faktas, kad jie nukels konservatorius nuo valdžios pjedestalo.

Tegai:
kelionės, koronavirusas, tyrimas
Nesutepsi - nevažiuosi

Nesutepęs nevažiuosi

(atnaujinta 00:52 2021.02.27)
Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnyba paskelbė visuomenės nuomonės apklausos, kurią užsakė kovotojai su korupcija, socialinių tyrimų bendrovė "Vilmorus", duomenis. Operatyvininkai domėjosi, kiek žmonių Lietuvoje mano, kad kyšis yra geriausias visų problemų sprendimas

Paaiškėjo, kad taip mano du iš trijų apklaustųjų (71 %). O tarp bendrovės vadovybės taip mano beveik kas antras žmogus (44 %). Ir tik kas ketvirtas vadovas (24 %) mano, kad norimas rezultatas gali būti pasiektas tik į kišenę ar voką įdėjus "šlamančių".

 — Laurynai, ar tau kada nors teko papirkti pareigūną, kad padėtų išspręsti problemą?

 — Ar tau, Arūnai, atsakyti sąžiningai, ar dėl statistinės apklausos? Matai, jei aš tau prisipažinsiu, kad daviau kyšį, tada iškart tapsiu potencialiu nusikaltėliu, kuris netgi gali patekti į kalėjimą. Todėl nepasitikiu visomis tokiomis apklausomis.

— Bet kaip dar operatyvininkai gali sužinoti apie korupcijos mastą šalyje?

— Manau, kad niekas nežino tikrojo masto. Juk šokolado dėžutė su konjako buteliu taip pat gali būti laikomi kyšiu. Bet be šių atributų retai kas lankosi pas gydytoją ar valdininką. Taigi, akivaizdžiai neįvertinami duomenys, kad tik du iš trijų Lietuvos gyventojų mano, jog kyšis yra geriausias būdas išspręsti problemą. Juk mūsų vyriausybė, vadovaujama konservatorių, negali paskelbti, kad korupcija Lietuvoje ir toliau klesti. Prieš kelerius metus sostinės meras Remigijus Šimašius, tik pradėjęs eiti pareigas, lobizavo 100 eurų kompensacijos už kiekvieną vaiką, lankantį privatų darželį, priėmimą. Kas turi didžiausią privačių darželių ir mokyklų tinklą mūsų šalyje? Teisingai — Austėja Landsbergienė, dabartinio užsienio reikalų ministro ir konservatorių partijos pirmininko Gabrielio Landsbergio žmona. O kas tai — kyšis ar tai kitaip vadinasi?

— Na, manau, kad šie keli milijonai iš kapitalo biudžeto privačiai bendrovei buvo tinkamai paskirstyti. Juk tai padeda iš dalies kompensuoti vietų trūkumą darželiuose.

— Ar už tuos milijonus nebuvo lengviau pastatyti naujus savivaldybės darželius ir taip išspręsti vietų trūkumo problemą?

— Baik uždavinėti man tokius provokuojančius klausimus! Nes prisišnekėsime iki to, kad konservatorius pavadinsime korumpuotų valdininkų partija!

— O kaip kitaip juos vadinti, jei ministru vėl būtų paskirtas dėl korupcijos pakliuvęs buvęs ministras Dainius Kreivys ir paskirta buvusi Seimo pirmininkė Irena Degutienė, kurios šeimos nariai nuskambėjo "Snoro" bankroto byloje, gavo valstybinę pensiją. Ir visi prisimena šimtmečio aferas, kai buvo parduotas naftos koncernas "Mažeikių nafta" ir statyta "popierinė" naujoji Visagino AE. O KAM už pasakiškus pinigus nusipirkus "auksinius šaukštus" iš bendrovės, už kurios stovi dabartiniai valdantieji, taip pat kyla daug klausimų. Taigi, pinigai voke nebemadingi. Tai reiškia, kad korupcijos lygis Lietuvoje iš tikrųjų mažėja. Ir jūs turite tuo tikėti!

Tegai:
Lietuva, korupcija
Data

Kokia šiandien diena: kovo 3-osios šventės

(atnaujinta 22:13 2021.03.02)
Kovo 3 yra 62-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių

Saulė teka 07:07 valandą, leidžiasi — 17:56.
Dienos ilgumas 10:49 val.

Šią dieną minima Tarptautinė rašytojų diena.

Vardadienį švenčia Daukantas, Gunda, Kunigunda, Nonita, Nona, Tulė, Tulgauda,Tulgaudas, Tulkanta, Tulkantas, Tulmina, Tulminas, Tulvirda, Tulvirdas, Tulvirdė, Uosis.

1918 metais Bresto sutartimi Lietuva atiteko Vokietijai.

1991 metais atšventinta Šv. Kazimiero bažnyčia Vilniuje.

2000 metais Prezidentas Valdas Adamkus Vatikane dalyvavo Šventųjų metų iškilmėse.

1953 metais gimė Juozas Erlickas, lietuvių rašytojas, poetas, publicistas.

1960 metais gimė Vilija Blinkevičiūtė, teisininkė, Lietuvos politinė ir visuomenės veikėja, Europos Parlamento narė, ilgametė LR socialinės apsaugos ir darbo ministrė.

1965 metais gimė Valdemaras Tomaševskis, inžinierius, Lietuvos ir Vilniaus rajono politinis bei visuomenės veikėjas.

1791 metais JAV Kongresas priėmė pirmąjį mokesčių įstatymą, kuriuo apmokestino alkoholinius gėrimus.

1861 metais Rusijoje pasirašyti baudžiavos panaikinimo įstatymai.

1918 metais paskelbta Brest-Litovsko taika: Rusija, Vokietija, Austrija-Vengrija, Bulgarija ir Turkija pasirašė sutartį, kuria Rusija atsisakė savo teisių į Lenkiją, Lietuvą ir Kuršą. Vokietijai atiteko Lenkija, Lietuva, Latvija, Estija ir dalis Baltarusijos teritorijos. Rusijos kariuomenė turėjo pasitraukti iš Ukrainos ir Suomijos.

1921 metais Kanados fiziologas Frederikas Grantas Bantingas su savo kolegomis išrado insuliną.

1978 metais iš kapo Šveicarijoje pagrobti Čarlio Čaplino palaikai.

1991 metais Latvijos ir Estijos rinkėjai referendumuose balsavo už nepriklausomybę nuo Tarybų Sąjungos.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai